Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 24 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: Alkohol w Albanii
#1 PostWysłany: 14 Lip 2016 15:10 

Rejestracja: 24 Lis 2014
Posty: 25
Loty: 31
Kilometry: 62 892
Witam. Niedługo jadę do Albanii i interesuje mnie jak wygląda sprawa z zakupem alkoholu w miastach takich jak np. Durres czy Tirana. Interesuje mnie jak wyglądają sklepowe ceny wina/wódki zwykłej/whisky i dostępność przede wszystkim. Drugą rzeczą jaka mnie ciekawi - czy jako, że jest to kraj muzułmański łatwo jest kupić alkohol od miejscowych w turystycznych nadmorskich miejscowościach. Ciekawi mnie to, bo zastanawia mnie czy nie lepiej wziąć alko z Polski, pozdrawiam.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem) Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem)
Początek lata i wakacji w Grecji: tydzień z all inclusive na wyspie Lesbos z za 2377 PLN. Wylot z Katowic Początek lata i wakacji w Grecji: tydzień z all inclusive na wyspie Lesbos z za 2377 PLN. Wylot z Katowic
 Temat postu: Re: Alkohol w Albanii
#2 PostWysłany: 14 Lip 2016 15:17 

Rejestracja: 01 Wrz 2011
Posty: 70
--> numbeo [dot] com [slash] cost-of-living

--> wpisujesz Tirana, Durres, Mielno, whatever

--> sprawdzasz czy dzięki temu oszczędzisz 2,13zł
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Alkohol w Albanii
#3 PostWysłany: 14 Lip 2016 15:21 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22329
Taaaak, muzułmański. Oni chyba sami nie wiedzą co oni są. W wszystkich sklepach jest ogromny wybór alkoholi.

Polecam rakije, a najlepiej rakije z morwy

Piwo Korca jest dobry, Tirana też nie najgorszy. Polecam jako prezent kupić także brandy Skanderberg.

W Durres warto spróbować ichniejsze wina :)
Góra
 Profil Relacje PM off
Kashpir lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Alkohol w Albanii
#4 PostWysłany: 14 Lip 2016 15:26 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Maj 2012
Posty: 1661
Loty: 1
Kilometry: 122
niebieski
Zawsze mnie to ciekawi, że jak ludzie jadą do innego (może bardziej egzotycznego kraju) to nie pytają co tam jest do jedzenie tylko zastanawiają się co tam będzie do picia (i czy będzie i czy można).

W Albanii alkohol jest normalnie dostępny w sklepach. Piwo, wino, brandy, często miejscowe ale są też zagraniczne (np. wina greckie). Ceny są raczej niskie a zainteresowanie miejscowych niewielkie. Czy w miastach czy miejscowościach turystycznych problemu z kupnem nie ma.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Alkohol w Albanii
#5 PostWysłany: 14 Lip 2016 15:28 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 Sty 2013
Posty: 181
Alkohol mega tani i bardzo dobry. Praktycznie w każdym spożywczym kupisz. Rakija czy brandy od 15 zł za 0,7 litra w ubiegłym roku.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Alkohol w Albanii
#6 PostWysłany: 14 Lip 2016 19:47 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Kwi 2014
Posty: 151
Loty: 138
Kilometry: 319 915
cunning89 napisał(a):
Witam. Niedługo jadę do Albanii i interesuje mnie jak wygląda sprawa z zakupem alkoholu w miastach takich jak np. Durres czy Tirana. Interesuje mnie jak wyglądają sklepowe ceny wina/wódki zwykłej/whisky i dostępność przede wszystkim. Drugą rzeczą jaka mnie ciekawi - czy jako, że jest to kraj muzułmański łatwo jest kupić alkohol od miejscowych w turystycznych nadmorskich miejscowościach. Ciekawi mnie to, bo zastanawia mnie czy nie lepiej wziąć alko z Polski, pozdrawiam.


Albania jest muzułmańska ale chyba w Polskiej Wikipedi :D
Na pewno nie ma sensu brać alko z Polski, w Albanii jest tańszy a i wybór duży. Nawet w małych lokalnych sklepach.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Alkohol w Albanii
#7 PostWysłany: 15 Lip 2016 14:56 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 Lip 2015
Posty: 471
niebieski
Przekonamy się już we wtorek :) Zdam świeżą relację.
_________________
78 Krajów , 6 Kontynentów , 3 Oceany :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Alkohol w Albanii
#8 PostWysłany: 15 Lip 2016 15:32 

Rejestracja: 06 Lip 2016
Posty: 10
Potwierdzam. Alkohol ceny jak w Polsce lub taniej. Ewentualnie importowane są droższe. Klasyczny Skanderberg jest bardzo podrabiany, więc cena w okolicach 15 zł powinna dziwić...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Alkohol w Albanii
#9 PostWysłany: 15 Lip 2016 20:11 

Rejestracja: 24 Lis 2014
Posty: 25
Loty: 31
Kilometry: 62 892
Dziękuję wszystkim za konkretne odpowiedzi na moje pytanie :) Doceniam to.

Zawsze mnie ciekawi, czemu jak ktoś zada jakieś proste pytanie np. o alkohol, to pierwsze posty nie są odpowiedzią na nie, ale uwagami np. o leczenie alkoholowe (jak nie panujesz nad piciem, to nie znaczy, że wszyscy tak mają), albo uwagi, czemu nie interesuje mnie co zjeść. A może wiem, co chce zjeść, co chce zwiedzić, a poza tym chce sobie wieczorem usiąść z znajomymi i napić się w fajnym ciepłym miejscu alkoholu na plaży, bo tak lubię.

Uwagi, że chcę zaoszczędzić 2,13 złotego też są nie na miejscu - bywałem w miejscach gdzie cięzko było z kupnem alkoholu, lub gdzie kosztował nieadekwatne pieniądze, dlatego wolałem się dopytać kogoś kto tam był.
Góra
 Profil Relacje PM off
6 ludzi lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Alkohol w Albanii
#10 PostWysłany: 15 Lip 2016 21:47 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Sty 2016
Posty: 28
Loty: 65
Kilometry: 151 787
Gdy byliśmy w Albanii nie było żadnego probelmu z dostaniem alkoholu. Ba, nawet Albańczycy sprzedawali nam własnoręcznie robiony bimber. Wzięliśmy go trochę do Polski, ale niestety po kilku tygodniach stania nie był już pijalny.
_________________
Zobacz coralnotes.com - blog o Teneryfie, Kalifornii i innych podróżach z tekstami mojej żony i moimi zdjęciami.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Alkohol w Albanii
#11 PostWysłany: 19 Lip 2016 11:09 

Rejestracja: 16 Cze 2013
Posty: 254
U mnie litr takowego bimbru (kupiliśmy 2 l, ale ja preferuję wino i piwo, żona whisky i likiery) jeszcze stoi i jest wypijalny.
To znaczy stał. Pisząc tego posta po powrocie z dwóch tygodni w Albanii, profilaktycznie zajrzałem do barku. Nie ma. Córka wydudliła ze znajomymi podczas naszej nieobecności.
Alkohol bez problemu można kupić w miejscowościach nawet nieturystycznych Byliśmy w tym roku w takich zadupiach jak Brataj czy Lepenica, w górnym biegu Shushicy. Wsie muzułmańskie, żeby nie było. Po paru godzinach włóczenia się w piekielnym skwarze chciało się pić, więc zachodziliśmy na piwo do knajpy (w każdym z tych zadupi było ich po kilka). I oprócz piwa były tam i mocniejsze wypiteczności. Barman, niewątpliwie muzułmanin, bez mrugnięcia okiem podawał nam piwo, a gdybyśmy zamówili wino, skanderbeu, raki czy fernet, to by też podał, przecież nie po to te flaszki stały na wystawie
Góra
 Profil Relacje PM off
jasiub lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Alkohol w Albanii
#12 PostWysłany: 26 Lip 2016 21:17 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 Lip 2015
Posty: 471
niebieski
Piwo puszkowe od 70 leków do 100, butelkowe od 100 do nawet 400 jeżeli chodzi o importowane.
Litr Smirnoffa 1600-1700 leków. Brandy i Koniak Skanderberg - 0,7 l - 500 leków.
_________________
78 Krajów , 6 Kontynentów , 3 Oceany :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Alkohol w Albanii
#13 PostWysłany: 27 Lip 2016 23:15 

Rejestracja: 17 Gru 2013
Posty: 63
Można podejrzeć ceny alkoholi (i nie tylko) na stronie fb marketu CONAD.
https://www.facebook.com/ConadAlbania?fref=nf
Publikują promocyjne gazetki.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
grzesq uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Alkohol w Albanii
#14 PostWysłany: 05 Sie 2016 03:09 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 26 Kwi 2016
Posty: 16
cunning89 napisał(a):
Witam. Niedługo jadę do Albanii i interesuje mnie jak wygląda sprawa z zakupem alkoholu w miastach takich jak np. Durres czy Tirana. Interesuje mnie jak wyglądają sklepowe ceny wina/wódki zwykłej/whisky i dostępność przede wszystkim. Drugą rzeczą jaka mnie ciekawi - czy jako, że jest to kraj muzułmański łatwo jest kupić alkohol od miejscowych w turystycznych nadmorskich miejscowościach. Ciekawi mnie to, bo zastanawia mnie czy nie lepiej wziąć alko z Polski, pozdrawiam.

ceny alko są duzo nizsze niz w polsce przynajmniej tych wysoko %
piwa w podobnej cenie (mowie w porownaniu do normalnego miasta, bo porownujac do nadmorskich naszych polskich kurortów to albania jest 2-3 razy tansza) albania i bułgaria to najtansze kurorty wypoczynkowe w europie
nie ma sensu nawet kosmetykow czy innych rzeczy brac bo tam ceny nie roznia sie od naszych a bywa czasami i taniej
jedyne czego sie nie opyla, to kupowac ciuchow, drozej wychodzi niz w polsce :P
Góra
 Profil Relacje PM off
cunning89 uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Alkohol w Albanii
#15 PostWysłany: 06 Sie 2016 18:28 

Rejestracja: 24 Lis 2014
Posty: 25
Loty: 31
Kilometry: 62 892
Ja już wróciłem z Albanii. Tak jak pisze wolnyjakptak - kosmetyki, alkohol - wszystko jest.

Tak samo nie przesadzałbym z tym islamem w przypadku muzułmanów. Podchodzą do swojej religii w większości w baaardzo swobodny sposób, w Tiranie praktycznie nie widziałem żadnej kobiety z zakrytą twarzą.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Alkohol w Albanii
#16 PostWysłany: 06 Sie 2016 23:56 

Rejestracja: 16 Cze 2013
Posty: 254
cunning89 napisał(a):
Tiranie praktycznie nie widziałem żadnej kobiety z zakrytą twarzą.

W Turcji, muzułmańskiej w 98 procentach też raczej ich za wiele nie spotkasz.
W Nigrze, muzułmańskim w 98,5 procentach też nie.
Wśród Tuaregów, muzułmańskich w 100 procentach również nie
Góra
 Profil Relacje PM off
Missimo lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Alkohol w Albanii
#17 PostWysłany: 25 Sie 2016 23:32 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Maj 2012
Posty: 1661
Loty: 1
Kilometry: 122
niebieski
Zdjęcie dzisiejsze z pierwszego lepszego sklepu w Ksamil. W innych są podobne regały.

Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Alkohol w Albanii
#18 PostWysłany: 28 Sie 2016 13:41 

@smieci Same zachodnie :D A jak ceny (lokalnych)?
Góra
 PM off  
      
 Temat postu: Re: Alkohol w Albanii
#19 PostWysłany: 29 Sie 2016 00:10 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Maj 2012
Posty: 1661
Loty: 1
Kilometry: 122
niebieski
Są i lokalne tylko się akurat tak zdjęcie pstrykneło. A ceny nie wiem ale zerknę rano jak będę szedł po bułki :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Alkohol w Albanii
#20 PostWysłany: 30 Sie 2016 07:55 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Maj 2012
Posty: 1661
Loty: 1
Kilometry: 122
niebieski
Wina 0.7l od ok 300 lek,
koniak 0.5l 500lek,
brandy 0.7l 600lek,
ouzo (albańskie) 0.5l 460lek.

Mam wrażenie, że w porównaniu do poprzednich lat 2013 i 2014 to oferta alkoholi się mocno rozwineła.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 24 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group