Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 6 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 21 Wrz 2018 17:52 

Rejestracja: 11 Wrz 2015
Posty: 115
Będe potrzebował się dostać z Ammanu do Wadi Musa gdzieś około 15, Jett odjezdza 6.30. Znalazłem za to informacje o stacji Mujamaaa Janobi station, z której do godz 16 odjeżdżają minibusy za 5JD do Wadi Musa. Nie moge tej stacji nigdzie znaleźć, nie ma jej na mapkach googla, przynajmniej ja nie znalazłem. Mógłby mi ktoś pomóc gdzie ona jest dokładnie i czy to prawda z tymi minibusami że odjeżdżaja z niej od 9 do 16 co godzine ?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Lato w Grecji: Ateny i wyspa Egina za 440 PLN (loty z Katowic + prom) Lato w Grecji: Ateny i wyspa Egina za 440 PLN (loty z Katowic + prom)
Bezpośrednie loty do Alicante z Gdańska za 260 PLN. Dużo terminów Bezpośrednie loty do Alicante z Gdańska za 260 PLN. Dużo terminów
#2 PostWysłany: 21 Wrz 2018 21:06 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Kwi 2012
Posty: 1254
Loty: 69
Kilometry: 142 806
srebrny
Chodzi Ci o South Bus Station, czasami oznaczany też „Wihdat". Jest tu: https://goo.gl/maps/gVq3AUzuV942
Jeśli znalazłeś informację, że busy odjeżdżają do 16, to pewnie co do zasady tak jest, natomiast w zależności od sezonu/dnia/liczby pasażerów może to wyglądać inaczej. Dla przykładu w piątki na pewno jeżdżą dużo rzadziej.
W Jordanii i wielu innych krajach arabskich rozkłady jazdy funkcjonują trochę inaczej niż u nas. To znaczy nawet jeśli już są, to nie obowiązują bezwzględnie.
Sam jechałem busem, o którym mówisz w drugą stronę(z Wadi Musa do Ammanu) i też miały być rano dwa busy o 6 i 7, a był jeden o 10 - kierowca czekał na odpowiednią liczbę pasażerów.
_________________
Przez Bliski Wschód i Kaukaz - Relacja z wyprawy do Turcji, Iranu, Armenii i Gruzji
Góra
 Profil Relacje PM off
Marcin Cy lubi ten post.
Marcin Cy uważa post za pomocny.
 
      
#3 PostWysłany: 20 Paź 2018 10:31 

Rejestracja: 25 Wrz 2018
Posty: 5
Loty: 37
Kilometry: 83 054
Cześć, i jak? Faktycznie dalej funkcjonują te busy? Mam podobną sytuację, ląduje koło 12:00 i na nocleg planuje się dostać w okolicę Petry a 120 USD za private taxi to trochę przegięcie dla mojego studenckiego portfela :D
Góra
 Profil Relacje PM off
Ves123 lubi ten post.
 
      
#4 PostWysłany: 23 Gru 2018 18:16 

Rejestracja: 18 Sie 2015
Posty: 9
Podbijam, próbował ktoś dostać się z Ammanu do Wadi Musa czymś innym niż Jett/Taxi/Uber?

Przylatujemy do Ammanu 10:55 7 stycznia. Chcieliśmy przejść się po Ammanie i popołudniu zajechać do Wadi Musa by następnego dnia zrobić Petrę. Czy to jest wykonalne?

Oraz, czy ktoś planuje 7 stycznia dostać się popołudniu/wieczorem z Ammanu do Wadi Musa? Jeśli tak to czy ktoś reflektuje na zrzucenie się na taxi? Jedziemy we dwóch, zostają dwa miejsca w Uberze/Taxi.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5 PostWysłany: 12 Lis 2019 18:44 

Rejestracja: 12 Lis 2019
Posty: 1
Cześć,
mam taki sam problem, jak poprzednicy. Jak udał się Wam dotrzeć
z Ammanu do Wadi Musa w takiej sytuacji? Czy faktycznie był jakis inny bus z South station? Czy wiecie może jak jeździ (czy w ogóle) w piątki? Będę wdzięczna za wszystkie wskazówki:)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6 PostWysłany: 12 Lis 2019 20:26 

Rejestracja: 11 Lut 2018
Posty: 356
srebrny
Z Amannu do Wadi Musa jechaliśmy mikrobusem z South Bus Station. Busiki odjeżdżają po zapełnieniu się. W praktyce wyglądało to tak, że na Station przyjechaliśmy ok. 8:30, wsiedliśmy do czekającego na pasażerów busika. I potem musieliśmy cierpliwie poczekać ok. godziny nim kierowca zdecydował się odjechać nie całkiem zapienionym pojazdem. Za przejazd zapłaciliśmy po 10 JOD od osoby. Do południa busiki teoretycznie odjeżdżają mniej więcej co godzinę. Nie wiem jak jest z kursowaniem mikrobusów po południu i wieczorem.

Inną opcją jest taxi (do rozważenia np. przy 4 osobach) – taksówkarze najczęściej proponują jazdę za 60 JOD, można wynegocjować 45-50 JOD (przynajmniej do takiego poziomu ceny zjechał taksówkarz, który wiózł nas do South Bus Station. Byliśmy tylko we dwójkę więc średnio nam się to opłacało.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 6 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group