Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.

[ 25 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2
Autor Wiadomość
#21 PostWysłany: 21 Gru 2016 14:45 
Awatar użytkownika

Loty: 103
Kilometry: 182 732
srebrny
Ja miałem epizod w życiu, pracując dla IBM - tam dostałem za darmo AmEx-a do celów prywatnych.
 Relacje PM off
Luke1976 lubi ten post.

#22 PostWysłany: 21 Gru 2016 15:31 

niebieski
Z tego co wiem, to- jak piszecie- Amex w Polsce w zasadzie tylko jako "Corporate Card". Ale w teorii istnieje możliwość wyrobienia Amexa poprzez biuro w UK. Karta, co ciekawe, rozliczana albo w GBP albo w EUR.
Wymogi dokumentów ponoć niespełnialne w praktyce dla Polaka, bo Amex żąda jakichś bankowych poświadczeń, których nie da się w polskim banku zdobyć. No, ale teoretycznie można wnioskować o Amex-a prywatnego.

Jestem posiadaczem (na spółę z firmą ;) ) właśnie Amex Corporate no i cóż. Nie widzę żadnych praktycznych zalet posiadania tej karty.
Co ciekawe, o ile nic się nie zmieniło, to regulamin w mojej firmie zabrania użycia karty nie-podczas-delegacji. W delegacji za to mogę pokrywać nią również wydatki prywatne.
W praktyce sens słaby, bo ostatnio zmienili TOiP i kursy są tak samo złodziejskie jak w zwykłych bankach. Jak to się firmie opłaca- nie wiem. A może po prostu nie ma lepszego wyboru.

OK, może jeden malutki bajer dla zapalonych "karciarzy".
Na wyciągu transakcje w hotelach, liniach lotniczych czy wypożyczalniach mają dużo więcej szczegółów na temat tego, co zostało opłacone. Podobnie jest w Dinersie.
 Relacje PM off  

#23 PostWysłany: 21 Gru 2016 15:48 

niebieski
Korporacyjne Amexy w Polsce to chyba wyłącznie odprysk globalnych korporacyjnych "benefitów". Wedle mojego rozeznania, spotyka się je wyłącznie w firmach z rodowodem z USA, gdzie status tej karty jest zupełnie inny niż w PL. Koszty obsługi tych kart dla PL w danej korporacje są pewnie niezauważalne dla księgowych z centrali.

Nawet w dużych europejskich korpo nie spotkałem Amexa.
 Relacje PM off  

#24 PostWysłany: 17 Lut 2017 23:06 
Awatar użytkownika

Ostrzeżenia: 1
niebieski
Posiadam Amex "The Explorer" i ostatnio mieli czy maja promocje ze dawali 100k punktow za zrobienie odpowiedniego obrotu. Plus dostep do salonikow biznes na lotniskach, ubezpieczenie wysweitlacza w telefonie itp. ;)
 Relacje PM off  

#25 PostWysłany: 19 Lut 2017 15:29 

Do: kumkwat_kwiat
Bez sarkazmu, ale tzn. że mało widziałeś
 Relacje PM off  

[ 25 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: CommonCrawl [Bot], Twitter [Bot] oraz 5 gości