Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 151 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5 ... 8  Następna
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 24 Lis 2010 19:34 

Rejestracja: 22 Lis 2010
Posty: 158
W bagażu podręcznym mogę przewozić płyny do 100ml. Gdybym chciał wziąć wódkę do norwegii żeby tam nie płacić mógłbym wziąć sobie np. 5, 10, 15 buteleczek ale każda po 100ml?


Ostatnio edytowany przez mashacra, 15 Maj 2014 18:26, edytowano w sumie 1 raz
poprawa tytułu, literówki
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Tygodniowy rejs po Karaibach i loty do Miami z Berlina za 5010 PLN Tygodniowy rejs po Karaibach i loty do Miami z Berlina za 5010 PLN
Lato w Grecji: Ateny i wyspa Egina za 440 PLN (loty z Katowic + prom) Lato w Grecji: Ateny i wyspa Egina za 440 PLN (loty z Katowic + prom)
#2 PostWysłany: 24 Lis 2010 19:36 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 26 Lip 2010
Posty: 3225
srebrny
tak, możesz, do 25 nie robią problemu, powyżej tego czasem marudzą ale jak dobrze zagadasz to przejdzie
_________________
"lepiej nie jechać i nie żałować niż jechać i żałować" - Tony Halik
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3 PostWysłany: 24 Lis 2010 20:11 
Założyciel
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Sty 2010
Posty: 4096
Loty: 507
Kilometry: 1 172 588
Jest to informacja nieprawdziwa. Zgodnie z prawem możesz mieć w bagażu podręcznym do 10 butelek z płynami o łącznej pojemności do 1 litra. Wszystkie płyny muszą być umieszczone w jednej przeźroczystej saszetce. Więc suma płynów (w tym kosmetyków, alko itd) jeśli przekracza 1 litr może być zakwestionowana (co nie znaczy, że musi). Na własne oczy widziałem taki przypadek w Charleroi.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4 PostWysłany: 24 Lis 2010 20:45 
Moderator forum

Rejestracja: 13 Lis 2010
Posty: 2969
wg mnie rw30 zażartował,
nie chodzi wszak o lekarstwa
_________________
pozdrawiam

A.



Wybaczcie brak polskich znakow w niektórych postach.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5 PostWysłany: 24 Lis 2010 21:00 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Kwi 2010
Posty: 2801
niebieski
małpki to podstawa :-)

polecam tylko nie wyrzucac butelek po wypadzie tylko nastepnym razem napełniać je przelewająć alkohol z normalnej flaszki - po prostu jest taniej (0.5 np 20zł a 0.1 5-6zł) :)
Góra
 Profil Relacje PM off
nimeska lubi ten post.
 
      
#6 PostWysłany: 24 Lis 2010 22:24 
Założyciel
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Sty 2010
Posty: 4096
Loty: 507
Kilometry: 1 172 588
Ok zmęczenie dniem dało znać i nie wyłapałem żartu :)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#7 PostWysłany: 24 Lis 2010 22:38 

Rejestracja: 07 Maj 2010
Posty: 256
Najprościej kupić na lotnisku. Ostanio się zaskoczyłem bo mieliśmy przesiadke z nocnym stopoverem z Ryanem w Bergamo i w Poznaniu wzięliśmy alk. w specjalnych zaklejonych torbach z paragonem. W Bergamo wyciągnęliśmy do odprawy celnej, celnik sprawdził paragon i no problemo! Tylko, że przesiadka musi być do 24h.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#8 PostWysłany: 01 Lut 2011 16:51 

Rejestracja: 01 Lut 2011
Posty: 122
W marcu będę w Barcelonie. Nie będę owijać w bawełnę - jestem fanem tequilli, a w Hiszpanii jest tania. Ile i jak mogę jej legalnie przetransportować do Polski? :mrgreen:

Pod uwagę biorę lot Wizzairem, zakupy w hipermarkecie i bezcłówce, bagaż podręczny i rejestrowany.

Mile widziana też wersja limitów "z przymknięciem oka" przez celników.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#9 PostWysłany: 01 Lut 2011 17:02 

Rejestracja: 20 Lut 2010
Posty: 839
niebieski
Generalnie z tego co kojarzę możesz przywieźć 10 l mocnego alkoholu. W bagażu podręcznym z miasta nie przeniesiesz alkoholu chyba że w buteleczkach poniżej 100ml ;) W "bezcłówce" co kupisz to musisz zmieścić do podręcznego.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#10 PostWysłany: 01 Lut 2011 17:09 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sty 2011
Posty: 799
Loty: 86
Kilometry: 183 106
niebieski
A jest jakiś problem jak zrobisz zakupy w bezcłowym i w reklamówce wniesiesz na pokład? Oczywiście mam na myśli poza bagażem podręcznym.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#11 PostWysłany: 01 Lut 2011 17:46 

Rejestracja: 01 Lut 2011
Posty: 1
Nie mieliśmy w piątek żadnego problemu z wniesieniem na pokład 2 butelek wódki w osobnych reklamówkach (obok bagażu podręcznego) kupionych na bezcłówce na Okęciu.
Lecieliśmy Wizzairem.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#12 PostWysłany: 01 Lut 2011 17:59 

Rejestracja: 20 Lut 2010
Posty: 839
niebieski
Shaq napisał(a):
A jest jakiś problem jak zrobisz zakupy w bezcłowym i w reklamówce wniesiesz na pokład? Oczywiście mam na myśli poza bagażem podręcznym.



Wg prawa jest. Podręcznego bagażu ma być jedna sztuka niezależnie od linii lotniczej. Taki jest przepis w UE (notabene ma się zmienić 1 kwietnia, nie wiem czy w tym zakresie też ale na pewno będzie zniesiony limit płynów). Inna sprawa jak pracownicy linii lotniczych do tego podchodzą, ale mają prawo zażądać od Ciebie abyś zmieścił wszystko w jedną sztukę bagażu o wymiarach i wadze nie przekraczającej warunków linii lotniczej. A jeśli się nie zmieści mogą zażądać dodatkowej opłaty. Na części lotnisk personel ignoruje ten zapis a na części bywa rygorystycznie przestrzegany. Dlatego wolę napisać jaki jest stan prawny i decyzję zostawić pytającemu niż powiedzieć mu że można a później żeby ktoś miał pretensje zresztą uzasadnione ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#13 PostWysłany: 01 Lut 2011 18:03 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Kwi 2010
Posty: 2801
niebieski
osiek napisał(a):
notabene ma się zmienić 1 kwietnia, nie wiem czy w tym zakresie też ale na pewno będzie zniesiony limit płynów

cos wiecej?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#14 PostWysłany: 01 Lut 2011 18:07 

Rejestracja: 20 Lut 2010
Posty: 839
niebieski
Z tego co gdzieś czytałem w podręcznym można będzie przewieźć więcej niż 1l płynów i nie będą wymagane 100ml pojemniki w przeźroczystej torebce. Było o tym trochę w gazetach gdzieś tak we wrześniu ub.r. Mam nadzieję że nie wpadli na pomysł żeby wstrzymać zmianę.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#15 PostWysłany: 04 Lut 2011 23:55 

Rejestracja: 02 Lut 2011
Posty: 181
Loty: 723
Kilometry: 2 468 601
Zbanowany
osiek napisał(a):
Wg prawa jest. Podręcznego bagażu ma być jedna sztuka niezależnie od linii lotniczej. Taki jest przepis w UE


Jedna sztuka bagażu, ale podczas check-in i ewentualnie podczas kontroli bezpieczeństwa. Jak coś kupisz po odprawie w duty-free i będzie zafoliowane, tego już nie zabiorą.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#16 PostWysłany: 05 Lut 2011 13:16 

Rejestracja: 20 Mar 2010
Posty: 175
marfot napisał(a):
osiek napisał(a):
Wg prawa jest. Podręcznego bagażu ma być jedna sztuka niezależnie od linii lotniczej. Taki jest przepis w UE


Jedna sztuka bagażu, ale podczas check-in i ewentualnie podczas kontroli bezpieczeństwa. Jak coś kupisz po odprawie w duty-free i będzie zafoliowane, tego już nie zabiorą.

Co ty gadasz? :roll:
Pamiętacie, w poprzednie wakacje chyba na lotnisku w Madrycie Ryana miał układ z jednym sklepem, że można było wnieść bagaż podręczny + ekstra spore pudło z tego sklepu.
A tak trzymając się wątku - to nie ma limitów na przewóz alkoholu (są ale to ilości ciężarówkowe :P ) na swój użytek. Tylko co oznacza na swój użytek? Myślę, że można to wszystko zakwestionować i można się nieźle poużerać z celnikami, którzy często szukają dziury w całym z powodu nudy :P
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#17 PostWysłany: 05 Lut 2011 16:03 

Rejestracja: 21 Gru 2010
Posty: 395
niebieski
A można kupić samo takie pudło? :lol:
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#18 PostWysłany: 05 Lut 2011 20:11 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Kwi 2010
Posty: 2801
niebieski
humbak w zeszłym roku radzil nam jak latac z wiekszym podrecznym - siatka ze sklepu wolnocłowego i w wiekszosci przypadkow kontrola sie nie czepiala. W srodku cokolwiek. ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#19 PostWysłany: 10 Lut 2011 22:27 

Rejestracja: 17 Gru 2010
Posty: 33
Co do przewozu alkoholi istnieje jedno zasadnicze ograniczenie. W samolocie nie wolno, nawet w bagażu rejestrowanym (tyle, że ktoś musiałby to sprawdzić), przewozić wyrobów alkoholowych o zawartości alkoholu powyżej 60%.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#20 PostWysłany: 10 Lut 2011 22:46 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Kwi 2010
Posty: 2801
niebieski
annaja napisał(a):
Co do przewozu alkoholi istnieje jedno zasadnicze ograniczenie. W samolocie nie wolno, nawet w bagażu rejestrowanym (tyle, że ktoś musiałby to sprawdzić), przewozić wyrobów alkoholowych o zawartości alkoholu powyżej 60%.

70%.

http://www.ulc.gov.pl/index.php?option= ... iala-lista
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 151 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5 ... 8  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 7 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group