Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 496 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 21, 22, 23, 24, 25
Autor Wiadomość
#481 PostWysłany: 07 Maj 2014 14:50 

Rejestracja: 23 Sty 2014
Posty: 5
Szkoda, że zmieniają się niektóre warunki umowy po przejściu Alior Synca na płatności TMobile. Dużo ciężej w Aliorze jest dostać np. kredyt gotówkowy niż np. w mBanku. Choć Alior jest na prawdę darmowym kontem. Uwielbiam darmowe przelewy ekspresowe, które wszędzie są płatne.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Urlop na Krecie za 1077 PLN. Loty SWISS z Warszawy + noclegi Urlop na Krecie za 1077 PLN. Loty SWISS z Warszawy + noclegi
Majówka w USA: Seattle + Bozeman lub Missoula od 2639 PLN Majówka w USA: Seattle + Bozeman lub Missoula od 2639 PLN
#482 PostWysłany: 22 Maj 2014 12:14 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 Sie 2010
Posty: 4825
Loty: 307
Kilometry: 514 401
Ostrzeżenia: 1
HON fly4free
Mam standardowa karte Mastercard Debit Pay Pass z Synca
niestety na wielu stronach www gdy proboje nią zapłacic
komunikat ze karta nie jest rozpoznawana jako Mastercard Debit
nr 5102 xxxx xxxx xxxx

wszelkie inne Mastercard Debit jakie mam nr 5575 xxxx xxxx xxxx

spotkal sie ktos z tym problemem ??
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#483 PostWysłany: 22 Maj 2014 12:49 

Rejestracja: 10 Maj 2013
Posty: 2085
srebrny
Diana72 napisał(a):
Szkoda, że zmieniają się niektóre warunki umowy po przejściu Alior Synca na płatności TMobile. Dużo ciężej w Aliorze jest dostać np. kredyt gotówkowy niż np. w mBanku. Choć Alior jest na prawdę darmowym kontem. Uwielbiam darmowe przelewy ekspresowe, które wszędzie są płatne.


Tylko, że w Syncu/T-mobile te darmowe przelewy ekspresowe są robione przez BlueMedię, a w większości innych banków przez duzo nowocześniejszy system Express Elixir, który pewnie wkrótce stanie się wszędzie standardem. Ja juz wolę trochę dopłacić i mieć pewność, że przelew dojdzie, a nie zostanie np. gdzieś zgubiony po drodze.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#484 PostWysłany: 22 Maj 2014 13:00 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 10 Lip 2013
Posty: 682
Loty: 2
Kilometry: 14 922
sranda napisał(a):
Diana72 napisał(a):
Szkoda, że zmieniają się niektóre warunki umowy po przejściu Alior Synca na płatności TMobile. Dużo ciężej w Aliorze jest dostać np. kredyt gotówkowy niż np. w mBanku. Choć Alior jest na prawdę darmowym kontem. Uwielbiam darmowe przelewy ekspresowe, które wszędzie są płatne.


Tylko, że w Syncu/T-mobile te darmowe przelewy ekspresowe są robione przez BlueMedię, a w większości innych banków przez duzo nowocześniejszy system Express Elixir, który pewnie wkrótce stanie się wszędzie standardem. Ja juz wolę trochę dopłacić i mieć pewność, że przelew dojdzie, a nie zostanie np. gdzieś zgubiony po drodze.


A zgubił Ci się kiedyś? Mi nigdy.
_________________
Dlaczego polski maluch (126p) jeździ po ulicach Kuby? Jak zostać papieżem? Jak wielbłąd może żyć bez wody? Odpowiedzi na te i wiele innych pytań w filmach WłóczyMiSie na YouTube
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#485 PostWysłany: 22 Maj 2014 13:09 

Rejestracja: 10 Maj 2013
Posty: 2085
srebrny
Tak, kiedyś czekałem kilka godzin na jego dostarczenie.

Poza tym mam znajomego w jednym banku, który miał wdrażać przelewy ekspresowe z Blue Medią i mówił, że tyle luk, które wykryło ich bezpieczeństwo we wstępnej analizie nie widział w żadnym innym systemie. Koniec końców bank nie chciał ryzykować i zdecydowali się na Express Elixir, a od Blue Medii trzymają się z daleka.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#486 PostWysłany: 22 Maj 2014 16:23 

Rejestracja: 20 Wrz 2011
Posty: 329
correos napisał(a):
Mam standardowa karte Mastercard Debit Pay Pass z Synca
niestety na wielu stronach www gdy proboje nią zapłacic
komunikat ze karta nie jest rozpoznawana jako Mastercard Debit
nr 5102 xxxx xxxx xxxx

wszelkie inne Mastercard Debit jakie mam nr 5575 xxxx xxxx xxxx

spotkal sie ktos z tym problemem ??
Na początku działalności Synca też miałem z tym problem, Easyjet odmawiał uznania debetówki Synca jako debetówki. Wówczas ta karta (dokładnie jej BIN) nie był prawidłowo oznaczony w MC jako karta debetowa. Obecnie karta już jest prawidłowo widziana jako debetówka i już płaciłem nią w Easyjecie jako debetówką. BIN karty to jej pierwsze 6 cyfr, debetówka Synca ma BIN 510259. Jak jest karta rozpoznawana można sprawdzić na sieci, np. tutaj: https://www.bindb.com/bin-database.html. Kiedyś (dawno) ta karta pole Card Type miała puste, teraz już jest to prawidłowo ustawione.
Góra
 Profil Relacje PM off
correos lubi ten post.
 
      
#487 PostWysłany: 22 Maj 2014 17:07 

Rejestracja: 01 Maj 2014
Posty: 10
Przelewy ekspresowe są ścisle powiazane z sesjami wewnątrz banku. Dla przykładu BPH ma sesje 6-21 i wszystko co zrobicie po 21 przyjdzie dopiero rano.
Gorzej już wypada PLUS BANK, tam sesje wewnatrz Banku sa 10-17, czyli 17.01 i trzeba czekać do rana. Taka jest zasada. Najgorsze jest to, że środki znikają z konta, transakcji nie można zwrócić ani jej anulować. A Blue Media mają konta w każdym banku i robią przelewy z własnych rachunków, dlatego ograniczenia kwot do 5000zł.
Ale rzeczywiście 10cioma przelewami w miesiącu dawny Sync masakruje konkurentów.
Sam prawie zawsze wykorzystuje w miesiącu w/w przelewy i w każdej chwili lądują one u mnie na koncie mBanku.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#488 PostWysłany: 22 Maj 2014 18:36 

Rejestracja: 10 Maj 2013
Posty: 2085
srebrny
To, że Blue Media ma konta w każdym banku nie stanowi wcale większego zabezpieczenia dla klientów. Jeśli będzie chciała, przyjmie przelewy i nie puści ich dalej, zostając z naszymi pieniędzmi.

Natomiast za Express Elixirem stoi Krajowa Izba Rozliczeniowa i NBP, a więc bądź, co bądź, bardziej uznane instytucje niż jakaś firma z Pomorza.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#489 PostWysłany: 22 Maj 2014 22:45 

Rejestracja: 18 Sie 2012
Posty: 468
Loty: 30
Kilometry: 33 014
Zgadzam się z użytkownikiem sranda - ExpressElixir jest dużo pewniejszy. :) To gdzie jest dostępny i w jakich godzinach możecie sprawdzić tutaj:
http://www.expresselixir.pl/banki.html
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#490 PostWysłany: 22 Maj 2014 23:01 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 Wrz 2013
Posty: 2306
Loty: 296
Kilometry: 416 674
złoty
Akurat nie wszędzie Express Elixir jest lepszy. Przykład to mBank :)

Ale fakt, wiele razy miałem problem z nie takich natychmiastowym przelewem. Nawet w godzinach, kiedy powinien działać, to kończyło się na błędzie i przelewie przez znajomego lub zwykłym elixir.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#491 PostWysłany: 28 Maj 2014 13:25 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 Sie 2010
Posty: 4825
Loty: 307
Kilometry: 514 401
Ostrzeżenia: 1
HON fly4free
jesli kogos nie kreci "rozowe" wdzianko synca

interesujaca propozycja rachunku w Alior
http://www.aliorbank.pl/pl/klienci_indy ... ej_jakosci
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#492 PostWysłany: 06 Lis 2015 13:10 

Rejestracja: 13 Maj 2013
Posty: 88
wrócił cashback 5% w t-mobile usługi bankowe.

http://livesmarter.pl/wraca-5-procent-c ... #more-9479
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#493 PostWysłany: 31 Maj 2016 12:29 

Rejestracja: 01 Gru 2012
Posty: 1024
niebieski
Dzis dostalem maila o zmianie oplat i prowizji od 1 sierpnia 2016. Ktos najwyrazniej upadl na glowe (zreszta takie przeczucia mialem zaraz po tym jak wkroczyl na scene T-mobile). Wychodzi na to, ze tanio to juz bylo a banksterstwo ma sie coraz lepiej.
_________________
Życie jest dobre, ale dobre życie jest lepsze!
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#494 PostWysłany: 31 Maj 2016 12:32 
Site Admin
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 Maj 2011
Posty: 8990
spore-podwyzki-oplat-w-tmub-d-sync,1499,94915

Jeśli szukasz alternatywy, viewtopic.php?p=769764#p769764 moje rozeznanie :D
Góra
 Profil Relacje PM off
01ERES lubi ten post.
01ERES uważa post za pomocny.
 
      
#495 PostWysłany: 04 Lis 2016 12:15 

Rejestracja: 05 Lip 2012
Posty: 704
Loty: 7
Kilometry: 31 319
niebieski
Czy ktoś spotkał się z taką sytuacją, że niektóre transakcje z użyciem karty były powiększane w zależności od kwoty o 0,01-0,02 EUR ? Im wyższa kwota transakcji tym wyższa dodatkowa "opłata".
Dotyczy karty debetowej EUR do konta w EUR. Najciekawsze jest to, że dodatkowe środki pojawiały się niezależnie od sposobu przeprowadzenia transakcji tj. wypłata z bankomatu, płatność kartą przez terminal płatniczy, płatność przez Internet.
Niektóre transakcje zostały przeprowadzone właściwie natomiast ok. 6 w czasie mojego krótkiego pobytu na Ibizie zostały obciążone niewłaściwie. Oczywiście wszystkie już są dawno zaksięgowane.

Bank twierdzi, że to nie ich opłaty, ale dlaczego takie powstały nie był w stanie wyjaśnić podczas rozmowy telefonicznej. Hipotez było wiele:
- prowizja, ale wtedy powinienem być o takowej poinformowany (nie byłem, poza tym nie wiem w jaki sposób miałbym być o niej poinformowany płacąc przez terminal np. w sklepie jak kwota do zaakceptowania na terminalu płatnicza nie była powiększona);
- podatek (?!);
- usługodawca pobiera taką opłatę;

Oczywiście to były tylko domysły konsultantów, a nie wiążące odpowiedzi. Większość z nich udało się obalić, bo kontaktowałem się z usługodawcami i potwierdzili, że z ich wyciągów wynika, że pobrana zostałą właściwa kwota.

Na tą chwilę, z uwagi na to, że konsultanci nie byli w stanie w trakcie rozmowy telefoniczej wyjaśnić takiego stanu rzeczy zgłosiłem reklamację.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#496 PostWysłany: 04 Lis 2016 21:14 

Rejestracja: 03 Lip 2015
Posty: 69
Ciekawy przypadek, spokojnie możesz robisz chargeback, powód: "pojawiła się rozbieżność między poprawną kwotą (lub walutą) transakcji a tą, która została zapłacona"
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 496 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 21, 22, 23, 24, 25

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 10 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group