Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 119 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 09 Cze 2015 19:59 

Rejestracja: 09 Wrz 2014
Posty: 82
Loty: 34
Kilometry: 92 923
W czerwcu będę korzystał z usług Brussels Airlines na trasie Warszawa - Bruksela -Chicago (ten drugi kawałek wykonywany przez United Airlines). W związku z tym mam pytanie czy ktoś z użytkowników forum korzystał z BA?A może pokonywał już taką trasę?Piszę dlatego, że brak jest praktycznie opinii w internecie na temat BA a ciekaw jestem ich jakości. To samo tyczy się linii UA. A samo pytanie dotyczy komfortu podróży/cateringu jaki i łatwości poruszania się po lotnisku w Brukseli (mam ok 2,5h godziny na spokojną przesiadkę).

Za wszystkie odpowiedzi będę wdzięczny.
_________________
Image


Ostatnio edytowany przez Zeus, 18 Cze 2015 10:26, edytowano w sumie 1 raz
poprawa tematu
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Tydzień na Langkawi za 2841 PLN. Loty z Berlina i noclegi w 4* hotelu Tydzień na Langkawi za 2841 PLN. Loty z Berlina i noclegi w 4* hotelu
Odkryj Portugalię: Porto i Azory w jednej podróży z Wrocławia za 825 PLN Odkryj Portugalię: Porto i Azory w jednej podróży z Wrocławia za 825 PLN
#2 PostWysłany: 09 Cze 2015 20:14 

Rejestracja: 02 Lis 2014
Posty: 577
Zbanowany
To poszukaj na forum.
Zresztą, proszę: britishairway-airberlin-brusselsairlines-unitedairlines,135,68537
Masz porównanie. Jeśli nie wyczerpujące - pytaj konkretnie.
Po Zaventem należy poruszać się intuicyjnie, a trafisz gdzie potrzebujesz szybko i sprawnie..
Obsługa (lotniska) raczej arogancka, no chyba że biznes/vip.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3 PostWysłany: 09 Cze 2015 20:27 

Rejestracja: 26 Lip 2012
Posty: 116
Ostatnio leciałem na trasie WAW-BRU-LIS i z powrotem w taryfie Check&Go (czyli bez bagażu i wyżywienia). Generalnie wrażenia bardzo pozytywne. Loty punktualne, obsługa na pokładzie profesjonalna. Ceny cateringu akceptowalne.
Uważam, że jest to bardzo fajna alternatywa dla innych linii.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4 PostWysłany: 09 Cze 2015 20:34 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Sie 2013
Posty: 1988
Loty: 850
Kilometry: 1 929 194
platynowy
Leciałem do Chicago tą trasą. Do BRU żadnego serwisu. W BRU trzeba było dodatkowo podbić dokumenty przed wejściem do samolotu.
Odcinek do ORD masz UA, więc serwis średniej jakości i z płatnym alkoholem. Jak to jest 767 to w każdym PTV leci to samo.
_________________
Moje podróże - piotrwasil.com

Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5 PostWysłany: 09 Cze 2015 21:11 

Rejestracja: 16 Sty 2013
Posty: 160
cart napisał(a):
Jak to jest 767 to w każdym PTV leci to samo.


Akurat na tej trasie lata 772. A i nie w każdym 767 jest jak piszesz. W 767-400 VOD istnieje i jest całkiem przyzwoity.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6 PostWysłany: 09 Cze 2015 21:24 

Rejestracja: 10 Cze 2014
Posty: 241
Średniej jakości? Jakie masz porównanie? To ci powiem tak. W każdej linii serwis jest bardzo podobny. Czasem sie trafi gorsze jedzenie a czasem lepsze. W UA pewnie zaserwują kurczaka w sosie uncle ben bo takie gusta maja Amerykanie a to jest amerykańska linia. Jak chcesz lepsze jedzenie to zapraszam do biznes lub first - bedzie a la carte.

Piwo i wino gratis. Mocne alkohole płatne w ekonomicznej.

Samolot leci z punktu a do B. Zadanie to wystartować i po 9 godzinach wyładować. Tyle w temacie.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#7 PostWysłany: 10 Cze 2015 06:43 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Sie 2013
Posty: 1988
Loty: 850
Kilometry: 1 929 194
platynowy
Piwo i wino gratis w UA w ekonomicznej? Chyba w innej linii leciałeś. Akurat latam UA bardzo często do Chicago (miałem 1K, mam Platinum).
Jakość jedzenia w LH czy LX jest klasę lepsza.
_________________
Moje podróże - piotrwasil.com

Image


Ostatnio edytowany przez Roku, 10 Cze 2015 07:45, edytowano w sumie 1 raz
Cytowanie - nie cytuj całego postu poprzednika jeżeli zaraz pod nim odpowiadasz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#8 PostWysłany: 10 Cze 2015 06:48 

Rejestracja: 10 Cze 2014
Posty: 241
Please...
http://www.united.com/web/en-US/content ... t/economy/


Ostatnio edytowany przez Roku, 10 Cze 2015 07:46, edytowano w sumie 1 raz
Cytowanie - nie cytuj całego postu poprzednika jeżeli zaraz pod nim odpowiadasz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#9 PostWysłany: 10 Cze 2015 09:54 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Sie 2013
Posty: 1988
Loty: 850
Kilometry: 1 929 194
platynowy
O, to musiało się niedawno zmienić. Jak leciałem w marcu to chcieli 7$ za piwo.
_________________
Moje podróże - piotrwasil.com

Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#10 PostWysłany: 10 Cze 2015 11:16 

Rejestracja: 08 Sie 2013
Posty: 1851
niebieski
A to ci niespodzianka, lecialem na poczatku maja (LHR - ORD) i na 100% kasowali za wino 7.99
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#11 PostWysłany: 10 Cze 2015 18:29 

Rejestracja: 10 Cze 2014
Posty: 241
Pytanie: braliście domestic wine/beer czy coś z wyższej polki?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#12 PostWysłany: 10 Cze 2015 19:24 

Rejestracja: 08 Sie 2013
Posty: 1851
niebieski
to byl moj sasiad (ja z zasdy nie place za drinki w samolocie) i jestem na 100% przekonany, ze wino bylo najbardziej standardowe jakie moze byc.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#13 PostWysłany: 10 Cze 2015 19:57 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Sie 2013
Posty: 1988
Loty: 850
Kilometry: 1 929 194
platynowy
Kiedyś na TPAC były darmowe drinki, a na TATL zawsze za kasę. Jestem w lekkim szoku, że United coś ulepsza, ostatnio wszyscy tylko zabierają.
_________________
Moje podróże - piotrwasil.com

Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#14 PostWysłany: 10 Cze 2015 22:03 

Rejestracja: 09 Wrz 2014
Posty: 82
Loty: 34
Kilometry: 92 923
cart napisał(a):
Leciałem do Chicago tą trasą. Do BRU żadnego serwisu. W BRU trzeba było dodatkowo podbić dokumenty przed wejściem do samolotu.
Odcinek do ORD masz UA, więc serwis średniej jakości i z płatnym alkoholem. Jak to jest 767 to w każdym PTV leci to samo.


Co znaczy podbić dokumenty?O co dokładnie chodzi?
Mam też pytanie odnośnie odprawy online przez BA. Kupiłem bilety przez tickets.pl tak więc czy będę mógł dokonać odprawy online na stronie Brussels?A jeśli tak, to czy jednocześnie odprawiam się na lot do BRU i od razu na lot na ORD liniami UA?Szczerze mówiąc ostatni raz na takim długim dystansie leciałem 8 lat temu i wiele rzeczy nie pamiętam tak więc np.: czy przy odprawie jest możliwość wyboru miejsc?

Pozdrawiam
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#15 PostWysłany: 10 Cze 2015 22:21 

Rejestracja: 06 Mar 2014
Posty: 374
W miarę regularnie latam brussels na trasie waw-bru- choc ostatni raz pod koniec marca. na tak krotkiej czasie salatka na cieplo np jakis kurczak z makaronem i pesto plus alkohol- typu wino piwo za darmo. zwykle chodza i dolewaja po posilku. jesli chodzi o catering to na trase do 2h to tylko lepszy widzialam w airserbia albo singapur airlines. Serio, serio ale to moja subiektywna opinia...

Za to lotnisko BRU uwazam za niewygodne- strasznie duzo lazenia, mnostwo schodow co w szpilkach, walizeczka i latpotem staje sie wyzwaniem ;-) fakt ze nigdy nie korzystalam z niego jako lotniska przesiadkowego. jakby nie bylo szansa na zakup pysznych czekoladek i skosztowanie niegorszego piwa- polecam!
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#16 PostWysłany: 10 Cze 2015 23:30 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 Gru 2012
Posty: 1571
Loty: 565
Kilometry: 709 491
niebieski
sim napisał(a):
W miarę regularnie latam brussels na trasie waw-bru- choc ostatni raz pod koniec marca. na tak krotkiej czasie salatka na cieplo np jakis kurczak z makaronem i pesto plus alkohol- typu wino piwo za darmo. zwykle chodza i dolewaja po posilku.
Może i tak jest, ale nie w klasie ekonomicznej...
sim napisał(a):
Za to lotnisko BRU uwazam za niewygodne- strasznie duzo lazenia, mnostwo schodow co w szpilkach, walizeczka i latpotem staje sie wyzwaniem ;-)
Ja z kolei uważam lotnisko w BRU za dobre do przesiadania się. Podobnie jak w WAW trafia się od razu do hali odlotów. Lotnisko faktycznie jest duże, ale bez problemu da się znaleźć spokojniejsze miejsca, gdzie można poobserwować samoloty, poczytać książkę albo zdrzemnąć się przed kolejnym lotem. Tym bardziej, że jest sporo krzeseł "premium", na których da się rozłożyć...
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#17 PostWysłany: 11 Cze 2015 07:44 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Sie 2013
Posty: 1988
Loty: 850
Kilometry: 1 929 194
platynowy
TomekR20 napisał(a):


Co znaczy podbić dokumenty?O co dokładnie chodzi?
Mam też pytanie odnośnie odprawy online przez BA. Kupiłem bilety przez tickets.pl tak więc czy będę mógł dokonać odprawy online na stronie Brussels?A jeśli tak, to czy jednocześnie odprawiam się na lot do BRU i od razu na lot na ORD liniami UA?Szczerze mówiąc ostatni raz na takim długim dystansie leciałem 8 lat temu i wiele rzeczy nie pamiętam tak więc np.: czy przy odprawie jest możliwość wyboru miejsc?

Pozdrawiam[/quote]

Na lotach z EU do USA zawsze jest dodatkowy document check na lotnisku w EU.
Odprawiasz się na stronie Brussels, ale miejsce na trasie BRU-ORD możesz mieć z góry przydzielone i bez możliwości wyboru. Jak chcesz okno lub przejście to najlepiej iść do zwykłego check-in na lotnisku wylotu. Potrzebujesz też adres w USA do check in.
_________________
Moje podróże - piotrwasil.com

Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#18 PostWysłany: 11 Cze 2015 20:29 

Rejestracja: 10 Cze 2014
Posty: 241
To podbijanie dokumentów w Bru odbywa sie na 2 sposoby. Przy check in i baggage drop łażą ludzie z lotniska i przeglądają dokumenty. Zadają kilka pytań jak skąd, dokąd, itp itd. Jak im sie coś nie spodoba to wzywają służby mundurowe i te przejmują sprawę. Zwykle sprawdzają uprawnienia do odbycia lotu i ważność dokumentów w tym wizy. Jesli odpowiedzi im sie spodobają to dostaje sie nalepkę na paszport i wio do samolotu. Przy gate pracownicy sprawdzają kto nalepkę ma a kto nie ma. Ci co maja sa tylko weryfikowani z lista ktora przyszła z USA na której sa osoby ktore lecieć mogą i takie co lecieć nie mogą. Ci co nalepki nie maja przechodzą cała serie pytań: skąd, dokąd, masz wize/esta i takie duperele. Pasazerowie z lotow tranzytowych nalepek nie maja i sa przepytywani. Podobne coś widziałem w Wiedniu. Procedura stosowana podczas lotow do USA i Kanady. W zależności od alertu światowego jest mniej lub bardziej upierdliwa.

A w kwestii darmowego alkoholu. Tak samo jest w AA tez. Domestic (cheap) wine lub piwo jest za free.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#19 PostWysłany: 11 Cze 2015 21:59 

Rejestracja: 09 Wrz 2014
Posty: 82
Loty: 34
Kilometry: 92 923
Adres w USA do check-in mam już przygotowany :) Spróbujemy odprawić się online. W razie problemów zrobimy to na Okęciu.
Biorąc pod uwagę to ci piszecie musimy przygotować się na pytania pod gatem. Trochę faktycznie się pozmieniało przy lotach do USA. Kiedy ostatni raz leciałem w 2007 przez Amsterdam nie przypominam sobie podobnej procedury. Chyba, że miałem wtedy szczęście i zostałem pominięty.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#20 PostWysłany: 15 Sty 2017 16:08 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2011
Posty: 7343
HON fly4free
Mi najbardziej pasuje chyba właśnie SN. Macie doświadczenia z tą linią? Nigdy nie korzystałem.
Jak u nich ze skrupulatnością w spr. bagażu podręcznego? W sumie mógłbym się zmieścić w 8 kg, tylko moja walizka ma głębokość o jakies 3-4 cm za dużą. A jak mam kupować nową walizkę, to już wolę zapłacić za bagaż rejestrowy.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 119 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 3 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group