Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 17 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
 Temat postu: Almuerzo - obiad dnia
#1 PostWysłany: 07 Mar 2017 23:00 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Paź 2016
Posty: 19
W Ekwadorze najbardziej opłacalną opcją jest wybranie obiadu dnia, czyli almuerzo. Cena to 1,5-3 USD za zupę, drugie danie, napój i często deser oraz przystawkę. Almuerzo serwują mniej więcej między 12:00 - 14:00
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Afryka mniej znana: loty z dużym bagażem do Togo, Kamerunu i Liberii z Warszawy od 1494 PLN Afryka mniej znana: loty z dużym bagażem do Togo, Kamerunu i Liberii z Warszawy od 1494 PLN
Zbiór lotów do Grecji od 160 PLN. Bilety z 4 polskich miast Zbiór lotów do Grecji od 160 PLN. Bilety z 4 polskich miast
#2 PostWysłany: 06 Maj 2017 00:10 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Sie 2013
Posty: 160
Takie obiady (zwane czasami nieco inaczej) a także śniadania i kolacje można napotkać w całej Am. Płd. Rzeczywiście to super ekonomiczna opcja i często b. smaczna.
_________________
Nasze blogi:
https://treeclimbing.academy
https://fotografia.marzenawystrach.com
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3 PostWysłany: 06 Maj 2017 00:27 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Sie 2016
Posty: 684
Tylko pamiętać trzeba o tej raczej nietypowej dla nas porze posiłku. W Polsce obiad jada się zwykle jednak późnym popołudniem około 16 - 18 a wtedy o almuerzo to już nawet pamięć zaginęła. Jak chce się żywić "po taniości" to trzeba przestawić się w tryb "najadam się w południe".
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4 PostWysłany: 19 Cze 2017 02:55 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 Maj 2015
Posty: 90
W niektórych miejscach w Am. Płd. mówią na to po prostu Menu del dia. Zupa + danie główne + picie + czasem deser.
_________________
W podróży dookoła świata od ponad 2 lat. Aktualnie eksplorujemy Alaskę Land Cruiserem własnoręcznie przerobionym na kampera :)

Relacje na bieżąco można znaleźć tutaj: DC Adventures
Szersze info na blogu: www.dc-adventures.pl
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5 PostWysłany: 11 Lip 2017 19:37 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Sie 2013
Posty: 160
billy napisał(a):
Tylko pamiętać trzeba o tej raczej nietypowej dla nas porze posiłku. W Polsce obiad jada się zwykle jednak późnym popołudniem około 16 - 18 a wtedy o almuerzo to już nawet pamięć zaginęła. Jak chce się żywić "po taniości" to trzeba przestawić się w tryb "najadam się w południe".


O tej porze są kolacje ("cena") i nie ma problemu z najedzeniem się w niskiej cenie.
_________________
Nasze blogi:
https://treeclimbing.academy
https://fotografia.marzenawystrach.com
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6 PostWysłany: 24 Sty 2019 14:32 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 Lip 2014
Posty: 1435
srebrny
Zdecydowanie mogę polecić na Isabella menu del dia za 8$ a znaleźliśmy nawet za 6$ przy cenach w tutejszych sklepach bardzo dobra opcja w skład wchodzi zupa z reguły rosół albo zupa z fasoli do tego na drugie dość szeroki wybór kurczak,ryba, krewetki,ośmiornica ,wołowina plus deser zazwyczaj ananas i sok świeżo wyciskany. Jedna porcja wystarczy na cały dzień w tym klimacie.
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
#7 PostWysłany: 24 Sty 2019 14:59 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2011
Posty: 7341
HON fly4free
Masz na myśli jakiś konkretny lokal, czy tak ogólnie szukać tego rodzaju oferty?

Wysłane z mojego telefonu przy użyciu Tapatalka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#8 PostWysłany: 24 Sty 2019 15:38 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 Lip 2014
Posty: 1435
srebrny
Ogólnie są tu te oferty w kilku knajpach dziś też pójdziemy to zobaczę jak ta nasza się nazywa jest przy głównym placu przy pomniku chyba Darwina.
Góra
 Profil Relacje PM off
tropikey uważa post za pomocny.
 
      
#9 PostWysłany: 24 Sty 2019 15:54 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2011
Posty: 7341
HON fly4free
To najlepiej przetestujcie jak najwięcej lokali i zrób ranking. Na pewno skorzystam :)

Wysłane z mojego telefonu przy użyciu Tapatalka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#10 PostWysłany: 24 Sty 2019 18:24 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 26 Lip 2010
Posty: 3225
srebrny
billy napisał(a):
W Polsce obiad jada się zwykle jednak późnym popołudniem około 16 - 18


przepraszam za offtop, ale gdzie w Polsce jada sie obiad o tej porze?
_________________
"lepiej nie jechać i nie żałować niż jechać i żałować" - Tony Halik
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
Zeus lubi ten post.
 
      
#11 PostWysłany: 25 Sty 2019 03:25 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 Lip 2014
Posty: 1435
srebrny
@tropikey zdecydowanie mogę polecić cesar's restaurant naprzeciw pomnika , dziś byliśmy tez w shark Island skuszeni cena 6$ za zestaw ale jakośc zdecydowanie gorsza a porcja także mniejsza
Góra
 Profil Relacje PM off
tropikey lubi ten post.
tropikey uważa post za pomocny.
 
      
#12 PostWysłany: 25 Sty 2019 07:50 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Sie 2012
Posty: 1134
Loty: 392
Kilometry: 429 122
niebieski
rw30 napisał(a):
billy napisał(a):
W Polsce obiad jada się zwykle jednak późnym popołudniem około 16 - 18


przepraszam za offtop, ale gdzie w Polsce jada sie obiad o tej porze?

Wszędzie poza światem korpo i stołówkami szkolnymi. Oczywiście w teorii/tradycji, bo sytuacja się zmienia i powoli przerwa obiadowa w pracy staje się standardem. :)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#13 PostWysłany: 25 Sty 2019 18:16 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Sie 2016
Posty: 684
rw30 napisał(a):
przepraszam za offtop, ale gdzie w Polsce jada sie obiad o tej porze?


Przepraszam za subiektywizm wypowiedzi ale czy odpowiedź: "U mnie w domu i praktycznie chyba w większości domów/rodzin które znam." bedzie wystarczająca?
Badań specjalistycznych nie prowadziłem. Oparłem sie na empirii życiowej. :-)
Góra
 Profil Relacje PM off
eskie lubi ten post.
 
      
#14 PostWysłany: 25 Sty 2019 18:20 

Rejestracja: 29 Cze 2015
Posty: 8551
złoty
Nie będzie wystarczająca, bo rozmowa dotyczy obiadów w lokalach, a nie domach. ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#15 PostWysłany: 25 Sty 2019 21:44 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Sie 2016
Posty: 684
Nie bardzo chciałbym karmić offtopa i doktoryzować sie na badaniach o porze jedzenia obiadu ale moja empiria nadal podpowiada mi to samo:
1. Większość ludzi których znam (a prawdopodobnie i większośc w Polsce) jada jednak obiady w domu.
2. Ci którzy jadają "na mieście" z reguły robią to albo po drodze z pracy do domu albo po powrocie zabierają np. żonę z domu i idą razem.
3. Nadal obowiązująca w Polsce standardowa przerwa w pracy trwa 15min i ciężko wtedy wyskoczyć do knajpy zjeść i wrócić.
4. Świat nie kończy się na Domaniowskiej (czy jak tam tej ulicy przy której Mordor postawili), nie każy ma dłuższą przerwę obiadową a nawet jeśli ma (jak ja na przykład) to też nie zawsze jada obiad na drugie śniadanie. Zasadniczo żaden z moich współpracowników nie idzie na obiad przed 15-tą a ja sam jem zwykle pomiędzy 16:00 a 16:30 (o ile jem "w pracy" - w domu później).
5. Naprawdę to wszystko nie ma najmniejszego znaczenia (o której kto je i czy to większość). Chciałem jedynie zwrócić uwagę, że o ile w Polsce raczej bez problemu można zjeść obiad czy "danie dnia" o 16 tej czy sporo, sporo później. to w Ameryce Południowej częściej "Śnadanie jada się na kolację" a obiad na lunch więc jak przyjdziesz o (wczesnej dla nas) 14-tej czy nawet 13-tej zapytać o almuerzo to mozesz spotkać się z odpowiedzią "No hay." i będzie to niestety oznaczało, że nie ma juź a nie jeszcze. Taka wiedza może nawet bardziej przydać się osobom przyzwyczajonym do jedzenia w domu po pracy niż tym co żyją w kulturze "lunchowej".
Tyle.
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#16 PostWysłany: 30 Sty 2019 15:46 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 Lip 2014
Posty: 1435
srebrny
W Puerto ayora mogę polecić pyszne lody kokosowe z maszyny za 1$ na rogu głównej ulicy i av Binford na tej ulicy są też jadłodajnie polecane przez @blasto skorzystaliśmy i jedzenie było pyszne. Cena zestawu zupa plus drugie i sok to 5$
Góra
 Profil Relacje PM off
tropikey lubi ten post.
tropikey uważa post za pomocny.
 
      
#17 PostWysłany: 11 Mar 2019 14:27 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Lut 2017
Posty: 2291
Loty: 582
Kilometry: 931 920
złoty
Jakby nie spojrzec, aktualnie ciezko na posilek okolopoludniowy mowic obiad (oczywiscie zakazu nie ma ;) ). Nie te czasy. To jest po prostu... lunch. I prosze sie nie oburzac na slowo "lunch" - tak samo, jak malo kto dzis nie uzywa slowa "weekend". Ot, kolejne zapozyczenie, ktore wzielo sie z potrzeby, nie z mody.
_________________
Idąc przez most rzeka płynęła wartkim nurtem.

Także = również / też
Tak że = więc / zatem / dlatego
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 17 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group