Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Wikipost
Transakcje mogą być rozliczane w salda w walucie transakcji, EUR lub PLN.
1. Transakcja w walucie rachunku - bezpośrednio z salda w danej walucie.
2. Transakcja w USD, GBP:
- z salda EUR: kurs średni NBP (użyty dwa razy: najpierw na PLN, potem na EUR),
- z salda PLN: kurs średni NBP.
3. Transakcja w EUR:
- z salda PLN: będzie albo po kursie NBP albo po kursie Aliora - ciężko powiedzieć, bo w regulaminie takiej opcji nie przewidziano.

4. Transakcja w innej walucie:
- z salda EUR: kurs Mastercard,
- z salda PLN: kurs Mastercard do przeliczenia waluty transakcji na EUR, kurs Aliora do przeliczenia EUR na PLN - opcja niekorzystna.

Regulamin:
download/file.php?id=200624

Oficjalny kalkulator przeliczników na stronie Kantoru:
https://kantor.aliorbank.pl/kalkulator-transgraniczny

Uwaga! We wszystkich ofertach Aliora (także w Kantorze) karta zablokowana przez klienta jest automatycznie zamykana po 28 dniach.


Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 1650 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 70, 71, 72, 73, 74, 75, 76 ... 83  Następna
Autor Wiadomość
#1441 PostWysłany: 24 Sie 2021 19:09 

Rejestracja: 31 Mar 2012
Posty: 786
niebieski
Niechętnie zainstalowałem aplikację Accor na telefonie, też płatność nie przechodzi.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Lato w Grecji: Ateny i wyspa Egina za 440 PLN (loty z Katowic + prom) Lato w Grecji: Ateny i wyspa Egina za 440 PLN (loty z Katowic + prom)
Bezpośrednie loty do Alicante z Gdańska za 260 PLN. Dużo terminów Bezpośrednie loty do Alicante z Gdańska za 260 PLN. Dużo terminów
#1442 PostWysłany: 24 Sie 2021 19:58 

Rejestracja: 04 Cze 2013
Posty: 772
niebieski
a za pośrednictwem curve?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1443 PostWysłany: 27 Sie 2021 17:58 

Rejestracja: 31 Mar 2012
Posty: 786
niebieski
Nie mam Curve, tam trzeba czekać na nadejście fizycznej karty?
Natomiast rozmawiałem z infolinią Accor i problem dotyczy już wielu polskich banków.
Proponują bezpośredni kontakt z hotelem lub droższą opcję "płatność w hotelu".
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1444 PostWysłany: 27 Sie 2021 19:33 
Moderator forum

Rejestracja: 03 Kwi 2016
Posty: 882
Jeśli dotyczy wielu banków, to jednak coś jest nie tak z Accorem. Widocznie nie dostosował się do jakichś nowych regulacji.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1445 PostWysłany: 02 Wrz 2021 10:05 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 Kwi 2015
Posty: 641
niebieski
Hej.

Dla pewności - karta USD z TMUB dalej ma kursy Mastercard i nielimitowane wypłaty? Nic się w tej kwestii (głównie kursów) nie zmieniło, prawda?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1446 PostWysłany: 02 Wrz 2021 10:56 

Rejestracja: 06 Lip 2014
Posty: 709
Loty: 251
Kilometry: 641 741
niebieski
ale trafiłeś; akurat dzisiaj rano do nich pisałem z takimi pytaniami i odpisali błyskawicznie - wszystko bez zmian:

Szanowny Panie,


gdy posiada Pan konto w dolarze amerykańskim i płaci Pan kartą Mastercard w EUR lub GBP, Mastercard przekaże te transakcje do naszego banku właśnie w tych walutach. Przeliczymy obcą walutę na złotówki zgodnie z kursem sprzedaży dewiz, a następnie na dolary amerykańskie zgodnie z kursem kupna dewiz, który znajdzie Pan w naszych tabelach kursowych.

Jeśli zapłaci Pan w innej walucie, to środki przewalutujemy po kursie Mastercard na USD.


Usługa wielowalutowa
Jeśli ma Pan Konto Jakże Osobiste lub Elitarne (czyli konto złotówkowe) oraz przynajmniej jedno konto walutowe może Pan skorzystać z usługi wielowalutowej. Dzięki usłudze za pomocą jednej karty wydanej do konta bieżącego, może Pan płacić bezpośrednio w walutach obcych: EUR, USD i GBP.

Jeśli na kontach walutowych nie będzie miał Pan środków, to pobierzemy je z rachunku głównego, czyli prowadzonego w złotych. W takim przypadku transakcję przewalutujemy po naszym kursie.

Usługę może Pan włączyć:
– w bankowości Alior Online w szczegółach rachunku > zakładka Karty,
– w aplikacji Alior Mobile w szczegółach rachunku > zakładka Karty (proszę kliknąć na wizerunek karty)
– w placówce - ich listę znajdzie Pan na naszej stronie.

Płatność kartą bez kosztów przewalutowania
W ramach Konta Jakże Osobistego może Pan aktywować korzyść Płatności kartą bez przewalutowania. Dzięki temu, gdy zapłaci Pan kartą w innej walucie niż PLN, nie przewalutujemy tej płatności po naszych kursach, a według zasad opisanych poniżej.

Operacje w EUR, USD, GBP przeliczamy na złotówki według średniego kursu NBP z dnia, w którym rozliczamy operację.

Płatności w innych walutach przeliczamy na USD według kursu Mastercard (zgodnie z zasadami tej organizacji), a następnie na PLN według średniego kursu NBP z dnia, w którym rozliczamy operację.

Bankomaty za darmo
W dwóch przypadkach zapewniamy darmowe wypłaty z bankomatów za granicą:
– jeśli ma Pan Konto Jakże Osobiste – może Pan ustawić korzyść Bezpłatne bankomaty za granicą,
– jeśli ma Pan Konto Elitarne lub Konto Internetowe – ma Pan darmowe wypłaty z bankomatów zagranicznych.

Niektóre bankomaty są obsługiwane przez prywatnych operatorów – mogą oni naliczać własne opłaty. Dlatego prosimy, aby zwracał Pan uwagę na komunikaty wyświetlane na ekranie bankomatu.
Góra
 Profil Relacje PM off
correos lubi ten post.
Krupier uważa post za pomocny.
 
      
#1447 PostWysłany: 23 Sty 2022 18:03 

Rejestracja: 27 Sie 2021
Posty: 180
Chciałbym się tylko upewnić, żeby nie umoczyć ;)
Jeśli w Kantorze, otworzę rachunek w USD i będę chciał zapłacić bądź wypłacić USD, przy użyciu karty wielowalutowej, to kasa zostanie pobrana z rachunku dolarowego?
_________________
Forum niedyskusyjne...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1448 PostWysłany: 23 Sty 2022 18:35 

Rejestracja: 01 Lip 2020
Posty: 531
Loty: 223
Kilometry: 272 994
niebieski
jeśli na rachunki prowadzony w USD będą wystarczające środki to zostaną pobrane z tego rachunku;
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
lukasz_kowal lubi ten post.
lukasz_kowal uważa post za pomocny.
 
      
#1449 PostWysłany: 27 Sty 2022 23:46 

Rejestracja: 22 Gru 2014
Posty: 98
Loty: 64
Kilometry: 210 376
Czeka mnie płatność na Jamajce w hotelu (chyba w lokalnej walucie ?? JMD) 350 tyś JMD czy ktoś mógłby wskazać jak będzie rozliczona ta płatność kartą wielowalutową (Mastercard) AliorKantor.
Dzięki
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1450 PostWysłany: 28 Sty 2022 00:11 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Paź 2012
Posty: 11334
Loty: 480
Kilometry: 755 414
Wikipost się kłania :roll:
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#1451 PostWysłany: 05 Lut 2022 02:16 
Moderator forum

Rejestracja: 03 Kwi 2016
Posty: 882
Dodałem do Wikipostu kalkulator przeliczeń płatności kartą Kantoru.
Góra
 Profil Relacje PM off
mechiko lubi ten post.
mechiko uważa post za pomocny.
 
      
#1452 PostWysłany: 05 Lut 2022 09:30 

Rejestracja: 08 Lis 2015
Posty: 1031
platynowy
Z kalkulatora wynika, że opcja 3 z wikipostu też niekorzystna.
Cytuj:
3. Transakcja w EUR:
- z salda PLN: będzie albo po kursie NBP albo po kursie Aliora - ciężko powiedzieć, bo w regulaminie takiej opcji nie przewidziano.

Załączniki:
Schowek02.jpg
Schowek02.jpg [ 36.98 KiB | Obejrzany 2144 razy ]
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1453 PostWysłany: 05 Lut 2022 13:38 
Moderator forum

Rejestracja: 03 Kwi 2016
Posty: 882
Przekreślone. Każda płatność w walucie obcej poza GBP i USD korzystna jest tylko gdy idzie z rachunku w tej walucie lub z EUR. Z konta PLN liczona jest po skrajnie niekorzystnym kursie Aliora.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1454 PostWysłany: 05 Lut 2022 13:57 

Rejestracja: 19 Mar 2015
Posty: 1612
Loty: 50
Kilometry: 65 501
złoty
Czyli płacąc wielowalutową Aliora Kantora wpierw wymieniamy na interesująca nas walutę (na przykład EUR) i dopiero wtedy płacimy?
Inaczej jak nie mam EUR to Kantor przy płatności ściągnie pieniądze z konta PLN (tego kantorowskiego konta PLN) i dowali tę marżę?

Pytam, bo od półtora roku się tym nie interesowałem, a chciałbym szybko nadrobić przed wyjazdem
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1455 PostWysłany: 05 Lut 2022 14:06 
Moderator forum

Rejestracja: 03 Kwi 2016
Posty: 882
Ta karta jest naprawdę dobra, o ile mamy tam EUR. Odpowiadając na Twoje pytanie: tak. Ja darowałem sobie kupowanie innych walut niż EUR, skoro przeliczane jest na EUR po kursie niemal zbieżnym ze średnim, więc wystarczy całkiem dobry spread jaki ma Kantor dla EUR.
Góra
 Profil Relacje PM off
wersus79 lubi ten post.
wersus79 uważa post za pomocny.
 
      
#1456 PostWysłany: 05 Lut 2022 14:17 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2015
Posty: 4514
złoty
A ja dziwię się niezmiennie, że przy tak skomplikowanych operacjach przeliczania waluty, szczególnie jak przejeżdżam przez kilka krajów i muszę pamiętać z jakiej waluty jest jaki przelicznik, ktoś w ogóle korzysta, u mnie też karta leżała w szufladzie, ostatnio chciałem jej użyć aby się zapisać do flight pass delay i był problem, po telefonie do aliora dowiedziałem się, że program już nie działa od nowego roku, karta więc do szuflady i już zakończyła swój żywot, mając Revo, crv czy dla b.ostrożnych polskie karty wielowalutowe ta akurat jest zupełnie zbędna
Góra
 Profil Relacje PM off
pasta lubi ten post.
 
      
#1457 PostWysłany: 05 Lut 2022 14:27 

Rejestracja: 19 Mar 2015
Posty: 1612
Loty: 50
Kilometry: 65 501
złoty
@ume
Zgadzam się. Jest dobrą alternatywą do Revolut, Curve czy inne. Tylko jakoś pamiętałem (ale mogę się mylić), że sama karta wielowalutowa w momencie jej wprowadzenia (wcześniej miałem trzy karty Kantoru: EUR, USD GBP) miała dawać możliwość płacenia bez wcześniejszego przewalutowania. Coś jak Revolut, którym możemy płacić w EUR nie mając tej waluty na koncie Revoluta - kasa schodzi z rachunku PLN po korzystnym kursie. Ładnie bym popłynął, bo na zbliżającym się wyjeździe nie zamierzałem kupować EUR w Aliorowskim Kantorze, żeby mi po powrocie jakieś drobniaki nie zostały na koncie EUR.

@kostek966
póki jest darmowa zawsze może się przydać


Ostatnio edytowany przez wersus79, 05 Lut 2022 15:06, edytowano w sumie 1 raz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1458 PostWysłany: 05 Lut 2022 14:49 
Moderator forum

Rejestracja: 03 Kwi 2016
Posty: 882
@kostek966 Pamiętać trzeba tylko o jednym - zakupie euro. Jest bardzo wygodna i korzystna o ila pamięta się, że to karta do konta eurowego. Ta karta jest więc bardziej odpowiednikiem karty N26 niż Revolut.

@wersus79 Takie zasady są od wprowadzenia tej karty latem 2019, więc dobrze, że zapytałeś.
Góra
 Profil Relacje PM off
pasta lubi ten post.
 
      
#1459 PostWysłany: 05 Lut 2022 15:17 

Rejestracja: 08 Lis 2015
Posty: 1031
platynowy
@kostek966
Program Mastercard Flight Delay Pass z kartą wielowalutową chyba nadal działa, przed chwilą rejestrowałem lot i mail potwierdzający zgłoszenie po chwili w skrzynce.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1460 PostWysłany: 05 Lut 2022 17:59 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2015
Posty: 4514
złoty
Próbowałem niecały miesiąc temu i na lc i na legacy i nic nie chciało przyjąć, zadzwoniłem do aliora dlaczego nie działa fpd i konsultantka powiedziała, że od nowego roku już ta opcja wygasła, może się nie orientowała i żeby zakończyć temat tak powiedziała, ale próbowałem jeszcze raz na innym locie i też u mnie nie działało.
Trzeba mieć € na koncie, więc wcześniej muszę je kupić, jak w kantorze aliora to po gorszym kursie, a jak w revo i przelać to po co ?, skoro mogę płacić od razu inną kartą i nie zastanawiać się czy będzie to dobrze przeliczone
Góra
 Profil Relacje PM off
pasta lubi ten post.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 1650 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 70, 71, 72, 73, 74, 75, 76 ... 83  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 6 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group