Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Wikipost
Transakcje mogą być rozliczane w salda w walucie transakcji, EUR lub PLN.
1. Transakcja w walucie rachunku - bezpośrednio z salda w danej walucie.
2. Transakcja w USD, GBP:
- z salda EUR: kurs średni NBP (użyty dwa razy: najpierw na PLN, potem na EUR),
- z salda PLN: kurs średni NBP.
3. Transakcja w EUR:
- z salda PLN: będzie albo po kursie NBP albo po kursie Aliora - ciężko powiedzieć, bo w regulaminie takiej opcji nie przewidziano.

4. Transakcja w innej walucie:
- z salda EUR: kurs Mastercard,
- z salda PLN: kurs Mastercard do przeliczenia waluty transakcji na EUR, kurs Aliora do przeliczenia EUR na PLN - opcja niekorzystna.

Regulamin:
download/file.php?id=200624

Oficjalny kalkulator przeliczników na stronie Kantoru:
https://kantor.aliorbank.pl/kalkulator-transgraniczny

Uwaga! We wszystkich ofertach Aliora (także w Kantorze) karta zablokowana przez klienta jest automatycznie zamykana po 28 dniach.


Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 1650 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 66, 67, 68, 69, 70, 71, 72 ... 83  Następna
Autor Wiadomość
#1361 PostWysłany: 20 Sie 2020 17:20 

Rejestracja: 01 Lip 2020
Posty: 531
Loty: 223
Kilometry: 272 994
niebieski
ile czeka się na przelew europejski (SEPA) z Kantoru Walutowego na inny rachunek w niemieckim banku N26? Przelew zrobiłem wczoraj i wciąż środków nie ma bo wg konsultanta taki przelew z ich strony realizowany jest dopiero następnego dnia? N26 przyjmuje przelewy od 7 do 18 czasu CET.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Relaks na Cyprze za 963 PLN. Loty do Pafos z Katowici 5 nocy w apartamencie Relaks na Cyprze za 963 PLN. Loty do Pafos z Katowici 5 nocy w apartamencie
Tanie loty do Singapuru z Warszawy od 2297 PLN Tanie loty do Singapuru z Warszawy od 2297 PLN
#1362 PostWysłany: 20 Sie 2020 17:43 

Rejestracja: 18 Wrz 2015
Posty: 906
Loty: 54
Kilometry: 71 690
niebieski
-- 20 Sie 2020 17:42 --

oqrde napisał(a):
le_szek napisał(a):
Ciekawe, jaki jest limit? Bo sprawdziłem właśnie, że mając w PLN kwotę starczającą na 149€, mogę kupić z blokadą 2 997,80€, ale 2997,81€ już nie :mrgreen:


Limit to 50 000 jednostek.

W Twoim przypadku.

-- 20 Sie 2020 17:43 --

obat89 napisał(a):
Ile czasu się czeka na wielowalutową bo zamowiłem juz z miesiąc temu i cisza.

Zamówiłem 6.08, na razie nie dotarła.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1363 PostWysłany: 21 Sie 2020 01:02 

Rejestracja: 23 Wrz 2012
Posty: 991
niebieski
Papaj0 napisał(a):
A ja mam następujące pytanie - czy ktoś robił przelew środków z Transferwise do Kantoru Alior i mógłby podzielić się informacją, jak to zrobić aby było bezprowizyjnie? Chciałbym przesłać trochę usd, euro i funtów lecz nie wiem jak to ugryźć żeby potem się nieprzyjemnie nie zaskoczyć

Z tego, co się orientuję, to TransferWise pozwala jedynie na przelew EUR->EUR, w pozostałych przypadkach musi wystąpić przewalutowanie. Przelewy w EUR (czyli SEPA) są szeroko dostępne i często darmowe, więc nie wiem czy tu TW jest niezbędne.

Koszty można ograniczyć zakładając konto z linku polecającego.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1364 PostWysłany: 21 Sie 2020 07:48 
Moderator forum

Rejestracja: 03 Kwi 2016
Posty: 890
heide_berg napisał(a):
ile czeka się na przelew europejski (SEPA) z Kantoru Walutowego na inny rachunek w niemieckim banku N26? Przelew zrobiłem wczoraj i wciąż środków nie ma bo wg konsultanta taki przelew z ich strony realizowany jest dopiero następnego dnia? N26 przyjmuje przelewy od 7 do 18 czasu CET.


Zgadza się, Alior wysyła przelewy SEPA wysyła z datą D+1, czyli następny dzień roboczy. I też zapewne tylko do jakiejś konkretnej godziny łapie się taki przelew na następny dzień.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1365 PostWysłany: 23 Sie 2020 09:44 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Maj 2018
Posty: 185
heide_berg napisał(a):
ile czeka się na przelew europejski (SEPA) z Kantoru Walutowego na inny rachunek w niemieckim banku N26? Przelew zrobiłem wczoraj i wciąż środków nie ma bo wg konsultanta taki przelew z ich strony realizowany jest dopiero następnego dnia? N26 przyjmuje przelewy od 7 do 18 czasu CET.
W moim przypadku D+2 po południu. Sprawdziłem ostatnią operację: przelew zlecony w Alior Kantor 5 sierpnia (śr) o 16:54, przyszedł 7 sierpnia (pt) o 14:20.

Teoretycznie przelew zlecony w Aliorze do którejś (wczesnej) godziny powinien wyjść tego samego dnia. Co ciekawe, w drugą stronę (N26 do Alioru) przychodzą następnego dnia, nawet takie zlecone późno: przykładowo przelew, który zleciłem w N26 30 lipca (czw) o 18:57 przyszedł do Alioru 31 lipca (pt) o 10:58.

Teraz w wielu krajach strefy euro przelewy są w ogóle natychmiastowe (SEPA Instant), ale chyba nie należy się łudzić, że Alior je wprowadzi.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1366 PostWysłany: 23 Sie 2020 11:40 
Moderator forum

Rejestracja: 03 Kwi 2016
Posty: 890
Nosacz napisał(a):
W moim przypadku D+2 po południu. Sprawdziłem ostatnią operację: przelew zlecony w Alior Kantor 5 sierpnia (śr) o 16:54, przyszedł 7 sierpnia (pt) o 14:20.

Teoretycznie przelew zlecony w Aliorze do którejś (wczesnej) godziny powinien wyjść tego samego dnia. Co ciekawe, w drugą stronę (N26 do Alioru) przychodzą następnego dnia, nawet takie zlecone późno: przykładowo przelew, który zleciłem w N26 30 lipca (czw) o 18:57 przyszedł do Alioru 31 lipca (pt) o 10:58.


https://kantor.aliorbank.pl/pomoc-i-kon ... iczen.html

D+1 jest dla przelewów EUR zleconych do 15-tej (SEPA = przelew pilny). Zleciłeś po 15-tej, więc szedł 2 dni.

Przelewy EUR z banków w strefie euro idą szybciej z D+0, bo niezależnie do jakiego kraju idą są traktowane na równi z krajowymi.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1367 PostWysłany: 26 Sie 2020 16:47 

Rejestracja: 26 Sie 2020
Posty: 4
Wskazówka dla tych, którym zostały resztki resztki walut (€ i $) w Kantorze Alior Banku i obawiają się prowizji przy przelewie między bankami w Polsce:
zamawiamy darmową kartę Revolut (o ile jej jeszcze nie mamy, ale wydaję mi się, że na tym forum większość osób ma i używa). Jeśli "resztka" waluty ma równowartość 20 złotych lub więcej, to dodajemy kartę kantoru AB do Revoluta i doładowujemy tą resztką konto w Revolut. Potem ewentualnie wymiana na złotówki i przelew na rachunek w polskim banku lub wypłata w bankomacie. Wybieramy bankomaty na przykład Santander, bo póki co nie pobierają prowizji.
Jeśli "resztka" waluty ma równowartość mniejszą niż 20 złotych to doładowanie Revoluta się nie uda, i wtedy w kantorze AB dokupujemy trochę danej waluty, aby przekroczyć równowartość 20 złotych i tak jak wyżej, doładowanie Revolut, zamiana na złotówki i wypłata.
Góra
 Profil Relacje PM off
Raphael lubi ten post.
 
      
#1368 PostWysłany: 03 Wrz 2020 12:10 

Rejestracja: 18 Wrz 2015
Posty: 906
Loty: 54
Kilometry: 71 690
niebieski
le_szek napisał(a):
obat89 napisał(a):
Ile czasu się czeka na wielowalutową bo zamowiłem juz z miesiąc temu i cisza.

Zamówiłem 6.08, na razie nie dotarła.


Minęły 4 tygodnie i nic, więc napisałem do Aliora - okazało się, że w systemie nie ma śladu po moim zleceniu, musiałem składać raz jeszcze. Sprawdź, może Twoje też wyparowało.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1369 PostWysłany: 04 Wrz 2020 13:13 
Moderator forum

Rejestracja: 03 Kwi 2016
Posty: 890
29 listopada nastąpi koniec TMUB:
https://www.cashless.pl/8436-alior-t-mo ... owe-koniec

Kto chce kartę walutową za 10 PLN na 4 lata z bezpłatnymi bankomatami za granicą, musi się pośpieszyć. Oczywiście nie ma gwarancji, że cennik pozostanie niezmieniony, ale to był cały czas ten sam bank, więc szansa jest.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1370 PostWysłany: 04 Wrz 2020 14:41 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 Sty 2012
Posty: 4478
srebrny
@ume która to karta, może jeszcze warto wziąć? :)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1371 PostWysłany: 04 Wrz 2020 15:43 
Moderator forum

Rejestracja: 03 Kwi 2016
Posty: 890
Debetowa do konta walutowego. Rozliczane jak dawne karty kantoru, tj. opłacalne EUR dla zakupów w euro, GBP w funtach i USD dla wszystkich innych.
Góra
 Profil Relacje PM off
wtak uważa post za pomocny.
 
      
#1372 PostWysłany: 06 Wrz 2020 17:49 

Rejestracja: 11 Lis 2015
Posty: 457
niebieski
Dodam, że zwrot 5% wartości transakcji będzie nadal obowiązywał, ale tylko tych klientów, którzy przystąpią do tej promocji przed 29.11.2020.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1373 PostWysłany: 06 Wrz 2020 18:09 
Moderator forum

Rejestracja: 03 Kwi 2016
Posty: 890
pafcio_z napisał(a):
Jeśli "resztka" waluty ma równowartość mniejszą niż 20 złotych to doładowanie Revoluta się nie uda, i wtedy w kantorze AB dokupujemy trochę danej waluty, aby przekroczyć równowartość 20 złotych i tak jak wyżej, doładowanie Revolut, zamiana na złotówki i wypłata.


Przy tak małej kwocie prościej zapłacić kartą za doładowanie telefonu na kartę.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1374 PostWysłany: 06 Wrz 2020 19:07 

Rejestracja: 26 Paź 2016
Posty: 114
Loty: 52
Kilometry: 76 773
A jaki problem zamienić na PLN i przelać za darmo?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1375 PostWysłany: 06 Wrz 2020 20:23 
Moderator forum

Rejestracja: 03 Kwi 2016
Posty: 890
Taki, że poniżej 20 PLN nie zamienisz na PLN.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1376 PostWysłany: 07 Wrz 2020 12:05 

Rejestracja: 26 Paź 2016
Posty: 114
Loty: 52
Kilometry: 76 773
ume napisał(a):
Taki, że poniżej 20 PLN nie zamienisz na PLN.

Uwaga podaję tajną procedurę na wypłatę niskich kwot w obcych walutach.
Przykład gdy mamy 1 EUR:
1. przelewamy na konto złotówkowe 25PLN
2. wymieniamy 25PLN na 5,63 EUR
3. wymieniamy całość środków 6,63 EUR na PLN
Koszt operacji to 30 groszy bez potrzeby zakładania revolutów i robienia przelewów walutowych.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1377 PostWysłany: 31 Paź 2020 11:53 

Rejestracja: 11 Gru 2011
Posty: 679
niebieski
Przyzwyczailem sie, ze dodatkowa prowizja lokalnego banku za wyplate w bankomacie z uzyciem TMUB pojawiala sie glownie na lotniskach/dworcach/w euronetach itp. Z reguly wystarczylo wybrac bankomat lokalnego banku i problem znikal. Ostatnio ta sztuczka nie udaje sie (Portugalia, Grecja, Hiszpania). Ktos wie jaka przyczyna?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1378 PostWysłany: 31 Paź 2020 13:59 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 10 Maj 2012
Posty: 1237
niebieski
Operatorzy bankomatów chcą więcej zarabiać? Raczej karta którą wypłacasz czy bank który ją wystawił nie ma tu znaczenia...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1379 PostWysłany: 31 Paź 2020 14:35 

Rejestracja: 01 Lip 2020
Posty: 531
Loty: 223
Kilometry: 272 994
niebieski
w Hiszpanii nie ma bankomatów w których wypłacić można walutę bez prowizji;
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1380 PostWysłany: 31 Paź 2020 14:49 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Maj 2018
Posty: 185
Odnośnie Grecji pisałem w innym wątku:
Nosacz napisał(a):
madej napisał(a):
Sa jakiejś bankomaty bez prowizji w Grecji?
Informacja niepotwierdzona osobiście, ale możliwe że Attica Bank, Pancretan Bank i Coop Bank of Chania są dalej bezprowizyjne, z tym że pierwszy bank jest tylko w Atenach i okolicach, a dwa pozostałe - na Krecie. Z banków ogólnokrajowych (Alfa, Eurobank, NBG/Ethniki, Piraeus) wszystkie pobierają prowizję na zbliżonym poziomie. Wyższe prowizje ma Euronet, którego bankomatów jest najwięcej. Niektóre bankomaty rezygnują z opłaty gdy wyrazi się zgodę na przewalutowanie po ich własnym (niekorzystnym) kursie.
Góra
 Profil Relacje PM off
wikiman lubi ten post.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 1650 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 66, 67, 68, 69, 70, 71, 72 ... 83  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 5 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group