Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 1120 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 56  Następna
Autor Wiadomość
#61 PostWysłany: 30 Paź 2013 21:46 
Redaktor F4F
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Lis 2010
Posty: 6158
Loty: 228
Kilometry: 534 135
zakino napisał(a):
Ale to się ciągnie :D 6 dni mineło a nawet nie mogę sprawdzić jeszcze bo paczki nie ma w systemie ;)
Ogólnie kontakt ze sprzedawcą jest rewelacyjny.

Potraficie określić ile średnio czekaliście na paczkę wysłaną przez china post ?

od 10 do 21 dni
_________________
Image

https://www.instagram.com/jiku_ty_dziku/ | Serduszka i piwo :D
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
All inclusive na Fuerteventurze: tygodniowy wypoczynek z Warszawy za 2760 PLN All inclusive na Fuerteventurze: tygodniowy wypoczynek z Warszawy za 2760 PLN
Na ferie i nie tylko: loty British Airways do Kuala Lumpur z Warszawy za 2581 PLN Na ferie i nie tylko: loty British Airways do Kuala Lumpur z Warszawy za 2581 PLN
#62 PostWysłany: 30 Paź 2013 22:15 

Rejestracja: 30 Wrz 2013
Posty: 4
Średnio 15 do 35 dni, ale większość to ok. 30 dni.
Jak do tej pory wszystko OK, nie ma tez na ogół problemów jeśli sprzedawca jest oszustem lub nie może wysłać towaru, Aliexpress zwraca kasę na konto (korzystałem z tej opcji). Jak dla mnie serwis bez zastrzeżeń, trzeba się tylko uzbroić w cierpliwość, ewentualnie korzystać za niewielką dopłatą z innych metod wysyłki niż "China Post", ale odradzam kuriera. Kurier np. DHL = kontrola paczki, doliczenie rożnych opłat (w tym dodatkowej dla DHL), itp. praktycznie gwarantowane.
Sprzedawcy bardzo dobrze wiedzą, że często w rożnych krajach mogą dojść dodatkowe opłaty stąd na przesyłkach są wpisane zaniżone wartości, przesyłki często opisane są jako "gift" itp.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#63 PostWysłany: 31 Paź 2013 01:16 

Rejestracja: 16 Gru 2011
Posty: 1150
Loty: 58
Kilometry: 63 777
niebieski
kokiki napisał(a):
Średnio 15 do 35 dni, ale większość to ok. 30 dni.
Jak do tej pory wszystko OK, nie ma tez na ogół problemów jeśli sprzedawca jest oszustem lub nie może wysłać towaru, Aliexpress zwraca kasę na konto (korzystałem z tej opcji). Jak dla mnie serwis bez zastrzeżeń, trzeba się tylko uzbroić w cierpliwość, ewentualnie korzystać za niewielką dopłatą z innych metod wysyłki niż "China Post", ale odradzam kuriera. Kurier np. DHL = kontrola paczki, doliczenie rożnych opłat (w tym dodatkowej dla DHL), itp. praktycznie gwarantowane.
Sprzedawcy bardzo dobrze wiedzą, że często w rożnych krajach mogą dojść dodatkowe opłaty stąd na przesyłkach są wpisane zaniżone wartości, przesyłki często opisane są jako "gift" itp.

O kurierach to właśnie wcześniej czytałem ;)

Zobaczymy jak szybko uda się odebrać paczkę.
_________________
Zapraszam do obserwowania mnie na twitterze https://twitter.com/zakino4
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#64 PostWysłany: 01 Lis 2013 12:48 

Rejestracja: 25 Wrz 2011
Posty: 41
Witam czy ktoś zn jaką stronę gdzie pojawiają sie kody na ali lub też ma jakieś chętnie przygarnę
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#65 PostWysłany: 01 Lis 2013 14:10 

Rejestracja: 16 Gru 2011
Posty: 1150
Loty: 58
Kilometry: 63 777
niebieski
Foggia napisał(a):
Witam czy ktoś zn jaką stronę gdzie pojawiają sie kody na ali lub też ma jakieś chętnie przygarnę

W różnych sklepach są na ali.
_________________
Zapraszam do obserwowania mnie na twitterze https://twitter.com/zakino4
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#66 PostWysłany: 02 Lis 2013 17:54 

Rejestracja: 01 Lis 2011
Posty: 42
Pytanie:

Czy używająć Swiss Post albo Sweden Post można narazić się na płacenie dodatkowe cła?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#67 PostWysłany: 02 Lis 2013 18:01 

Rejestracja: 16 Gru 2011
Posty: 1150
Loty: 58
Kilometry: 63 777
niebieski
Gerda88 napisał(a):
Pytanie:

Czy używająć Swiss Post albo Sweden Post można narazić się na płacenie dodatkowe cła?

Zawsze można się narazić pewnie.Sądze,że tutaj są bardzo małe szanse ;)
_________________
Zapraszam do obserwowania mnie na twitterze https://twitter.com/zakino4
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#68 PostWysłany: 02 Lis 2013 18:03 

Rejestracja: 16 Gru 2011
Posty: 1150
Loty: 58
Kilometry: 63 777
niebieski
A moja przesyłka dziś o 9:55 "Departure from China" yuupi :D
_________________
Zapraszam do obserwowania mnie na twitterze https://twitter.com/zakino4
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#69 PostWysłany: 02 Lis 2013 18:29 

Rejestracja: 01 Lis 2011
Posty: 42
zakino napisał(a):
Gerda88 napisał(a):
Pytanie:

Czy używająć Swiss Post albo Sweden Post można narazić się na płacenie dodatkowe cła?

Zawsze można się narazić pewnie.Sądze,że tutaj są bardzo małe szanse ;)

Ale odpowiedź ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#70 PostWysłany: 02 Lis 2013 19:45 

Rejestracja: 30 Wrz 2013
Posty: 4
Gerda88 napisał(a):
Pytanie:
Czy używająć Swiss Post albo Sweden Post można narazić się na płacenie dodatkowe cła?


Zależy co kupujemy, np. na telefony nie ma cła jest tylko VAT.
Wybierając kuriera DHL = dodatkowe opłaty cło, VAT itp. są gwarantowane. DHL ma poza kasą z przesyłki dodatkowy zarobek cląc przesyłki itd.
Inne formy wysyłki to czysta loteria można 200 rzeczy kupić i nigdy nic dodatkowo nie zapłacić, można kupić jedną i zostanie oclona, doliczony VAT itd.

zakino napisał(a):
A moja przesyłka dziś o 9:55 "Departure from China" yuupi :D

To teraz pozostaje (+/_) ok. 25 dni cierpliwego oczekiwania, a tak na serio to ze dwa trzy tygodnie to nawet nie ma sensu sprawdzać, w statusie nic się nie będzie raczej zmieniało. Dopiero po tym czasie pokaże się coś w stylu WER Warszawa. Od tego momentu co kilka godzin zmienia się status, aż do naszego odbioru włącznie - http://sledzenie.poczta-polska.pl/
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#71 PostWysłany: 02 Lis 2013 20:56 

Rejestracja: 16 Gru 2011
Posty: 1150
Loty: 58
Kilometry: 63 777
niebieski
zakino napisał(a):
A moja przesyłka dziś o 9:55 "Departure from China" yuupi :D

Cytuj:
To teraz pozostaje (+/_) ok. 25 dni cierpliwego oczekiwania, a tak na serio to ze dwa trzy tygodnie to nawet nie ma sensu sprawdzać, w statusie nic się nie będzie raczej zmieniało. Dopiero po tym czasie pokaże się coś w stylu WER Warszawa. Od tego momentu co kilka godzin zmienia się status, aż do naszego odbioru włącznie - http://sledzenie.poczta-polska.pl/

Serio ? :/ Ja tu liczyłem,że w tym tyg przyjdzie :D
_________________
Zapraszam do obserwowania mnie na twitterze https://twitter.com/zakino4
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#72 PostWysłany: 07 Lis 2013 20:14 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Wrz 2011
Posty: 1175
Zbanowany
niebieski
pierwsza przesyłka dotarła 8-)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#73 PostWysłany: 08 Lis 2013 15:02 

Rejestracja: 10 Paź 2013
Posty: 9
ja zamówiłem tableta za 100 dolców i teraz mam przeboje z izbą celną w Wawie. Generalnie widzę (to nie pierwsza rzecz którą zamawiałem), że jak do czegoś mają podejrzenie że będzie warte więcej niż 50 dołków to sprawdzają i każą oVATowić (w przypadku tabletów cło jest 0%).
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#74 PostWysłany: 08 Lis 2013 18:07 

Rejestracja: 23 Wrz 2012
Posty: 36
A mój telefon o ciut większej wartości przeszedł bez problemu :)

Za to najklejki "mapa świata" od 26.10 czekają na wysyłkę w Shanghai`u
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#75 PostWysłany: 08 Lis 2013 19:37 

Rejestracja: 16 Gru 2011
Posty: 1150
Loty: 58
Kilometry: 63 777
niebieski
onio napisał(a):
A mój telefon o ciut większej wartości przeszedł bez problemu :)

Za to najklejki "mapa świata" od 26.10 czekają na wysyłkę w Shanghai`u

U mnie od 2.11 w SHENZHEN.Ciekawe jak długo jeszcze tam będzie :/
_________________
Zapraszam do obserwowania mnie na twitterze https://twitter.com/zakino4
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#76 PostWysłany: 09 Lis 2013 16:22 

Rejestracja: 10 Paź 2013
Posty: 9
u mnie tableta pewnie wyłowili bo trochę więcej ważył ;) (ponad kg) wyobrażam sobie pracę celnika: o kurde - ciężkie, pewnie coś przewozi..do oclenia! :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#77 PostWysłany: 09 Lis 2013 19:19 

Rejestracja: 21 Mar 2010
Posty: 91
zakino napisał(a):
U mnie od 2.11 w SHENZHEN.Ciekawe jak długo jeszcze tam będzie :/

A ja mam:
2013.10.29 10:26 (GMT-7): Wysłanie przesyłki z kraju nadania

Zastanawiam się nad zakupem telefonu z http://www.ibuygou.com/ , wysyłają DHL jako gift o wartości 10$ i podobno dzięki temu nie naliczają VATu w PL. Gorzej jak ten VAT naliczą, bo wtedy interes zrobi się kompletnie nieopłacalny dla mnie. Chyba jedynym ratunkiem wówczas jest nie przyjęcie paczki i cofnięcie pieniędzy z karty. Kupował z was ktoś telefon na tej stronie?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#78 PostWysłany: 09 Lis 2013 23:14 

Rejestracja: 23 Wrz 2012
Posty: 36
Na pewno nie wysyłaj przez DHL - Vat pewny, mimo deklaracji ze to gift.
Mniejsze szanse na ovatowanie to wysyłka przez normalna poczte (China Post, Singapur Post itd).

O sam sklep pytaj np. na telchina.pl
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#79 PostWysłany: 10 Lis 2013 12:34 

Rejestracja: 16 Gru 2011
Posty: 1150
Loty: 58
Kilometry: 63 777
niebieski
Tak z ciekawości,czemu paczka tak długo siedzi w shenzhen?
_________________
Zapraszam do obserwowania mnie na twitterze https://twitter.com/zakino4
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#80 PostWysłany: 10 Lis 2013 15:23 

Rejestracja: 22 Mar 2013
Posty: 684
Loty: 205
Kilometry: 374 813
niebieski
zakino napisał(a):
Tak z ciekawości,czemu paczka tak długo siedzi w shenzhen?

Śledzenie nie działa zbyt dobrze w przypadku zagranicznych listów poleconych, masz informację o nadaniu przesyłki, ewentualnie przerzucaniu do innego punktu w kraju nadania, a później dopiero jest informacja w kraju przeznaczenia przesyłki gdy jest księgowana przez pocztę.
Ta przesyłka może leżeć dalej w Shenzhen, może być w Niemczech lub Francji, zależnie przez co lecą paczki, a może być w magazynie w Warszawie, gdzie PP się guzdrze, żeby je księgować i przepychać dalej. Tego nie wiadomo, kolejna informacja po nadaniu czy tam tym finalnym wysłaniu z Chin jest dopiero w Warszawie przy księgowaniu przesyłki przez PP. Sprawa się oczywiście tyczy tylko poczty, bo w przypadku kurierów śledzenie zazwyczaj działa na całej trasie
Opóźnienia teraz są większe niż zazwyczaj, Sing Post jest opóźniony bo wszyscy teraz wysyłają nim całą elektronikę ze względu na zabronienie wysyłania baterii China Postem. W China poście w ogóle teraz się dzieją cuda na kiju. Sweden Post z tego co rozmawiałem z Chińczykiem jakieś 2 tygodnie temu też jest opóźniony ok. 10 dni. Ciężko teraz powiedzieć czym dojdzie najszybciej, poza kurierem oczywiście :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 1120 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 56  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group