Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Ten temat został zablokowany, nie możesz edytować ani pisać nowych postów.  [ 107 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna
Autor Wiadomość
#81 PostWysłany: 09 Sie 2016 15:16 

Rejestracja: 09 Lip 2015
Posty: 20
Za dwa tygodnie jadę ze znajomymi do Torrevieja i chcemy wyskoczyć gdzieś na jeden dzień. Problem w tym, że nie jesteśmy zmotoryzowane, więc wynajem samochodu odpada. Jakie miasta możecie polecić w okolicy, do których dojechać można autobusem? Pomijając Alicante i Benidorm, bo to i tak mamy w planach. Myślałam o Cartagenie, ale podobno poza Teatrem Rzymskim nie ma tam nic ciekawego. Murcia - "same kościoły"...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Warto! Loty (z bagażem) do Paragwaju z Krakowa i Warszawy od 2413 PLN. Podróże first minute Warto! Loty (z bagażem) do Paragwaju z Krakowa i Warszawy od 2413 PLN. Podróże first minute
Wyjazd na Maderę za 1626 PLN. Loty (dla wszystkich) z Warszawy i 4 noce w 4* hotelu Wyjazd na Maderę za 1626 PLN. Loty (dla wszystkich) z Warszawy i 4 noce w 4* hotelu
#82 PostWysłany: 09 Sie 2016 22:42 

Rejestracja: 11 Cze 2012
Posty: 209
niebieski
Elche, blisko i akurat na jeden dzień.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#83 PostWysłany: 09 Sie 2016 22:58 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Sty 2012
Posty: 1325
Loty: 225
Kilometry: 260 138
niebieski
Orihuela - autentyczne, hiszpańskie, praktycznie bez turystów, jest co zobaczyć...
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#84 PostWysłany: 12 Sie 2016 12:36 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Lut 2015
Posty: 47
Co do pogody- aktualnie to lato jest zdecydowanie chłodniejsze niż poprzednie. Listopad też może taki być w tym roku ;)

Jeszcze wrócę do posta z zeszłego roku nt Banos de la Reina- zaprowadziłam tam swoich odwiedzających gości i każdemu sie mega podobało :) mały odpoczynek od piachu :)

myślałam że tam się nie da dojechać normalną komunikacją, a jednak ;) tramwajem linią L1 Benidorm przystanek Poble Espanyol (ok 20 min), potem się kierowaliśmy do morza i zeszliśmy w dół, idąc sobie wybrzeżem cały czas aż do Banos ;) Fajne miejsce, polecam ;)

Załączniki:
133.jpg
133.jpg [ 422.76 KiB | Obejrzany 2347 razy ]
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
2 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
#85 PostWysłany: 14 Sie 2016 18:51 

Rejestracja: 09 Lip 2015
Posty: 20
Pogrzebałam trochę w Internecie i wydaje mi się, że w Eleche i Orihuela nie mielibyśmy co robić przez cały dzień i sZybko by nam się znudziło. chyba skusimy się na Banos ;)

Wysłane z mojego KIW-L21 przy użyciu Tapatalka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#86 PostWysłany: 16 Sie 2016 10:30 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Lut 2015
Posty: 47
Na weekendzie żeby pooglądać Perseidy, pojechałam z kumplem w góry :) Taak, te góry, które widać z okolic Alicante :)
Naszym celem był Cabezon de Oro. Start z ok 600m n. p. m. z parkingu, wysokość docelowa około 1210. Wychodziliśmy w sumie to nie wiem ile, ale wystartowaliśmy około 19:30, a na szczycie byliśmy coś po 22, może 22:30.

W momencie wyjścia cholernie gorąco, na szczycie w pizdu zimno. :D I ja szłam w adidaskach, bo "po co brać treki do Hiszpanii" (z resztą nie planowałam gór), da się przejść, ale można się ślizgnąć parę razy po piachu i kurzu lub skałach ;)

Miejsce super. W lecie trochę antyturystyczne ze względu na temperatury no i kto łazi po górach mając plaże... :roll: :roll: :roll:
Z góry widać Alicante i Benidorm.

Oprócz tego słynne tam są Cuevas de Canalobres, czyli jaskinie. Nie byłam, jeśli się tam znajdę to napiszę jak jest :)

Czasami sobie popisuję cośtam na blogu, żeby rodzinie po 10 razy nie opowiadać :D, pewnie dokładniejszy opis naszej wycieczki też opiszę, jakby ktoś chciał to na prv napiszę, żeby spamu tu nie robić :)

Załączniki:
1.jpg
1.jpg [ 615.15 KiB | Obejrzany 2255 razy ]
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.
2 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
#87 PostWysłany: 16 Sie 2016 10:45 

Rejestracja: 29 Cze 2015
Posty: 8584
złoty
Cytuj:
Cuevas de Canalobres

Moim zdaniem są super.
Góra
 Profil Relacje PM off
musssli uważa post za pomocny.
 
      
#88 PostWysłany: 09 Paź 2016 19:37 

Rejestracja: 14 Maj 2016
Posty: 23
Właśnie wróciliśmy.
Spędziliśmy w tych okolicach 5 dni, a wątek jest dość ubogi więc dodam swoje 5 gr.

Polecam wypożyczyć samochód, pełen komfort i wolność zwiedzania, a koszty nie wygórowane (za 7 dni skasowali nas łącznie na 350 zł w wypożyczalni Inter Rent co de facto jest Europcar). Paliwo stosunkowo tanie ok. 1,1 €, autostrady częściowo płatne, w niektórych miejscach mogą być problemy z parkowaniem.
Dla porównania bilety do Madrytu na autobus za 2 osoby wyniosły nas 42 € w najtańszej taryfie, średnia ceny to około 40 €/os.

Trzeba bardzo uważać gdzie się parkuje bo nam odholowali auto zaparkowane przy plaży w szeregu innych aut- nie było zakazu parkowania i nie było również wymalowanych miejsc, ale skoro stało 30 innych aut to można podejrzewać, że to dozwolone.

Spaliśmy w Ibis Budget Alicante, standard przewidywalny i wystarczający, ale bez auta to dość kiepska opcja, choć jakiś autobus tam również dojeżdża.

Z miejsc do zwiedzania nic nowego nie odkryliśmy, ale:
-wbrew temu co tu czytałem penon de ifach ciężko zrobić w 2h, jednak warto wejść dla super widoczków
-Terra Mitica kosztował 64€ za 2 osoby, ale nie żałujemy (jednak nie mam porównania-to mój pierwszy park rozrywki), niezwykłym plusem było to że nie było ludzi i mogliśmy praktycznie w kółko korzystać z wybranych atrakcji.
-warto się rozglądać za zniżkami do parków wodnych i rozrywki na mieście/lotnisku, w różnych miejscach można inne zniżki uzyskać! Do Terra Mitica wyhaczyliśmy 7€ od osoby, nic więcej nie znaleźliśmy (choć na forum ktoś pisał 2 bilety w cenie 1).

Do jedzenia polecamy '100 Montaditos', sieciówka z licznymi lokalami również w Walencji czy Madrycie. Kanapeczki i inne przekąski w cenach 1-1,5 €. Menu del dia w cenie do 10€ da się znaleźć, ale nie jest to częste w szczególności w lepszych miejscówkach.

Z rzeczy które nas zaskoczyły pozytywnie niezwykle mało turystów o tej porze oraz idealna pogoda ok. 26 stopni, słońce, wiatr.
W aspektach negatywnych możemy jedynie wypowiedzieć się o znajomości angielskiego przez miejscowych.
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
3 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
#89 PostWysłany: 28 Paź 2016 15:50 

Rejestracja: 11 Kwi 2016
Posty: 103
Czy ktoś się orientuje czy teraz można dotrzeć do Guadalest z Benidormu (będziemy spać w Alicante, ale z dojazdem do B. widzę, że nie ma problemu)? Ktoś wcześniej pisał o autobusie, który jedzie z Benidormu, a na miejscu jest się około 2 h. Ale to w sezonie. Warto tam jechać w listopadzie? Czy ew. zachmurzenie i mgły popsują cały efekt? ;)
Google pokazuje mi trasę Benidorm-Guadalest przez Callosa Ensarria i całość ok. 1,5 h w jedną stronę. Trochę długo... nie wiem czy to przez obecną godzinę (i jedzie cos jeszcze rano), czy w listopadzie nie ma aż takiego obłożenia i nie jeżdżą autobusy.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#90 PostWysłany: 28 Paź 2016 18:03 

Rejestracja: 29 Cze 2015
Posty: 8584
złoty
Zobaczyc moim zdaniem warto.
Sprawdź tu: http://www.llorentebus.es/es/lineas-y-h ... -guadalest
Góra
 Profil Relacje PM off
mysimpleworld lubi ten post.
mysimpleworld uważa post za pomocny.
 
      
#91 PostWysłany: 29 Paź 2016 09:51 

Rejestracja: 11 Kwi 2016
Posty: 103
@‌boots‌ dzięki za stronkę :)
niestety mały problem: No hay horario asociado a la parada - przy Guadalest, co nieoceniony google translator przetłumaczył jako "Brak harmonogramu związane z przystanku" czy to oznacza, że autobus już nie kursuje?
Tak samo nie można otworzyć rozkładu z godzinami (albo ja taka niekumata) ;)

Jak coś to pojedziemy autobusem do Altei (bilet wg strony Alsy kosztuje w 2 str/2 os 17 eur.), albo zdecydujemy się na wypożyczenie samochodu, żeby dojechać do G.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#92 PostWysłany: 29 Paź 2016 10:06 

Rejestracja: 29 Cze 2015
Posty: 8584
złoty
Kiedy chciałbyś jechać(data)?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#93 PostWysłany: 29 Paź 2016 10:29 

Rejestracja: 11 Kwi 2016
Posty: 103
ChciałAbym ;)
w Alicante jesteśmy 10-17.11 więc może sobota lub niedziela (12-13) w sumie zależy od pogody. Jak będzie w miarę słonecznie to wyruszamy. Nie planowaliśmy wypożyczać samochodu, ale zobaczymy na miejscu jak to będzie.
Z tego co czytałam Alicante jest dobrze skomunikowane i wszędzie można dojechać autobusem - no prawie... ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#94 PostWysłany: 29 Paź 2016 10:38 

Rejestracja: 29 Cze 2015
Posty: 8584
złoty
Wygląda na to, że na dzisiaj możesz pojechać jedynie 11 listopada:
Cytuj:
09:45 Av. de la Marina Baixa, 20 -FIN 608 V. Parking, s/n -GUA 30
13:30 V. Parking, s/n -GUA 30 Av. de la Marina Baixa, 1 -FIN 605
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#95 PostWysłany: 02 Lis 2016 18:03 

Rejestracja: 11 Kwi 2016
Posty: 103
@‌boots‌ dzięki za pomoc :)
pomału już zaczynam się łapać w tych autobusach.
Ze strony wynika, że jedziemy z przystanku Avenide de Europa o 10.04, czy ktoś może mi to potwierdzić? :)
Czy dobrze rozumiem, że na mapach google zaznaczone są przystanki tylko Alsy?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#96 PostWysłany: 02 Lis 2016 18:46 

Rejestracja: 29 Cze 2015
Posty: 8584
złoty
Cytuj:
jedziemy z przystanku Avenide de Europa o 10.04, czy ktoś może mi to potwierdzić?

Na to wygląda. Ale bądźcie trochę wcześniej.
Cytuj:
Czy dobrze rozumiem, że na mapach google zaznaczone są przystanki tylko Alsy?

Na to pytanie nie odpowiem.
Góra
 Profil Relacje PM off
mysimpleworld uważa post za pomocny.
 
      
#97 PostWysłany: 26 Gru 2016 18:15 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Lut 2015
Posty: 47
Jako, że popisuję sobie czasem bloga (rękodzielniczo-podróżniczego, w ogóle co to za tematyka... :roll: ) zdecydowałam się zebrać różne informacje o Alicante pisane z takiej "mojej" perspektywy, z różnymi poradami odnośnie dojazdów czy kosztów.
Jest notka o jedzeniu, jest o Altei, Guadalest i innych takich, może kogoś zaciekawi :)
Dziś zebrałam w całość plaże w Alicante i jego prowincji z jakich korzystałam z subiektywno-obiektywnymi opiniami.
http://musssli.blogspot.com.es/2016/12/ ... cante.html
W zakładce "podróże" jest reszta postów o Ali. Będzie pewnie więcej :) Sugestie co do następnych tematów chętnie przyjmę :)
Góra
 Profil Relacje PM off
4 ludzi lubi ten post.
Dawid 1989 uważa post za pomocny.
 
      
#98 PostWysłany: 19 Sie 2017 21:45 

Rejestracja: 19 Sie 2017
Posty: 3
-- 19 Sie 2017 21:42 --

Mam pytanie czy jest mozliwosc wynajecia auta w naprzyklad Benidorm a zdanie go w Alicante ??
Chodzi czy sa jakies sieciowe wypozyczalnie ktore nie robia problemu ?

-- 19 Sie 2017 21:45 --

albo jeszcze lepiej aby wynajac w madrycie i zdac w alicante ?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#99 PostWysłany: 20 Sie 2017 01:30 

Rejestracja: 29 Cze 2015
Posty: 8584
złoty
Tak.
Tak.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#100 PostWysłany: 20 Sie 2017 02:50 

Rejestracja: 19 Sie 2017
Posty: 3
fajnie by bylo gdybys rozwinal to xD
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Ten temat został zablokowany, nie możesz edytować ani pisać nowych postów.  [ 107 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 3 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group