Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 14 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 10 Lut 2018 15:29 

Rejestracja: 19 Lut 2011
Posty: 18
Cześć, na przełomie kwietnia/maja wybieram się na 2,5 tygodnia do Malezji. Pare dni zamierzamy spędzić na Perhentian błogo leniuchując. Do tego oczywiście przydałoby się jakieś piwko na plaży. :D

I tu pytnie do was. Gdzie można się zaopatrzyć w alkohol na te pare dni? Domyślam się, że nie na samych wyspach. Mamy zamiar dostać się na nie z Kuala Lumpur samolotem Air Asia przez Kota Bharu.

Znacie moze wiec jakieś miejsce w Kuala Lumpur gdzie można w miare tanio kupić piwo/wino? 8-)

Przy okazji podpowiedzcie prosze jak z zakupem np wody butelkowej na Perhentian Kecil?


W dalszej częsci podróży wybieramy się na Penang. Znalazłem informacje na naszym forum, że tanie piwko mozna kupić w Antarabangsa Enterprise, ale moze ktoś "wyśledził" coś nowego.

Z góry dzięki za rady!
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Okołoweekendowy city break w Weronie od 1176 PLN. Loty Lufthansą z 4 miast + apartament Okołoweekendowy city break w Weronie od 1176 PLN. Loty Lufthansą z 4 miast + apartament
Wczasy w Grecji: tydzień w 4* hotelu z all inclusive na Zakintos za 2299 PLN. Wyloty z 2 miast Wczasy w Grecji: tydzień w 4* hotelu z all inclusive na Zakintos za 2299 PLN. Wyloty z 2 miast
#2 PostWysłany: 14 Lut 2018 00:10 

Rejestracja: 07 Kwi 2017
Posty: 10
Loty: 28
Kilometry: 53 132
Też się wybieram w te rejony i znalazłem informacje w Lonely Planet:
Cytuj:
Alcohol is available in cafés, shops and hotel restaurants on both islands, though it’s not always advertised and you may have to ask for it. Prices are, naturally, higher than on the mainland.


więc piwko na plaży jest możliwe :D
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3 PostWysłany: 14 Lut 2018 00:57 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Kwi 2016
Posty: 4716
Zbanowany
srebrny
darkclown napisał(a):
Znacie moze wiec jakieś miejsce w Kuala Lumpur gdzie można w miare tanio kupić piwo/wino? 8-)


O ile pamietam piwo w Chinatown, okolice Jalan Sultan, a wina najlepiej w Quills Mall.
Poza tym mozna kupic wczesniej w duty free 1 litr czegos mocniejszego. ;)

darkclown napisał(a):
Przy okazji podpowiedzcie prosze jak z zakupem np wody butelkowej na Perhentian Kecil?

Jest mini market, gdzie mozesz kupic wode.

Pozdr.
_________________
Nie czyń drugiemu co tobie niemiłe, uderzy w ciebie ze zdwojoną silą i nie bądź tchórzem i kłamcą.

Znów prymitywne ataki!

Socotra / Afganistan
Afryka / Goryle
Wyprawa na Biegun lodołamaczem atomowym, Antarktyda, Polska Stacja Arctowski, Arktyka etc.
Fotorelacje na życzenie przez PW
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4 PostWysłany: 16 Lut 2018 16:33 

Rejestracja: 19 Lut 2011
Posty: 18
Panowie dziękuję za odpowiedź.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5 PostWysłany: 16 Lut 2018 21:46 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Kwi 2016
Posty: 4716
Zbanowany
srebrny
Nie ma sprawy, niech bedzie na zdrowie i udanej wyprawy. :)
_________________
Nie czyń drugiemu co tobie niemiłe, uderzy w ciebie ze zdwojoną silą i nie bądź tchórzem i kłamcą.

Znów prymitywne ataki!

Socotra / Afganistan
Afryka / Goryle
Wyprawa na Biegun lodołamaczem atomowym, Antarktyda, Polska Stacja Arctowski, Arktyka etc.
Fotorelacje na życzenie przez PW
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6 PostWysłany: 16 Lut 2018 22:51 

Rejestracja: 08 Sty 2014
Posty: 49
draxer napisał(a):
Też się wybieram w te rejony i znalazłem informacje w Lonely Planet:
Cytuj:
Alcohol is available in cafés, shops and hotel restaurants on both islands, though it’s not always advertised and you may have to ask for it. Prices are, naturally, higher than on the mainland.


więc piwko na plaży jest możliwe :D


Na Perenthian Besar piwo jest dostępne oficjalnie w The Barat Perhentian Restaurant. Cena - 2,5 roku temu - to o ile dobrze pamiętam - 8 MYR za puszkę 0,33l Tigera i Carlsberga.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#7 PostWysłany: 27 Lut 2018 21:36 

Rejestracja: 12 Sty 2015
Posty: 2131
niebieski
darkclown napisał(a):

W dalszej częsci podróży wybieramy się na Penang. Znalazłem informacje na naszym forum, że tanie piwko mozna kupić w Antarabangsa Enterprise, ale moze ktoś "wyśledził" coś nowego.


Najtańsze piwo, jakie tam kupiłem, kosztowało 3,5MYR za 0,33 - był to jakiś wietnamski sikacz, przypominający w smaku nasze VIP-y/ Wojaki. Ale za 5 był Tiger. 5MYR płaciłem też w takim burdeliku dla ladyboyów niedaleko tego sklepu.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#8 PostWysłany: 21 Mar 2018 19:54 

Rejestracja: 21 Lut 2018
Posty: 7
w Malezji alkohol jest dostępny, ale jest dosyć drogi, koszt małego piwa 0,33 to około 7 zł (mówie o normalnych w stylu np. Chang) pewnie są tańsze. Koszt piwa bodajze 0,66 to już wynosi kilkanaście złotych.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#9 PostWysłany: 21 Mar 2018 20:04 

Rejestracja: 09 Paź 2013
Posty: 2441
Loty: 191
Kilometry: 627 645
niebieski
generalnie osoby pijace maja ciezki zywot w Malezji.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#10 PostWysłany: 21 Mar 2018 20:30 

Rejestracja: 12 Sty 2015
Posty: 2131
niebieski
Można kupić wódkę z liczi za 7-10 MYR/ 0,25 l, ale przynajmniej ta, którą ja kupiłem, była niezdatna do picia - wyniosłem pod śmietnik.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#11 PostWysłany: 28 Mar 2018 10:39 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 14 Maj 2015
Posty: 1136
Loty: 207
Kilometry: 387 563
niebieski
Wszystko zależy gdzie jesteś, bo jak wyspa bezcłowa typu Langkawi to alko tańsze niż u nas.
_________________
Tajlandia, Malezja, Singapur

Bulgaria
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#12 PostWysłany: 28 Mar 2018 11:13 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Lut 2014
Posty: 2878
Loty: 408
Kilometry: 765 204
srebrny
Perhentiany. Wódka i piwo (importowane) są. Serwowane w restauracjach w cenach zabójczych (20 zł za 40-tkę wódki czy coś koło tego)
Lecąc przez Kota Bharu nie jesteś w stanie nigdzie nabyć alkoholu po drodze.
Rozwiązaniem pośrednim jest sklep u Chińczyka (na Perhentian Besar) gdzie sprzedają lokalne wynalazki imitujące rum/koniak/wódkę. Wygląda i smakuje okropnie. Ale co tam, ważne by sponiewierało;-)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#13 PostWysłany: 30 Sie 2019 20:43 

Rejestracja: 21 Mar 2018
Posty: 1440
złoty
Na Perhentian Besar standardowa cena piwa to tymczasem 10 RM za puszkę Tigera (320 ml). Dostępne tylko w niektórych miejscach - na Teluk Dalam (Flora Bay) tylko w dwóch barach, na głównej plaży w Tuna Bay Resort.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#14 PostWysłany: 30 Sie 2019 21:16 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2015
Posty: 4489
złoty
Z dostępem i cenami różnie bywa, w Kota Kinabalu mieście ceny wysokie, pod szczytem KK piwo w pensjonacie 5 rm
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 14 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group