Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 151 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Następna
Autor Wiadomość
#81 PostWysłany: 31 Gru 2015 15:11 

Rejestracja: 31 Gru 2015
Posty: 36
Witam!

Wybieram się w lutym do znajomych w Szwajcarii Wizz Air'em (WAW -> BSL) i mam kilka pytań odnośnie alkoholu (i nie tylko) w bagażu podręcznym.
Ostatni raz leciałem samolotem w 2003 roku z Holandii do Anglii i nie pamiętam, żebym przejmował się jakimiś pojemnościami perfum i innymi duperelami. Z pewnością jednak dużo się zmieniło, więc poczytałem trochę w necie i chciałbym się jeszcze upewnić/dopytać.

1.
Biorę leki na nadciśnienie - zrobić dla pewności ksero recepty z moim nazwiskiem?
Czy może przesadzam?

2.
Kupno alkoholu w markecie odpada, więc muszę kupić alkohol w bezcłowym i wszystko gra - jedynie być może będę musiał wcisnąć flaszkę do bagażu?

3.
Teoretycznie mogę kupić i 10 litrów alkoholu, ale do Szwajcarii można wwieźć tylko 1 litr.
Czy to jest tak, że z Warszawy mi pozwolą wywieźć tyle, ile kupię (np. 0,7+0,5), ale w Bazylei się przyczepią, czy od razu w Warszawie się przyczepią?

4.
Lot jest o godz. 6:10, więc pewnie nie wszystkie bezcłowe będą otwarte.
Czy jeśli lecę do Szwajcarii (Schengen), to np. do sklepu Keraniss nie wejdę, bo w opisie sklepu (http://www.lotnisko-chopina.pl/pl/sklepy.html) jest info "Strefa Non-Schengen"? Czy to tylko jakaś lokalizacja sklepu?

5.
Jak to jest z jedzeniem? Myślę o fabrycznie zamkniętym opakowaniu 1 kg kabanosów...

6.
Mogę mieć max litr płynów (10 x 100 ml) o ile zmieszczą się w litrowy strunowy woreczek (czasem są też konkretne wymiary np. 20 x 20 cm), czyli w praktyce pewnie zmieszczę tam tylko ok. 4-5 przedmiotów?
Czyli mogę normalnie zabrać ze sobą np. perfum 100 ml, pastę do zębów 75 ml, sztyft 75 ml i szampon 100 ml?

7.
WizzAir - bagaż 42 x 32 x 25 - czy to może być plecak czy musi być taka walizka - prostopadłościanik?
Jak oni mierzą bagaż? Centymetrówka czy mają jakąś wzorcową "dziurę", do której się wkłada bagaż? Plecak można nieźle ugnieść ;-)

Pozdrawiam i z góry dzięki za odpowiedzi
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wakacyjne loty (z bagażem) do Uzbekistanu z Warszawy od 1731 PLN. Sporo terminów Wakacyjne loty (z bagażem) do Uzbekistanu z Warszawy od 1731 PLN. Sporo terminów
Wczasy w Grecji: urlop z wyżywieniem w 4* hotelu na Korfu za 2259 PLN Wczasy w Grecji: urlop z wyżywieniem w 4* hotelu na Korfu za 2259 PLN
#82 PostWysłany: 31 Gru 2015 15:34 

Rejestracja: 25 Sie 2011
Posty: 8899
Loty: 993
Kilometry: 955 401
platynowy
Szybka odpowiedź na niektóre pytania:

1. W Europie raczej nikt nie będzie się lekami zajmował - o ile nie są w płynie i jednostkowe opakowanie przekracza 100 ml.
2. Zakupy z wolnocłwego można mieć w osobnej siatce.
4. Keraniss jest w strefie Non-Schengen, czyli dla lotów poza strefę. Szwajcaria jest w Schengen, więc do tej strefy nie będziesz w ogóle szedł. Sądzę, że wszystkie bezcłowe będą otwarte.
5. Raczej nie powinno być problemu.
6. Przedmioty te możesz wziąć, ale powinny się zmieścić w jeden woreczek strunowy. Na większości lotnisk nie przestrzegają tego wymogu i jak będą w dwóch woreczkach też może być O.K. Ale jeśli trafi się na kogoś egzekwującego przepisy, to wszystkie płyny, które nie mieszczą się w jednym, mogą zostać wyrzucone.
7. Jest cały wątek o bagaży podręcznym - poczytaj tam. Przy bramkach są tzw. sizery, w które czasami trzeba włożyć bagaż. Jeśli się nie mieści lub przekracza dozwolone gabaryty, trzeba płacić. Zwykle testują walizki, bo są sztywne i ich rozmiaru nie można zmienić, z plecakiem jest łątwiej.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#83 PostWysłany: 31 Gru 2015 17:20 

Rejestracja: 11 Mar 2013
Posty: 694
Loty: 2
Kilometry: 3 738
2. Najprawdopodobniej (~100%) że nic większego niż 100 ml nie przewieziesz a dokładniej: w woreczku 1l muszą Ci się zmieścić wszystkie płyny, żele, pasty itp. o max. jednostkowej pojemności 100 ml. Kiedyś przeszły mi 2 takie woreczki ale następnym razem już tylko jeden. Np. do Norwegii zrobiłem to tak - pasta do zębów 20 ml, deo lub coś podobnego jak najmniejsze i nie chodzi tylko o ilość ale kształt buteleczki. Pianka do golenia jak najmniejsza i reszta to alko w 100ml. Zmieściły się chyba 4. Reszta czyli szczoteczka do zębów, maszynka do golenia, grzebień i itp. do innego opakowania. Woreczki najlepsze z lotniska i to nie zawsze bo czasem dają 0,5 l i mało się mieści.
Powodzenia
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#84 PostWysłany: 31 Gru 2015 17:43 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Sie 2012
Posty: 3534
srebrny
ale na zdrowy rozum jaki jest sens wsadzania do woreczka "Reszta czyli szczoteczka do zębów, maszynka do golenia, grzebień i itp. do innego opakowania"
możesz to jakoś logicznie uzasadnić?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#85 PostWysłany: 31 Gru 2015 18:49 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Lut 2014
Posty: 2886
Loty: 416
Kilometry: 785 832
srebrny
Co ma uzasadniać? Ażeby mu się drobnica nie rozpizgnęła po całym plecaczku, to do woreczka trzeba włożyć. Mik111 nie dodał tylko, że tego woreczka z plecaka nie trzeba już wyciągać;-)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
mik111 lubi ten post.
 
      
#86 PostWysłany: 31 Gru 2015 19:04 

Rejestracja: 11 Mar 2013
Posty: 694
Loty: 2
Kilometry: 3 738
Dzięki, o to właśnie chodziło.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#87 PostWysłany: 31 Gru 2015 20:17 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 31 Paź 2012
Posty: 240
Cytuj:
3. Teoretycznie mogę kupić i 10 litrów alkoholu, ale do Szwajcarii można wwieźć tylko 1 litr.
Czy to jest tak, że z Warszawy mi pozwolą wywieźć tyle, ile kupię (np. 0,7+0,5), ale w Bazylei się przyczepią, czy od razu w Warszawie się przyczepią?


W Warszawie nikt nie będzie sprawdzał ile masz alkoholu, a w Szwajcarii też nikt nie powinien.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#88 PostWysłany: 31 Gru 2015 20:36 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 Lis 2015
Posty: 1626
niebieski
"Nie powinien". Brzmi jak zaproszenie do rosyjskiej ruletki. Tu są stawki cła: http://www.ezv.admin.ch/zollinfo_privat ... ml?lang=en. Grzywna - jak napisano na tej stronie: http://www.ezv.admin.ch/zollinfo_privat ... ml?lang=en - jest dużo wyższa.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#89 PostWysłany: 31 Gru 2015 20:59 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 31 Paź 2012
Posty: 240
chodziło mi o to, że te dwie butelki o których była mowa na 99% powinny przejść, chyba że będzie wyglądać podejrzanie to będzie kontrola :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#90 PostWysłany: 01 Sty 2016 20:13 

Rejestracja: 31 Gru 2015
Posty: 36
Dzięki wszystkim za odpowiedzi!
Się porobiło z tymi woreczkami :D

Mike(L) napisał(a):
chodziło mi o to, że te dwie butelki o których była mowa na 99% powinny przejść, chyba że będzie wyglądać podejrzanie to będzie kontrola :)

Będę niewyspany, więc biorę jedną ;)
Góra
 Profil Relacje PM off
Ancyna lubi ten post.
 
      
#91 PostWysłany: 20 Sty 2016 18:06 

Rejestracja: 10 Kwi 2015
Posty: 52
Witam lecę jutro swiss z warszawy przez zurych do bangkoku, czy mogę kupić alkohol na bezcłowej w warszawie i wnieść na pokład samolotu do bangkoku ? Podobno przesiadając sie w zurychu i zmieniając terminal jest jakaś dodatkowa kontrola bezpieczeństwa ?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#92 PostWysłany: 20 Sty 2016 18:26 

Rejestracja: 15 Kwi 2013
Posty: 2357
Loty: 237
Kilometry: 321 205
złoty
Powiedz w sklepie że lecisz z przesiadką to będą wiedzieć jak Ci to zapakować, żebyś mógł to wziąć do BKK.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#93 PostWysłany: 20 Sty 2016 22:02 

Rejestracja: 25 Sie 2011
Posty: 8899
Loty: 993
Kilometry: 955 401
platynowy
Kontrola bezpieczeństwa jest, ale jak doradził juz J29, jeśli powiesz w sklepie o przesiadce, to powinni odpowiednio zapakować i nie będzie problemu.
W dodatku lecąc poza Unię możesz kupić w lepszych cenach.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#94 PostWysłany: 26 Lut 2016 12:47 
Redaktor F4F

Rejestracja: 08 Kwi 2012
Posty: 3878
Loty: 39
Kilometry: 33 222
Taka sytuacja: w piątek wieczorem lecę do CRL. Chciałbym kupić na drogę małe co nieco. W sobotę, dzień później rano lecę z BRU do DUB. Małe co nieco chciałbym wziąć ze sobą. Między zakupem w Polsce a zapakowaniem się do samolotu na BRU nie minie 24h.

Puszczą?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#95 PostWysłany: 26 Lut 2016 13:41 

Rejestracja: 25 Sie 2011
Posty: 8899
Loty: 993
Kilometry: 955 401
platynowy
Dopóki jest oryginalnie zamknięte, to powinni zgodnie z aktualnymi przepisami..

Ja na wszelki wypadek bym wydrukował/miał wyświetlone na tablecie lub telefonie obowiązujące zasady. Bo niestety różnie bywa z ich znajmością u obsługi lotnisk.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
ciacho_majonez lubi ten post.
ciacho_majonez uważa post za pomocny.
 
      
#96 PostWysłany: 26 Lut 2016 13:53 

Rejestracja: 20 Lut 2012
Posty: 5148
srebrny
ciacho_majonez napisał(a):
Taka sytuacja: w piątek wieczorem lecę do CRL. Chciałbym kupić na drogę małe co nieco. W sobotę, dzień później rano lecę z BRU do DUB. Małe co nieco chciałbym wziąć ze sobą. Między zakupem w Polsce a zapakowaniem się do samolotu na BRU nie minie 24h.

Puszczą?

puszcza, testowane na wlasnej skorze w roku 2013 na CRL. beda sie glupio patrzec, ogladac rachunki w torebkach z zapakowanym alkoholem.
popros na lotnisku o wbicie na rachunku DUB jako destynacji koncowej.
Góra
 Profil Relacje PM off
ciacho_majonez lubi ten post.
ciacho_majonez uważa post za pomocny.
 
      
#97 PostWysłany: 01 Maj 2017 14:23 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Sty 2017
Posty: 28
Loty: 8
Kilometry: 11 777
Witam, z góry przepraszam za odkopanie tematu ale zgłupiałem już :D
Chodzi mi o tę strefę bezcłową. Jeżeli zakupię flaszkę w szklanej butelce (bo tam takie raczej będą [nie wiem, nie byłem nigdy w takiej strefie :P ]) to bez lipy ją sobie pakuję do walizki? Czy trzeba ją przelewać czy coś z nią robić?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#98 PostWysłany: 01 Maj 2017 14:34 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Sie 2016
Posty: 684
Zasadniczo nie ma znaczenia czy ją sobie wpakujesz do walizki czy do torebki czy będziesz wiózł w reklamówce (chyba że czepliwość obsługi przy tanich liniach - 1 bagaż podręczny: włozyc do środka) ale jeśli chodzi o meritum czyli czy wpuszczą na pokład ze szkłem to TAK a jeśli o to czy nie będa się czepiać że opakowanie większe niż 100ml to NIE.
Kupione na bezcłówce można większe bo nie przechodzisz już z tym przez security a i butelka szklana kupiona w bezcłowym w cudowny sposób przestaje być niebezpieczna na pokładzie jakby "tulipan" nie był bardziej grożny od pilniczka do paznokci.
Góra
 Profil Relacje PM off
michatyyy lubi ten post.
michatyyy uważa post za pomocny.
 
      
#99 PostWysłany: 01 Maj 2017 15:06 

Rejestracja: 07 Sty 2015
Posty: 1640
niebieski
michatyyy napisał(a):
Czy trzeba ją przelewać czy coś z nią robić?


Podręczna instrukcja co zrobić z zakupioną flaszką:
1. Otworzyć
2. Przelać przez gardło
3. Wyrzucić puste opakowanie
4. Cieszyć się dobrym humorem i nastrojem, nie myśleć o kacu
Góra
 Profil Relacje PM off
4 ludzi lubi ten post.
becek uważa post za pomocny.
 
      
#100 PostWysłany: 01 Maj 2017 18:40 

Rejestracja: 02 Mar 2012
Posty: 7797
złoty
@‌michatyyy‌ ,nie stosuj czasami instrukcji @‌kumkwat_kwiat‌ przed lotem, by nie było potem konieczności stosowania innych instrukcji ;) Zwłaszcza jak ta szklana butelka będzie sporo powyżej 100 ml :P
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 151 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 5 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group