Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 77 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4  Następna
Autor Wiadomość
#21 PostWysłany: 10 Paź 2012 15:00 

Rejestracja: 18 Sie 2010
Posty: 335
niebieski
Jeżeli jeden choćby lot wykonuje inna linia lotnicza np Delta to można sprawdzić stan rezerwacji właśnie u nich. W moim przypadku to działa. Mają tam rozpisane wszystkie odcinki lotu.Myślę,że podobnie jest z Air France-jak pisze Amalio.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Riwiera Turecka luksusowo: tydzień w 5* hotelu z all inclusive od 2084 PLN. Wyloty z 3 miast Riwiera Turecka luksusowo: tydzień w 5* hotelu z all inclusive od 2084 PLN. Wyloty z 3 miast
Początek wakacji w Maroku: tygodniowy wypoczynek za 1292 PLN. Loty z Wrocławia + hotel Początek wakacji w Maroku: tygodniowy wypoczynek za 1292 PLN. Loty z Wrocławia + hotel
#22 PostWysłany: 10 Paź 2012 15:06 

Rejestracja: 02 Lip 2012
Posty: 1144
niebieski
A gdzie dokładnie to sprawdzasz? Ja wchodzę w MY TRIPS podaję nr rezeracji, ticket i w obu opcjch nic mi nie znaduje mimo ze 4 segmenty Deltą robię.

A co mówi Ci status na stronie Alitalii (wg linka z pierwszego posta)?
_________________
www.farfrombreaking.net - photoblog
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#23 PostWysłany: 10 Paź 2012 15:41 

Rejestracja: 02 Lip 2012
Posty: 1144
niebieski
Zadzwoniłem na Call Center Alitalii, nie podałem numeru rezerwacji, bo trochę spękałem, natomiast pani powiedziała, że czasami tak się dzieję i że najlepiej wysłać maila lub zadzwonić i podać numer rezerwacji i oni jeszcze raz wyślą maila z eticketem itd.
Powiedziała, że jeżeli z karty płatniczej Alitalia ściągnęła mi pieniądze to taki bilet na 100% powinienem otrzymać i jeżeli na stronie Alitalii pisze, że jest nie wystawiony to może coś się nie uaktualniło.

No i teraz nie wiem, dzwonić i podawać numer czy nie dzwonić :-) Faktem jest, że skoro pobrali kasę i zaksięgowali miesiąc temu prawie to na jakiej podstawie chcieliby mi to teraz ew. anulować?

Co robić? Kto zaryzykuje i zadzwoni? Albo kto zaryzykuje i spróbuje polecieć bez dzwonienia i opcji sprawdzenia na sieci i da znać, że wszystko poszło OK? :D
_________________
www.farfrombreaking.net - photoblog
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#24 PostWysłany: 10 Paź 2012 19:09 

Rejestracja: 02 Lip 2012
Posty: 1144
niebieski
Brzmi dobrze ;-)

No jeszcze do tego dochodzi ten codeshare. Bo jak rozumiem w MXP (start trasy) będę musiał zrobić checkin na stanowisku Delty. W momencie jak Alitalia nie wystawi biletu do czasu wylotu to Delta pewnie nic nie będzie o tym wiedziała i będzie musiała sprawdzać w Sabre/Amadeus. Oby nie wyskoczył z tego jakiś brak miejsc itd. Chociaż jeden wieczór w NYC mógłby akurat być ;-)
_________________
www.farfrombreaking.net - photoblog
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#25 PostWysłany: 10 Paź 2012 21:20 

Rejestracja: 29 Cze 2012
Posty: 44
Jeśli pierwszy odcinek masz Delta to check-in robisz w Delcie na lotnisku lub online.
Na stronie https://www.delta.com/myitinerary/itinLanding.action po wpisaniu numeru rezerwacji (może być numer podany przez AlItalia) powinna wyświetlić Ci się rezerwacja (dostaniesz też info po jakim numerem funkcjonuje ona u nich). To co się wyświetli może być niepełne. Delta wyświetla tylko swoje odcinki, czasem jeszcze poprzedni i następny realizowany innymi liniami.

W Amadeuszu pracuje agent który Ci wystawiał bilety (zakładamy, że jest to ebookers.de), dlatego znając ten numer możesz sprawdzić rezerwację na checkmytrip.com (strona do sprawdzania rezerwacji zakładanych w Amadeuszu). Numer ten podobno był podawany (nie zwróciłem uwagi gdy kupowałem swoje bilety) przy zakładaniu rezerwacji na ebookers.de, w potwierdzeniu email przychodził już tylko numer pod jakim są one widoczne w systemie w którym pracuje AlItalia.
Jeśli kupowałeś bilety w innym miejscu (nie ebookers.de) to wchodząc na stronę airfrance.com mogą Ci się one nie wyświetlać (wyświetlą się te które były kupowane u agenta który pracuje w Amadeuszu).

Jeśli kupowałeś w Expedia (pracują w Sabre), to w email po zakupie powinieneś dostać numer potwierdzenia (i ten powinien (ale nie musi)) działać na stronie virtuallythere.com
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#26 PostWysłany: 10 Paź 2012 23:33 

Rejestracja: 02 Lip 2012
Posty: 1144
niebieski
RafalM napisał(a):
Jeśli pierwszy odcinek masz Delta to check-in robisz w Delcie na lotnisku lub online.


Tak, pierwszy odcinek mam w Delta.

RafalM napisał(a):
Na stronie https://www.delta.com/myitinerary/itinLanding.action po wpisaniu numeru rezerwacji (może być numer podany przez AlItalia) powinna wyświetlić Ci się rezerwacja (dostaniesz też info po jakim numerem funkcjonuje ona u nich). To co się wyświetli może być niepełne. Delta wyświetla tylko swoje odcinki, czasem jeszcze poprzedni i następny realizowany innymi liniami.


Podając na wszystkie 3 sposoby moje dane - na tej stronie otrzymuję, że Delta nie może znaleźć żadnego połączenia.

RafalM napisał(a):
W Amadeuszu pracuje agent który Ci wystawiał bilety (zakładamy, że jest to ebookers.de), dlatego znając ten numer możesz sprawdzić rezerwację na checkmytrip.com (strona do sprawdzania rezerwacji zakładanych w Amadeuszu). Numer ten podobno był podawany (nie zwróciłem uwagi gdy kupowałem swoje bilety) przy zakładaniu rezerwacji na ebookers.de, w potwierdzeniu email przychodził już tylko numer pod jakim są one widoczne w systemie w którym pracuje AlItalia.
Jeśli kupowałeś bilety w innym miejscu (nie ebookers.de) to wchodząc na stronę airfrance.com mogą Ci się one nie wyświetlać (wyświetlą się te które były kupowane u agenta który pracuje w Amadeuszu).

Jeśli kupowałeś w Expedia (pracują w Sabre), to w email po zakupie powinieneś dostać numer potwierdzenia (i ten powinien (ale nie musi)) działać na stronie virtuallythere.com


Ja kupowałem bezpośrednio na Alitalia. Na niemieckiej wersji tej strony.



Patrzę jeszcze raz na maila z rezerwacją i jedna rzecz jest zastanawiająca. Tak jak mówiłem, 4 pierwsze odcinki są Deltą, a 5ty AirOne. W mailu natomiast nie ma słowa o tym, że 4 pierwsze są Deltą, jest tylko mowa o AirOne w 5tym. Nie wiem dlaczego tak jest i moim zdaniem to może być mylące dla kogoś kto pół roku później leci i jedynym przypomnieniem o rezerwacji jest ten email. Symulowałem zakup dokładnie takiego samego biletu raz jeszcze i jak nic system rezerwacyjny Alitalii pokazuje, że te loty są robione przez Deltę. Zresztą sprawdzałem właśnie ten codeshare i nawet dzisiaj lot odbywał się przez Deltę: http://www.flightstats.com/go/FlightSta ... umber=7602


Wydaje mi się, że w Delta nie widzę tej rezerwacji, bo jak na stronie Alitalii jest napisane bilet nie został jeszcze wydany. Możliwe, że system gdzieś się gubi skoro w samym mailu z potwierdzeniem nie ma nic o Delcie. Zapewne sprawa jest do załatwienia na lotnisku na miejscu, ale mam wrażenie że bardziej przez Alitalię niż Delta. Gorzej jak pojawi się overbooking.
Teoretycznie 95% klientów nie sprawdza statusów na stronie, więc jakoś to powinno działać i być załatwione na lotnisku. Ale ten brak eticketu był dla mnie podejrzany od początku. Zastanawiam się czy ew. telefon do Alitalii aby wystawili ticket może spowodować anulowanie sprawy. Wydaje mi się, że nie - skoro pobrali już pieniądze.
Normalnie bym to olał, ale z LAX chcę lecieć na Hawaje i muszę dokupić kolejny bilet i nie chciałbym, żeby się nagle okazało że wydałem na darmo pieniądze. Nie mówiąc o tym, że nagle wyląduję w Milanie bez celu, a do tego nie lecę sam :(
_________________
www.farfrombreaking.net - photoblog
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#27 PostWysłany: 11 Paź 2012 10:21 

Rejestracja: 29 Cze 2012
Posty: 44
Teraz się sporo wyjaśniło.

Jeśli kupowałeś bilet bezpośrednio przez AlItalię to nie zobaczysz go na chechmytrip (chyba, że jest jakiś odcinek Air France lub Czech Air Lines), ani na virtuallythere. Jest on widziany tylko w systemie AlItalii i powinien być jeszcze widoczny w Delcie (bo masz przeloty Deltą).

W Delcie na stronie musi być widoczna rezerwacja jeśli choć jeden przelot jest samej Delty (nie AlItalia operated by Delta), w innym wypadku niekoniecznie.

Jeśli masz numer biletu elektronicznego (zaczyna się 055 dla AlItalia) to wszystko powinno być OK.

Nie znam dokładnie strony AlItalia. Odprawiałem się na niej ze trzy razy i to wszystko. Dla mnie była mało czytelna. Ponieważ często latam na biletach kombinowanych to wolę robić zakupy tam gdzie mam lepszy podgląd do rezerwacji.

PS. Delta loty krajowe - jeśli widzicie rejs na ich stronie, a nie możecie sobie przydzielić miejsca, to wcale nie znaczy, że jest overbooking. Przód klasy ekonomicznej jest dostępny do przydziału dopiero na dobę przed odlotem. Następna porcja miejsc jest zwalniana przed samym wejściem na pokład (upgrade w ostatniej chwili do first class dla posiadaczy kart od srebrnej w górę).
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#28 PostWysłany: 11 Paź 2012 10:42 

Rejestracja: 02 Lip 2012
Posty: 1144
niebieski
RafalM napisał(a):
Jeśli kupowałeś bilet bezpośrednio przez AlItalię to nie zobaczysz go na chechmytrip (chyba, że jest jakiś odcinek Air France lub Czech Air Lines), ani na virtuallythere. Jest on widziany tylko w systemie AlItalii i powinien być jeszcze widoczny w Delcie (bo masz przeloty Deltą).

W Delcie na stronie musi być widoczna rezerwacja jeśli choć jeden przelot jest samej Delty (nie AlItalia operated by Delta), w innym wypadku niekoniecznie.


Co to jest Alitalia operated by Delta? Lecę na codeshare, przy każdym locie Deltą mam: Code-sharing flight operated by DELTA
Czy w takim razie nie musi być widoczny na Delcie?

RafalM napisał(a):
Jeśli masz numer biletu elektronicznego (zaczyna się 055 dla AlItalia) to wszystko powinno być OK.


Ten numer dostałem w mailu z potwierdzeniem rejestracji, jeszcze przed zaksięgowaniem pieniędzy. Co ciekawe na stronie Alitalii nie mogę znaleźć tej rezerwacji po nr ticketu, tylko po nr rezerwacji.

RafalM napisał(a):
Nie znam dokładnie strony AlItalia. Odprawiałem się na niej ze trzy razy i to wszystko. Dla mnie była mało czytelna. Ponieważ często latam na biletach kombinowanych to wolę robić zakupy tam gdzie mam lepszy podgląd do rezerwacji.


No, ale tu wchodził jeszcze PROMOCODE od Alitalii na 20% :)


RafalM, a o powiesz w kwestii tego, że the ticket has not been issued?

I co robić? Próbować się odprawić na lot na parę dni przed testowo i jak będzie coś nie tak to dopiero dzwonić na Call Center? Co radzisz?
_________________
www.farfrombreaking.net - photoblog
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#29 PostWysłany: 11 Paź 2012 11:41 

Rejestracja: 29 Cze 2012
Posty: 44
bartek. napisał(a):
RafalM napisał(a):
Jeśli kupowałeś bilet bezpośrednio przez AlItalię to nie zobaczysz go na chechmytrip (chyba, że jest jakiś odcinek Air France lub Czech Air Lines), ani na virtuallythere. Jest on widziany tylko w systemie AlItalii i powinien być jeszcze widoczny w Delcie (bo masz przeloty Deltą).

W Delcie na stronie musi być widoczna rezerwacja jeśli choć jeden przelot jest samej Delty (nie AlItalia operated by Delta), w innym wypadku niekoniecznie.


Co to jest Alitalia operated by Delta? Lecę na codeshare, przy każdym locie Deltą mam: Code-sharing flight operated by DELTA
Czy w takim razie nie musi być widoczny na Delcie?

To jest codeshare. Przez stronę Delty, po podaniu numeru biletu lub numeru rezerwacji (AlItalia) może się ta rezerwacja nie wyświetlić. Możesz spróbować zadzwonić przez jakiegoś voipa do USA, na ich infolinie i poprosić o zmianę miejsc (a przy okazji poprosić o podanie numeru rezerwacji abyś mógł ją sobie podejrzeć na stronie). Nie dzwoń do Polski, bo tu obsługuje ich Air France.

bartek. napisał(a):
RafalM napisał(a):
Jeśli masz numer biletu elektronicznego (zaczyna się 055 dla AlItalia) to wszystko powinno być OK.


Ten numer dostałem w mailu z potwierdzeniem rejestracji, jeszcze przed zaksięgowaniem pieniędzy. Co ciekawe na stronie Alitalii nie mogę znaleźć tej rezerwacji po nr ticketu, tylko po nr rezerwacji.

Strona AlItalii nie jest najlepiej dopracowana. Do odprawy wchodziłem po numerze rezerwacji, czasem działało, czasem nie. Czasem imię trzeba było wpisywać jako imiemr lub imiemrs.


bartek. napisał(a):
RafalM napisał(a):
Nie znam dokładnie strony AlItalia. Odprawiałem się na niej ze trzy razy i to wszystko. Dla mnie była mało czytelna. Ponieważ często latam na biletach kombinowanych to wolę robić zakupy tam gdzie mam lepszy podgląd do rezerwacji.


No, ale tu wchodził jeszcze PROMOCODE od Alitalii na 20% :)


RafalM, a o powiesz w kwestii tego, że the ticket has not been issued?

I co robić? Próbować się odprawić na lot na parę dni przed testowo i jak będzie coś nie tak to dopiero dzwonić na Call Center? Co radzisz?


Przy tego typu "promocjach" zawsze na wszystkich forach piszą "nie dzwonić do linii lotniczej".
Jeśli bilet wystawiony to lecisz i tyle. Strona AlItalii jest tak niedopracowana, że pewnie go po prostu nie wyświetla (tak jak Ci powiedzieli jak do nich dzwoniłeś).
W miarę bezpiecznie możesz dzwonić do Delty w USA, bo przy rezerwacji miejsc nie muszą zaglądać do części ile zapłaciłeś AlItalii.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#30 PostWysłany: 11 Paź 2012 13:42 

Rejestracja: 02 Lip 2012
Posty: 1144
niebieski
Dzięki za info!
Do Delty zadzwonię w przyszłym tygodniu. W sumie i tak nie miałem ustalonych miejsc w samolocie, a brałem dwie osobne rezerwacje a chciałbym aby miejsca były koło siebie.

Co do tego czy patrzyć będą w płatności to moim zdaniem nie powinno to mieć znaczenia. Bo nawet jakby tam było $0 to jest to sprawa Alitalii, może akurat zrobiła sobie taką promocję, albo dostałem zniżkę na bilet z jakiegoś powodu itd. Albo zupełnie co innego. Nie ma stałej i jednolitej ceny. Skoro transakcja została zaakceptowana to moim zdaniem nawet dzwonienie na call center nie spowoduje nagle anulowania biletów. Już za późno. NA forach wszyscy trąbią, ale czy ktoś rzeczywiście zna przypadek, że po zaakceptowaniu płatności itd. nagle mu anulowali bilet? Bo ja nie słyszałem...
_________________
www.farfrombreaking.net - photoblog
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#31 PostWysłany: 11 Paź 2012 15:22 

Rejestracja: 29 Cze 2012
Posty: 44
Chodzi o to, że jeśli "promocja" jest nadal aktywna to linia lotnicza (AlItalia) może ją skrócić. Delta wykonuje tyko przeloty dla AlItalii i cena ich zupełnie nie interesuje.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#32 PostWysłany: 11 Paź 2012 15:31 

Rejestracja: 02 Lip 2012
Posty: 1144
niebieski
Ehm, no promocja już nieaktywna, cena biletu na tych datach jest jakoś x2.5 razy wyższa. Tak więc i do Alitalii nie powinien być strach dzwonić?
Tak jak mówiłem, zadzwonię w przyszłym tygodniu do Delty...
_________________
www.farfrombreaking.net - photoblog
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#33 PostWysłany: 16 Paź 2012 15:10 

Rejestracja: 02 Lip 2012
Posty: 1144
niebieski
Dzwoniłem do Delty USA. Nie widzą mojej w ich systemie.
Wcale mnie to nie dziwi skoro Alitalia nie wystawiła biletu.

Co teraz? Dzwonić do Alitalia?
_________________
www.farfrombreaking.net - photoblog
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#34 PostWysłany: 16 Paź 2012 15:46 

Rejestracja: 02 Lip 2012
Posty: 1144
niebieski
Dobra, zadzwoniłem jeszcze raz do Delty. Trafiłem na bardziej kumatą kobietę.

Rzeczywiście nie było nas w systemie. Co prawda numer biletu był, w systemie nie byliśmy. Dziwna sprawa, nikt nie wie o co chodziło. Delta dzwoniła do Alitalii w trakcie rozmowy i jeszcze raz w sumie dokonywali tych rezerwacji wg informacji jakie mieli w systemie na temat mojego lotu.
Po 20 minutach dostałem kody rezerwacji na Delta, które działają, mogę sobie ustawić siedzonka i wszystko śmiga jak należy.
Dobrze, że dzwoniłem, bo na lotnisku jakby nie było miejsc w samolocie to mógłby być zapewne problem..
_________________
www.farfrombreaking.net - photoblog
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#35 PostWysłany: 03 Maj 2013 12:24 

Rejestracja: 03 Maj 2013
Posty: 3
Witam serdecznie,

zarezerwowałem ostatnio przez stronę flighttix.pl loty Alitalią z Paryża do Neapolu z przesiadką w Mediolanie oraz Turynie (w drodze powrotnej) i mam mały problem z odprawą on-line. Raz, że nie otrzymałem żadnego numer rezerwacji, dzięki któremu mógłbym zobaczyć swoją rezerwację oraz odprawić się bezpośrednio przez stronę Alitalii. A dwa, że kiedy próbuję klikać w odprawę on-line przez stronę flighttix.pl, wyskakuje mi błąd.

Czy ktoś miał podobnie? Dlaczego nie otrzymałem numeru rezerwacji, nie będzie mi potrzebny?

Będę bardzo wdzięczny za pomoc! :)

Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#36 PostWysłany: 03 Maj 2013 13:29 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 Mar 2010
Posty: 750
Loty: 264
Kilometry: 273 201
Zbanowany
niebieski
Odprawa on-line z Paryża jest możliwa 30 godz. przed odlotem http://www.alitalia.com/PL_PL/your_trav ... index.aspx
Na potwierdzeniu rezerwacji nie masz żadnego numeru?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#37 PostWysłany: 03 Maj 2013 13:34 

Rejestracja: 03 Maj 2013
Posty: 3
irkolo napisał(a):
Odprawa on-line z Paryża jest możliwa 30 godz. przed odlotem http://www.alitalia.com/PL_PL/your_trav ... index.aspx
Na potwierdzeniu rezerwacji nie masz żadnego numeru?


Dziękuję za informację o odprawie! Bardzo przydatna.

Numeru rezerwacji niestety nie ma nigdzie.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#38 PostWysłany: 03 Maj 2013 14:36 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 Mar 2010
Posty: 750
Loty: 264
Kilometry: 273 201
Zbanowany
niebieski
Merczi napisał(a):
Numeru rezerwacji niestety nie ma nigdzie.

Powinieneś otrzymać maila z eticketem : Bilet elektroni​czny twojej rezerwac​ji przez Flighttix.pl - xxxxxx​
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#39 PostWysłany: 05 Cze 2013 06:46 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Lis 2012
Posty: 1015
niebieski
Hej, kupiłem bilet na Alitalię poprzez Tripstę i wszystko ok, dostałem kod rezerwacji, numer biletu, numer lotu.

Ale chciałem poszperać na stronie Alitalii w tej rezerwacji - sprawdzić czy chociażby da radę wybrać wcześniej miejsca.

No i NIE MA na http://www.alitalia.com żadnego odnośnika w stylu MANAGE MY BOOKING/ZARZĄDZAJ REZERWACJĄ. Jest tylko sprawdzanie statusu lotu czy nie jest opóźniony etc.

Przez google znalazłem jednak link do podstrony sprawdzającej to:

https://mm.alitalia.com/en_en/BOOKING/Apvsearch.aspx

Oczywiście wywala błąd i nie da się zalogować :S Ryanair/Wizz mają duże lepiej dopracowane strony internetowe.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#40 PostWysłany: 05 Cze 2013 10:41 

Rejestracja: 08 Mar 2011
Posty: 362
Loty: 35
Kilometry: 94 159
niebieski
Coś kiepsko szukałeś :)

https://check-in.alitalia.com/WebCheckI ... kIn/Search

Trochę dziwne, że ze strony po ang przenosi na odprawę po włosku.

"Cambia Posto" zmiana miejsca
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 77 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: leinad oraz 5 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group