Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 30 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2
Autor Wiadomość
#21 PostWysłany: 19 Maj 2016 14:55 

Rejestracja: 30 Wrz 2012
Posty: 13
1. Bono Móbilis Multiviaje czy taka kartę/bilet mogę kupić na lotnisku?
2. Czy na tym bilecie mogę pokonać trasę lotnisko - alicante ?
3. Rozumiem że ta karta daje możliwość przejazdu autobusami i tramwajami ?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wycieczka do Agadiru za 983 PLN. Loty (piątek-poniedziałek) z Wrocławia i noclegi w 4* hotelu Wycieczka do Agadiru za 983 PLN. Loty (piątek-poniedziałek) z Wrocławia i noclegi w 4* hotelu
Loty (z bagażem) na Filipiny z Warszawy za 2768 PLN. Wiele dostępnych terminów Loty (z bagażem) na Filipiny z Warszawy za 2768 PLN. Wiele dostępnych terminów
#22 PostWysłany: 30 Maj 2021 18:47 

Rejestracja: 10 Lut 2015
Posty: 1984
niebieski
Dzień dobry, czy coś się zmieniło - byłem ostatnio dawno temu w Alicante w 2015 - w kwestii biletów na C6 Lotnisko-Alicante? Dokładnie chodzi mi, czy wciąż można kupić bilet 10-przejazdowy do wykorzystania np. 2x dla 5 osób?
I kosztuje 10+2 czy 12+2 EUR, bo różnie źródła podają? U kierowcy tylko - kartą czy tylko gotówką?
Skasowanie to przyłożenie (wielokrotne) karty do czytnika?
I czy wciąż jeździ całą dobę - wylot mam o 8, więc wypadałoby około 6 być na lotnisku?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#23 PostWysłany: 30 Maj 2021 20:51 

Rejestracja: 19 Maj 2014
Posty: 191
niebieski
https://alicante.vectalia.es/linea/line ... #linea=C-6
Tu jest wszystko odnośnie C-6 w sumie niewiele się zmieniło od 2015. Podczas covidu kursuje co 30, a nie co 20 minut.
Skasowanie to przyłożenie karty do czytnika. Nie wiem czy samą kartę można kupić u kierowcy, na pewno za doładowanie można zapłacić kartą.
Góra
 Profil Relacje PM off
BB108 lubi ten post.
sanchopan uważa post za pomocny.
 
      
#24 PostWysłany: 30 Maj 2021 21:37 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 26 Lip 2010
Posty: 3225
srebrny
sanchopan napisał(a):
wylot mam o 8, więc wypadałoby około 6 być na lotnisku?


nie wiem ile masz toreb i ile wózków dziecięcych, ale, pomijając jakieś extremalne przypadki to spokojnie Ci styknie jak będziesz o 6.50-7.00
_________________
"lepiej nie jechać i nie żałować niż jechać i żałować" - Tony Halik
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
sanchopan uważa post za pomocny.
 
      
#25 PostWysłany: 30 Maj 2021 22:28 

Rejestracja: 10 Lut 2015
Posty: 1984
niebieski
Dzięki - tak myślałem, ale wiecie jak jest: covid, testy, dzieciaki. Pewne rzeczy w pewnych sytuacjach umawiam na styk: np. na 16:00 i dokładnie 16:00 jestem.
Ale z samolotami tak raczej nie robię, bo jak wiadomo nikt nie poczeka, a i stratnym można być istotnie.
Bagaże tylko malusie podręczne.

Co do C-6, to wyczytałem, że bilet i doładowanie ponoć tylko u kierowcy. Więc jeśli piszecie, że doładowanie można kartą to zapewne za kartę również.
Najważniejsze jest dla mnie czy wciąż aktualne to, że mogę kilka osób skasować na 1 bilecie 10-przejazdowym, ktoś to ćwiczył ostatnimi czasy w praktyce? Bo na stronie przewoźnika nie jest to jakoś jasno opisane?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#26 PostWysłany: 30 Maj 2021 23:21 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Wrz 2015
Posty: 1195
złoty
@sanchopan w sierpniu 2020 kupowałem kartę u kierowcy - o gotówce nie chciał słyszeć, płaciłem Revolutem. Kartę "odbijaliśmy" stosownie do ilości podróżujących osób.
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
sanchopan uważa post za pomocny.
 
      
#27 PostWysłany: 30 Maj 2021 23:27 

Rejestracja: 10 Lut 2015
Posty: 1984
niebieski
Super, bardzo dziękuję! :D
Bo dla nas to mega oszczędność jest - 5 osób RT to by na pojedynczych biletach kosztowało prawie 40 EUR, a tak to będzie zaledwie 14 EUR :)
Rozumiem, że kartę można zostać sobie "na zaś" i ona (nie pytam o doładowanie tylko o samą kartę za 2 EUR) nie ma daty ważności?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#28 PostWysłany: 30 Maj 2021 23:42 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Wrz 2015
Posty: 1195
złoty
We wrześniu Ci odpowiem po powrocie z Alicante czy karta nadal działa ;)
Taki Protip dla jadących z lotniska do miasta. Teoretycznie autobus kończy trasę przy przystanku , lecz w rzeczywistości robi "pętelkę" wokół wzgórza na którym jest Castillo de Santa Bárbara i jedzie z powrotem na lotnisko. Jeśli ktoś ma nocleg bliżej targu "Mercat Central d'Alacant" to nie ma co wysiadać wcześniej na przystanku Plaza Puerta del Mar, bo będzie miał pod górkę z bagażami. Taką wskazówkę dostaliśmy od hosta naszego mieszkania i tak tez zrobiliśmy.

EDIT: ważność środków na karcie- 2 lata od zakupu karty lub ostatniego doładowania. Trzeba tez pamiętać, że ta karta dedykowana jest tylko na linię C6 (Karty te można kupić i doładować tylko w autobusach linii Alicante-Airport.) Nie mam wiedzy, czy kolejne doładowanie można robić w dowolnej kwocie czy to nadal jest 12 euro.

Załączniki:
ALC.jpg
ALC.jpg [ 238.14 KiB | Obejrzany 1525 razy ]
Góra
 Profil Relacje PM off
BB108 lubi ten post.
BB108 uważa post za pomocny.
 
      
#29 PostWysłany: 31 Maj 2021 08:11 

Rejestracja: 10 Lut 2015
Posty: 1984
niebieski
Ja Ci odpowiem - mam nadzieję - jeszcze w czerwcu :D
Wiem, że doładowanie ważne 2 lata, pytanie czy samą kartę można np. po 2,5 roku doładować czy trzeba znowu dodatkowe 2 EUR wydawać. No ale to nie takie ważne, tak dla porządku tylko pytam: czy wyrzucać po powrocie czy nie. ;)
Potwierdzam tę pętelkę, no i fakt że jest dosyć istotnie pod górkę od portu/plaży w głąb lądu. Do tego nie w każdym miejscu można przejść przez szeroką i ruchliwą drogę ;)

EDIT:
Jeszcze przed ostatnią odpowiedzią napisałem maila do operatora autobusu C-6 i dostałem potwierdzenie (to o czym pisaliście), że:
- można zapłacić za kilkoro pasażerów,
- można i NALEŻY zapłacić u kierowcy zarówno za bilet jak i KARTĘ kartą płatniczą, ale - uwaga! - nie przyjmą płatności, jeśli będzie potrzebne potwierdzenie PIN. Musi być zbliżeniowo BEZ pinu. Niby to oczywiste przy tak małych kwotach, ale zawsze lepiej wiedzieć ;)

Dziękuję wszystkim :)
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.
BB108 uważa post za pomocny.
 
      
#30 PostWysłany: 08 Kwi 2024 17:36 

Rejestracja: 10 Lut 2015
Posty: 1984
niebieski
Odświeżam wątek - obecnie cena za 10 przejazdów to jedyne 6 EUR :)
Kartę sprzed kilku lat ponoć mogę znowu doładować, więc kolejne 2 EUR oszczędności :lol:
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 30 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group