Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Wikipost
Transakcje mogą być rozliczane w salda w walucie transakcji, EUR lub PLN.
1. Transakcja w walucie rachunku - bezpośrednio z salda w danej walucie.
2. Transakcja w USD, GBP:
- z salda EUR: kurs średni NBP (użyty dwa razy: najpierw na PLN, potem na EUR),
- z salda PLN: kurs średni NBP.
3. Transakcja w EUR:
- z salda PLN: będzie albo po kursie NBP albo po kursie Aliora - ciężko powiedzieć, bo w regulaminie takiej opcji nie przewidziano.

4. Transakcja w innej walucie:
- z salda EUR: kurs Mastercard,
- z salda PLN: kurs Mastercard do przeliczenia waluty transakcji na EUR, kurs Aliora do przeliczenia EUR na PLN - opcja niekorzystna.

Regulamin:
download/file.php?id=200624

Oficjalny kalkulator przeliczników na stronie Kantoru:
https://kantor.aliorbank.pl/kalkulator-transgraniczny

Uwaga! We wszystkich ofertach Aliora (także w Kantorze) karta zablokowana przez klienta jest automatycznie zamykana po 28 dniach.


Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 1650 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 83  Następna
Autor Wiadomość
#81 PostWysłany: 14 Paź 2014 05:54 

Rejestracja: 20 Mar 2014
Posty: 38
kwota odejmowana jest z konta PLN w kantorze. Nawet jeśli nie ma na nim środków wtedy wchodzisz na minus, który ja spłaciłem po jakiś 2 albo 3 miesiącach, bez żadnych dodatkowych kosztów ani prowizji:)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Urlop w Turcji: 7 dni w 5* hotelu z ultra all inclusive od 2219 PLN. Wyloty z 5 miast Urlop w Turcji: 7 dni w 5* hotelu z ultra all inclusive od 2219 PLN. Wyloty z 5 miast
Wycieczka do Sri Lanki od 3003 PLN. Loty z 3 miast + 4* noclegi (ze śniadaniami) przy plaży Wycieczka do Sri Lanki od 3003 PLN. Loty z 3 miast + 4* noclegi (ze śniadaniami) przy plaży
#82 PostWysłany: 15 Paź 2014 21:23 

Rejestracja: 09 Sty 2014
Posty: 147
Loty: 2
Kilometry: 3 770
wielkie dzięki, nie wiedziałem że tak to się odbywa :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#83 PostWysłany: 03 Gru 2014 16:34 

Rejestracja: 03 Paź 2011
Posty: 135
Chcialabym w koncu zalozyc sobie konto w kantorze Aliora i bede wdzieczna, jesli napiszecie, czy dobrze rozumuje:

Konto w Aliorze sklada sie tak naprawde z kilku subkont w roznych walutach, w tym subkonto w PLN. Kazde z subkont ma swoj rachunek techniczny, wiec moge zrobic przelew z mojego banku na subkonto w zlotowkach i je tam trzymac bez wymiany waluty. Jesli bede potrzebowac np. euro, to dokonuje wymiany waluty i od razu na subkoncie EURO pojawia sie okreslona kwota, ktora moge odebrac w banku lub wyplacic z bankomatu, jesli wczesniej zamowie karte. Osoba trzecia rowniez moze isc do Aliora i znajac numer rachunku w PLN dokonac wplaty na moje subkonto. Jesli bede chciala zamienic dolary na euro, to musze najpierw dolary zamienic na zlotowki i za nie kupic euro. Moge rowniez dokonac bezplatnego przelewu zlotowek z subkonta PLN na dowolne konto bankowe w Polsce.

Czy wszystko sie zgadza?

Mam jeszcze jedno pytanie - czy moge isc do Aliora i wplacic na swoje subkonto USD dolary, ktore posiadam?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#84 PostWysłany: 03 Gru 2014 16:40 

Rejestracja: 18 Lis 2010
Posty: 313
niebieski
Finka napisał(a):
Chcialabym w koncu zalozyc sobie konto w kantorze Aliora i bede wdzieczna, jesli napiszecie, czy dobrze rozumuje:

Konto w Aliorze sklada sie tak naprawde z kilku subkont w roznych walutach, w tym subkonto w PLN. Kazde z subkont ma swoj rachunek techniczny, wiec moge zrobic przelew z mojego banku na subkonto w zlotowkach i je tam trzymac bez wymiany waluty. Jesli bede potrzebowac np. euro, to dokonuje wymiany waluty i od razu na subkoncie EURO pojawia sie okreslona kwota, ktora moge odebrac w banku lub wyplacic z bankomatu, jesli wczesniej zamowie karte. Osoba trzecia rowniez moze isc do Aliora i znajac numer rachunku w PLN dokonac wplaty na moje subkonto. Jesli bede chciala zamienic dolary na euro, to musze najpierw dolary zamienic na zlotowki i za nie kupic euro. Moge rowniez dokonac bezplatnego przelewu zlotowek z subkonta PLN na dowolne konto bankowe w Polsce.

Czy wszystko sie zgadza?

Mam jeszcze jedno pytanie - czy moge isc do Aliora i wplacic na swoje subkonto USD dolary, ktore posiadam?



Chyba się zgadza. Dodam, że karta może kosztować Cie 15 zł jeśli nie zrobisz nią żadnej płatności.
Każdy rachunek uruchamiamy osobno. Przed otwarciem rachunku dostajemy SMS do weryfikacji.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#85 PostWysłany: 03 Gru 2014 17:00 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 Cze 2012
Posty: 608
Loty: 132
Kilometry: 197 359
srebrny
Wpłata waluty na konto kantor w placówce Aliora jest bezpłatna.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#86 PostWysłany: 04 Gru 2014 11:38 

Rejestracja: 31 Mar 2012
Posty: 785
niebieski
To jest w ogóle jeden z najlepszych produktów bankowych w tym kraju i należy sobie życzyć, żeby się do niego nie dotykali.

Jako mniej znaną ciekawostkę podam tzw. "transakcję z blokadą", taki trochę forward. Pozwala zaklepać sobie kupno dewiz dysponując jedynie 5% potrzebnych środków. Rozliczenie do 16:00 drugiego dnia roboczego. Tymi dewizami nie dysponujemy do czasu rozliczenia, nie ma za to żadnych prowizji.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#87 PostWysłany: 04 Gru 2014 16:46 

Rejestracja: 07 Gru 2012
Posty: 469
niebieski
Finka napisał(a):
Osoba trzecia rowniez moze isc do Aliora i znajac numer rachunku w PLN dokonac wplaty na moje subkonto.

Tak, z tym że
Cytuj:
Wpłata gotówki na rachunek prowadzony w innym banku oraz wpłata na rachunek w Banku przez osobę trzecią w

Oddziale - opłata za każdą wpłatę - 0,5% min. 8 zł

Placówce Partnerskiej (Agencji)
wpłata w wysokości 0,01 zł - 230 zł, opłata za każdą wpłatę - od 0 zł do 2,30 zł
wpłata w wysokości 0powyżej 230 zł, opłata za każdą wpłatę - od 0 zł do 1%
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#88 PostWysłany: 13 Gru 2014 17:00 

Rejestracja: 15 Cze 2014
Posty: 1733
srebrny
Za wydane karty nie zostanie pobrana opłata, jeżeli w przeciągu 6 miesięcy dokona się nimi transakcji? Czy w zakres tych transakcji wchodzą również płatności online?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#89 PostWysłany: 13 Gru 2014 17:10 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 26 Sty 2014
Posty: 107
Arekkk napisał(a):
Za wydane karty nie zostanie pobrana opłata, jeżeli w przeciągu 6 miesięcy dokona się nimi transakcji?


Tak, w przeciwnym wypadku opłata 15 zł.

Arekkk napisał(a):
Czy w zakres tych transakcji wchodzą również płatności online?


W dokumentach i taryfie opłat jest warunek, że trzeba dokonać jednej OPERACJI kartą. Regulamin kart płatniczych Aliora precyzuje Operację jako:

Image

Czyli, mówiąc krótko, płatność online zwolni z opłaty :)
Góra
 Profil Relacje PM off
Arekkk uważa post za pomocny.
 
      
#90 PostWysłany: 16 Gru 2014 23:03 

Rejestracja: 02 Lip 2012
Posty: 1144
niebieski
Przy karcie USD w innej walucie wykorzystywany jest bezpośrednio przelicznik proponowany przez MasterCard (https://www.mastercard.com/global/currencyconversion/)

Z ciekaowości chciałem sprawdzić i w przeliczniku nie ma rubla. Ktoś wie dlaczego i jak sprawdzić rzeczywistą kwotę przeliczenia?
_________________
www.farfrombreaking.net - photoblog
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
Mareckipl lubi ten post.
 
      
#91 PostWysłany: 16 Gru 2014 23:44 

Rejestracja: 23 Wrz 2012
Posty: 991
niebieski
To jest najprawdopodobniej efekt nałożonych sankcji.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#92 PostWysłany: 16 Gru 2014 23:46 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Lut 2012
Posty: 5438
Loty: 153
Kilometry: 313 223
srebrny
Na głównej pod dzisiejszym mega hitem, ktoś pisze, że ma konto w angielskim banku i ten bank udzielił informacji, że zablokowali transakcje w rublach ze względu na zbyt duże wahania kursu. Może tutaj jest podobnie...
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#93 PostWysłany: 17 Gru 2014 14:12 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 26 Sty 2014
Posty: 107
szymonpoznan1 napisał(a):
Na głównej pod dzisiejszym mega hitem, ktoś pisze, że ma konto w angielskim banku i ten bank udzielił informacji, że zablokowali transakcje w rublach ze względu na zbyt duże wahania kursu. Może tutaj jest podobnie...


Jest to bardzo możliwe, w przeliczniku walutowym VISA widać sporą różnicę pomiędzy kursem rynkowym rubla a tym co pokazuje kalkulator.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#94 PostWysłany: 03 Sty 2015 02:25 

Rejestracja: 29 Lis 2014
Posty: 51
Może głupie pytanie (ale dotąd posługuję się kredytówką MutiBanku)... czy będę mógł tą kartą zarezerwować np. na Otel.com?
Przecież to jednak debetówka, pomimo że wypukła?

Pozdrawiam,
tz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#95 PostWysłany: 03 Sty 2015 02:48 

Rejestracja: 15 Cze 2014
Posty: 1733
srebrny
Bez problemu. Nie spotkałem jeszcze ani jednej strony czy miejsca, które nie przyjmowałoby kart Alioru.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#96 PostWysłany: 14 Sty 2015 17:10 

Rejestracja: 29 Lis 2014
Posty: 51
Jak jest się łosiem to się traci. Właśnie się zorientowałem, że przelałem pieniądze na kantor Alior, ale od razu na konto w EUR. Więc dostałem przewalutowanie z MultiBanku po 4,49 za Euro !!!!!! :-)
No pośpiech nie jest wskazany jak widać.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#97 PostWysłany: 14 Sty 2015 22:44 

Rejestracja: 14 Sty 2015
Posty: 21
Witam serdecznie,
Niedługo wybieram się służbowo do Rosji, proszę o informacje jak jest z płatnościami i wybieraniem gotówki w bankomatach dolarówką Alior Kantoru, @ szymonpoznan1 pisał o blokadzie transakcji w rublach, może ktoś to potwierdzić oficjalną informacją od MasterCard? Niestety nie trafiłem na oficjalną informację na stronach MC.
Pozdrawiam
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#98 PostWysłany: 16 Sty 2015 08:02 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sty 2011
Posty: 799
Loty: 86
Kilometry: 183 106
niebieski
Mam pytanie, czy można negocjować w tym kantorze cenę na zakup większej ilości waluty i ile można ugrać ewentualnie ?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#99 PostWysłany: 20 Sty 2015 02:59 

Rejestracja: 31 Mar 2012
Posty: 785
niebieski
Arekkk napisał(a):
Bez problemu. Nie spotkałem jeszcze ani jednej strony czy miejsca, które nie przyjmowałoby kart Alioru.


po raz pierwszy w Europie (w USA to inna sprawa) właśnie dzisiaj nie zadziałało na stronie Palmitos Park Gran Canaria;
zawsze błąd "Permission was denied" (po hiszpańsku), ale grzebiąc głębiej "Payment canceled by SIPS", czyli system antyfraudowy; Alior potwierdza brak jakichkolwiek prób obciążenia
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#100 PostWysłany: 22 Sty 2015 14:58 

Rejestracja: 03 Paź 2011
Posty: 135
Mam pytanie. Wiele osob pisalo, aby przed uzyciem karty walutowej w terminalach platniczych najpierw wyplacic pieniadze z bankomatu, aby pin sie "wgral" na karte. Czy w którymś z polskich bankomatow da sie wyplacic euro bez zadnych dodatkowych kosztow?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 1650 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 83  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 4 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
cron
phpBB® Forum Software © phpBB Group