Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 35 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2
Autor Wiadomość
#21 PostWysłany: 27 Maj 2022 06:29 

Rejestracja: 18 Gru 2011
Posty: 65
Ja mam dopiero na wrzesień więc nie odwołali ale możemy to być kwestią czasy jak się sytuacja nie ustabilizuje.

Wracając do zakupionych biletów na trasie KRK- ABU Dhabi to czy w przypadku braku chęci Wizz na zwrot za ten odcinek ( i braku znajezienia lotu alternatywnego w inne interesujace miejce)
nie można z taką podkładką skorzystać z chargeback jeżeli płaciło się kartą?
Sytuacja przecież jest dość klarowna- ze względu na brak możliwości lotu AUH- Mattala jako drugi lot nie jesteśmy w stanie zrealizować zaplanowanej podróży
Nie wiem, pytam. Może ktoś z Was się wypowie
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Riwiera Turecka luksusowo: tydzień w 5* hotelu z all inclusive od 2084 PLN. Wyloty z 3 miast Riwiera Turecka luksusowo: tydzień w 5* hotelu z all inclusive od 2084 PLN. Wyloty z 3 miast
Początek wakacji w Maroku: tygodniowy wypoczynek za 1292 PLN. Loty z Wrocławia + hotel Początek wakacji w Maroku: tygodniowy wypoczynek za 1292 PLN. Loty z Wrocławia + hotel
#22 PostWysłany: 27 Maj 2022 07:40 

Rejestracja: 04 Gru 2017
Posty: 437
Loty: 188
Kilometry: 657 425
niebieski
rafcio_br napisał(a):
Sytuacja przecież jest dość klarowna- ze względu na brak możliwości lotu AUH- Mattala jako drugi lot nie jesteśmy w stanie zrealizować zaplanowanej podróży


Dla mnie, patrząc na to jako ktoś, kto nie jest po żadnej ze stron to sytuacja nie jest klarowna, przynajmniej w oparciu o to, co wiem z pierwszego postu.
Kto ewentualnie odwołuje lot AUH-Mattala? Wizzair, u którego kupiłeś też bilety na lot z Polski do AUH, czy inna linia, w żaden sposób nie związana z Wizzairem? W pierwszym poście piszesz, że "Wizzair i inni odwołują loty, zatem można tylko zgadywać: Wizz czy inni.
Jeśli inni, to trudno wg mnie mieć podstawy, by domagać się od Wizzaira zwrotu. Swoją drogą wszedłem na stronę i na wrzesień Wizzair ma w ofercie loty z AUH do Mattala, ale może tylko udaje, że je ma a w rzeczywistości je wycofuje/odwołuje. Niemniej, na razie, jesli loty nie sa odwołane, to trudno domagać się czegokolwiek w oparciu o przewidywanie, co może być
Jeśli jednak by odwołał Wizzair, to wygląda to inaczej, bo można twierdzić, że kupiło się dwa oddzielne bilety na jedną podróż ale wynika to tylko z tego, że Wizzair nie oferował biletów łączonych. I mimo, że może regulaminowo nie miałby obowiązku zwracać, to jednak by wypadało - jeśli nie zwrócić to w inny sposób zrefundować.
Jeśli nie zwróci, to pozostaje zmienić plan podróży i nie kupować takich biletów, chyba że kosztują "parę złotych", które można lekko spisać na straty. Przecież taką podróż można zrealizować normalnymi liniami mając jedną rezerwację i bilet na całą trasę. Będzie drożej? Czasem tak, a czasem - jak widać - niekoniecznie.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#23 PostWysłany: 27 Maj 2022 07:59 

Rejestracja: 18 Gru 2011
Posty: 65
Ja akurat jestem w sytuacji że Wizz obsługuje 2 loty stąd założenie że w takiej opcji chargeback może być rozwiązaniem ( gdyby odwołali)
natomiast odnoszę się do postu osoby wyżej której już odwołali jeden z lotów.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#24 PostWysłany: 27 Maj 2022 08:11 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Lut 2014
Posty: 2886
Loty: 417
Kilometry: 786 538
srebrny
rafcio_br napisał(a):
Ja akurat jestem w sytuacji że Wizz obsługuje 2 loty stąd założenie że w takiej opcji chargeback może być rozwiązaniem ( gdyby odwołali)
.


No nie. Chargeback w grę nie wchodzi. Wszelakie składaki na osobnych rezerwacjach kupujesz na swoje ryzyko. Możesz liczyć tylko na to, że jeżeli loty na Sri Lankę ci odwołają, to być może wystąpi też zmiana rozkładu do Abu Dhabi i wtedy odwołasz wszystko bezkosztowo.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#25 PostWysłany: 27 Maj 2022 09:47 

Rejestracja: 09 Maj 2022
Posty: 5
Czy ktoś ma te loty na czerwiec? Jeśli tak to, co będziecie robić w tej sytuacji? Czy jest sens lecieć do Abu Dhabi w czerwcu? Czy morze lepiej zmienić na jakiś europejski kierunek z doplata za zmianę rezerwacji? A morze ktoś dzwonił na infolinie w sprawie tego pytania?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#26 PostWysłany: 27 Maj 2022 09:58 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Wrz 2011
Posty: 2711
HON fly4free
Nie zmienisz tego kierunku na infolinii - kupiłaś dwa niezależne bilety i jeden (dolot do Abu Zabi) jest nie do ruszenia (chyba że Wizz zmieni godziny lotów, co jest mało prawdopodobne).
Więc masz opcje lecieć do ZEA i tam zostać lub stamtąd gdzieś polecieć (o czym piszemy na forum) lub zrezygnować i stracić pieniądze za lot do Abu Zabi.
A nad moRzem wypoczywamy, a może jest partykułą i piszemy przez Ż.
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.
Enzym uważa post za pomocny.
 
      
#27 PostWysłany: 27 Maj 2022 10:30 

Rejestracja: 09 Maj 2022
Posty: 5
Dziękuję za lekcję języka polskiego.

Możesz zmienić bilety.
Np. zamiast Kraków – Abu Dhabi można wziąć Warszawę – Korfu
w tych samych terminach, ale za zmianę lotu trzeba zapłacić 300 zł od osoby.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#28 PostWysłany: 27 Maj 2022 10:34 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Wrz 2011
Posty: 2711
HON fly4free
Miałem na myśli zmianę bezpłatną.
Góra
 Profil Relacje PM off
Enzym lubi ten post.
Enzym uważa post za pomocny.
 
      
#29 PostWysłany: 07 Lip 2022 09:54 

Rejestracja: 19 Kwi 2017
Posty: 15
Początkowo WizzAir odwołał loty na Sri Lankę, a te czerwcowe przełożył na wrzesień. Aktualnie widzę że najwcześniejszy możliwy do zarezerwowania lot jest na Grudzień 2022 z dodatkową adnotacją że pierwszy lot na tej trasie odbędzie się właśnie 19.12.2022.

Czy osoby które miały kupiony bilet na czerwiec/wrzesień, mogą się do tego odnieść? Znowu wam przełożyli/anulowali?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#30 PostWysłany: 07 Lip 2022 12:43 

Rejestracja: 24 Lip 2019
Posty: 35
Tak, loty zostały odwołane.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#31 PostWysłany: 20 Lip 2022 13:56 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Gru 2019
Posty: 544
Loty: 157
Kilometry: 292 801
srebrny
siema, Mam wylot LOT'em do Kolombo w drugiej połowie listopada i jak na razie status jest aktywny. Loty na listopad widnieją w rozkładzie i można kupić. Do końca października wszystkie bezpośrednie loty są anulowane. Jeśli lot odwołają to ewentualny urlop przeznaczony na Sri Lankę zaplanowałbym na inny wyjazd. Nie lubię takich niewiadomych. Ktoś coś wie co może być w listopadzie?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#32 PostWysłany: 20 Lip 2022 14:04 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 Paź 2016
Posty: 1196
Loty: 399
Kilometry: 662 743
srebrny
A skąd ktoś miałby wiedzieć co się stanie w listopadzie? Sri Lanka ma nowego prezydenta i nawet on nie wie co wtedy będzie.
Góra
 Profil Relacje PM off
Kashpir lubi ten post.
 
      
#33 PostWysłany: 06 Sie 2022 12:53 

Rejestracja: 28 Mar 2021
Posty: 3
Loty: 5
Kilometry: 7 391
Mam ten sam dylemat. Lot do Abu 28.8. Pewnie polecimy do Omanu w taniej wersji nocowania pod namiotem. Może ktoś będzie wracał 28 lub 29 sierpnia i odkupię sprzęt albo odsprzedam swój - Maskat 4/5 września lub 5-7.09 Abu Zabi.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#34 PostWysłany: 06 Sie 2022 14:33 

Rejestracja: 25 Sie 2011
Posty: 8900
Loty: 993
Kilometry: 955 401
platynowy
@bim-bam O ile dobrze pamiętam, to jeszcze w kwietniu LOT sprzedawał bilety do Odessy, Kijowa itd. na czerwiec, więc zapewne za jakiś czas anulują CMB do końca roku albo i dłużej w zależności od rozwoju sytuacji.
Nie spodziewałbym się, żeby tak szybko się ustabilizowała.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
bim-bam lubi ten post.
 
      
#35 PostWysłany: 10 Sie 2022 15:16 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Gru 2019
Posty: 544
Loty: 157
Kilometry: 292 801
srebrny
Dziś LOT odwołał mi lot do Kolombo na listopad.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 35 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group