Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 56 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3  Następna
Autor Wiadomość
#21 PostWysłany: 24 Lut 2019 17:50 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Mar 2014
Posty: 1616
Loty: 165
Kilometry: 329 540
niebieski
@sranda chodziło mi o o to ,że porzucając progaram Accor i przenosząc się na hotels śpisz w różnych hotelach, gdzie możesz mieć lepsze ceny za lepsze pokoje. Accor nie zawsze należy w końcu do najtańszych wyborów.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast
Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem) Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem)
#22 PostWysłany: 24 Lut 2019 17:53 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 Sty 2012
Posty: 1551
Loty: 101
Kilometry: 94 804
niebieski
Dxiabulek tylko że to już nie jest ta sama oferta. To jak porównywać różne samochody różnych marek. To pojedzie i to pojedzie.

Wysłane z mojego Redmi Note 5 przy użyciu Tapatalka
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#23 PostWysłany: 24 Lut 2019 17:54 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 Paź 2016
Posty: 1192
Loty: 399
Kilometry: 662 743
srebrny
@digger
dla Platyny jest od jakiegoś czasu w niektórych hotelach oddzielna stawka ale jeszcze mi się nie zdarzyło żeby była korzystniejsza niż inne ogólnodostępne stawki promocyjne
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#24 PostWysłany: 24 Lut 2019 20:05 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Mar 2014
Posty: 1616
Loty: 165
Kilometry: 329 540
niebieski
@pawi bardziej chodzi mi po głowie myśl aby w razie niekorzystnych zmian zrezygnować z Accor. Bo jeśli GOLD podupadnie z przywilejami, a nie można tego wykluczyć, a HH ma trochę zbyt mało hoteli w PL aby się przenosić, nie pozostanie nic innego jak szukać alternatywy. Jedyna jaka mi przychodzi do głowy to właśnie hotels.com
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#25 PostWysłany: 24 Lut 2019 20:16 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 Sty 2012
Posty: 1551
Loty: 101
Kilometry: 94 804
niebieski
Dxiabulek oczywiście trzeba szukać w razie czego. Nie od dziś wiadomo, że lubię ich hotele, ale nie można się zamykać na inne możliwości. Zobaczymy co przyniesie nowe.

Wysłane z mojego Redmi Note 5 przy użyciu Tapatalka
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#26 PostWysłany: 25 Lut 2019 20:54 

Rejestracja: 11 Wrz 2018
Posty: 12
-- 25 Lut 2019 20:46 --

egg napisał(a):
Myślę, że ogólnie chodzi o dopieszczenie klientów luksusowych marek i pozyskanie nowych marek w tym segmencie (status Premium).
Ciekawe, co oznacza "wzbogacone korzyści na różnych poziomach"? :)

@Ernesto IS BB zawsze był dziadowski ;)


Nie zgadzam się, nie zawsze. Bywałem tam dosyć często i zawsze rodzinnie z racji nie dalekiej odległości, gór, jeziora, "małego Wiednia" jak mówią o BB i pobliskich innych atrakcjach jak Żar, czy Żywiec lub Szczyrk.Dopóki, dopóty nie został sprzedany DeSilva personel wkładał serce, uprzejmość, kulturę, uśmiech, a jakość była na poziomie godnym, niespodzianki dla dzieci i pełen feel welcome przez kucharza, czy niespodzianki dla tak zwanego Gościa Dnia. Mam zdanie przed i po zmianie jak już pisałem bardzo dobre przed zmianą, bardzo negatywne po zmianie.

-- 25 Lut 2019 20:54 --

Kovalsky napisał(a):
Znając Accor już oczami wyobraźni widzę bałagan w styczniu 2020r. jak będą musieli wszystko przekonwertować na nowy system i aplikację, często informatycznie nie ogarniają poszczególnych promocji czy Private Sales a co dopiero takie kolosalne zmiany.


Ostatnie, coraz słabsze promocje pokazały, że system rezerwacyjny to tragedia, która nie działa. Na wszystko polecam używać klawisza Print Screen.

Cytuj:
Czytając w zapowiedzi że „You’ll be surprised at the new ways you can earn and redeem points” już się boję jak bardzo będę zaskoczony :) Niestety podzielam obawy @greg2014 patrząc na przekrój zmian w latach w programie, szczególnie w promocjach punktowych gdzie najpierw można było korzystać w nich z punktów, potem zamienili jeden nocleg na wymóg dwóch noclegów, potem obniżali poziom punktów do 6tys. aż w końcu odcięli zdobywanie statusu za punkty Rewards. Krok za kroczkiem tortu coraz mniej.


Poprzeczka zaczęła podnosić się od momentu zmiany zasad programu lojalnościowego :(

Cytuj:
Odnośnie DeSilvy choć faktycznie nie jest to tematem wątku są bardzo nastawieni na zysk. Co samo w sobie jest raczej normalne ale jak odbija się na jakości to już nie dobrze. Odnośnie Ibis BB to nie byłem u nich po zmianie właściciela ale w Cieszynie jestem bardzo często więc zmiany są in minus. Najważniejszy to cena, nie schodzi poniżej 128zł, z łezką w oku wspominam 77zł za dobę i upgrade do apartamentu (zastanawiałem się niekiedy jak upchnąć dwie noce i skorzystać z punktów : ))) Nowy dyrektor zabronił też żeby upgrade był o dwa stopnie, często to przechodziło teraz nie ma opcji – wszystko wg zasad. No i najważniejsze (żeby nie było – żartuję) ze wstawki usunęli piwo Brackie a właściwie to dwa bo tyle dawali. Na szczęście Pani Ewy nie odchodzi więc tragedii z personelem i obsługą nie będzie.


100% racja, popieram. Też bywałem kiedyś w Mercurym Cieszyn i było w porządku, a teraz... . W Ibisie BB ze starej gwardii zostały ledwo kilka osób z jednej ręki i z taką siłą nie są w stanie uzdrowić tej sytuacji, przykre widzieć upadek, a zapowiadało się rozwojowo.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#27 PostWysłany: 26 Lut 2019 02:41 

Rejestracja: 04 Sie 2011
Posty: 771
niebieski
@Ernesto No dobrze, skoro mnie prowokujesz... ;)
Tak jak napisałem wcześniej, byłem w IS BB kilka razy przed zmianą właściciela. Żaden z tych pobytów nie był na tyle udany, abym mógł z ręką na sercu polecić ten hotel rodzinie czy znajomym. Nie wystarczy zrobić nową elewację budynku, zaprojektować nowy wystrój lobby czy restauracji, aby z hotelu zapuszczonego udawać hotel po remoncie. (Przecież tam nawet schody przed wejściem do budynku mówiły same za siebie.) Nie wystarczy pomalować ściany w pokojach na kostyczną biel i zrobić niby remont łazienek, w których brodzik w prysznicu jest dla osób poniżej 180 cm wzrostu. A że zabrakło na wymianę okien, klimatyzację i nowe meble, no trudno, prawda? Nie wspomnę o starych, brudnych wykładzinach na korytarzach, wstyd. Trudno, że w pokoju jest duszno, wręcz czuć starzyznę, a otwarcie okien grozi utratą słuchu, no trudno. Trudno, że po pierwszym noclegu okazuje się, że serwis sprzątający wyrzucił cześć twoich rzeczy a cześć oddał do przechowalni, bo ktoś w grafiku zaznaczył jeden zamiast dwóch noclegów, no trudno.Trudno, że po kolejnym pobycie okazuje się, że pokój, w którym nocowałeś nie był tym pokojem, który miałeś otrzymać, bo ktoś znów coś pokręcił z przydziałem, no trudno. Nawet apartament nie robi już na tobie wrażenia, bo jego zapach jest mało apartamentowy a wyposażenie bardziej minimalistyczne niż pokój w Ibis Budget, do tego wystrój a'la późny Gierek. Trudno, że podczas śniadania przygotowane na życzenie jajko gotowane na miękko wychodzi za każdym razem zupełnie przypadkiem na twardo a jajko sadzone.. w sumie podobnie. No, czepiam się. I nigdy nie wiesz, czy podczas aktualnego pobytu należy ci się małe czy duże piwo, Paulaner, Żywiec a może tylko Tyskie (ups, chyba kryptoreklama). Jeśli pozwolisz pozostanę przy swoim zdaniu. Jeśli ten hotel reprezentuje jakiś styl to jedynie... swój styl ;)
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#28 PostWysłany: 26 Lut 2019 07:34 

Rejestracja: 03 Lis 2012
Posty: 2784
Loty: 154
Kilometry: 151 837
niebieski
Proponuję, aby mod wydzielił dyskusję o Ibisach jako kompletnie nie związaną z tematem. A potem usunał mój post :) Dziękuję.
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#29 PostWysłany: 27 Lut 2019 01:09 

Rejestracja: 04 Sie 2011
Posty: 771
niebieski
Nie ma potrzeby tworzenia oddzielnego wątku o Ibisach. Wystarczy przenieść do wątku ogólnego lub wątku opinii po pobycie.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#30 PostWysłany: 04 Mar 2019 13:10 

Rejestracja: 28 Maj 2015
Posty: 146
Na stronie nowego programu (https://all.accor.com) pojawiły się kolejne informacje:
- nowy poziom Diamond - trzeba zdobyć 26000 pkt
- nowy poziom wyłącznie na osobiste zaproszenie
- dla Platyny nowy przywilej - gwarantowany upgrade do Suite - raz w roku z możliwością zdobycia kolejnych wraz ze zdobywaniem większej ilości punktów
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#31 PostWysłany: 04 Mar 2019 17:15 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Mar 2014
Posty: 1616
Loty: 165
Kilometry: 329 540
niebieski
No to nie wiele zdradzili.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#32 PostWysłany: 04 Mar 2019 17:27 

Rejestracja: 06 Gru 2015
Posty: 1754
srebrny
Accor rozsyła dzisiaj mailing na temat nowego programu.

Do programu mają być włączone dodatkowe brandy - w większości mi nie znane: The House of Originals, Delano, Mondrian, SLS, Hyde, 21C, Mantis, Mövenpick, Orient Express, 25hours, Mantra, Art Series, Peppers i Breakfree.

Z pozostałych istotnych rzeczy: sposób kwalifikacji i progi kwalifikacyjne do statusów Silver, Gold i Platinum pozostają bez zmian (pozostaje opcja wypracowania statusu za punkty i za noclegi). Dotychczasowe przywileje statusowe też mają zostać utrzymane.

Do uzyskania nowego statusu Diamond będą brane pod uwagę punkty zdobyte w 2019 roku. Nie doczytałem nic, aby ten status można było zdobyć za liczbę noclegów - wygląda na to, że będzie to możliwe tylko ścieżką "punktową". O szczegółach dotyczących tego statusu i jego przywilejach będą informować w ciągu roku.

Co do statusu "na zaproszenie" to może jestem w błędzie, ale być może będzie to jakaś forma zachęty dla uczestników innych hotelowych programów lojalnościowych - aby nie zaczynali od zera tylko od pewnego poziomu (taki mniej sformalizowany odpowiednik opcji "status match"). Z opisów nic takiego na razie nie wynika - Accor dawkuje nam informacje więc jak na razie to tylko moje gdybanie i spekulacja.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#33 PostWysłany: 04 Mar 2019 17:37 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 Sty 2012
Posty: 1551
Loty: 101
Kilometry: 94 804
niebieski
Ktoś dostał tego maila? ;)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#34 PostWysłany: 04 Mar 2019 17:59 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 Paź 2016
Posty: 1192
Loty: 399
Kilometry: 662 743
srebrny
Ja dostałam
Mail z poniższym linkiem
https://all.accor.com/en/index.html?sou ... e39543dbf8
Ale ta informacja była już wcześniej na forum. Nic nowego w tym mailu nie ma.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#35 PostWysłany: 04 Mar 2019 18:01 

Rejestracja: 06 Gru 2015
Posty: 1754
srebrny
Mail poza jakąś grafiką i kilkoma zdaniami wstępniaka nie zawiera nic - tylko link do strony. Wszystkie informacje, o których pisałem pochodzą ze strony spod linka (głównie z działu FAQ).
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#36 PostWysłany: 15 Mar 2019 09:32 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Mar 2014
Posty: 1616
Loty: 165
Kilometry: 329 540
niebieski
Teraz opublikowali to po Polsku wraz z dziłem FAQ
all-accor-live-limitless-nowy-program-accor-od-2020,1578,139012&start=20
podsumowując nie zmienia się nic. Bo to chyba już koniec zapowiedzi, przedstawili wszystkie karty. Zmieni się coś dla bardzo wąskiej garstki uczestników programu, którzy raczej śpią w drogich i bardzo drogich hotelach. Ale i oni raczej specjalnie dopieszczeni nie zostaną. Szkoda bo mieli okazję na powiew świeżości i zmianę jakościową.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#37 PostWysłany: 04 Lip 2019 01:01 

Rejestracja: 31 Sty 2014
Posty: 3225
srebrny
Darmowe śniadania wyłącznie w weekendy dla diamonda to śmiech na sali w porównaniu do innych programów hotelowych.
Platyna z 60 noclegami nadal pozostaje bez śniadań.
Statusów lifetime najwyraźniej też nie będzie.
Słabo.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#38 PostWysłany: 04 Lip 2019 11:25 

Rejestracja: 28 Maj 2015
Posty: 146
Faktycznie bardzo słabo. Chyba odpuszczę sobie Diamonda w Accor (Platynę na kolejny rok już mam zapewnioną) i przeniosę się z rezerwacjami do Marriotta - status chellnege do Platyny do zrobienia w 2 miesiące a daje lepsze przywileje niż Diamond w ALL.
Wisienką na torcie jest oferta darmowej subskrybcji serwisu z książkami youboox która nawet nie ma anglojęzycznej strony :?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#39 PostWysłany: 18 Sie 2019 20:33 

Rejestracja: 18 Sie 2019
Posty: 24
Pojawiła się nowa tabela benefitów. Podobno nie uwzględnia wszystkiego z racji na ograniczone miejsce. Mam nadzieję, że tak właśnie jest, bo inaczej wyleciałyby np. darmowe śniadania w Azji dla Platyny.

Nowością są oszałamiające cztery vouchery po 25EUR na spa/restauracje dla najwyższego statusu (Diamond) :lol:

Czy jest na forum ktoś, kto zbiera punkty do tego statusu?
Góra
 Profil Relacje PM off
pawfazi lubi ten post.
 
      
#40 PostWysłany: 18 Sie 2019 21:46 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 Paź 2016
Posty: 1192
Loty: 399
Kilometry: 662 743
srebrny
Jestem w tym momencie na granicy upgrade'u do kolejnej platyny/po połowie roku jestem w połowie wymaganych noclegów i nie wiem czy mi się chce dalej starać.
W sumie to chyba nie. Zobaczę jak się ułoży.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 56 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 3 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group