Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 83 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5  Następna
Autor Wiadomość
#41 PostWysłany: 02 Kwi 2020 20:56 

Rejestracja: 05 Paź 2016
Posty: 198
Loty: 128
Kilometry: 202 920
Niestety połączenie KRK- ORD, które miało wystartować w maju, zostało skasowane. Pierwsza lotnicza ofiara koronawirusa w Krakowie i to od razu takiego kalibru :(

Edit: za SG- start połączenia przesunięto na 2021 roku. Oby.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Tydzień w Dolomitach za 1468 PLN. Loty z Warszawy, hotel + auto Tydzień w Dolomitach za 1468 PLN. Loty z Warszawy, hotel + auto
Riwiera Turecka luksusowo: tydzień w 5* hotelu z all inclusive od 2084 PLN. Wyloty z 3 miast Riwiera Turecka luksusowo: tydzień w 5* hotelu z all inclusive od 2084 PLN. Wyloty z 3 miast
#42 PostWysłany: 08 Cze 2020 02:19 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Lut 2017
Posty: 2291
Loty: 582
Kilometry: 931 920
złoty
AA wznawia/zwieksza czestotliwosc lotow.

http://news.aa.com/news/news-details/20 ... aspx#chart

Cytuj:
More domestic flying in June

We are increasing frequencies of flying from our hubs, including Dallas Fort Worth International Airport (DFW) and Charlotte Douglas International Airport (CLT), to destinations customers are searching and booking most, with increased flying to major cities in Florida, Gulf Coast cities as well as mountain destinations. We are also increasing frequency of flying to Asheville, North Carolina (AVL), Savannah, Georgia (SAV), and Charleston, South Carolina (CHS) for business and leisure travelers.

In addition, we will offer more seats to Florida than any other airline in July. American has also added more flights in Montana, Colorado, Utah and Wyoming as national parks and outdoor recreational spaces reopen.

The updated July schedule will be available for purchase on Sunday, June 7.

Our international operation

Today marked the return of service to eight international destinations. These include service from Dallas-Fort Worth (DFW) to Amsterdam (AMS), Paris (CDG) and Frankfurt (FRA), as well as service from Miami (MIA) to Antigua (ANU) in the Caribbean and Guayaquil (GYE) and Quito (UIO) in Central America. American also restored additional service to London (LHR) from Chicago (ORD) and New York (JFK).

We will delay the return of some previously announced international routes – including transatlantic service from Philadelphia (PHL) and CLT – to August. You can find the complete list of the updated long-haul international flights here.
_________________
Idąc przez most rzeka płynęła wartkim nurtem.

Także = również / też
Tak że = więc / zatem / dlatego
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#43 PostWysłany: 23 Wrz 2020 12:11 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 Lip 2011
Posty: 1182
Loty: 414
Kilometry: 1 349 089
srebrny
Hej,

potrzebuje porady. W lipcu miałem mieć lot na trasie LIH-PHX-JFK, który kupiłem bezpośrednio na stronie aa.com. Kosztował 350 USD. Oczywiście bilet anulowany, ale nie chcą dać Refund. Jedyne co zaproponowali to voucher do wykorzystania na dowolnej trasie AA. A bardziej travel credit. Ostatnio pojawiła się promocja na loty do HNL z Berlina. Pomyślałem czemu nie. Zabookowałem sobie w opcji ON HOLD na wakacje 2021 trasę BER-HNL-NYC-BER. 520 USD za całość. Rezerwacja zrobiona na stornie aa.com (wersja amerykańska).

Dzwonię na infolinię i co słyszę? Niestety vouchery na taką trasę nie można wykorzystać, bo tylko domestic mogę sobie wziąć za ten travel credit. Nie wiem czy to zgodne z prawem? Oni powołują się na to, że przy rezerwacji lotów z Europy wyświetla się cena w Euro. Nic z tego, że ja mam ten bilet on hold wystawiony w USD...

Możecie poradzić czy coś z tym można zrobić?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#44 PostWysłany: 23 Wrz 2020 12:23 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 10 Cze 2013
Posty: 2203
Loty: 807
Kilometry: 1 954 890
srebrny
AA nie chce Ci dać pełnego zwrotu za anulowany lot LIH-PHX-JFK? To prawie niemożliwe. Dlaczego? Jaki napisali powód? Ich polityka zakłada full refund dla zmiany lotu zaledwie o godzinę, więc przy anulacji to powinno być proste. Czy wypełniłeś formularz o zwrot tutaj https://prefunds.aa.com/refunds/ i dostałeś odpowiedź negatywną?

Z tymi walutami to często jest problem, Delta też tak robiła, ale tutaj z AA nie mam doświadczenia.
_________________
Relacje: weekend w Australii i na Alasce.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#45 PostWysłany: 23 Wrz 2020 12:31 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 Lip 2011
Posty: 1182
Loty: 414
Kilometry: 1 349 089
srebrny
@przemos74 Wypełniłem wniosek na tej stronie i jest NON-ELIGABLE FOR REFUND. I dalej tylko zwrot w przypadku śmierci pasażera etc. Zatem jestem w kropce b nie wiem co z tymi środkami zrobić :/
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#46 PostWysłany: 23 Wrz 2020 13:19 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 10 Cze 2013
Posty: 2203
Loty: 807
Kilometry: 1 954 890
srebrny
Rozumiem, napisz na początek maila na ten adres refunds@aa.com i wyjaśnij że nie interesuje Cię travel credit, a wyłącznie full refund. Uzasadnienie jakie podali jest możliwe tylko w przypadku jeżeli lot się odbył o planowanym czasie.
_________________
Relacje: weekend w Australii i na Alasce.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#47 PostWysłany: 23 Wrz 2020 13:20 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 Lip 2011
Posty: 1182
Loty: 414
Kilometry: 1 349 089
srebrny
@przemos74 Dostałem potwierdzenie anulacji, poza tym 1.07 Hawaje były zamknięte ,zatem niemożliwe by jakikolwiek lot się odbywał. Chyba, że kolejny odcinek phx-jfk...
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#48 PostWysłany: 23 Wrz 2020 14:33 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 10 Cze 2013
Posty: 2203
Loty: 807
Kilometry: 1 954 890
srebrny
Pisz do nich maila i daj znać co odpowiedzą. Jak nie zaakceptują zwrotu to poproszę Cię o szczegóły tej rezerwacji i spróbuję to załatwić innym kanałem.
_________________
Relacje: weekend w Australii i na Alasce.
Góra
 Profil Relacje PM off
ledakar lubi ten post.
ledakar uważa post za pomocny.
 
      
#49 PostWysłany: 16 Sty 2021 22:05 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Cze 2015
Posty: 3222
Loty: 538
Kilometry: 845 671
złoty
Czy ktoś ma doświadczenie w zmianach rezerwacji American Airlines kupowanych przez OTA ? Robią problemy, czy udaje się bez zbędnych komplikacji :) ?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#50 PostWysłany: 16 Sty 2021 22:25 

Rejestracja: 16 Sty 2011
Posty: 7922
HON fly4free
Jeśli via OTA wystawiające bilety w US nie ma żadnych problemów (xp, orbitz, priceline itp.) , co do reszty nie mam doświadczenia.
Góra
 Profil Relacje PM off
hubson lubi ten post.
hubson uważa post za pomocny.
 
      
#51 PostWysłany: 30 Sty 2022 15:02 

Rejestracja: 28 Sty 2018
Posty: 18
-- 30 Sty 2022 13:47 --

Zrobiłem rezerwację przez AA na Maj choć lot organizowany jest przez Iberię.
Nie mniej jednak w panelu AA mam do wprowadzenia dane pasazerów. Uzupełniłem je, a później chciałem jeszcze tam wrócić by wprowadzić numer AAdvantage.

Formularz się zmienił i teraz konieczne jest wprowadzenie innych dokumentów podróży.
Wypełniłem formularz ESTA i został zatwierdzony, co powinienem tutaj wpisać?

-- 30 Sty 2022 14:02 --

Ok - jakiś błąd. Formularz zmienił mi kraj rezydencji.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#52 PostWysłany: 07 Mar 2022 01:44 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Lis 2013
Posty: 2631
Loty: 196
Kilometry: 522 225
złoty
Muszę pochwalić AA ;)
Bilety kupione bezpośrednio na stronie AA jednak 2 odcinki z 3 operowane przez Iberię.
Na miejscu okazało się, że nasz bagaż rejestrowany nie doleciał (wiedziałem już o tym przy przesiadce bo w walizce zostawiłem SmartTaga - bardzo polecam ;) ).

Zgłosiliśmy zgubę na lotnisku docelowym a nasz bagaż dotarł do nas po mniej więcej 55h. Oczywiście zrobiliśmy sobie w międzyczasie zakupy (które właściwie i tak mieliśmy w planach) za $430, zgłosiliśmy też uszkodzenie walizki (rozerwana blokada TSA, ewidentnie włam do walizki) wyceniając szkodę na $100. Po powrocie do Polski przesłaliśmy rachunki na dedykowanej do tego stronie AA.com. Po 2 tygodniach przeprosiny ze strony AA oraz uwzględnienie wszystkich poniesionych kosztów oraz wartości walizki - przelew w drodze ;)
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.
travellista uważa post za pomocny.
 
      
#53 PostWysłany: 27 Lut 2023 11:46 

Rejestracja: 16 Sty 2011
Posty: 7922
HON fly4free
Dwa ostatnie loty regionalne AA w Y (MIA-MBJ/MBJ-JFK): oba loty jak w zegarku szwajcarskim, jako pax statusowy OW mogłem od razu przy rezerwacji wybrać za free dowolne miejsca w kabinie, w tym w Main Extra (pierwsze rzędy lub przejścia awaryjne), apka na bieżąco informowała o statusie lotu, bramce, początku boardingu, uporządkowany boarding, sympatyczne załogi na obu rejsach, serwis w trakcie lotu: napoje (+alkoholowe jeśli się siedzi w M. Extra) i drobne przekąski, nikt nie sprawdzał bagaży podręcznych (ale proszono o nadawanie dużych przy bramce dla chętnych), system rozrywki dostępny free via wifi na swoich urządzeniach, można wykupić dodatkowo dostęp do internetu w trakcie lotu, kabiny nowe i czyste. Ogólnie bardzo pozytywne wrażenie zwłaszcza w obliczu dziadostwa, które zapanowało u nas w Europie w większości linii.
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.
 
      
#54 PostWysłany: 27 Lut 2023 13:57 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2011
Posty: 7366
HON fly4free
Mamy u nich na wrzesień ORD-LGA w Y za aviosy BA. Niestety, bez statusu, choć szukam, czy by mnie gdzieś nie "zmatchowali".
Nie wiem, z jakim wyprzedzeniem kupowałeś swoje bilety, ale ciekaw jestem, czy od zakupu do lotu były jakieś zmiany rozkładowe?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#55 PostWysłany: 27 Lut 2023 16:11 

Rejestracja: 16 Sty 2011
Posty: 7922
HON fly4free
@tropikey: w tym wypadku około 2 miesiące przed i nie było żadnych zmian nawet o 5 minut; ale w innej rezerwacji zrobionej na pól roku do przodu już mi wywalili jeden lot (wycofali kierunek z oferty); na razie tego nie ruszałem bo jeszcze nie wiem czy i co chcę.
Góra
 Profil Relacje PM off
tropikey uważa post za pomocny.
 
      
#56 PostWysłany: 27 Lut 2023 16:30 

Rejestracja: 29 Lip 2021
Posty: 535
Loty: 64
Kilometry: 105 797
złoty
@tropikey U mnie DCA-LAX bookowany z wyprzedzeniem ok. 5-6 miesięcznym (w lutym na sierpień), po 2 miesiącach został anulowany i przebookowałem na DCA-RDU-LAX, który następnie po kolejnym miesiącu również miał korekty rozkładowe ok. 15-20 min.
_________________
Image

Z tych ciekawszych zaliczone: Syria, Liban, Izrael, Kosowo, Laponia, Hawaje
Góra
 Profil Relacje PM off
tropikey uważa post za pomocny.
 
      
#57 PostWysłany: 27 Lut 2023 19:45 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Sie 2014
Posty: 100
Loty: 84
Kilometry: 171 198
@tropikey u mnie podobnie: LHR - LAX oraz LAS - ORD bookowany w grudniu na maj - kilka kilkunastominutowych korekt plus zmiana nr lotu (LAS-ORD)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#58 PostWysłany: 27 Lut 2023 20:53 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Mar 2016
Posty: 405
srebrny
Wskazówka jak poszaleć w AA przy zmianach rozkładowych na moim przykładzie.

Oryginalnie trasa OJ kupiona w X 2021 na VI/VII 2022:
BER-LHR-YYZ i powrót PHL-CLT-MSY-LHR-BER (żadnych stopów nie było)

Po kilku zmianach rozkładowych ostatecznie udało się zamienić za free na:
BER-LHR-LAX (tu stop kilkudniowy) - HNL i powrót HNL-LAX-LHR-BER

Bilet za 205 EUR.

Zmian miałem kilka. Niektóre kilkuminutowe. Wszystkich zmian dokonałem przez ich czat i zawsze podawałem gotowy zestaw lotów.
Góra
 Profil Relacje PM off
5 ludzi lubi ten post.
5 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
#59 PostWysłany: 13 Kwi 2023 18:04 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2011
Posty: 7366
HON fly4free
tropikey napisał(a):
Mamy u nich na wrzesień ORD-LGA w Y za aviosy BA. Niestety, bez statusu, choć szukam, czy by mnie gdzieś nie "zmatchowali".


Drobna zmiana - w związku z wydłużeniem statusów w QR, mój skromny silver obejmie ww. lot. To jest co prawda tylko ruby w Oneworld, ale z przyjemnością dowiedziałem się, że daje on bezpłatną pierwszą sztukę bagażu rejestrowego (zawsze te 30 USD zostanie w kieszeni). Intryguje mnie jednak informacja uzyskana od agenta AA przez chat. Otóż, zapytałem, czy również lecąca ze mną córka, która nie ma statusu w OW będzie mogła nadać 1 szt. bagażu i otrzymałem pozytywną odpowiedź (co oczywiście miłe, bo to kolejne zaoszczędzone 3 dychy). Zrobiłem sobie zrzut ekranu z tej rozmowy, bo na stronie

https://www.aa.com/i18n/travel-info/bag ... policy.jsp

nie znajduję nic na ten temat, więc wolę mieć podkładkę na wypadek dyskusji na lotnisku.

Pytanie @marek2011 i inni latający AA: czy macie jakąś wiedzę o takiej sytuacji?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#60 PostWysłany: 13 Kwi 2023 18:24 

Rejestracja: 16 Sty 2011
Posty: 7922
HON fly4free
@tropikey: całkiem możliwe, ale ci nie potwierdzę na 100% przy ruby - w kadym razie wszystkie przywileje z OW S ostatnio mi "promieniowały" na 2. osobę bez statusu na tej samej rezerwacji w AA, łącznie z ewentualnym bagażem (nie nadawałem), grupą boardingową, wyborem dowolnego miejsca na pokładzie za free itp.
Góra
 Profil Relacje PM off
tropikey lubi ten post.
tropikey uważa post za pomocny.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 83 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group