Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Ten temat został zablokowany, nie możesz edytować ani pisać nowych postów.  [ 107 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna
Autor Wiadomość
#41 PostWysłany: 30 Lip 2015 16:37 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Lut 2015
Posty: 47
Uwazam ze nie ma sensu. Tez nie wiem co ludzi do Benidormu tak ciagnie, ale ja bym na Twoim miejscu zostala w Alicante. Do Benidormu sobie mozna wycieczke zrobic i okolic, wyzej ktos juz wymienil ciekawe miejsca.

Ja sie wybieram pojutrze na wycieczke Alicante-Benidorm-Guadalest-Fuentes del Algar-Altea---nocleg w Altei--- dalszy ciag Altei i Denia :)
Góra
 Profil Relacje PM off
namteH lubi ten post.
 
      
Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast
Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem) Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem)
#42 PostWysłany: 30 Lip 2015 17:55 

Rejestracja: 25 Lip 2015
Posty: 5
Tak też podejrzewałam. Dzięki za pomocną radę
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#43 PostWysłany: 03 Sie 2015 12:38 

Rejestracja: 19 Kwi 2015
Posty: 9
Loty: 14
Kilometry: 27 008
Jeśli ktoś wybiera się na Costa Blanca w celach czysto wypoczynkowych, to ze swojej strony polecam miejscowość Calpe. Spędziłem tam cały tydzień w czerwcu tego roku. Urocza miejscowość z pięknymi plażami i pięknymi widokami z Penon de Ifach, na które koniecznie trzeba się wdrapać :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#44 PostWysłany: 04 Sie 2015 12:12 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Lut 2015
Posty: 47
Ja zrealizowalam swoj plan i objechalam te miejscowosci w weekend :) Sliczne miejsca :)
przy okazji- Guadalest i Fuentes del Algar sa blisko siebie ale nie ma za bardzo jak sie przemiescic z jednego do drugiego- mnie sie to udalo bo spotkalam w Guadalest polska wycieczke z biura podrozy ktorzy sie wybierali do Fuentes i mnie zabrali hihihi :D :D :D
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#45 PostWysłany: 31 Sie 2015 22:38 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 Wrz 2014
Posty: 397
Loty: 62
Kilometry: 131 038
niebieski
Był ktoś w Castell de Guadalest?
I czy wiadomo jak dojechać(oprócz auta) z Alicante?
_________________
Image

Moje relacje:
Filipiny | Indonezja
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#46 PostWysłany: 31 Sie 2015 23:02 

Rejestracja: 29 Cze 2015
Posty: 8552
złoty
Z Alicante bezpośrednio nie dojedziesz. Z Benidormu jest autobus - już to było na forum opisywane.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#47 PostWysłany: 31 Sie 2015 23:10 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Sty 2012
Posty: 4065
HON fly4free
Benidorm? tez szczerze odradzam...duzo betonu... :-) czytaj wysokich budynkow, ktore psuja klimat...
Moze zamiast Benidorm to cos takiego niedaleko miejscowosci Denia: http://www.lasellagolfresort.com/
Do tego mozna polaczyc z poldniowa wycieczka na gore, ktora jest pomiedzy wspomnianym hotelem i Denia
_________________
navigare necesse est
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#48 PostWysłany: 02 Wrz 2015 01:20 

Rejestracja: 11 Maj 2013
Posty: 115
Ja polecam Benidorm jako 30 minutowy spacer po zmroku. Moze to byc najbardziej szokujaca rzecz jaka zobaczycie w Hiszpanii ;) To, co tam sie dzieje nie dzieje sie nawet w Vegas (ok, pewnie w Vegas tez, ale zdecydowanie nie jest az tak widoczne jak w Benidormie). Tylko przed takim wypadem radze zostawic dzieci w domu, bo moga miec zepsute dziecinstwo i meczyc niewygodnymi pytaniami. A jesli ktos szczerze poleca Benidorm jako miejsce na wypoczynek, to albo jest Anglikiem albo niech sie puknie w czolko...
Osobiscie z tego co widzialem w okolicach Alicante i moge zarekomendowac to zdecydowanie Calpe/Calp. Obowiazkowo trzeba wejsc na sam szczyt Penony, bo niedosc, ze widok na wybrzeze jest wspanialy, to nawet sama wspinaczka jest atrakcyjna. Obecnie dalsza czesc szlaku za tunelem w skale jest zamknieta, ale bez problemu mozna ominac furtke i kontynuowac pod gore. Za furtka sciezka jest w miare przystosowana dla turystow, gdzieniegdzie sa liny i troche ubitej ziemi oraz oznaczenia szlaku (piwo dla tego kto ani razu nie zbladzi). Ostrzegam jednak, ze od tego momentu cos takiego jak sciezka wystepuje jedynie szczatkowo, a generalnie sa tam tylko mniej lub bardziej wyslizgane kamienie, dlatego niezbedne jest dobre obuwie do trekkingu, bo o skrecenie kostki lub zjechanie 100-300m w dol do morza wcale nie trudno (moj kolega podolal w trampkach, ale nie polecam tego naprawde :P). Usiasc na krawedzi stromej skaly ok. 300m n.p.m. i miec morze po obu stronach to uczucie warte zachodu, no a na samym szczycie mozna sie zalapac na przelot helikoptera tuz nad glowa albo spotkac... kota :) Cala wycieczka w gore i w dol zajela nam w sumie 2 godziny, wliczajac w to dlugie przerwy na podziwianie widokow i zdjecia.
Jesli ktos chce poplazowac i nie wyjezdzac za daleko z Alicante, to polecam plaze w San Joan d'Alicante, niz w centrum miasta, bo sa szersze i maja czystszy piasek. Woda natomiast w kazdym miejscu Costa Blanca o wiele cieplejsza, niz np. na Costa del Sol albo tym bardziej Costa de la Luz. Niestety, minusem jest brak prysznicow na plazy (sa jedynie kraniki do oplukania nog, pod ktorymi na sile tez mozna sie umyc, ale wyglada to komicznie).
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
namteH lubi ten post.
 
      
#49 PostWysłany: 13 Wrz 2015 16:13 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Lut 2015
Posty: 47
Jeśli ktoś ma auto to polecam od Benidormu w stronę Xabii odszukać na mapie Cala Moraig i tam się dostać :) Calpe jest piękne, ale to jest jeszcze pięknejsze. :D
Jeśli ktoś chce pobawić się w snorkeling to mnie udało się dotrzeć w dwa miejsca w pobliżu Alicante- jedno to Cap de l'Horta pomiędzy Alicante centrum a San Juan. Drugie to zaraz przy El Campello po drugiej stronie San Juan, nazywa się Banos de la Reina (inaczej: Punta dels Banyets de la Reina), dzikie skałki z wydrążonymi korytarzami po Rzymianach bodajże. Strasznie fajnie tam jest i niedaleko od Alicante :) I duuuużo kolorowych rybek :D
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.
mplucinski uważa post za pomocny.
 
      
#50 PostWysłany: 27 Paź 2015 01:37 

Rejestracja: 10 Sty 2015
Posty: 12
Ja od siebie polecam zamek. Jest prześliczny, świetny widok, można sobie pospacerować, samo dostanie się na górę jest wyzwaniem. Jeżeli chodzi o miejsca poza Alicante - polecam el Campello - fajne miasteczko, skomunikowane tramwajem, wieeeelka plaża ciągnąca się kilometrami, więc dosyć pusta. Wzdłuż plaży deptak, restauracje. Bardzo przyjemne miejsce.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#51 PostWysłany: 27 Paź 2015 01:41 

Rejestracja: 29 Cze 2015
Posty: 8552
złoty
Cytuj:
samo dostanie się na górę jest wyzwaniem.

Ale chyba nie autem lub winda? -:)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#52 PostWysłany: 28 Paź 2015 16:49 

Rejestracja: 10 Sty 2015
Posty: 12
boots napisał(a):
Cytuj:
samo dostanie się na górę jest wyzwaniem.

Ale chyba nie autem lub winda? -:)

No nie, autem nie :D My jechaliśmy rowerami i pogoda była dość upalna ;) Na piechotę wzdłuż drogi sprawa też zapewne nie jest łatwa, bo jednak jest spore nachylenie.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#53 PostWysłany: 28 Paź 2015 23:37 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 Wrz 2014
Posty: 397
Loty: 62
Kilometry: 131 038
niebieski
Bez przesady. Wejście nie jest takie strome i nie jest tak daleko :) A widoki bardzo ładne.
_________________
Image

Moje relacje:
Filipiny | Indonezja
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#54 PostWysłany: 02 Lis 2015 10:03 

Rejestracja: 20 Mar 2014
Posty: 51
Loty: 16
Kilometry: 28 363
Zamek fajnie jest zobaczyć również nocą dla pięknej panoramy rozświetlonego miasta. Tylko należny pamiętać że zwiedzanie odbywa się tylko do 20 :00. Ja polecam przejść się murami zamku i przejście uliczkami Calle San Antonio i Calle San Rafael. Dziwię się wszystkim tym co piszą że miasto Alicante to wystarczy jeden dzień na zwiedzanie. My na samo miasto poświęciliśmy 2,5 dnia i uważam że to w miarę optymalny czas aby zobaczyć piękno tego miasta. Polecam również bezpłatny Parc el Palmeral, jest to piękny park na obrzeżach miasta w którym znajduje się fajny wodospad i mnóstwo oczek wodnych, pięknych kwiatów itp. Dojazd komunikacją miejską. Co do jedzenia to obowiązkowo lollipop i chupa chups w Cervecería Sento!!! :D
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#55 PostWysłany: 13 Lis 2015 22:49 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Paź 2012
Posty: 547
Loty: 4
Kilometry: 4 702
niebieski
Cześć, zastanawiam się nad wykorzystaniem voucherów z FR i terminowo bardzo mi odpowiada kwietniowy lot do Alicante. Zastanawiam się gdzie warto byłoby spędzić 4 pełne dni. Wybieram się z moją babą.
Super rzuciło mi się w oczy Calpe - ze względu na to wzgórze/skałe ale też zauważyłem, że kilka osób poleca Benidorm. Jednak @Kafar odradza. Dlaczego? Oglądam na youtubach "Benidorm nightlife" i poza tancerką na stole nic strasznego nie widzę.
Ktoś był i może polecić jakieś konkretne miejsce na wypoczynek i zwiedzanie (raczej plaża w kwietniu słabo wchodzi w grę jak się domyślam).
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#56 PostWysłany: 14 Lis 2015 19:02 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Lis 2012
Posty: 5178
Zbanowany
@yoshi
O urodzie Benidormu już była dyskusja na forum. Między innymi nasz Kolega @jacakatowice spędził tam parę dni i na pewno On wie lepiej co i jak na miejscu. Ja byłem tylko przejazdem.
_________________
Marzy Ci się wycieczka rowerowa po Hiszpanii? Zapytaj! Coś podpowiem ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#57 PostWysłany: 14 Lis 2015 21:18 

11 dni byłem w Benidormie. Na szczęście miałem wypożyczone auto, to sobie objechałem całe wybrzeże. Od Torrevieja na południu do Denia na północy.
O Benidormie nie chcę się już powtarzać. Wpisz w forumową szukajkę. Jak pisze@ namteH, jest spory wątek o tym mieście. Ja go nie cierpię i nie polecam nikomu.
Za to Calpe to inna bajka. Jak najbardziej fajne miasto do spędzenia kilku- kilkunastu dni.
Tam sobie kupują nieruchomości Ci Angole , Niemcy i Skandynawowie, którzy dysponują grubszą kasą.
Od Benidormu to już Torrevieja lepsza. Chociaż to miasto i jego okolice jest dosłownie obstawione koloniami domów, domków, mieszkań i apartamentów, gdzie "zimują" emeryci z Europy północnej i zachodniej.
Góra
 PM off
namteH lubi ten post.
 
      
#58 PostWysłany: 15 Lis 2015 03:17 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 10 Cze 2011
Posty: 1508
Loty: 335
Kilometry: 498 640
W samym ALicante jest jeszcze dość znany park palmowy, bardzo ładny, jednak dość trudno dostępny. Z Ibisa trzeba kawałek przejść poboczem ruchliwej drogi a z drugiej strony też jest tor z przeszkodami... O, tutaj. Wstęp bezpłatny.

Image Image Image

Oraz statek, kopia hiszpańskich galeonów (tak myślę :P ) Wstęp 5e.

Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#59 PostWysłany: 15 Lis 2015 11:34 

Rejestracja: 10 Maj 2013
Posty: 2084
srebrny
@Roku, pod ten park można bez problemu z centrum dojechać autobusem nr 1.
Przystanek końcowy jest jakieś 100m od wejścia do parku, choć w drugą stronę trzeba się go nieco bardziej 'naszukać', bo nie odjeżdża z tego samego miejsca.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#60 PostWysłany: 15 Lis 2015 12:41 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 10 Cze 2011
Posty: 1508
Loty: 335
Kilometry: 498 640
No to ok. To jeśli chcecie iść do tego parku z centrum, to autobusem nr1. Dojście od strony Ibisa (dobre ceny, od 30 euro) nie nalezy do najprzyjemniejszych (chociaż się da). Podobnie z drugiej strony do stacji, mostu i portu (mówię o tej drodze nadmorskiej) też jest tor z przeszkodami (też się da).
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Ten temat został zablokowany, nie możesz edytować ani pisać nowych postów.  [ 107 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group