Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.

Wikipost
Transakcje mogą być rozliczane w salda w walucie transakcji, EUR lub PLN.
1. Transakcja w walucie rachunku - bezpośrednio z salda w danej walucie.
2. Transakcja w USD, GBP:
- z salda EUR: kurs średni NBP (użyty dwa razy: najpierw na PLN, potem na EUR),
- z salda PLN: kurs średni NBP.
3. Transakcja w EUR:
- z salda PLN: będzie albo po kursie NBP albo po kursie Aliora - ciężko powiedzieć, bo w regulaminie takiej opcji nie przewidziano.

4. Transakcja w innej walucie:
- z salda EUR: kurs Mastercard,
- z salda PLN: kurs Mastercard do przeliczenia waluty transakcji na EUR, kurs Aliora do przeliczenia EUR na PLN - opcja niekorzystna.

Regulamin:
download/file.php?id=200624

Oficjalny kalkulator przeliczników na stronie Kantoru:
https://kantor.aliorbank.pl/kalkulator-transgraniczny

[ 1560 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 68, 69, 70, 71, 72, 73, 74 ... 78  Następna
Autor Wiadomość
#1401 PostWysłany: 28 Sty 2021 21:04 
Awatar użytkownika

rozumiem

a jak wypadają płatności mniej popularnymi walutami vs Revolut?
 Relacje PM off  

#1402 PostWysłany: 29 Sty 2021 02:47 

niebieski
Podobnie, ale w Revolucie od razu znasz kurs przeliczenia, a w Aliorze trzeba 2 dni czekać i różnie może być. Alior powinien być korzystniejszy przy transakcjach w UAH, bo Revolut dolicza dodatkową marżę, i ogólnie robiąc transakcje w weekend.
 Relacje PM off  

#1403 PostWysłany: 29 Sty 2021 14:17 

srebrny
Z mojego doświadczenia wychodzi, że dla walut gdzie Revo ma podwyższoną prowizję (w tym dla wszystkich w weekendy) bardziej opłaca się płacić kartą gdzie transakcja rozliczana jest do kursu Visy/MC.

#1404 PostWysłany: 12 Maj 2021 17:25 
Awatar użytkownika

Loty: 112
Kilometry: 173 537
niebieski
Moja stara karta do kantoru walutowego Aliora wystawiona dla euro straciła ważność w kwietniu. Nie mieli już tych kart, to zamówiłem wielowalutową do ich kantoru i przy aktywacji zauważyłem, że mają dodatek do tej karty dający wstęp do saloników lotniskowych w przypadku opóźnienia lotu o 120 min.
https://kantor.aliorbank.pl/klienci-ind ... a/fdp.html
Ma ktoś jakieś doświadczenia z tym programem? Spróbowałem wpisać swój lipcowy lot Wizzairem z Warszawy do Lwowa, ale wyskakuje jakiś błąd i nie wiem co robię nie tak.

Nie posiadasz wymaganych uprawnień, by zobaczyć pliki załączone do tej wiadomości.
kbk lubi ten post.
Nosacz uważa post za pomocny.

#1405 PostWysłany: 27 Maj 2021 01:51 

Witam, mam pytanie czy przy obecnej wielowalutowej karcie dalej istniej możliwość kilkokrotnego przewalutowania? Czy może jednak zawsze jest przeliczane po kursie MC z waluty obcej na EUR?
Image
 Relacje PM off  

#1406 PostWysłany: 27 Maj 2021 14:02 

Loty: 285
Kilometry: 460 659
złoty
@WarmWeekend
Według regulaminu najgorsze co może się trafić, to przewalutowanie na PLN po kursie Aliora (spread 15%!). Tak się dzieje w przypadku przeliczania transakcji na PLN przy braku środków na saldzie w EUR i walucie transakcji - wtedy używany jest kurs MC do przeliczenia waluta transakcji-EUR, a potem kurs banku do EUR-PLN. Uwaga: nie dotyczy to transakcji w USD i GBP - te są przeliczane na PLN po kursie NBP. Co do transakcji EUR rozliczanych z salda w PLN nie mam pewności, bo regulamin jest niejasny.

3 dni temu zabrakło mi EUR i przewalutowało USD na PLN, na początku się wystraszyłem, bo blokada była po normalnym kursie sprzedaży Aliora (czyli z bardzo złodziejskim spreadem), ale finalnie rozliczyli USD po 3,65zł, czyli po kursie średnim.

---

W skrócie: transakcje mogą być rozliczane w salda w walucie transakcji, EUR lub PLN.
1. Transakcja w walucie rachunku - bezpośrednio z salda w danej walucie.
2. Transakcja w USD, GBP:
- z salda EUR: kurs średni NBP (użyty dwa razy: najpierw na PLN, potem na EUR),
- z salda PLN: kurs średni NBP.
3. Transakcja w EUR:
- z salda PLN: będzie albo po kursie NBP albo po kursie Aliora - ciężko powiedzieć, bo w regulaminie takiej opcji nie przewidziano.
4. Transakcja w innej walucie:
- z salda EUR: kurs Mastercard,
- z salda PLN: kurs Mastercard do przeliczenia waluty transakcji na EUR, kurs Aliora do przeliczenia EUR na PLN - opcja niekorzystna.

Regulamin:
Załącznik:
obraz_2021-05-27_142734.png

Nie posiadasz wymaganych uprawnień, by zobaczyć pliki załączone do tej wiadomości.
 Relacje PM off
5 ludzi lubi ten post.
7 ludzi uważa post za pomocny.

#1407 PostWysłany: 27 Maj 2021 23:35 

@ms993,
Dziękuję, bardzo pomocne info.
 Relacje PM off  

#1408 PostWysłany: 31 Maj 2021 11:02 
Moderator forum

Za sugestią @ms993 zebrane przez niego informacje przeniosłem do Wikiposta. Z pewnością komuś posłużą.
 Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
Nosacz uważa post za pomocny.

#1409 PostWysłany: 05 Cze 2021 20:20 
Site Admin
Awatar użytkownika

A ktoś orientuje się czy nadal (po zmianie banku) karta USD do T-mobile przelicza z innych walut po kursie organizacji i ma nieograniczone darmowe wypłaty?

#1410 PostWysłany: 05 Cze 2021 20:26 

Loty: 7
Kilometry: 31 319
niebieski
Tak.
 Relacje PM off
Washington uważa post za pomocny.

#1411 PostWysłany: 28 Cze 2021 22:26 
Awatar użytkownika

Loty: 112
Kilometry: 173 537
niebieski
Sam odpowiem na pytanie zadane przez e-mnie wcześniej. Kombinowałem jak dodać ten lot i co robię nie tak, w tym napisałem jakiegoś maila reklamacyjnego do tego programu. W odpowiedzi przysłali wiadomość, żeby podać wszystkie dane niezbędne do zarejestrowania lotu, który nie wchodził i sami zrobią to ręcznie. Z tym, że dane podałem, a żadnych wiadomości o rejestracji nie było. Po przewertowaniu wszelakich regulaminów znalazłem frazę, że można dodać loty "regularnie latające na danej trasie" i sytuacja się wyjaśniła, bo jest to nowy kierunek, na którym wizz dopiero co zaczął latać i jak zaczął latać to i problem się skończył, bo można bez przeszkód dodać teraz te loty do programu MFDP.

#1412 PostWysłany: 30 Cze 2021 13:28 

Kartą podpiętą do konta w Kantor Alior można raz wypłacić EUR z bankomatu za free.
Rozumiem że liczy się tutaj data wykonania transacji a nie księgowania.
Więc za free mogę wziąć kasę 30/06 i jutro 1/07. Tak?

Dzięki z góry
 Relacje PM off  

#1413 PostWysłany: 04 Lip 2021 14:01 
Awatar użytkownika

mam pytanie o Jeny. czy zakłądając konto w JPY w ramach konta kantor alior i majac na koncie 10000 jpy jak wyplace w Japonii kartą wielowalutowa mastercard w bankomacie 5000 jpy(1 raz w miesiącu) to pobieże mi wlasnie z konta w JPY i zostanie na zakupy do placenia kartą 5000 jpy.

czy ta karta rozpozna walute i z bankomatu pobieże z konta JPY gdzie są jeny czy też np z konta gdzie są PLN czy EUR?

jak to wyglada w przypadku kantor alior i np porónując z rewolutem czy tutaj lepiej miec np PLN w revolucie i po prostu płacić i wypłacać gotókę i nie martwić się o przeliczniki? co bedzie bardziej korzystne ?
 Relacje PM off  

#1414 PostWysłany: 04 Lip 2021 17:09 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Loty: 398
Kilometry: 661 232
Jeśli na koncie jest wystarczająca wysokość środków w walucie twojej transakcji, to zostaną automatycznie pobrane z konta w danej walucie. Natomiast czasem przy wypłacie z bankomatu dostaniesz pytanie w jakiej walucie ma być obciążenie i trzeba "po drodze" wybrać np. jeny, jak w twoim przypadku.

#1415 PostWysłany: 05 Lip 2021 18:16 
Awatar użytkownika

a jesli miałbym tylko PLN i EUR a placenie w sklepach w jenach i powiedzmy bankomat. jak to wtedy bedzie wygladac ?

a majac karte revolut w japonii gdzie mam tylko PLN i karta wielowalutowa Kantor Alior co wypada korzystniej ?
 Relacje PM off  

#1416 PostWysłany: 12 Lip 2021 15:44 

Loty: 48
Kilometry: 70 122
Hej,
jakim kanałem najskuteczniej założyć w Aliorze (a dokładniej: Alior Kantor) reklamację w trybie CHARGEBACK?
Chodzi o sytuację, gdzie zakupiłam bilety kolejowe we Włoszech (w automacie), po czym okazało się, że jest strajk i nic nie jeździ. Okienka także pozamykane, a automat nie obsługuje zwrotów. Innymi słowy: sprzedali mi bilet na pociąg, o którym wiedzieli, że nie pojedzie.

#1417 PostWysłany: 12 Lip 2021 15:58 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

A kontaktowałaś z Trenitalia na początku?
 Relacje PM off  

#1418 PostWysłany: 12 Lip 2021 16:05 

Loty: 48
Kilometry: 70 122
Nie kontaktowałam, bo nie było z kim, bo strajk. Dzień później wcześnie rano leciałam już do PL.

#1419 PostWysłany: 12 Lip 2021 16:08 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Polecam pierwsze kontakt z Trenitalia, i potem lekture jak to dziala chargeback
 Relacje PM off  

#1420 PostWysłany: 13 Lip 2021 15:32 

niebieski
Czy w kantorze jest możliwość zakupu np. czeskich koron za euro, a nie tylko za złotówki? Przy kupnie dolarów czy funtów mam taką opcję, ale jedynym sposobem na wspomniane korony są PLNy.
 Relacje PM off  

[ 1560 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 68, 69, 70, 71, 72, 73, 74 ... 78  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: CommonCrawl [Bot] oraz 4 gości