Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 27 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 15 Lis 2012 04:00 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Lis 2012
Posty: 1015
niebieski
Witam, lecę do USA liniami American Airlines jednak ich system płatności jest jakiś porąbany. Sprawdzałem 4 karty debetowe z dostępnymi środkami (wszystkie Mastercard) i niestety zawsze transakcja odrzucona i ten sam błąd pt. "mamy problem z Twoją kartą, wprowadź poprawne dane lub użyj innej karty". Oczywiście wszystkie karty działają, są na nich środki, robię nimi zakupy w sklepach spożywczych a dzienny limit transakcji jest dużo wyższy niż kwota biletu.

Używałem kart Netellera i Moneybookers w walutach USD oraz EUR po to żeby uniknąć opłat za przewalutowanie.
Ktoś ma jakiś pomysł? W ostateczności poproszę znajomego żeby zapłacił kartą MasterCard syncAlior w pln tylko pewnie spore przewalutowanie wyjdzie.

Dzięki za sugestie.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wczasy na Rodos: tydzień w hotelu z wyżywieniem za 1840 PLN (wylot z Krakowa) Wczasy na Rodos: tydzień w hotelu z wyżywieniem za 1840 PLN (wylot z Krakowa)
Zbiór tanich lotów Ryanair od 118 PLN! Tylko świetne kierunki: Włochy, Chorwacja i Grecja z polskich miast Zbiór tanich lotów Ryanair od 118 PLN! Tylko świetne kierunki: Włochy, Chorwacja i Grecja z polskich miast
#2 PostWysłany: 15 Lis 2012 06:06 

Rejestracja: 07 Lut 2012
Posty: 156
jestes pewny ze to problem samej karty?

Mi w AA i united odrzucali gdyż w sekcji biling adres pod karta kredytową nie bylo polski jako country of residence i wpisywalem różne dziwne. Adres mojego hotelu tez nie przechodził.
Założyłem wiec konto paypala i taki sposób płatności wybrałem. Teraz także pytali o biling adres ale o dziwo adres hotelu który godzinę wcześniej był "uncorrect" tym razem był ok.

Ewentualnie można przez pośrednika typu expedia jesli masz zaufanie:)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3 PostWysłany: 15 Lis 2012 11:10 

Rejestracja: 11 Gru 2010
Posty: 3939
platynowy
Z tego co kojarzę to Expedia ma identyczne ceny, więc kup tam.
_________________
Life is short and the world is wide.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4 PostWysłany: 24 Lis 2012 14:59 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Lis 2012
Posty: 1015
niebieski
Dało radę kupić płacąc kartą mBanku Visa Electron. Oczywiście ze sporym przewalutowaniem no ale trudno. Wyszło taniej niż na expedii bo przy zaznaczeniu partnerskich linii lotniczych można było wybrać przewoźnika BA który ten sam odcinek oferował 30 dolców taniej.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5 PostWysłany: 07 Sie 2017 10:41 

Rejestracja: 29 Cze 2015
Posty: 9
Cześć,

Próbuję kupić bilet na stronie american airlines. po wejściu na stronę nie mam możliwości wyboru, że jestem z Polski, więc wybieram np USA, aby mieć ceny w dolarach.
Przy podawaniu danych karty w płatności wybieram kraj Polska (tutaj już jest taka możliwość), ale wtedy strona zgłasza komunikat błędu i muszę jeszcze raz przechodzić cały proces. Czy ktoś spotkał się z takim problemem?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6 PostWysłany: 19 Lut 2018 16:27 

Rejestracja: 03 Sie 2017
Posty: 20
Przypuszczam, że już temat nieaktualny, ale napiszę dla potomnych jak zarezerwować lot w American Airlines nie posiadając amerykańskiego adresu rozliczeniowego dla karty. Są dwie opcje:
1. Zadzwonienie pod numer +48226253002 i rezerwacja telefoniczna. Taka usługa kosztuje aż 100zł, dlatego zdecydowałem się na rozwiązanie:
2. Zmiana kraju na np. Niemcy na oficjalnej stronie AA (można zachować język angielski). Kupując bilet kwota podana jest w euro, w moim przypadku przelicznik wyszedł nawet bardziej korzystnie niż gdybym płacił w dolarach. W danych adresowych karty płatniczej można bez problemu ustawić Polskę. Zakup bezproblemowy, etixy po kilku minutach na mailu.
Góra
 Profil Relacje PM off
Mixsa lubi ten post.
Mixsa uważa post za pomocny.
 
      
#7 PostWysłany: 19 Cze 2019 15:29 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Lis 2013
Posty: 2630
Loty: 196
Kilometry: 522 225
złoty
Aktualizacja:
1. Ww telefon już nie działa.
2. Zmiana kraju na Niemcy i inne także już nie działa.
3. Spróbowałem zapłacić na stronie AA Revolutem, adres rozliczeniowy podałem z USA bo każda zmiana na Polskę (niezależnie od wersji kraju strony AA) powodowała restart do punktu początkowego. Najpierw pojawiła się autoryzacja na $0 a po kilkunastu minutach płatność została jednak zaakceptowana. Bilet na mejlu (status: "ticketed", wcześniej "pending"), rezerwacja potwierdzona.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#8 PostWysłany: 19 Cze 2019 19:28 

Rejestracja: 19 Lut 2013
Posty: 542
Loty: 330
Kilometry: 616 803
niebieski
Na wersji UK też to działa i płatność Revolutem przechodzi. Ale jest rozbita na bilety (czyli widoczne dwie płatności a kupowałem oba razem). Płaciłem rok temu w kwietniu.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#9 PostWysłany: 19 Cze 2019 19:33 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Lis 2013
Posty: 2630
Loty: 196
Kilometry: 522 225
złoty
Tak jak pisałem, ani na wersji UK ani DE ani FR u mnie dzisiaj nie działało - próbowałem też czeską. Albo to co było rok temu już nie działa albo chwilowo są problemy.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#10 PostWysłany: 29 Sie 2019 18:05 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Lut 2014
Posty: 1154
Loty: 42
Kilometry: 72 437
srebrny
Dzisiaj bilet kupiony na Revo z adresem w USA. Zmiana na Polske prowadzi na glowna strone.
_________________
Był taki Chińczyk na takim chińskim lotnisku. I ten Chińczyk miał bilet. I go zmieniał, a potem zwrócił. Potwierdzam, byłem tym Chińczykiem.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#11 PostWysłany: 29 Sie 2019 18:11 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Lis 2012
Posty: 1015
niebieski
Ale ten adres w USA to wpisujesz losowy? Np. adres McDonaldsa na Manhattanie? No bo mało kto ma prawdziwy adres w USA :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#12 PostWysłany: 29 Sie 2019 20:11 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Wrz 2012
Posty: 185
Loty: 107
Kilometry: 270 851
niebieski
Sprawdzone w zeszłym tygodniu na amerykańskiej stronie AA:
Wpisane dane z polskiej karty (mBank) i polski adres (w razie czego w linijce po ulicy dopisek Poland), po czym w menu Country wybrane "Military Forces - Europe". Bilety bezproblemowo na maila (jedne musiałam nawet anulować i zwrot pieniędzy na kartę też przyszedł bez problemu).
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#13 PostWysłany: 07 Sty 2020 23:05 

Rejestracja: 07 Sty 2020
Posty: 2
Czy to jedyny sposób?

bo mam ten sam problem :(

kiedy wybieram w polu country/region > Poland

Image

wywala mnie i karze zmienić/ustawić inny country of residence na taki z którego wydana jest karta płatnicza... tylko czy uzupełnię dane karty czy nie pojawia się ten sam komunikat.

Image



Wolałbym nie wybierać Armed Forces bo czytałem że naliczają jakiś rabat a nie chcę żeby mi cofnęli bilety.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#14 PostWysłany: 24 Wrz 2022 11:58 

Rejestracja: 06 Gru 2011
Posty: 51
Witam.
Walcze od 2 dni z rezerwacja na AA na lot z Holandii do USA. wszystko przebiega pomyslnie do czasu momentu proby wpisania karty kredytowej. W ustawieniach strony jest wpisany kraj karty USA, kiedy probuje zmienic na Polske wyskakuje mi komunikat ze mam zarezerwowac przez Polska strone AA. Bilet w $ jest w dobrej cenie, ale jak raz na kilkadziesiat prob pokazuje interesujacy mnie lot w PLN to cena juz wtedy nie jest korzystna. Mial ktos kiedys taki problem? Jak to ominac, dodam ze karta to wielowalutowka revolut, problem wyskakuje w momencie wpisywania "bill adres"

Załączniki:
received_1113891699487195.jpeg
received_1113891699487195.jpeg [ 128.53 KiB | Obejrzany 4523 razy ]
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#15 PostWysłany: 24 Wrz 2022 12:03 

Rejestracja: 27 Cze 2011
Posty: 64
Spróbuj zostawić kraj USA, resztę adresu wpisz normalnie, płatność powinna przejść.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#16 PostWysłany: 24 Wrz 2022 12:52 

Rejestracja: 11 Gru 2010
Posty: 3939
platynowy
Ewentualnie sprawdź expedia.com, cena powinna być ta sama i płatność przejdzie bez problemu.
_________________
Life is short and the world is wide.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#17 PostWysłany: 24 Wrz 2022 13:54 

Rejestracja: 06 Gru 2011
Posty: 51
Ok.
Zostawilem jako bill adres kraj USA i przeszlo, tzn na revolucie jest ze przetwarzanie, ale dostalem juz potwierdzenie z AA ze bilet kupiony.
Na Expedii nie pokazywalo lotu ktory mnie interesuje, a pozatym sprawdzalem opinie i Expedia nie ma dobrych not.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#18 PostWysłany: 24 Wrz 2022 14:37 

Rejestracja: 16 Sty 2011
Posty: 7921
HON fly4free
Expedia to akurat jeden z solidniejszych pośredników - do tego rezerwacja amerykańskich linii tam jest praktycznie tak samo traktowana jak bezpośrednio na stronie: w razie konieczności AA, UA czy DL same wszystko zmienią bez konieczności kontaktu z xp (to tak na marginesie).
Góra
 Profil Relacje PM off
hubson lubi ten post.
2 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
#19 PostWysłany: 24 Wrz 2022 16:32 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 31 Maj 2018
Posty: 1735
platynowy
Nospin napisał(a):
Na Expedii nie pokazywalo lotu ktory mnie interesuje, a pozatym sprawdzalem opinie i Expedia nie ma dobrych not.

Problem z opiniami jest taki za na 10000 zadowolonych klientow note wystawia 3 osoby, a na 100 niezadowolonych 80 :lol:
A ci gorsi posrednicy robia tak ze zaraz po kupnie wysylaja maila zeby I'm opinie wystawic to sie dostanie szanse na wygranie 100$ voucheru I wygladaja super. Potem jak nastepuje zmiana lotu to zaczyna sie problem.
Expedia jest jednym z najlepszych posrednikow, Bez ukrytych oplat, nawet daja sporo gratisow jak cos pojdzie nie tak.
Góra
 Profil Relacje PM off
5 ludzi lubi ten post.
 
      
#20 PostWysłany: 25 Wrz 2022 13:32 

Rejestracja: 06 Gru 2011
Posty: 51
No to nastepnym razem sprobuje Expedii, a czy mile z programow lojalnosciowych linii tez sie zbiera gdy zabookuje sie przez Expedie?
I drugie pytanie, zazwyczaj jak bookowalem loty kasa byla sciagana od razu, a ten lot z AA bookowalem w sobote popoludniu, potwierdzenie dostalem na maila o zakupie biletow, ale w apce revoluta wciaz mam status "przetwarzanie", czyli w weekend to dluzej trwa, sciagniecie kasy z revoluta przez linie lotnicze?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 27 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 5 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group