Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 93 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5  Następna
Autor Wiadomość
#21 PostWysłany: 13 Lis 2017 22:06 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Cze 2015
Posty: 3222
Loty: 538
Kilometry: 845 671
złoty
Serio :) ? Chcesz lecieć przez dwa kontynenty i ktoś ma Ci robić kosztorys wypadu :lol:

Mogę Ci podać - w hotelach to z 10000 zł za dwa tygodnie. Ok ?

Trivago + airbnb i szukasz...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Po najlepsze frytki i czekoladę! Zbiór tanich lotów do Brukseli z polskich miast od 118 PLN Po najlepsze frytki i czekoladę! Zbiór tanich lotów do Brukseli z polskich miast od 118 PLN
Wczasy w Grecji: 7 dni na wyspie Lesbos z all inclusive od 1920 PLN. Wylot z Warszawy Wczasy w Grecji: 7 dni na wyspie Lesbos z all inclusive od 1920 PLN. Wylot z Warszawy
#22 PostWysłany: 13 Lis 2017 22:08 

Rejestracja: 20 Lis 2014
Posty: 3368
złoty
Wiem. Wiem...
Sporo z was tam bylo i jest w stanie realnie oszacowac na szybko.
Chyba czeka mnie nieprzespana noc...

Wysłane z telefonu przy użyciu Tapatalka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#23 PostWysłany: 13 Lis 2017 22:13 

Rejestracja: 07 Cze 2016
Posty: 331
Loty: 107
Kilometry: 181 798
Bierz @brzemia ,jak Ci ten kierunek pasuje.Kombinować z noclegami możesz później .
Masz przynajmniej miesiąc na przygotowanie planu
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#24 PostWysłany: 13 Lis 2017 22:21 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Cze 2015
Posty: 3222
Loty: 538
Kilometry: 845 671
złoty
Hawaje to najdroższy stan w USA. Miej tego świadomość. W tej cenie zdarzają się 2-3x w roku, więc lepiej na spokojnie przemyśleć, policzyć i polować jak jest się już pewnym.


Ostatnio edytowany przez hubson, 13 Lis 2017 22:39, edytowano w sumie 1 raz
Góra
 Profil Relacje PM off
tartal lubi ten post.
brzemia uważa post za pomocny.
 
      
#25 PostWysłany: 13 Lis 2017 22:27 

Rejestracja: 06 Sty 2017
Posty: 59
Loty: 154
Kilometry: 267 721
Dokladnie. Na bilecie oszczedzasz jakies 400-500 USD, ale tyle to Cie bedzie kosztowal marny hotel na 4 dni (no chyba ze planujesz jakis low-cost trip z campingiem itp). Plus zarcie itp
W kazdym badz razie bilet za 2k pln wpiszesz sobie w budzecie w pozycji: "drobne wydatki" :P
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#26 PostWysłany: 13 Lis 2017 22:27 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 Lut 2012
Posty: 442
Loty: 64
Kilometry: 148 809
niebieski
brzemia napisał(a):
Na powaznie. Ile na szybko moze kosztowac caly wypad dla 2 osob?


Na poważnie skoro pytasz o koszty podróży na hawaje to krótko mówiąc nie że Cie nie stać bo nie nam to oceniać, ale lepiej odwiedź Azję, Hawaje rozczarują Cie na pewno cenowo :mrgreen: Ba nawet same USA nie są tanie, co dopiero Hawaje 8-)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#27 PostWysłany: 13 Lis 2017 22:32 

Rejestracja: 20 Lis 2014
Posty: 3368
złoty
Tak sie spodziwalem. Marzenie poczeka ;)
Trzeba sie do tego bardziej przygotować.

Wysłane z telefonu przy użyciu Tapatalka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#28 PostWysłany: 13 Lis 2017 22:41 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Cze 2015
Posty: 3222
Loty: 538
Kilometry: 845 671
złoty
W Stanach jest od groma wspaniałych miejsc, a tak jak napisali przedmówcy są ciekawsze i tańsze miejsca.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#29 PostWysłany: 13 Lis 2017 23:33 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 26 Maj 2014
Posty: 223
Loty: 189
Kilometry: 364 340
niebieski
JEst drogo, fakt, ale nie przesadzajmy.
Moje koszty za 10 dni na miejscu (hotele+airbnb), jedzenie (samodzielne śniadania), reszta w
Mieście, przeloty wewnętrze (Hnl-koa-hnl), samochód na obu wyspach (koszt dzielony na 4 osoby) zamknęły sie w kwocie 8k za osobę z biletami z Waw (2k) i zwiedzaniem LAX.
Woda tańsza niż na manhattanie, jedzenie tańsze niż w Paryżu, a benzyna złotówka taniej niż w Polsce.
Nie odkładaj marzeń, tylko na marzenia:)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#30 PostWysłany: 14 Lis 2017 02:58 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Lis 2013
Posty: 2632
Loty: 196
Kilometry: 522 225
złoty
To już jest właściwie od dawna, jedynie cena się delikatnie zmieniła (+/- 200 zł). Aktualnie jak widać tylko jedno OTA więc moim zdaniem szanse niewielkie (ale jak komuś przejdzie to niech da znać ;) ).

viewtopic.php?t=117204

Co ciekawe na sierpień i wrzesień również tylko flighttix oferuje ceny na Hawaje w granicach 2200-2300 z AMS ale tym razem *A.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#31 PostWysłany: 14 Lis 2017 09:18 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Sty 2012
Posty: 4089
HON fly4free
Tak jak przedmowcy pisali, na Hawajach jezt drozej niz w kontynentalnym USA. Np w zaleznosci od stanu i klasy hotelu mozna przyjac cene za noc 50-150USD, to na Hawajach dodaj do tego MINIMUM 50-100USD/noc. Na szczescie pomaga airbnb i przy 2-4 osobach koszty juz sa znosne. Ale z drugiej strony w USA trwa nieustajacy boom od kilku lat i przez ostatnie 2 lata cenych hoteli w ogole sa znacznie wyzsze niz jeszcze kilka lat temu. Wypozyczenie samochodu 50-100% drozsze niz na kontynencie. Paliwo jak to w USA - tanio, pomimo tego, ze drozej niz w reszcie stanow, to i tak taniej niz w PL. Jedzenie drozsze. Koszty biletu lotniczego, to moze byc tylko 15-25% calosci kosztow (pamietaj jeszcze o dolecie do AMS lub okolic) a i loty pomiedzy wyspami min 60-100USD OW. Wiza USA - jesli jeszcze nie masz, itp. Na pewno warto zrobic jak najdluzszy stop w LAX zarowno w jedna, jak i druga strone. Oprocz zwiedzania i ew. zakupow mozna odpoczac podczas tej 30-40h podrozy. Reasumujac za podobne pieniadze mozna miec wiecej w Azji i kontynentalnych USA, ale to chyba nie tylko o kase chodzi...
_________________
navigare necesse est
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#32 PostWysłany: 14 Lis 2017 09:36 

Rejestracja: 20 Lis 2014
Posty: 3368
złoty
Marzen nie przeliczam na kase, ale musze sie do tego lepiej przygotowac.
Jesli faktycznie takie promo jest 2 razy w roku to nie ma problemu. Jesli ktos kupi niech da znac czy przeszlo.



Wysłane z telefonu przy użyciu Tapatalka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#33 PostWysłany: 14 Lis 2017 10:44 
Redaktor F4F
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Lis 2010
Posty: 6155
Loty: 228
Kilometry: 534 135
Ja dodam, że w Honolulu jest Walmart, więc tanie zakupy, w tym jedzenie można ogarnąć ;)
Teoretycznie i praktycznie po Oahu da się poruszać bez auta, mają dobrze rozwiniętą siatkę autobusów :)
_________________
Image

https://www.instagram.com/jiku_ty_dziku/ | Serduszka i piwo :D
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#34 PostWysłany: 14 Lis 2017 11:42 

Rejestracja: 21 Lis 2014
Posty: 607
niebieski
Przy czym jak już następują lekkie dygresje, to moim skromnym zdaniem- pisałem swego czasu- wyjazd na Hawaje tylko po to, żeby być na Oahu to co najmniej jak lizanie cukierka przez szybę. Pancerną i nieprzeźroczystą. Kompletnie bez sensu.

W/g przeważającej części hawajczyków, najładniejsze i najciekawsze są Big Island i Kauai.
Maui też 100000x fajniejsza niż Oahu.

Jak ktoś planuje samo Oahu to taniej wyjdą Kanary, a zapewnią 90% tych samych wrażeń.

Co do kosztów to tak jak pisano: noclegi są po prostu drogie.
Założenie 100USD/noc za normalny dwuosobowy pokój czasem nie wystarcza. Mowa o absolutnie najtańszych miejscach, które- inaczej niż w kontynentalnym USA, z mojego skromnego doświadczenia- potrafią pozostawiać wiele do życzenia.
Góra
 Profil Relacje PM off
maciass uważa post za pomocny.
 
      
#35 PostWysłany: 14 Lis 2017 11:44 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Sty 2012
Posty: 4089
HON fly4free
A w niedzyczasie chyba juz w OTA naprawili blad. Udalo sie komus kupic i dostac etix?
_________________
navigare necesse est
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#36 PostWysłany: 14 Lis 2017 12:10 

Rejestracja: 20 Cze 2013
Posty: 2189
złoty
@john_doe
Ja byłem właśnie na Kauai, Big Island i Oahu i potwierdzam Twoje słowa w 100%. Pierwsze dwie wyspy są piękne i unikalne, każda na swój sposób. Odwiedzić Oahu trzeba bo nie ma bezpośrednich lotów z LIH do KOA, więc albo przez HNL, albo wpław ;). Ewentualnie jak ktoś się chce pochwalić znajomym czy na fejsie to Honolulu i Waikiki Beach to dwie nazwy, które bardziej wyedukowany przeciętny Kowalski kojarzy, Mauna Kea czy Waimea Canyon niekoniecznie.
Co do kosztów. Tak jak już zostało napisane jest drogo. Wiele atrakcji można oglądać tylko i wyłącznie z helikoptera (choćby potoki lawy na Big Island) inne wymagają sporych nakładów żeby się tam dostać. Latanie między wyspami też tanie nie jest, podobnie hotele czy posiłki. To powoduje że trzeba mieć spory budżet. Jeśli dodamy do tego czas poświęcony na podróż tam (przynajmniej 24 godziny) i dokładnie 12 godzin różnicy czasu trzeba dojść do wniosku że Hawaje są ostatnim miejscem, do którego kupuje się bilety bo są tanie a później się coś wymyśli.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
4 ludzi lubi ten post.
2 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
#37 PostWysłany: 14 Lis 2017 12:53 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 26 Maj 2014
Posty: 223
Loty: 189
Kilometry: 364 340
niebieski
@tasma potoki lawy to zdecydowanie warto oglądać nie z helikotera, tylko podczas wyciecki rowerem nad skraj oceanu, jakieś 150 metrów od miejsca, gdzie lawa wlewa się do oceanu. rowery kosztują 10-20 usd za dzień i jedziesz wieczorem oglądać lawę. bezcenne przeżycie.
a helikoptery? zastanawiałem się kilkukortnie czy brać, ale jak zobaczyłem, że ja sobie siedzę przy rzecze lawy, a helikoter nad nią nawet nie zawisł, tylko poleciał dalej, to tylko w duchu się zaśmiałem, że ktoś na górze zapłacił +/- 400 usd za taką wycieczkę :lol:
Góra
 Profil Relacje PM off
p.wl uważa post za pomocny.
 
      
#38 PostWysłany: 14 Lis 2017 12:55 

Rejestracja: 20 Gru 2011
Posty: 3058
złoty
Jest oddzielny wątek na ten temat - hawaje-kiedy-i-gdzie-najlepiej,766,40976 , sporo w nim informacji.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#39 PostWysłany: 14 Lis 2017 13:03 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Lis 2013
Posty: 2632
Loty: 196
Kilometry: 522 225
złoty
jaco027 napisał(a):
A w niedzyczasie chyba juz w OTA naprawili blad. Udalo sie komus kupic i dostac etix?


Dalej można znaleźć na flighttix, minimalnie wyższa cena (w terminie z pierwszego postu za 2018 zł). Pozostałe terminy jak od miesięcy za ok. 2200 zł. Też jestem ciekaw czy ktoś ma etix :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#40 PostWysłany: 14 Lis 2017 13:28 

Rejestracja: 20 Cze 2013
Posty: 2189
złoty
farmer napisał(a):
@tasma potoki lawy to zdecydowanie warto oglądać nie z helikotera, tylko podczas wyciecki rowerem nad skraj oceanu, jakieś 150 metrów od miejsca, gdzie lawa wlewa się do oceanu. rowery kosztują 10-20 usd za dzień i jedziesz wieczorem oglądać lawę. bezcenne przeżycie.
a helikoptery? zastanawiałem się kilkukortnie czy brać, ale jak zobaczyłem, że ja sobie siedzę przy rzecze lawy, a helikoter nad nią nawet nie zawisł, tylko poleciał dalej, to tylko w duchu się zaśmiałem, że ktoś na górze zapłacił +/- 400 usd za taką wycieczkę :lol:

Ja zapłaciłem trochę ponad 300 USD, ale za trzy osoby. Wylot był z Hilo. Można znaleźć przeloty nawet poniżej 100 USD w lokalnych agencjach.
Byłem też w okolicy miejsca o którym piszesz (do Holei Sea Arch samochodem, dalej piechotą). Pozwolisz że podtrzymam swoje zdanie, że z helikoptera więcej widać. EOT.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 93 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Bing [Bot], kefirm, wilku17 oraz 9 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group