Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 151 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 4, 5, 6, 7, 8  Następna
Autor Wiadomość
#121 PostWysłany: 18 Maj 2017 15:30 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Kwi 2016
Posty: 4716
Zbanowany
srebrny
Sorry @michcioj myslalem, ze chcesz wwiezc. ;)
_________________
Nie czyń drugiemu co tobie niemiłe, uderzy w ciebie ze zdwojoną silą i nie bądź tchórzem i kłamcą.

Znów prymitywne ataki!

Socotra / Afganistan
Afryka / Goryle
Wyprawa na Biegun lodołamaczem atomowym, Antarktyda, Polska Stacja Arctowski, Arktyka etc.
Fotorelacje na życzenie przez PW
Góra
 Profil Relacje PM off
michcioj lubi ten post.
michcioj uważa post za pomocny.
 
      
Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast
Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem) Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem)
#122 PostWysłany: 28 Sie 2017 22:53 

Rejestracja: 10 Lip 2013
Posty: 20
Mam pytanie , czy przy wylocie z Polski kupując na bezcłowej np perfumy to jak jest na powrocie do Polski? (Przy bagażu podręcznym )
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#123 PostWysłany: 28 Sie 2017 22:54 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22331
O co dokładnie ci chodzi? Czy możesz je przynieść z powrotem?
Możesz, jak nie przekraczają limit 100ml
Góra
 Profil Relacje PM off
nimeska lubi ten post.
nimeska uważa post za pomocny.
 
      
#124 PostWysłany: 28 Sie 2017 22:56 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Kwi 2016
Posty: 4716
Zbanowany
srebrny
Mozesz przywiezc do 100 ml. ;)
Pozdr.
_________________
Nie czyń drugiemu co tobie niemiłe, uderzy w ciebie ze zdwojoną silą i nie bądź tchórzem i kłamcą.

Znów prymitywne ataki!

Socotra / Afganistan
Afryka / Goryle
Wyprawa na Biegun lodołamaczem atomowym, Antarktyda, Polska Stacja Arctowski, Arktyka etc.
Fotorelacje na życzenie przez PW
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#125 PostWysłany: 28 Sie 2017 23:07 

Rejestracja: 02 Mar 2012
Posty: 7785
złoty
-- 28 Sie 2017 23:01 --

Jak kupisz o poj,do 100 ml i łącznie nie przekroczysz dopuszczalnego limitu płynów(1l) mieszczącego się w wymaganym przezroczystym woreczku, to spokojnie mogą z tobą wrócić ;)

-- 28 Sie 2017 23:07 --

Zeus napisał(a):
Możesz, jak przekraczają limit 100ml

Dopisz nie,bo namieszamy dziewczynie w głowie ;)
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
#126 PostWysłany: 29 Sie 2017 07:50 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 Gru 2011
Posty: 5594
Loty: 169
Kilometry: 241 913
niebieski
Kiedyś był limit wwozowy 50g perfum (nie mylić z wodami toaletowymi) spoza UE, nie wiem, czy jest to aktualne.
_________________
Blbec je blbec a blbcem zůstane
Ja tu tylko sprzątam
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#127 PostWysłany: 29 Sie 2017 08:01 

Rejestracja: 10 Lip 2013
Posty: 20
Dzięki za info czyli rozumiem ze 100ml mogę kupić na bezcłowej i z nią wrócić z powrotem do Polski w bagażu podręcznym. Łączna ilość płynów 1litr . Pytam bo miałam info od znajomych ze tylko w plastikowych butelkach w szklanych w podręcznym nie wolno stad pytanie żebym
Nie wydała kasy na perfumy a na przejściu z powrotem mi je wyrzuca
Pozdrawiam ?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#128 PostWysłany: 29 Sie 2017 08:05 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Kwi 2016
Posty: 4716
Zbanowany
srebrny
@isa29, dokladnie tak, jak napisales w 1 zdaniu, pozdr.
_________________
Nie czyń drugiemu co tobie niemiłe, uderzy w ciebie ze zdwojoną silą i nie bądź tchórzem i kłamcą.

Znów prymitywne ataki!

Socotra / Afganistan
Afryka / Goryle
Wyprawa na Biegun lodołamaczem atomowym, Antarktyda, Polska Stacja Arctowski, Arktyka etc.
Fotorelacje na życzenie przez PW
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#129 PostWysłany: 26 Lis 2017 18:01 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Lip 2014
Posty: 1316
Loty: 104
Kilometry: 191 467
srebrny
Lecę tylko z podręcznym KTW > VDA, a powrót TLV > KTW.
Czy limit płynów (w tym alkoholu) 1 litr po max. 100 ml obowiązuje też w przypadku lotu z Izraelu do UE???
Miałbym chęć kupić na wolnocłówce w Pyrzowicach litr mocniejszego alkoholu z zamiarem przywiezienia go (niezaczętego) z powrotem z Izraela do Polski... a jakoś nie znalazłem, czy w krajach pozaunijnych też są takie obostrzenia ilościowe.
_________________
Moje relacje: Bolonia & Trapani 2022Münster 2022
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#130 PostWysłany: 26 Lis 2017 18:44 

Rejestracja: 13 Lip 2016
Posty: 79
Kupując na bezcłówce nie musisz mieć buteleczek po 100ml, możesz kupić 1 butelkę litrową.
Pojemność max 100ml obowiązuje na kupione przed strefą odprawy.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#131 PostWysłany: 26 Lis 2017 18:46 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Wrz 2015
Posty: 1448
Loty: 108
Kilometry: 150 766
srebrny
@Raphael Jak chcesz przejść kontrolę bezpieczeństwa w Izraelu na lot powrotny jeśli będziesz mieć dużą butelkę płynu (alkohol) w bagażu podręcznym, który został zakupiony wcześniej? Teoretycznie jeśli lot powrotny z TLV jest przed upływem 24 godzin od wylotu to możliwe, że by to przeszło jako lot transferowy alkoholem zapakowany w Pyrzowicach w specjalną torebkę. Mam jednak obawy co do kwestii ceny tego alkoholu w Pyrzowicach i ewentualnego cła już po powrocie do Polski.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#132 PostWysłany: 26 Lis 2017 18:54 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Kwi 2012
Posty: 1403
niebieski
@ciekawski1 ale @Raphael chce kupic to w Polsce i przywiezc z powrotem do Polski.
Pytalem o to samo gdzies w innym watku i powiedziano mi, ze to nie przejdzie i zrezygnowalem z zakupu alko w supermarkecie w Baku. Z ciekawosci przy kontroli bezpieczenstwa zostawilem butelke wody w plecaku i nikt nie kazal mi jej wyrzucic. Zakladam ze z wódką bylo by to samo.

Wysłane z mojego GT-I9505 przy użyciu Tapatalka
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#133 PostWysłany: 26 Lis 2017 21:19 

Rejestracja: 25 Sie 2011
Posty: 8850
Loty: 990
Kilometry: 952 329
platynowy
W Izraelu o dziwo w ogóle nie przejmują się płynami mimo bardzo drobiazgowych kontroli i spokojnie można przejść z 2-litrową butelką wody.

Pytanie, czy z wódą będzie podobnie, pozostaje otwarte. Czekamy na pierwszego testera.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#134 PostWysłany: 26 Lis 2017 23:28 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Lip 2014
Posty: 1316
Loty: 104
Kilometry: 191 467
srebrny
:idea:

@Sudoku nie wiadomo może, czy nie przejmują się płynami oficjalnie, zgodnie ze swoimi przepisami prawnymi i bezpieczeństwa... czy jedynie zwyczajowo, na widzi-mi-się

:?:
_________________
Moje relacje: Bolonia & Trapani 2022Münster 2022
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#135 PostWysłany: 27 Lis 2017 00:11 

Rejestracja: 25 Sie 2011
Posty: 8850
Loty: 990
Kilometry: 952 329
platynowy
Zbyt wiele osób przechodziło na izraelskich lotniskach z wodą bez problemu, aby było to oparte na czyimś widzi mi się.

Kwestia płynów to wymysł unijno-amerykańki i później są jeszcze naśladowcy.

Na Bliskim Wschodzie nie stanowi to generalnie problemu.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#136 PostWysłany: 27 Lis 2017 15:13 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22331
Nawet w dziale Izrael sporo osób wspominali ze dali radę :)

W styczniu będę testować z 2 butelkami wina :D
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#137 PostWysłany: 27 Lis 2017 15:36 

Rejestracja: 16 Sty 2016
Posty: 64
Raphael napisał(a):
:idea:

@Sudoku nie wiadomo może, czy nie przejmują się płynami oficjalnie, zgodnie ze swoimi przepisami prawnymi i bezpieczeństwa... czy jedynie zwyczajowo, na widzi-mi-się

:?:

Izrael to kraj, który z racji położenia goepolitycznego, ma tak wysokie standardy w kwestii bezpieczeństwa i tak doskonale wyszkolone służby, że ewentualne płyny wniesione na pokład nie stanowią dla nich problemu, bo ryzyko prześlizgnięcia się terrorysty przez kontrolę jest bliskie zeru. Wiem od nich samych.
Generalnie zakaz wnoszenia płynów to wymysł europejskich linii lotniczych, a jak nie wiadomo o co chodzi, to chodzi o pieniądze, bo wiadomo, że lepiej sprzedać na lotnisku lub w samolocie butelkę wody za 5 euro, niż żeby ktoś sobie zabrał z domu :P
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#138 PostWysłany: 10 Sty 2018 21:32 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Lip 2014
Posty: 1316
Loty: 104
Kilometry: 191 467
srebrny
Sudoku napisał(a):
W Izraelu o dziwo w ogóle nie przejmują się płynami mimo bardzo drobiazgowych kontroli i spokojnie można przejść z 2-litrową butelką wody.

Pytanie, czy z wódą będzie podobnie, pozostaje otwarte. Czekamy na pierwszego testera.

No to chyba przetestowałem... Wylatując z TLV w plecaku miałem 0,5 l butelkę wódki (acz pełną jedynie w 30%), pełną 1,5 l butelkę wody i dwie sztabki chałwy po 350 g każda. Pewnie musiał ten zestaw ciekawie wyglądać na skanerze, bo na security przepuścili to jeszcze raz po taśmie i bardzo wpatrywali się w ekran.

@Zeus wino winno przejść :)
_________________
Moje relacje: Bolonia & Trapani 2022Münster 2022
Góra
 Profil Relacje PM off
Zeus lubi ten post.
Zeus uważa post za pomocny.
 
      
#139 PostWysłany: 10 Sty 2018 21:40 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Kwi 2016
Posty: 4716
Zbanowany
srebrny
@Raphael, chalwa na scanerze moze byc podobna do semtexu. 8-)
_________________
Nie czyń drugiemu co tobie niemiłe, uderzy w ciebie ze zdwojoną silą i nie bądź tchórzem i kłamcą.

Znów prymitywne ataki!

Socotra / Afganistan
Afryka / Goryle
Wyprawa na Biegun lodołamaczem atomowym, Antarktyda, Polska Stacja Arctowski, Arktyka etc.
Fotorelacje na życzenie przez PW
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#140 PostWysłany: 19 Lut 2019 10:22 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Kwi 2017
Posty: 387
Loty: 22
Kilometry: 57 620
Szybkie pytanko, bo widzę różne odpowiedzi. Czy mogę wziąć na pokład 100ml wódki w szklanej buteleczce tzw małpkę jeśli zakupię ją przed security w normalnym sklepie? Lecę z Polski poza Schengen (na Ukrainę). Czy butelka może być wcześniej otwarta czy musi być zamknięta i mieć banderolę?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 151 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 4, 5, 6, 7, 8  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 11 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group