Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 151 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8  Następna
Autor Wiadomość
#101 PostWysłany: 01 Maj 2017 22:00 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Sty 2017
Posty: 28
Loty: 8
Kilometry: 11 777
billy napisał(a):
Zasadniczo nie ma znaczenia czy ją sobie wpakujesz do walizki czy do torebki czy będziesz wiózł w reklamówce (chyba że czepliwość obsługi przy tanich liniach - 1 bagaż podręczny: włozyc do środka) ale jeśli chodzi o meritum czyli czy wpuszczą na pokład ze szkłem to TAK a jeśli o to czy nie będa się czepiać że opakowanie większe niż 100ml to NIE.
Kupione na bezcłówce można większe bo nie przechodzisz już z tym przez security a i butelka szklana kupiona w bezcłowym w cudowny sposób przestaje być niebezpieczna na pokładzie jakby "tulipan" nie był bardziej grożny od pilniczka do paznokci.


Dziękuję za odpowiedź :)


kumkwat_kwiat napisał(a):
michatyyy napisał(a):
Czy trzeba ją przelewać czy coś z nią robić?


Podręczna instrukcja co zrobić z zakupioną flaszką:
1. Otworzyć
2. Przelać przez gardło
3. Wyrzucić puste opakowanie
4. Cieszyć się dobrym humorem i nastrojem, nie myśleć o kacu



hehehehhhh
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Grupa Lufthansa: Wakacyjne loty do Mołdawii, Maroka, Grecji i Rumunii z Krakowa i Warszawy od 438 PLN Grupa Lufthansa: Wakacyjne loty do Mołdawii, Maroka, Grecji i Rumunii z Krakowa i Warszawy od 438 PLN
Miesiąc na Phuket za 4040 PLN. Loty z Warszawy (z dużym bagażem) i noclegi w 4* hotelu Miesiąc na Phuket za 4040 PLN. Loty z Warszawy (z dużym bagażem) i noclegi w 4* hotelu
#102 PostWysłany: 16 Maj 2017 21:03 

Rejestracja: 30 Kwi 2015
Posty: 735
niebieski
michcioj napisał(a):
ciacho_majonez napisał(a):
Taka sytuacja: w piątek wieczorem lecę do CRL. Chciałbym kupić na drogę małe co nieco. W sobotę, dzień później rano lecę z BRU do DUB. Małe co nieco chciałbym wziąć ze sobą. Między zakupem w Polsce a zapakowaniem się do samolotu na BRU nie minie 24h.

Puszczą?

puszcza, testowane na wlasnej skorze w roku 2013 na CRL. beda sie glupio patrzec, ogladac rachunki w torebkach z zapakowanym alkoholem.
popros na lotnisku o wbicie na rachunku DUB jako destynacji koncowej.

Nic się w tej kwestii nie zmieniło? Nadal można przewozić towar zakupiony na lotnisku do 24 h? Pytam, bo w moim przypadku będzie to ok. 30 h. Może ktoś miał podobne doświadczenia?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#103 PostWysłany: 17 Maj 2017 00:48 

Rejestracja: 20 Lut 2012
Posty: 5133
srebrny
no mnie nie pytaj, nie mam pojecia na CRL nie bylem hmm... jakies 3 lata :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#104 PostWysłany: 17 Maj 2017 01:41 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Kwi 2016
Posty: 4716
Zbanowany
srebrny
michatyyy napisał(a):
Witam, z góry przepraszam za odkopanie tematu ale zgłupiałem już :D
Chodzi mi o tę strefę bezcłową. Jeżeli zakupię flaszkę w szklanej butelce (bo tam takie raczej będą [nie wiem, nie byłem nigdy w takiej strefie :P ]) to bez lipy ją sobie pakuję do walizki? Czy trzeba ją przelewać czy coś z nią robić?


Ostatnio sa coraz bardziej dostepne i praktyczne flaszki w plastyku, ewentualnie Danzka w alu-termosie.
Zawartosc mozna wylac do zlewu, wtedy pusta flaszke przewieziesz bez problemu. :D :D :D
Teraz bez zartu, kupujesz w strefie bezloclowej, nawet w szkle i przewozisz spokojnie jako bagaz podreczny, pod warunkiem, ze ilosc zakupionych trunkow jest zgodna z prawem wwozowym danego kraju. Inna opcja, to kupujesz wiecej niz dozwolone i placisz clo.
Zalezy tez dokad lecisz, niektore kraje kompletnie zabraniaja wwozu wszelakiego alkoholu. ;)


dajkamienia napisał(a):
Nic się w tej kwestii nie zmieniło? Nadal można przewozić towar zakupiony na lotnisku do 24 h? Pytam, bo w moim przypadku będzie to ok. 30 h. Może ktoś miał podobne doświadczenia?


Z tego co sie orientuje to nie przejdzie, ale masz 30h tranzytu i nie opuszczasz lotnisk?
_________________
Nie czyń drugiemu co tobie niemiłe, uderzy w ciebie ze zdwojoną silą i nie bądź tchórzem i kłamcą.

Znów prymitywne ataki!

Socotra / Afganistan
Afryka / Goryle
Wyprawa na Biegun lodołamaczem atomowym, Antarktyda, Polska Stacja Arctowski, Arktyka etc.
Fotorelacje na życzenie przez PW
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#105 PostWysłany: 17 Maj 2017 08:21 

Rejestracja: 30 Kwi 2015
Posty: 735
niebieski
@‌michcioj‌ Pytam ogólnie ;)
@‌cccc‌ Opuszczam, więc pewnie tym bardziej nie przejdzie, tak?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#106 PostWysłany: 17 Maj 2017 10:32 

Rejestracja: 25 Sie 2011
Posty: 8849
Loty: 990
Kilometry: 952 329
platynowy
Nie przejdzie.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#107 PostWysłany: 17 Maj 2017 16:21 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 23 Maj 2012
Posty: 793
Loty: 143
Kilometry: 238 089
niebieski
Przewoził ktoś bimber z Gruzji w podręcznym ? Jakieś problemy ? Na "oko" sprawdzają czy alkohol ma powyżej/poniżej 70% ?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#108 PostWysłany: 17 Maj 2017 17:05 

Rejestracja: 25 Sie 2011
Posty: 8849
Loty: 990
Kilometry: 952 329
platynowy
Żeby przewieźć w podręcznym, to musisz kupić go na lotnisku, a nie jestem pewien, czy akurat tam bimber sprzedają.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
Ancyna lubi ten post.
 
      
#109 PostWysłany: 17 Maj 2017 17:48 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Sie 2012
Posty: 3533
srebrny
wojtekf93 napisał(a):
Przewoził ktoś bimber z Gruzji w podręcznym ? Jakieś problemy ? Na "oko" sprawdzają czy alkohol ma powyżej/poniżej 70% ?

to bardzo łatwo rozróżnić
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#110 PostWysłany: 17 Maj 2017 18:18 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 23 Maj 2012
Posty: 793
Loty: 143
Kilometry: 238 089
niebieski
Sudoku napisał(a):
Żeby przewieźć w podręcznym, to musisz kupić go na lotnisku, a nie jestem pewien, czy akurat tam bimber sprzedają.
Nawet jak wezmę buteleczki 100ml i przeleje do nich, a następnie zapakuje do woreczka strunowego ?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#111 PostWysłany: 17 Maj 2017 18:22 

chyba, że ma do 60% włącznie
Góra
 PM off  
      
#112 PostWysłany: 17 Maj 2017 19:17 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Kwi 2016
Posty: 4716
Zbanowany
srebrny
wojtekf93 napisał(a):
Przewoził ktoś bimber z Gruzji w podręcznym ? Jakieś problemy ? Na "oko" sprawdzają czy alkohol ma powyżej/poniżej 70% ?

wojtekf93 napisał(a):
Nawet jak wezmę buteleczki 100ml i przeleje do nich, a następnie zapakuje do woreczka strunowego ?

Czy nie lepiej wykupic bagaz rejestrowany i przewieziec bez problemu w plastykowej butelce?
Ja przywozilem kilka razy, miedzy innymi z Krety i raz sie pytali co to jest, powiedzialem, ze lekarstwo na zoladek, smieli sie, ale % nikt nie sprawdzal. :D
Mysle, ze mial nie wiecej, jak 50%.
_________________
Nie czyń drugiemu co tobie niemiłe, uderzy w ciebie ze zdwojoną silą i nie bądź tchórzem i kłamcą.

Znów prymitywne ataki!

Socotra / Afganistan
Afryka / Goryle
Wyprawa na Biegun lodołamaczem atomowym, Antarktyda, Polska Stacja Arctowski, Arktyka etc.
Fotorelacje na życzenie przez PW


Ostatnio edytowany przez cccc, 17 Maj 2017 19:48, edytowano w sumie 1 raz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#113 PostWysłany: 17 Maj 2017 19:33 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 Gru 2011
Posty: 5594
Loty: 169
Kilometry: 241 913
niebieski
Przewożenie alkoholu pow. 70% jest całkowicie zabronione.
_________________
Blbec je blbec a blbcem zůstane
Ja tu tylko sprzątam
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#114 PostWysłany: 17 Maj 2017 20:31 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Lis 2013
Posty: 836
Loty: 204
Kilometry: 285 320
niebieski
Osz...to ja tyle razy złamałem prawo ? Człowiek nieświadomy, człowiek szczęśliwy... :roll:
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#115 PostWysłany: 17 Maj 2017 22:04 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Lis 2014
Posty: 350
Loty: 438
Kilometry: 1 132 564
krasnal napisał(a):
Przewożenie alkoholu pow. 70% jest całkowicie zabronione.


Tylko jak to zbadać :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#116 PostWysłany: 17 Maj 2017 23:02 

Rejestracja: 20 Lut 2012
Posty: 5133
srebrny
wojtekf93 napisał(a):
Przewoził ktoś bimber z Gruzji w podręcznym ? Jakieś problemy ? Na "oko" sprawdzają czy alkohol ma powyżej/poniżej 70% ?

co to jest dla Ciebie bimber ? mowisz o alko cza-cza ? ja przewozilem, w bagazu glownym. nie wiem czy mial
70 procent, na oko (na smak ;) chyba jednak nie, w kazdym razie skonczylo sie awantura na lotnisku w Kutaisi,

i teraz Panie i Panowi, rzekomo jest przepis w Gruzji ktory mowi, ze nie wolno miec powyzej 5 litrow plynow w bagazu glownym,
mialem duzo wiecej, wiekszosc mi skonfiskowano, po 15minutowej dyskusji pozwolono mi laskwanie zostawic lacznie 6 litrow
'' plynow ''. no coz...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#117 PostWysłany: 18 Maj 2017 00:41 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Kwi 2016
Posty: 4716
Zbanowany
srebrny
michcioj napisał(a):
teraz Panie i Panowi, rzekomo jest przepis w Gruzji ktory mowi, ze nie wolno miec powyzej 5 litrow plynow w bagazu glownym,
mialem duzo wiecej, wiekszosc mi skonfiskowano, po 15minutowej dyskusji pozwolono mi laskwanie zostawic lacznie 6 litrow
'' plynow ''. no coz...


Ze stratami trzeba sie zawsze liczyc, bo czlowiek daleko nie zajedzie. :D
Juz nie wnikam, po co tyle wiozles, akurat do Gruzji, skoro maja dobra brandy, koniaki, a przede wszystkim wspaniale wina wytrawne, ale dam Ci dobra rade.
Nastepnym razem, wieziesz np. 10-12 litrow.
Idziesz od razu przez przejscie do oclenia i pytasz grzecznie ile mozna przewiezc, nawet jak wiesz.
Wazne, zeby nie widzieli po Tobie jakiegos sztresu, a jak sie nauczysz kilka zwrotow w ichniejszym jezyku, najpierw uscisniesz celnikowi reke i troche porozmawiasz, to duzy plusss.
Moja Babcia kiedys powtarzala, z ludzmi trzeba umiec rozmawiac i mysle, ze miala racje.
Mowisz, ze masz 6, placisz clo za 1 litr, ktore nie bedzie wysokie i przechodzisz. :D :D :D
W niektorych krajach, jak widza ze czlowiek chce zaplacic, to potrafia przymknac oko, machnac reka i przepuscic bez zaplaty, nie maja ochoty na jakies dodatkowe procedury.
Pamietaj prosze, wiekszym grzechem jest przejsc przez zielona strefe z niedozwolona iloscia (przemyt), anizeli przyznac sie czesciowo do wiekszej ilosci. ;)
_________________
Nie czyń drugiemu co tobie niemiłe, uderzy w ciebie ze zdwojoną silą i nie bądź tchórzem i kłamcą.

Znów prymitywne ataki!

Socotra / Afganistan
Afryka / Goryle
Wyprawa na Biegun lodołamaczem atomowym, Antarktyda, Polska Stacja Arctowski, Arktyka etc.
Fotorelacje na życzenie przez PW
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#118 PostWysłany: 18 Maj 2017 05:49 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 23 Maj 2012
Posty: 793
Loty: 143
Kilometry: 238 089
niebieski
A ja dalej nie wiem co i jak :D Mam zamiar przewieźć 5 buteleczek po 100 ml każda. Czy mogę taki zestaw mieć w bagażu podręcznym? W UE nie ma problemu. Jak to wygląda na locie z Gruzji do Polski?

To ma być mały podarek więc nie mam zamiaru wykupywać bagażu rejestrowanego.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#119 PostWysłany: 18 Maj 2017 06:20 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Kwi 2016
Posty: 4716
Zbanowany
srebrny
Jak zmiescisz w 1 torebce plastykowej, to powinno byc OK.
A ile % bedzie mialo to cudo, co chcesz przewiezc?
Poza tym nalezy sprawdzic, jakie sa przepisy, jesli chodzi o alkohol domowej roboty, bez akcyzy.
Slyszalem, co prawda b. rzadko, ale zdarzaly sie przypadki konfiskaty.

Kod:
Pojemniki 100ml muszą znajdować się w jednej zamykanej, przezroczystej torebce plastikowej o pojemności nieprzekraczającej 1 litra, przy czym zawartość plastikowej torebki swobodnie się w niej mieści, a torebka jest dokładnie zamknięta.
_________________
Nie czyń drugiemu co tobie niemiłe, uderzy w ciebie ze zdwojoną silą i nie bądź tchórzem i kłamcą.

Znów prymitywne ataki!

Socotra / Afganistan
Afryka / Goryle
Wyprawa na Biegun lodołamaczem atomowym, Antarktyda, Polska Stacja Arctowski, Arktyka etc.
Fotorelacje na życzenie przez PW
Góra
 Profil Relacje PM off
wojtekf93 lubi ten post.
wojtekf93 uważa post za pomocny.
 
      
#120 PostWysłany: 18 Maj 2017 13:39 

Rejestracja: 20 Lut 2012
Posty: 5133
srebrny
cccc napisał(a):
Ze stratami trzeba sie zawsze liczyc, bo czlowiek daleko nie zajedzie. :D
Juz nie wnikam, po co tyle wiozles, akurat do Gruzji, skoro maja dobra brandy, koniaki, a przede wszystkim wspaniale wina wytrawne, ale dam Ci dobra rade.
Nastepnym razem, wieziesz np. 10-12 litrow.
Idziesz od razu przez przejscie do oclenia i pytasz grzecznie ile mozna przewiezc, nawet jak wiesz.
Wazne, zeby nie widzieli po Tobie jakiegos sztresu, a jak sie nauczysz kilka zwrotow w ichniejszym jezyku, najpierw uscisniesz celnikowi reke i troche porozmawiasz, to duzy plusss.
Moja Babcia kiedys powtarzala, z ludzmi trzeba umiec rozmawiac i mysle, ze miala racje.
Mowisz, ze masz 6, placisz clo za 1 litr, ktore nie bedzie wysokie i przechodzisz. :D :D :D
W niektorych krajach, jak widza ze czlowiek chce zaplacic, to potrafia przymknac oko, machnac reka i przepuscic bez zaplaty, nie maja ochoty na jakies dodatkowe procedury.
Pamietaj prosze, wiekszym grzechem jest przejsc przez zielona strefe z niedozwolona iloscia (przemyt), anizeli przyznac sie czesciowo do wiekszej ilosci. ;)

wydaje mi sie, ze nie do konca sie zrozumielismy. mowisz o sytuacji przywozu alko DO Gruzji, mi skonfiskowano cza-cze i wino
przy wylocie z Gruzji.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 151 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: abelincoln oraz 12 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group