Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 11 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 09 Lis 2017 12:24 

Rejestracja: 01 Sie 2010
Posty: 39
Hej!

Czy posiadajac dostep do Amadeusa mozna sprawdzic po numerze lotu/rezerwacji liste pasazerow danego lotu czy jest to widoczne tylko dla linii ktora faktycznie wykonywala przelot? Przykladowo, czy Ryanair moze sprawdzic kto lata lotami Wizzair albo Lufthansa zerknac na listy pasazerow Lotu?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Zbiór okołoweekendowych lotów do Francji z Krakowa od 186 PLN Zbiór okołoweekendowych lotów do Francji z Krakowa od 186 PLN
Nowość! Wakacyjne loty Ethiopian Airlines do RPA i Tanzanii z bagażem z Warszawy od 2376 PLN Nowość! Wakacyjne loty Ethiopian Airlines do RPA i Tanzanii z bagażem z Warszawy od 2376 PLN
#2 PostWysłany: 09 Lis 2017 15:27 

Rejestracja: 07 Sty 2015
Posty: 1640
niebieski
Można razem z ich numerem karty kredytowej oraz stanem konta. :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3 PostWysłany: 09 Lis 2017 15:30 

Rejestracja: 02 Kwi 2015
Posty: 1815
niebieski
@parafuso nie
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4 PostWysłany: 09 Lis 2017 16:35 

Rejestracja: 01 Sie 2010
Posty: 39
@kumkwat_kwiat
Ja tu sie serio pytam :D

@silvershark
Dzieki! Bylem pewien, ze mozna to sprawdzic.

Chodzi mi o sytuacje w ktorej linia lotnicza A otwiera sobie Amadeusa I posiadajac nazwisko pasazera wraz z jego numerem rezerwacji jest w stanie sprawdzic czy lecial danym lotem.

Wydaje mi sie ze to jest mozliwe np. na check my trip (nalezacego do amadeusa) albo na samej stronie przewoznika?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5 PostWysłany: 09 Lis 2017 17:12 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Lip 2013
Posty: 1608
platynowy
Nie. Tylko linia, której metalem lot się odbywa ma dostęp do tych informacji. Nawet jeżeli na jednym bilecie masz np. LH i LO to nie mogę one wzajemnie podejrzeć listy pasażerów. Jedyne czego nie jestem pewna to jak to wygląda w dość ciasnej kooperacji AF i KL, ale to stanowiłoby wyjątek.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6 PostWysłany: 09 Lis 2017 17:22 

Rejestracja: 11 Sie 2010
Posty: 1868
HON fly4free
Polecam przeczytać ciekawy artykuł o podrabianych danych nt odbytych lotów, a zwłaszcza komentarze pod tekstem, niektóre są szokujące ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#7 PostWysłany: 09 Lis 2017 17:37 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Lip 2013
Posty: 1608
platynowy
Tak, ale czym innym jest podgląd statusu danego pasażera po numerze FFP, a czym innym lista pasażerów danego lotu.

A jak ktoś ma dużo czasu i chce się na "sucho" podszkolić to może poczytać tu: Amadeus Training Manual.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#8 PostWysłany: 09 Lis 2017 17:40 

Rejestracja: 01 Sie 2010
Posty: 39
Dzieki!

Tu nie o podrabianie danych chodzi :) Lot ktorym mialem leciec zostal skasowany przez przewoznika A, kupilem tego samego dnia inny u przewoznika B i zazadalem zwrotu roznicy. Suma jest dosc spora. Przewoznik A pomimo ze otrzymal invoice zarzadal numeru lotu, rezerwacji i danych pasazera zeby sprawdzic informacje w Amadeusie czy lot przewoznika B z tym pasazerem na pokladzie faktycznie sie odbyl. O ile rozumiem prosbe o przeslanie invoice/e-ticket/fizycznego biletu to dziwi mnie to, ze Przewoznik A moze sprawdzic liste pasazerow Przewoznika B.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#9 PostWysłany: 09 Lis 2017 18:09 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Lis 2012
Posty: 2941
Loty: 348
Kilometry: 658 488
niebieski
My zawiązujemy pakty (forum:), żeby przechytrzyć linie, to one zawiązują swoje do obrony :mrgreen:
_________________
Azory => Egzotyka tuż za rogiem, czyli azorski "double decker" :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#10 PostWysłany: 09 Lis 2017 18:13 

Rejestracja: 11 Sie 2010
Posty: 1868
HON fly4free
Czy lot (z daną osobą) się odbył, to każdy obrzympała może sprawdzić :lol: Idź na stronę Saudia Airlines, wybierz zakładkę Manage Bookings / oraz e-Ticket, wpisz swoje dane. Sprawdziłem np. mój lot w środku Brazylii (Avianca) sprzed 3 miesięcy. Coupon status: Flown. Chyba o to chodzi. Nie wiem jak długo dane są przechowywane / dostępne, przez strone Saudia nie wszystko widać, ale wiele można podejrzeć.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#11 PostWysłany: 09 Lis 2017 18:50 

Rejestracja: 07 Sty 2015
Posty: 1640
niebieski
No ale musisz znać nr e-tixa czyli nie każdy.

@parafuso
Z automatu raczej tego nie sprawdza. Mogą przesłać zapytanie i druga linia się do niego ustosunkuje.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 11 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 3 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group