Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 5 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 01 Lut 2023 16:33 

Rejestracja: 15 Cze 2012
Posty: 27
Heja,

mam pewnie dość nietypowe pytanie, nigdy nie korzystałem z opcji all-inlcusive, natomiast wpadłem na super pomysł na wyjazd do Turcji i wstępnie rozważam taka opcję tam dotarcia. (chyba że mi odradzicie, albo nie będzie to możliwe).

Pytanie zatem, bo jak widzę często pojawiają się tego typu oferty skierowane do dwóch osób, czy możliwe jest jednak wybranie opcji tylko dla jednej osoby ? czy takie oferty się zdarzają ?

Po drugie, czy przy takich "wycieczkach" byłby problem, jeżeli nie odbędę podróży powrotnej ?

Sorki za dość pewnie podstawowe pytania, ale jakoś nigdy mi nie było po drodze do takiej formy wakacji.

Dzięki i pozdrawiam
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Riwiera Turecka luksusowo: tydzień w 5* hotelu z all inclusive od 2084 PLN. Wyloty z 3 miast Riwiera Turecka luksusowo: tydzień w 5* hotelu z all inclusive od 2084 PLN. Wyloty z 3 miast
Początek wakacji w Maroku: tygodniowy wypoczynek za 1292 PLN. Loty z Wrocławia + hotel Początek wakacji w Maroku: tygodniowy wypoczynek za 1292 PLN. Loty z Wrocławia + hotel
#2 PostWysłany: 01 Lut 2023 16:39 

Rejestracja: 15 Kwi 2013
Posty: 2357
Loty: 237
Kilometry: 321 205
złoty
Biura podróży oferują również wyjazdy dla jednej osoby. Co oczywiste, ich koszt nie jest równy połowy ceny za 2 osoby. W większości hoteli i tak dostajesz podwójny pokój, ale do pojedynczego wykorzystania. Co do powrotu na własną rękę to nie ma problemu, ale należałoby to zgłosić rezydentowi na miejscu, żeby np. autobus z pozostałymi uczestnikami wycieczki nie czekał na Ciebie przy wyjeździe - prawdopodobnie by Cię szukali.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3 PostWysłany: 01 Lut 2023 16:55 

Rejestracja: 15 Kwi 2015
Posty: 1240
Loty: 704
Kilometry: 871 688
niebieski
Standardem jest tzw. dopłata do pokoju jednoosobowego - wysokość zależy od biura np. w tui jest bardzo mała dopłata ok. 220-250 PLN przy najtańszych ofertach , dodatkowo możesz zrezygnować z dopłaty za transfer do/z hotelu ok. 120 PLN Trzeba wrzucić interesujący termin i destynację oraz posortować dla 1 osoby .....Powodzenia oczywiście można też szukać na portalach turystycznych gdzie jest wielu touroperatorów np. travelplanet gdzie wybór jest znacznie większy lecz nie zawsze są oferty wszystkich biur ...


Ostatnio edytowany przez Kashpir, 21 Maj 2023 17:05, edytowano w sumie 1 raz
Wypowiedź z błędami językowymi lub niezrozumiała – błędy ortograficzne/stylistyczne/interpunkcyjne.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4 PostWysłany: 01 Lut 2023 17:18 

Rejestracja: 04 Gru 2017
Posty: 437
Loty: 188
Kilometry: 657 425
niebieski
Maxmaka napisał(a):
Heja,

mam pewnie dość nietypowe pytanie, nigdy nie korzystałem z opcji all-inlcusive, natomiast wpadłem na super pomysł na wyjazd do Turcji i wstępnie rozważam taka opcję tam dotarcia. (chyba że mi odradzicie, albo nie będzie to możliwe).


A co ma opcja dotarcia do Turcji z All Incl? Wypoczynek z All Inclusive (podobnie jak HB czy FB) nie jest tożsamy z dotarciem do miejsca wypoczynku samolotem w ramach wycieczki z biura podróży, chociaż tak się może kojarzyć. Można wykupić pobyt z ALL Incl nawet poprzez booking a na miejsce samemu dojechać czy dolecieć. Nie znaczy, że to się opłaca w przypadku Turcji i w ten sposób znajdzie się bogatą ofertę.
A co ofert dla jednej osoby, to jak najbardziej biura je obecnie mają, kiedyś były rzadkie. Gdy ze 2 lata temu sprawdzałem dla Egiptu to wychodziło to trochę drożej niż połowa ceny dla przelotu i pobytu dwóch osób.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5 PostWysłany: 01 Lut 2023 19:10 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 Cze 2012
Posty: 1368
Loty: 438
Kilometry: 626 851
niebieski
@Maxmaka Ja byłem sam rok temu w styczniu w Turcji, najtańsze All było w Side, 5* Villa Side płaciłem 190zł za All (status Genius - 10%) przez booking. Miałem auto i zwiedzałem. Wyszło może nie taniej niż przez biuro, ale byłem tam 4dni i miałem dużą elastyczność. Poza tym w Alanii za All w 4* płaciłem 150zł, tylko w Antalyi byłem w hotelu z BB.

Jak ktoś nie jedzie na obżarstwo a zwiedzanie to warto sobie zorganizować samemu. Hoteli nawet po sezonie jest sporo
Góra
 Profil Relacje PM off
LonDynia uważa post za pomocny.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 5 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 9 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group