Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 5 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 25 Maj 2017 04:50 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Sty 2011
Posty: 404
niebieski
Wątek bardzo ogólny/ rozpoznawczy ale moim zdaniem brakuje takiego. Pytanie osoby która niby dużo podróżuje ale nigdzie poza jednym krajem w "Ameryce", ale już tej południowej, nie była :)
Które kraje Ameryki Południowej/Środkowej są tanie (w sensie - nie jest drożej niż w Polsce), bo podobno takie są?
Które są w miarę bezpieczne na swobodną podróż 2 osób, bo wiadomo, ogólne stereotypy nienajlepiej mówią o bezpieczeństwie - których krajów unikać? Tak z uwagi na bezpieczeństwo jak i atrakcyjność turystyczną.
I w końcu, zakładając, że ktoś ma 1-2-3 tygodnie do dyspozycji i jest gotów poczekać na jakiś tańszy lot - jaką trasę na zwiedzanie, polecalibyście (i ile krajów po drodze zobaczyć), tak, aby zaznać widoków, lokalnego życia, a niekoniecznie spędzając czas na najsłynniejszej plaży tego rejonu świata tylko po to by nacykać głupich fotek na fejsa :)
Czy w tych rejonach świata da się tanio wynająć samochód na tydzień albo czy są fajne miejsca na całodniowe wycieczki dla rowerzystów?
Czy raczej nastawiać się na jeden konkretny kraj, czy w ciągu 1-2 tygodni można zobaczyć więcej?
I czy są kraje, które zdecydowanie nie warto w pierwszej kolejności zwiedzać, co sądzicie np. o Boliwii, czy jakiś ruch turystyczny tam w ogóle istnieje?
Czy turyści zwiedzają ciąg Honduras-Nikaragua-Kostaryka, za jednym strzałem? Czy ten rejon jest ciekawszy od np. Brazylii lub Peru?
Czy poza kilkoma najbardziej znanymi atrakcjami turystycznymi kontynentu, turystów jest tam tyle co w Azji, Australii? Skąd napływają, czy jest tam sporo samodzielnie podróżujących Amerykanów, skoro do celu mają bliżej niż Europejczycy?
Zwiedziłem indywidualnie sporo krajów arabskich, azjatyckich i jest tam najczęściej bardzo bezpiecznie dlatego mam spore obawy przed tym nieznanym bliżej rejonem świata i nie wiem, prawda to, czy bujda, z tą przestępczością.
Znajomy lekarz poleciał do Bogoty i pierwszym wpisem na Facebooku były zdjęcia jak to w centrum stolicy Kolumbii pocięli go nożem bo nie oddał złodziejom smartfona. Mam twarz mega bladą a na forum f4f czytałem dawno temu, że przestępcy w Rio poznają po kolorze nieopalonej skóry turystów do ograbienia. Stąd moje liczne rozterki.
Góra
 Profil Relacje PM off
6788 lubi ten post.
 
      
Tydzień na Langkawi za 2841 PLN. Loty z Berlina i noclegi w 4* hotelu Tydzień na Langkawi za 2841 PLN. Loty z Berlina i noclegi w 4* hotelu
Odkryj Portugalię: Porto i Azory w jednej podróży z Wrocławia za 825 PLN Odkryj Portugalię: Porto i Azory w jednej podróży z Wrocławia za 825 PLN
#2 PostWysłany: 25 Maj 2017 06:45 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28 Gru 2013
Posty: 659
niebieski
-- 25 Maj 2017 06:45 --

Na pierwszą podróż do Ameryki Płd gorąco polecam Ci Chile. Nie jest to najtańszy kraj tego kontynentu, ale ceny są porównywalne z polskimi. Jedynie korzystanie z atrakcji turystycznych jest drogie, ale ta zasada obowiązuje w całej Ameryce Płd niezależnie od tego czy kraj uchodzi za tani czy też drogi. Gringos po prostu płacą kilka razy więcej za wstępy do parków narodowych niż lokalsi, a wycieczki zorganizowane uszyte na miarę potrzeb turysty z reguły osiągają europejski poziom cen. Byłam w Peru, Boliwii, Chile, Brazyli i Argentynie i w każdym z tych krajów jestem zakochana. Nie ulega jednak wątpliwości, że poziom bezpieczeństwa pomiędzy nimi znacznie się różni choć mnie osobiści nie spotkało nigdzie nic złego, a po Chile i Argentynie podróżowałam samotnie i to przez dłuższy czas. Ogólnie rzecz ujmując nie należy demonizować Ameryki Płd. Oczywiście warto być ostrożnym i mieć oczy dookoła głowy, ale bez przesady. Z krajów, które odwiedziłam najtańsza jest Boliwia, zaraz za nią Peru, Argentyna (pod warunkiem wymiany waluty poza instytucjami bankowymi, najlepiej w Buenos Aires), Chile i Brazylia.

Jeśli wybierasz się tam na 1-2-3 tygodnie to lepiej skupić się na jednym kraju, ewentualnie regionie. Skakanie po "całym" kontynencie jest nie tylko nieopłacalne, ale i bezsensowne z punktu widzenia ograniczonego urlopu. Odległości są zbyt duże, a bilety lotnicze niekoniecznie tanie. Na pierwszy raz polecam Patagonię czyli obszar rozciągnięty pomiędzy Chile i Argentynę. Już sama wielkość tego obszaru powinna dać Ci wyobrażenie na temat odległości na tym kontynencie. W Patagonii warto wybrać się do Torres del Paine (polecam dłuższy trekking wokół masywu), Ziemię Ognistą z jej parkami narodowymi, trekkingi w okolicach Fitz Roya czy Perito Moreno. To są punkty obowiązkowe w Patagonii, natomiast wielbiciele przyrody, wulkanów, cudownych górskich pejzaży nigdy nie będą chcieli stamtąd wyjechać :)

Ogólnie w Am. Płd. jest tak wiele pięknych miejsc, że życia nie wystarczy aby je wszystkie zobaczyć. Musisz zebrać na ten temat trochę wiedzy i wtedy zdecydować się na konkretny region. Ja jeszcze raz polecam Patagonię na pierwsze starcie z tym kontynentem. Musisz jednak pamiętać, że jest to dość drogie miejsce w porównaniu z resztą kraju, ale zdecydowanie warto. No i sprawa bezpieczeństwa.W Patagonii byłam rowerem i podróżowałam również stopem. Niejednokrotnie zdarzało mi się zostawiać rower zupełnie niezabezpieczony w różnych miejscach z całym ekwipunkiem i nigdy nic nie zginęło. Ludzie natomiast są tam niezwykle pomocni i przemili. Polecam z całego serca.
Góra
 Profil Relacje PM off
6788 lubi ten post.
2 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
#3 PostWysłany: 06 Sie 2017 06:05 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 Maj 2015
Posty: 90
Wypowiadam się tylko o krajach: Chile, Argentyna, Boliwia, Peru, Ekwador i Kolumbia - w innych nie byłam.

No to tak, z wymienionych powyżej krajów najtańsza wydawały się Kolumbia i Boliwia.

Najbezpieczniejsze Chile i Argentyna (najbardziej "europejskie")

Na 2-3 tygodnie polecałabym Boliwię - Peru (południe). Czemu? Boliwia piękna, a tuż obok Machu Picchu i wydmy w Ica w Peru:)

Z wynajęciem samochodu nie podpowiem, bo podróżowaliśmy swoim, ale z tego, co się oreintuję wynajęcie auta w Chile to koszt ok. 150 zł/ dzień. Jeśli chodzi o trasy rowerowe na cały dzień to Droga Śmierci w Boliwii. Tu więcej o Drodze Śmierci: http://dc-adventures.pl/boliwia/droga-s ... -mit-blog/

Turystów jest o wiele mniej niż w Azji i zazwyczaj są bardziej samodzielni, tzn. jeżdżą swoimi autami przez kilka miesięcy po całym kontynencie.

Co do przestępczości: spędziliśmy 7 miesięcy w Ameryce Południowej. Podróżowaliśmy własnym autem w rejonach turystycznych jak i tych zupełnie bez ludzi. Tylko w dwóch rejonach czuliśmy się zagrożeni:
- północ Chile, gdzie b.częste są włamania do aut przed supermarketami. (myśleliśmy, że to tylko plotki, ale byliśmy świadkami wybicia szyb w aucie obok!!!)
- wybrzeże Peru, gdzie doszło do kilku napadów z bronią na turystów biwakujących na dziko.

Jeśli chodzi o Boliwię, to było bezpiecznie. Spaliśmy nawet w kilka nocy w aucie na obrzeżach La Paz :D

Tutaj możesz przejrzeć, w których państwach są najlepsze/najsłabsze widoki, najmilsi ludzie i jak to wszystko przedstawia się cenowo: http://dc-adventures.pl/ameryka-poludni ... utem-ceny/
_________________
W podróży dookoła świata od ponad 2 lat. Aktualnie eksplorujemy Alaskę Land Cruiserem własnoręcznie przerobionym na kampera :)

Relacje na bieżąco można znaleźć tutaj: DC Adventures
Szersze info na blogu: www.dc-adventures.pl
Góra
 Profil Relacje PM off
poncz lubi ten post.
 
      
#4 PostWysłany: 06 Sie 2017 06:34 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Kwi 2016
Posty: 4716
Zbanowany
srebrny
@rdw
Wydaje mi sie ze Honduras-Nikaragua-Kostaryka, a Boliwia, Peru, to tak jakby porownac Grecje i Wlochy z Marokiem, Tunezja i Egiptem. ;)
A co Ciebie tak naprawde interesuje, szukasz bezpiecznego kraju czy chcesz cos zobaczyc?
Moze za duzo strachu i pytan na poczatek.
Proponuje wybrac tylko jeden kraj.
Sorry, niby zwiedziles sporo krajów arabskich, azjatyckich a zadajesz pytania jak swiezy podroznik, ktory nie wystawil nosa poza Europe.
Mnie np. napadli wieczorem w Caracas, za to wloczylem sie poznymi wieczorami w Buenos Aires czy Santiago de Chile i nikt mnie tam nawet nie zaczepil.
Mialem rowniez drobny incydent poznym wieczorem w San Pedro de Atacama, mimo ze Chile jest niby bezpieczne.
W Chile spotykalem najwiecej turystow nie z USA, ale z Brazylii i niekoniecznie solo podrozujacych.
A czemu pytasz akurat o Amerykanów samodzielnie podrozujacych? ;)
Pozdrawiam i milej niedzieli.
_________________
Nie czyń drugiemu co tobie niemiłe, uderzy w ciebie ze zdwojoną silą i nie bądź tchórzem i kłamcą.

Znów prymitywne ataki!

Socotra / Afganistan
Afryka / Goryle
Wyprawa na Biegun lodołamaczem atomowym, Antarktyda, Polska Stacja Arctowski, Arktyka etc.
Fotorelacje na życzenie przez PW
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5 PostWysłany: 12 Sie 2017 01:33 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Sie 2013
Posty: 160
W Boliwii ruch turystyczny istnieje jak najbardziej :). Niby to najrzadziej odwiedzany kraj Am. Płd. (choć aktualnie stawiam na Wenezuelę), to jednak w zeszłym roku było tu niemalże 1 mln. turystów.

Jeżeli masz 1-2, czy nawet 3 tyg. to ja osobiście pozostałbym przy jednym kraju, najwyżej dwóch. Ale to są osobiste preferencje, i nikt Ci na to nie odpowie. Niektórzy lubią zaliczać to co się da w okolicy lotniska, inni siedzą w jednej wsi kilka dni bez większego celu.

Co do taniości, to znowu zależy jak chcesz podróżować. Np. w Boliwii może być b. tania (nasza średnia z 3 mies. z 2012 r. to 7 USD/osoba/dzień), ale jak chcesz wskoczyć w trochę lepszy standard, to wydatki skaczą diametralnie (ostatnim razem, w czasie podróżowania, wychodziło nam 25 USD/osoba/dzień).

W każdym razie, jak chcesz podróżować budżetowo po Am. Płd., to znajomość hiszpańskiego jest mega przydatna.

A który kraj? Są na tyle różne, że w każdym znajdziesz coś interesującego.
_________________
Nasze blogi:
https://treeclimbing.academy
https://fotografia.marzenawystrach.com
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 5 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group