Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 1 post ] 
Autor Wiadomość
 Temat postu: 2. Maj - Bruksela!
#1 PostWysłany: 18 Sie 2019 17:09 

Rejestracja: 21 Kwi 2017
Posty: 60
Loty: 87
Kilometry: 208 546
2. Maj – Bruksela

Bilety kupiłam tak jak zazwyczaj kupuję, na spontanie. Po prostu sprawdziłam w azair czy jest coś co można zabukować bez zużywania drogocennego urlopu. Brukselka była. Idealnie na weekend, sobota, niedziela. W poniedziałek do pracy. Doskonale.
Ważna adnotacja – ja właściwie z tego wyjazdu nie mam zdjęć. Mój wiekowy ajfon wykasował się pewnego wieczoru, a akurat fot z Brukseli(i z wyjazdu czerwcowego, ale do tego wrócimy) nie miałam zbackupowanych. Wrzucam to, co udało mi się gdzieś odzyskać z Whatsupa, drugiego telefonu…. Wiele fajnych zdjęć przepadło….

Tym razem podróż samotna, o 2:00 w nocy z piątku na sobotę ruszyłam busem do Berlina, szybki, sprawny lot i jakoś o 9 rano już byłam w Belgii.
Załącznik:
1.PNG
1.PNG [ 201.54 KiB | Obejrzany 4568 razy ]

Ogarniając dojazd do centrum, zerkając na mapę w Google Maps moją uwagę przykuły dziwne oznaczenia niektórych ulic. Jakieś takie…tęczowe… No nie wiem o co chodzi, dobra, jedziemy. Dojazd jest bardzo prosty – albo pociąg(droższy, ok 8eur), albo autobusy(tańsze, 3-4eur), wybrałam oczywiście opcję tańszą i wysiadłam tuż pod Parlamentem Europejskim. Była sobota rano, więc hulał tam wiatr.
Załącznik:
2.jpg
2.jpg [ 703.47 KiB | Obejrzany 4568 razy ]

Załącznik:
3.jpg
3.jpg [ 332.64 KiB | Obejrzany 4568 razy ]

Spacerkiem przeszłam kierując się gdzieś w jakieś centrum. Niedługo potem kazał mi się Pałac Królewski. Przyjemny. Zaczęło też świecić słońce.
Załącznik:
4.jpg
4.jpg [ 243.72 KiB | Obejrzany 4568 razy ]

Załącznik:
5.jpg
5.jpg [ 262.7 KiB | Obejrzany 4568 razy ]

Przeszłam dalej kierując się w stronę placu Mont des Arts. To miejsce zawsze mi przychodziło na myśl na hasło Bruksela. Ale, ale, tam było wszystko zagrodzone. Słychać było jakąś muzykę, ponoć próba. Gdzieś na plakacie przeczytałam – Brussels Pride – AHA! Czyli te tęczowe znaczki na Google Maps się wyjaśniły – trafiłam na dzień parady równości.
Załącznik:
6.jpg
6.jpg [ 399.47 KiB | Obejrzany 4568 razy ]

I super, chętnie zobaczę. Do parady jeszcze było parę godzin, więc zjadłam śniadanie i ruszyłam dalej. Bruksela naprawdę robi super wrażenie. Ścisła zabudowa pierzejowa, wszystko się tam zgrywa i do siebie pasuje. Idealnie się tam spaceruje, gdzie nie skręciłam, to było ładnie.
Załącznik:
7.jpg
7.jpg [ 356.62 KiB | Obejrzany 4568 razy ]

Załącznik:
7a.jpg
7a.jpg [ 376.61 KiB | Obejrzany 4568 razy ]

Załącznik:
8.jpg
8.jpg [ 306.79 KiB | Obejrzany 4568 razy ]

Załącznik:
9.jpg
9.jpg [ 376.5 KiB | Obejrzany 4568 razy ]

Załącznik:
10.jpg
10.jpg [ 110.2 KiB | Obejrzany 4568 razy ]

Załącznik:
11.jpg
11.jpg [ 109.69 KiB | Obejrzany 4568 razy ]

Dotarłam do kościoła, który bardzo kojarzył mi się z paryskim Notre Damme, tylko w mniejszej skali. Zarówno z zewnątrz jak i wewnątrz zrobił na mnie wrażenie, jak żadna katolicka budowla ostatnio.
Załącznik:
12.jpg
12.jpg [ 370.92 KiB | Obejrzany 4568 razy ]


Tak włócząc się przez centrum wpadłam w końcu na plac Wielki. Na placu znajduje się Muzeum Piwa – nie polecam jednak. Jest parę wielkich kadzi, widać filtrowane piwko, ale w sumie nie warto, niewiele się można tam dowiedzieć. Dobrze, że w cenie było też piwko.
Załącznik:
13.jpg
13.jpg [ 286.86 KiB | Obejrzany 4568 razy ]

Załącznik:
14.jpg
14.jpg [ 118.29 KiB | Obejrzany 4568 razy ]

Załącznik:
15.jpg
15.jpg [ 348.18 KiB | Obejrzany 4568 razy ]

Załącznik:
16.jpg
16.jpg [ 263.23 KiB | Obejrzany 4568 razy ]

Załącznik:
17.jpg
17.jpg [ 250.02 KiB | Obejrzany 4568 razy ]

Manneken Pis – ledwo można go zobaczyć, jest tak malutki, ukryty w kącie. Poznać można, że to jakieś ważne miejsce, po kłębiącej się kupie ludzi z aparatami.Ludek ma zmieniany outfit często jak Edyta Górniak na festiwalu w Opolu – na zdjęciu widać ubranko z okazji Giro’d Italia(kolarstwo w Belgii jest bardzo popularne), a bodajże o 18 mieli go przebierać w wdzianko z okazji parady.
Załącznik:
18.jpg
18.jpg [ 250.61 KiB | Obejrzany 4568 razy ]

Foto z przyczajki trochę – wśród tych Pań mamy drag queens. Z mojej strony mega szacun, bo ja w takich szpilkach chodzić nie potrafię…Z samej parady jedno foto dokumentacyjne. Było dużo więcej, niestety wszystkie zniknęły po crashu telefonu…z drugiej strony nie wiem, czy forum jest gotowe na takie fotki☺
Załącznik:
19.jpg
19.jpg [ 272.93 KiB | Obejrzany 4568 razy ]

Atmosfera imprezowa, pozytywna, kolorowa, tęczowa.
Załącznik:
20.jpg
20.jpg [ 361.02 KiB | Obejrzany 4568 razy ]

Załącznik:
21.jpg
21.jpg [ 250.14 KiB | Obejrzany 4568 razy ]

Wieczorem pokręciłam się jeszcze po centrum, ale jednak zrywanie się o 1:30 w nocy daje się we znaki. Skierowałam się w stronę hostelu, wcinając fryty z majonezem.
Załącznik:
22.jpg
22.jpg [ 196.01 KiB | Obejrzany 4568 razy ]

Może to efekt samej parady, ale noclegi są w Brukseli bardzo drogie. W hostelu o raczej średnim standardzie zapłaciłam 150zł/noc. Dodam, że wszystko na booking było wyprzedane już parę miesięcy wcześniej oprócz mojego hostelu i paru innych w raczej jeszcze gorszym standardzie i lokalizacji. Kiedy przyszłam pod hostel wielka kartka na drzwiach oznajmiała, że obiekt jest ‘sold out’.

Dzień 2.
Nie mam właściwie ani jednej foty z Atomicum, choć bardzo mi się podobało – nie spodziewałam się, że to jest tak ogromne. Ponad 100m wysokości! Robi wrażenie, warto też wejść do środka - w każdej kuli jest albo wystawa związana z Expo i budową obiektu albo wizualno-dźwiękowe pokazy.
Posiłkuję się smutną fotą z Insta.
Załącznik:
23.jpg
23.jpg [ 79.3 KiB | Obejrzany 4568 razy ]

Dzień zakończyłam znowu koło Komisji Europejskiej wcinając pierożki gyoza z pobliskiej japońskiej knajpki. Tym razem w parczku, gdzie mieszkańcy piknikowali.
Załącznik:
24.jpg
24.jpg [ 235.32 KiB | Obejrzany 4568 razy ]

Załącznik:
25.jpg
25.jpg [ 277.34 KiB | Obejrzany 4568 razy ]

Załącznik:
27.jpg
27.jpg [ 470.11 KiB | Obejrzany 4568 razy ]

Załącznik:
28.jpg
28.jpg [ 500.67 KiB | Obejrzany 4568 razy ]

BTW, jadąc autobusem docierającym z lotniska do miasta i nazad można też zobaczyć kwaterę główną NATO otwartą w 2017 roku - ja się nie zatrzymywałam, odstraszał wysoki płot i w sumie brak innych atrakcji dookoła. Sam obiekt jest naprawdę spory, natomiast jak spojrzy się na niego w Google Maps w obrazie satelitarnym to….ten obszar jest wypikselowany...wot ciekawostka.

Bruksela zrobiła na mnie świetne wrażenie – jest to bardzo fajne miasto na taki wypad około weekendowy, żeby połazić i poimprezować. Jedynie ceny dla nas są trochę bolesne – obiad, nawet najprostszy z napojami to koszt ok. 100zł. Pomimo tego bardzo chętnie wrócę, tym bardziej, że ceny lotów z Berlina są bardzo przystępne. Może następnym razem telefon nie skasuje mi wszystkich zdjęć:)


Up next - Lombardia!
_________________
|Malta|Belgia|Szwajcaria|Serbia|Irlandia|Węgry|Filipiny|Portugalia|Estonia|Rumunia|Czechy|Słowacja|Austria|Japonia||Czechy|Korea Południowa
Góra
 Profil Relacje PM off
eskie lubi ten post.
eskie uważa post za pomocny.
 
      
Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast
Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem) Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem)
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 1 post ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group