Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 177 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 5, 6, 7, 8, 9  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: Re: amoma.com - opinie
#141 PostWysłany: 30 Kwi 2019 08:35 

Rejestracja: 01 Paź 2017
Posty: 569
niebieski
-- 30 Kwi 2019 08:19 --

Witam

W jakiej walucie ściągają płatność? Mam opcję zapłacenia w euro lub w pln, i wolę chyba w euro, ale jak podam konto w euro, a ściągną w PLN, to zrobi się przewalutowanie...jak podam konto w PLN, a ściągną w euro, to będzie przewalutowanie i prowizje?

K.

-- 30 Kwi 2019 08:35 --

Chyba sama sobie odpowiem:
Z regulaminu:
AMOMA.com pobiera opłaty z kart kredytowych, debetowych i kont PayPal w walucie wyświetlonej na stronie płatności i nie przewiduje opłat pobieranych przez bank za wymianę walut.

Czyli jak mam cenę wyświetlaną w PLN to płatność będzie w PLN?
A jak przełączę walutę na euro, to zejdzie z karty płatność w EUR?

K.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Urlop nad Gardą za 1031 PLN. Loty do Włoch z Katowic, noclegi przy jeziorze i auto Urlop nad Gardą za 1031 PLN. Loty do Włoch z Katowic, noclegi przy jeziorze i auto
Wakacje na Azorach za 2598 PLN. Loty z Warszawy + hotel ze śniadaniami Wakacje na Azorach za 2598 PLN. Loty z Warszawy + hotel ze śniadaniami
 Temat postu: Re: amoma.com - opinie
#142 PostWysłany: 30 Kwi 2019 08:49 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Maj 2012
Posty: 1661
Loty: 1
Kilometry: 122
niebieski
@kate1974 pobiera w walucie wyświetlanej
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: amoma.com - opinie
#143 PostWysłany: 05 Maj 2019 16:47 

Rejestracja: 06 Lip 2011
Posty: 3562
złoty
Czy ktoś rezerwował na amoma pokoje dla osób dorosłych i dzieci. Ceny na amoma są wyraźnie tańsze od konkurencji tylko, że dla wariantu z dzieckiem dają pokój 2 - osobowy, zaś inne serwisy np. booking. com wskazują dopłatę 20 euro za dodatkowe łóżko dla dziecka. Pytanie zatem czy rezerwacja amoma zawiera tą dodatkową opłatę. Strona hotelu przy wyborze wyświetla komunikat, że pokój jest niewłaściwy do liczby gości. Niestety przy wyborze wielu innych hoteli ten sam problem. Czy ktoś robił rezerwacje dwójki dla dzieci i dostawał za free dostawkę czy jednak żądali dopłaty mimo oznaczenie w rezerwacji, iż ma być dla 2 osób i dziecka?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: amoma.com - opinie
#144 PostWysłany: 05 Maj 2019 17:27 

Rejestracja: 15 Kwi 2015
Posty: 1239
Loty: 704
Kilometry: 871 688
niebieski
Po prostu zadzwoń na polską infolinię :
telefon : 48 22 307 31 85
https://www.amoma.com/pl/contact_form.php
Góra
 Profil Relacje PM off
greg1291 uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: amoma.com - opinie
#145 PostWysłany: 05 Maj 2019 20:05 

Rejestracja: 11 Cze 2012
Posty: 208
niebieski
Jest duże ryzyko, że będziesz musiał dopłacić na miejscu za dostawkę. I to niezależnie od serwisu za pomocą którego rezerwujesz. Raz miałem taką sytuację w Jerozolimie. Co prawda rezerwowałem przez Agoda, ale okazało się, że za dziecko musiałem dopłacić i nie pomogły tłumaczenia, że będzie spało z nami w łóżku. A serwis pokazywał, że pokój jest odpowiedni dla naszej grupy.
Góra
 Profil Relacje PM off
greg1291 uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: amoma.com - opinie
#146 PostWysłany: 08 Lip 2019 10:08 

Rejestracja: 28 Maj 2013
Posty: 123
Mam sprzeczną informację w opisie pokoju - na stronie głównej jest informacja o uwzględnieniu wszelkich opłat i podatków, natomiast w momencie płatności widnieje komunikat, że na miejscu zapłacę dodatkowo 100 zł opłat lokalnych - jaka jest praktyka w przypadku amoma?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: amoma.com - opinie
#147 PostWysłany: 08 Lip 2019 11:04 

Rejestracja: 15 Kwi 2015
Posty: 1239
Loty: 704
Kilometry: 871 688
niebieski
Czasem podatki lokalne musisz zapłacić na miejscu więc nie są wliczane w nocleg a rezewując z amoną unikasz przewalutowania jak w wypadku boooking.com gdzie ceny w walutach lokalnych są wyraźnie ......zaniżone :!: :!: :!:
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: amoma.com - opinie
#148 PostWysłany: 14 Wrz 2019 10:51 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Lut 2014
Posty: 2878
Loty: 408
Kilometry: 765 204
srebrny
W odmętach internetu znalazłam informację o bankructwie amoma.com.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
Japonka76 lubi ten post.
Krzysztof76 uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: amoma.com - opinie
#149 PostWysłany: 14 Wrz 2019 11:18 

Rejestracja: 26 Gru 2012
Posty: 1163
Loty: 46
Kilometry: 151 136
srebrny
Na stronie Amoma.com informacja o bankructwie.

Ladies and Gentlemen, Dear Clients,

Since its creation, AMOMA has always strived, with success, to find the best value for money for its customers.

Entities that claim to act as "price comparators" are, in effect, media agencies that redirect consumers to entities like ours against paying a cost per click. These media agencies are sometimes owned by companies operating in the same segment as ours, which has a negative impact on free competition. They are currently in a dominant position in the market and we think that this is to the detriment of the end consumers. Indeed, having taken the place that is theirs today, these entities unilaterally impose unsustainable financial conditions for us, because we work at the fair price to benefit our customers, not to benefit these media agencies.

The result is a market concentration in which only a very small circle of majors Online Travel Agencies can survive. You probably also know that the public authorities are currently opening investigation procedures against these entities, notably in Australia, Spain - and most recently, as reported in the press, in the United States.

However, these commercial practices that are unilaterally imposed on us make the continuation of our activities impossible. We therefore regret to have to inform you of the cessation of our activities, with immediate effect.

For those who have booked rooms via our website:
Contact the reserved hotel to inquire about the provision of the service.
Contact your payment institution or your travel insurance.
Góra
 Profil Relacje PM off
Japonka76 lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: amoma.com - opinie
#150 PostWysłany: 14 Wrz 2019 14:06 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Paź 2012
Posty: 1183
niebieski
Mam opłaconą rezerwacje na połowę października i wczoraj dostałem wiadomość o tym aby skontaktować się z hotelem w przedmiocie aktualności rezerwacji lub wystąpić do banku o zwrot. Szkoda, bo czasami mieli świetne ceny:(
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: amoma.com - opinie
#151 PostWysłany: 14 Wrz 2019 15:18 

Rejestracja: 05 Sty 2012
Posty: 128
Ja tez mam oplacona rezerwacje przez nich na grudzien. Skontaktowalem sie z hotelem i mam potwierdzenie ze wszystko jest OK. Cena za pokoj byla 3 razy nizsza niz u innych posrednikow. Szkoda bo czesto rezerwowalem hotele u nich, a ten rok uwazam za najbardziej udany jesli chodzi o ceny. 11 euro za dobe w apartamencie prezydenckim w ***** hotelu all inclusive w Meksyku bedzie bardzo trudno przebic.
Góra
 Profil Relacje PM off
mediolan lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: amoma.com - opinie
#152 PostWysłany: 14 Wrz 2019 15:23 

Rejestracja: 13 Lis 2018
Posty: 2871
złoty
Ciekawy artykuł: https://skift.com/2019/09/13/amoma-com-troubles-may-delight-hoteliers-that-hate-its-rate-discounting/
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: amoma.com - opinie
#153 PostWysłany: 14 Wrz 2019 16:30 

Rejestracja: 28 Sty 2010
Posty: 12
Super, mam rezerwacje od 2.10 w Portugalii. Zobaczymy co odpisze hotel. Jak anulowana to zostaje chargeback ;(
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: amoma.com - opinie
#154 PostWysłany: 14 Wrz 2019 23:39 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 Lip 2011
Posty: 1180
Loty: 394
Kilometry: 1 280 032
srebrny
Ja mam rezerwację za dwa dni przez Amoma. Anulowali wszystko z tego co przekazał hotel. Nie przekazali pieniędzy do hoteli, zatem jakby nie było rezerwacje są nieopłacone. Niestety pozostaje chargeback.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Upadła Amoma
#155 PostWysłany: 15 Wrz 2019 09:01 

Rejestracja: 01 Paź 2017
Posty: 569
niebieski
Damn, wylatuję do hotelu 21.09, ale rezerwacja na Amoma była w na początku maja i płatność też. Myślicie, że rezerwacja będzie anulowana? Nie wiem, jak działają te płatności między agencją i hotelem. Nic, na razie napisałam do hotelu, jak to u nich wygląda i czekam.

Kate


Ostatnio edytowany przez Abcn, 15 Wrz 2019 09:15, edytowano w sumie 1 raz
Przenoszę
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: amoma.com - opinie
#156 PostWysłany: 15 Wrz 2019 09:23 

Rejestracja: 01 Paź 2017
Posty: 569
niebieski
-- 15 Wrz 2019 09:03 --

Arthur napisał(a):
Cena za pokoj byla 3 razy nizsza niz u innych posrednikow. Szkoda bo czesto rezerwowalem hotele u nich, a ten rok uwazam za najbardziej udany jesli chodzi o ceny. 11 euro za dobe w apartamencie prezydenckim w ***** hotelu all inclusive w Meksyku bedzie bardzo trudno przebic.


Fakt, mój hotel na bookingu 500 zł droższy niż na Amoma i to bez obiadokolacji. I to już mogło być podejrzane...

K.

-- 15 Wrz 2019 09:23 --

Chyba lepiej było zostawić ten wątek "Amoma upadła", tutaj może ktoś nie zajrzeć i wpakować się w hotelu, w którym nie ma potwierdzonej rezerwacji z Amoma.
Góra
 Profil Relacje PM off
arturro lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: amoma.com - opinie
#157 PostWysłany: 15 Wrz 2019 11:04 

Rejestracja: 18 Lip 2016
Posty: 1
Mój hotel odpowiedział, że Amoma odwołała moją rezerwację , mimo że zapłaciłem za nią już 6 stycznia 2019 roku. Uczyniła to podobno 13 września , więc to oczywiste oszustwo. Mój pobyt miał trwać od 21 do 28 września tego roku
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: amoma.com - opinie
#158 PostWysłany: 15 Wrz 2019 12:33 

Rejestracja: 13 Lis 2018
Posty: 2871
złoty
Trochę się wczytałem dalej w temat tej upadłości. Wygląda na to, że ci sami ludzie, którzy założyli Amoma, już wcześniej założyli i położyli olotels.com.
W skrócie: obie firmy sprzedawały pokoje hotelowe z puli dostępnej tylko dla dystrybutorów hurtowych.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: amoma.com - opinie
#159 PostWysłany: 15 Wrz 2019 20:53 

Rejestracja: 31 Mar 2012
Posty: 785
niebieski
To w ogóle ciekawy temat typu "how it works?" Mam na myśli hurtowników typu HotelBeds.
Ale pamiętam, że kiedyś temat GDSów nie spotkał się z odzewem.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: amoma.com - opinie
#160 PostWysłany: 15 Wrz 2019 21:41 

Rejestracja: 25 Lip 2016
Posty: 409
Ehhh, ulubiony serwis do BRG w IHG. Chyba 50 razy pykło ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 177 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 5, 6, 7, 8, 9  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 5 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group