Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 241 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: Re: AMS-SCL 1402zl
#181 PostWysłany: 26 Lut 2022 18:24 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2011
Posty: 7369
HON fly4free
Nie chcę się wymądrzać, bo nie korzystam z tego dealu, ale jestem całym sercem za stopoverami w SCL. Jest co robić przez kilka dni. Wizyta w jednej z winnic, albo i w kilku, wzgórze San Cristóbal, spacer po centrum, wypad w Andy, itp. Skoro - jak piszecie - te stopovery są 4free, to czemu nie?
Góra
 Profil Relacje PM off
6 ludzi lubi ten post.
 
      
Luksus w Turcji: tydzień w 5* hotelu z all inclusive 24h za 2599 PLN. Wylot z Wrocławia Luksus w Turcji: tydzień w 5* hotelu z all inclusive 24h za 2599 PLN. Wylot z Wrocławia
Loty do Szanghaju z Gdańska, Poznania i Warszawy od 2056 PLN Loty do Szanghaju z Gdańska, Poznania i Warszawy od 2056 PLN
 Temat postu: Re: AMS-SCL 1402zl
#182 PostWysłany: 26 Lut 2022 18:54 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 10 Wrz 2012
Posty: 82
Loty: 166
Kilometry: 456 918
Pewnie to starcze czarnowidztwo, ale czy nie obawiacie się, że zimą 2023/23 trafimy na zamknięte Chile z powodu kolejnej fali Covid ?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: AMS-SCL 1402zl
#183 PostWysłany: 26 Lut 2022 19:05 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2015
Posty: 4520
złoty
Jak widać każdy ma inne spojrzenie i odczucia, mi akurat Santiago nie przypadło do gustu, a byłem tam 3 razy, w różnych dzielnicach, pojechałem też w Andy i byłem w ValParaiso i Vina del Cur, ta ostatnia miejscowość była najfajniejsza, ale drugi raz już mnie tam nie ciągnie i też nie skorzystam z tego deala.
To tak na wypadek jakby ktoś tam został dłużej i był zawiedziony
Góra
 Profil Relacje PM off
szfarcjeger lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: AMS-SCL 1402zl
#184 PostWysłany: 26 Lut 2022 19:26 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 Gru 2014
Posty: 2521
Loty: 240
Kilometry: 540 731
platynowy
@tasma pewnie parskniesz śmiechem ale ja nigdy nie byłem w Ameryce Północnej oraz Południowej i mam zamiar wycisnąć z tego deala ile się tylko da, mogę wypożyczyć auto i objechać część południa USA albo i oblecieć też, a z SCL mogę polecieć do PUQ, czemu nie... Mogę też jedynie usiąść w fajnej miejscówce i napić się dobrego winka patrząc na Andy albo Ocean Spokojny (wykorzystując - przy sprzyjających wiatrach - 5 dni urlopu) jeśli w ogóle polecę...
W ciągu 11 miesięcy pewnie będzie jeszcze wiele zmian rozkładu i oby nie innych zmian...
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
4 ludzi lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: AMS-SCL 1402zl
#185 PostWysłany: 26 Lut 2022 19:33 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2011
Posty: 7369
HON fly4free
szfarcjeger napisał(a):
W ciągu 11 miesięcy pewnie będzie jeszcze wiele zmian rozkładu i oby nie innych zmian...


Domyślam się, że to skrót myślowy i chodziło Ci wyłącznie o brak zmian na gorsze ;)
Życzmy sobie, a przede wszystkim Ukraińcom jednej, natychmiastowej zmiany na lepsze...
Góra
 Profil Relacje PM off
4 ludzi lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: AMS-SCL 1402zl
#186 PostWysłany: 26 Lut 2022 19:55 

Rejestracja: 09 Lut 2015
Posty: 176
Loty: 381
Kilometry: 523 337
niebieski
No ja tez należę do grupki osób, które jeszcze nie były a Am. Południowej, ale kiedyś założyłem sobie, ze pierwszym krajem tam będzie albo Chile albo Argentyna. No i cóż, tak się złożyło, ze 2 tyg temu spoźniłem się pare godzin z zakupem deala do Melbourne z DUB/CDG w C, wiec uznałem, ze tym razem nie odpuszczę. A ze to tylko kilka dni w SCL, z pewnością znajdę atrakcje, do których można dotrzeć na miejscu i się nie wynudzic:)
Góra
 Profil Relacje PM off
szfarcjeger lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: AMS-SCL 1402zl
#187 PostWysłany: 26 Lut 2022 21:55 

Rejestracja: 01 Sty 2019
Posty: 87
niebieski
mapa napisał(a):
No ja tez należę do grupki osób, które jeszcze nie były a Am. Południowej, ale kiedyś założyłem sobie, ze pierwszym krajem tam będzie albo Chile albo Argentyna. No i cóż, tak się złożyło, ze 2 tyg temu spoźniłem się pare godzin z zakupem deala do Melbourne z DUB/CDG w C, wiec uznałem, ze tym razem nie odpuszczę. A ze to tylko kilka dni w SCL, z pewnością znajdę atrakcje, do których można dotrzeć na miejscu i się nie wynudzic:)


podobnie ja - teraz ten deal w dwóch wersjach zakupię - brak C jakoś przeżyję a PLNów w kieszeni nawet zostanie ;d
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: AMS-SCL 1402zl
#188 PostWysłany: 26 Lut 2022 22:53 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Paź 2014
Posty: 485
Loty: 158
Kilometry: 468 084
niebieski
Za każdym razem gdy podaję dane pasażerów na stronie Lufthansy i klikam dalej to w następnym oknie mi wyrzuca błąd:
Zanim przejdziesz dalej, sprawdż proszę::
Wybrany rejs nie może zostać potwierdzony. Proszę wybrać inną kombinację rejs/cena i spróbować raz jeszcze. (15012) (15012 - 421)

Próbowałem już najróżniejszych kombinacji lotów ale za każdym razem tak samo - ktoś wie w czym tkwi problem? :?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: AMS-SCL 1402zl
#189 PostWysłany: 26 Lut 2022 23:01 

Rejestracja: 01 Sty 2019
Posty: 87
niebieski
poszwin napisał(a):
Za każdym razem gdy podaję dane pasażerów na stronie Lufthansy i klikam dalej to w następnym oknie mi wyrzuca błąd:
Zanim przejdziesz dalej, sprawdż proszę::
Wybrany rejs nie może zostać potwierdzony. Proszę wybrać inną kombinację rejs/cena i spróbować raz jeszcze. (15012) (15012 - 421)

Próbowałem już najróżniejszych kombinacji lotów ale za każdym razem tak samo - ktoś wie w czym tkwi problem? :?
A w jakiej dacie to robisz? Może ponad 330 dni od teraz na lotach Latam?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: AMS-SCL 1402zl
#190 PostWysłany: 26 Lut 2022 23:05 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Paź 2014
Posty: 485
Loty: 158
Kilometry: 468 084
niebieski
Listopad tego roku. Najpierw wyszukuje trasy z najniższą ceną na OTA, potem to wyszukanie wklepuje ręcznie na stronie Lufthansy i cały czas mi pokazuję tą niską cenę (350 euro) ale na końcu wywala ten błąd :?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: AMS-SCL 1402zl
#191 PostWysłany: 27 Lut 2022 11:09 

Rejestracja: 20 Cze 2013
Posty: 2190
złoty
szfarcjeger napisał(a):
@tasma pewnie parskniesz śmiechem ale ja nigdy nie byłem w Ameryce Północnej oraz Południowej i mam zamiar wycisnąć z tego deala ile się tylko da, mogę wypożyczyć auto i objechać część południa USA albo i oblecieć też, a z SCL mogę polecieć do PUQ, czemu nie... Mogę też jedynie usiąść w fajnej miejscówce i napić się dobrego winka patrząc na Andy albo Ocean Spokojny (wykorzystując - przy sprzyjających wiatrach - 5 dni urlopu) jeśli w ogóle polecę...
W ciągu 11 miesięcy pewnie będzie jeszcze wiele zmian rozkładu i oby nie innych zmian...

Parskać śmiechem nie mam zamiaru i już tłumacze o co mi chodziło.
Chile jest krajem o dość specyficznym kształcie. Mówiąc Chile ludziom przychodzą do głowy trzy główne atrakcje: Patagonia, Atacama i Wyspa Wielkanocna. Każda z nich wymaga dolotu samolotem, na osobnym bilecie i jeszcze dojazdu na miejscu (z wyjątkiem Wyspy Wielkanocnej ale tu z kolei na ten moment są tylko cztery loty w tygodniu i niekoniecznie musi się to zgrać). Moja uwaga dotyczyła się tych mniej doświadczonych użytkowników tego forum co to zobaczyli super cenę do SCL i lecą. Nie chciałem żeby się zawiedli bo mając jak niektórzy tutaj 2-4 dni w SCL ciężko dolecieć do PUQ, później dojechać do Torres del Paine i jeszcze coś zobaczyć.
Tobie @tropikey czy innym starym wyjadaczom nie mam zamiaru tłumaczyć co to Chile. Możecie lecieć nawet na 12 godzin. Sam mam na koncie tego typu wariactwa, ale wszystkie one robione były świadomie.
EOT z mojej strony w tej kwestii. Nie potrzebnie wbiłem kij w mrowisko.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: AMS-SCL 1402zl
#192 PostWysłany: 27 Lut 2022 11:48 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2015
Posty: 4520
złoty
Są tam tanie linie w tym odpowiednik naszego Wizzaira, więc z lotami nie ma problemu, leciałem z nimi do Calamy i dalej do Pda skąd brałem wycieczkę do Salar de Uyuni, to jakby ktoś chciał jeszcze zobaczyć coś niezwykłego, ok tydzień może trochę mniej wystarczy
Załącznik:
IMG_20220227_105602_copy_1001x496.jpg
IMG_20220227_105602_copy_1001x496.jpg [ 153.64 KiB | Obejrzany 695 razy ]

jak piszecie, że część leci pierwszy raz to takie zdjęcie na zachętę dokładam
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: AMS-SCL 1402zl
#193 PostWysłany: 27 Lut 2022 12:09 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 Sty 2017
Posty: 2137
platynowy
Może trochę laickie pytanie ale tylko raz miałem do czynienia z Lufą.

Czy jeśli kupię na stronie Lufthansy, namieszają w rozkładzie a ja nie przystanę na ich zmiany to bez problemów dostanę zwrot?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: AMS-SCL 1402zl
#194 PostWysłany: 27 Lut 2022 12:20 

Rejestracja: 20 Cze 2013
Posty: 2190
złoty
@onufry_z
Zdecydowanie tak. Kiedyś już pisałem na forum, ale że mam już swoje lata to mogę się powtórzyć.
Miałem zmianę rozkładu o 5 minut i lot, którego z powodów rodzinnych nie mogłem oblecieć. Zadzwoniłem na polską infolinię, z prośbą, żeby zrobili refund i bez problemu to zrobili. Polska infolinia jest bardzo przyjazna. Trzeba tylko ładnie poprosić.
Warunek - rezerwacja bezpośrednio u nich. Rezerwacji z OTA nie dotykają.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.
3 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: AMS-SCL 1402zl
#195 PostWysłany: 27 Lut 2022 13:07 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 Sty 2019
Posty: 1265
srebrny
Czy podczas przeszukiwania stopoverów na Matrixie, bazujecie tylko na tym co jest na stronie LH, czyli np. jeśli na dzień X, na stronie Lufy pokazuje poniżej 200EUR OW połączenia tylko via YYZ, IAH, to rozciągacie tylko stopy przez te miasta, czy udaje Wam się znaleźć stopa w podróży rozpoczynającej sie w ten sam dzień przez miasto, którego na tę datę nie proponuje strona, załóżmy GIG czy PTY? Pytam, bo na razie udaje mi się tylko z pierwszą opcją i nie wiem czy jest sens dalej drążyć z opcją nr 2.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: AMS-SCL 1402zl
#196 PostWysłany: 27 Lut 2022 13:38 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 Gru 2011
Posty: 5659
HON fly4free
Nie ma znaczenia jaką cenę pokazuje strona LH na połączenia OW.
Góra
 Profil Relacje PM off
ncn uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: AMS-SCL 1402zl
#197 PostWysłany: 27 Lut 2022 13:56 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 Sty 2019
Posty: 1265
srebrny
Ok, w takim razie czy ktoś z Was jest w stanie pomóc, na jakie miesiące/jaki routing ustawić żeby wszedł powrót przez CUN? Ktoś pisał, że takie wchodzą, ale nie mogę znaleźć takiego połączenia, a mam w zawieszeniu open ticket na CUN-WAW, więc byłoby idealnie to połączyć.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: AMS-SCL 1402zl
#198 PostWysłany: 27 Lut 2022 14:28 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 Gru 2011
Posty: 5659
HON fly4free
Jedyną linią partnerską LH latającą na trasie SCL-CUN jest Latam i realizuje on na tej trasie zaledwie 1 połączenie tygodniowo w niedziele więc jeśli już ma to zadziałać to tylko w ten sposób trzeba szukać tego lotu do/z CUN ale i tak nie wróżę sukcesu.
Góra
 Profil Relacje PM off
ncn uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: AMS-SCL 1402zl
#199 PostWysłany: 27 Lut 2022 14:43 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17 Lis 2014
Posty: 780
Loty: 145
Kilometry: 238 175
niebieski
poszwin napisał(a):
Listopad tego roku. Najpierw wyszukuje trasy z najniższą ceną na OTA, potem to wyszukanie wklepuje ręcznie na stronie Lufthansy i cały czas mi pokazuję tą niską cenę (350 euro) ale na końcu wywala ten błąd :?

Miałem identycznie, próbowałem z 10 razy (również na listopad) i za każdym razem błąd, raz nawet doszło do płatności i potwierdzenia z banku płatności i po potwierdzeniu kolejny błąd.
W końcu odpaliłem przeglądarkę na nowo, wpisałem miejsca docelowe i nic więcej nie zaznaczałam (wcześniej m.in. wybierałem posiłek specjalny) i przeszło.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: AMS-SCL 1402zl
#200 PostWysłany: 27 Lut 2022 16:00 

Rejestracja: 20 Cze 2013
Posty: 2190
złoty
ncn napisał(a):
Ok, w takim razie czy ktoś z Was jest w stanie pomóc, na jakie miesiące/jaki routing ustawić żeby wszedł powrót przez CUN? Ktoś pisał, że takie wchodzą, ale nie mogę znaleźć takiego połączenia, a mam w zawieszeniu open ticket na CUN-WAW, więc byłoby idealnie to połączyć.

Wygląda, że system LH nie daje rady połączyć lotu LA582 (SCL-CUN) z taryfą K na lotach grupy LH. Jedyne co mi wychodzi na matrixie to Austrian z Cuncun, ale najniższa taryfa jaka wchodzi to L, a cena to około 200zł w górę w stosunku do najtańszych opcji, przy czym na stronie LH pojawia się komunikat: The selected route cannot be booked online or is not served by our airline, więc pewnie rezerwacja tylko przez telefon albo OTA.
Załącznik:
Zrzut ekranu 2022-02-27 o 14.56.02.png
Zrzut ekranu 2022-02-27 o 14.56.02.png [ 955.56 KiB | Obejrzany 467 razy ]
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
ncn uważa post za pomocny.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 241 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 14 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group