Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 26 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2
Autor Wiadomość
 Temat postu: Re: Alghero
#21 PostWysłany: 17 Paź 2021 17:59 

Rejestracja: 10 Kwi 2015
Posty: 85
@smieci Mnie też lody z Gelateria Oops przy via Baleari smakowały najbardziej. A w Alghero jest chyba z 50 lodziarni.
Góra
 Profil Relacje PM off
smieci lubi ten post.
 
      
Urlop na Krecie za 1077 PLN. Loty SWISS z Warszawy + noclegi Urlop na Krecie za 1077 PLN. Loty SWISS z Warszawy + noclegi
Majówka w USA: Seattle + Bozeman lub Missoula od 2639 PLN Majówka w USA: Seattle + Bozeman lub Missoula od 2639 PLN
 Temat postu: Re: Alghero
#22 PostWysłany: 18 Paź 2021 08:18 

Rejestracja: 12 Mar 2017
Posty: 302
Loty: 54
Kilometry: 160 144
Laczek Feluś napisał(a):
Ja też byłem we wtorek, 12.10. I może właśnie dlatego nic nie dostałem bo akurat lubię alko? :)


Jako, że wczoraj wieczorem dotarliśmy do Alghero, dziś z przyjemnością sprawdzimy tą pizze, a i ciekawe czy dostaniemy jakiś lokalny napitek na spróbunek.
Dodam, że też lubie alko :lol:

Macie też jakieś sprawdzone namiary na godną polecenia miejscówkę z pastą?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Alghero
#23 PostWysłany: 18 Paź 2021 19:31 

Rejestracja: 04 Lis 2018
Posty: 215
Ja też szukałem miejscówki z porządnym makaronem. Nawet pytałem wcześniej tubylców.
Ostatecznie obżarliśmy się w Trattorii Caragol i to było dobre doświadczenie.
Ale lokali jest dużo, nawet w połowie października i jest w czym wybierać, choć oczywiście to nie knajpy dla miejscowych.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Alghero
#24 PostWysłany: 24 Paź 2021 12:27 

Rejestracja: 12 Mar 2017
Posty: 302
Loty: 54
Kilometry: 160 144
Jedliśmy 2 razy w Ok pizza evolution.
Faktycznie pizza jest niezła, ale jak dla mnie tylko tyle.
Mamy naszą ulubioną włoską knajpę w Polsce i według mnie tutaj jest lepsza, ale oczywiście ile osób tyle opinii.
Braliśmy na wynos także o poczęstunku nalewką się nie wypowiem.
Dodam, że do każdej pizzy na wynos dają gratis piwo lub napój według życzenia.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Alghero
#25 PostWysłany: 01 Lis 2021 22:09 

Rejestracja: 11 Mar 2015
Posty: 76
Loty: 76
Kilometry: 137 970
Fachowcem nie jestem, raczej smakuje mi wszystko, jak ktoś przygotuje; byłem sam w Alghero, więc ciśnienia na jedzenia w restauracjach nie było, aczkolwiek zaliczyłem dwie:
Trattoria Da Mirko- w centrum starego miasta, szukałem po opiniach z google lokalu z pastą, naoglądałem się Makłowicza i miałem chęć na makaron z bottargą, plus do tego vongole, wyszło smacznie i przyjemnie, tylko porcja mała i razem z winkiem i coperto (2E) wyszło drogo, porcja 14 E, muszelki smaczne i pełne wszystkie. Podane bardzo szybko, nie zdążyłem zagryźć pieczywka na początek :) Była jedna starsza kelnerka, ale ogarniała, widać że doświadczona.

Ichnos Express- rzut beretem od miejsca mojego zakwaterowania, przypadkiem zauważone, oceny wysokie. Mała lokalna pizzeria z właścicielem, tanio i bardzo miły serwis. Pizza smaczna, nawet ciasto na brzegach bardzo dobre. Zamówiłem również domowe Tiramisu i piwko. Ceny z wino bardzo dobre, w opisywanej powyżej raczej bym nie zamówił, tu owszem, ale nie było potrzeby.

Wracając do meritum, specyfika moich podróży skłania mnie bardziej do jedzenia czegoś na wynos, bądź lokalnych słodkości, znalazłem więc coś takiego:
Bar Focacceria Milese- wpadałem często na kawkę i kanapkę na wynos, Focaccia świeża i prosta, bardzo smaczna w cenie 2,5-3 E, blisko dworca autobusowego

Da Bakery- Tu inna Focaccia, taka na płasko, w sumie nie wiem czemu tak samo się nazywają obie wersje, opcja na wynos na 2-2,5 E, smaczne, tłuste sycące

Bar Pasticceria Ciro- kawka i dużo słodkości do wyboru, rogalik z nadzieniem pistacjowym wypieścił moje podniebienie

Al Grottino- pizza na kawałki w zaułkach starego miasta, na szybko, najtańsza chyba po 1,5E !!!

Szukałem miejsc ciekawych, z dużą ilością opinii i ocenami ponad 4,5/5
Na lody chodziłem do Bar Gelateria Artigianale Bon Dia, na końcu pierwszej plaży, o wiele taniej niż w samym centrum, porcje bardzo duże, dwa smaki za 2,5E. Czyli ceny jak u nas.
Ooops, polecane tu było zamknięte, rożek po włosku to 'cono' :)
W centrum miasta, bodajże w lodziarni K2, różne smaki, w tym tytułowane moim ulubionym ciastkiem z włoskich wojaży- Cassatella Siciliani, tylko drogo :/

Ceny słodkości i kanapek na wagę w marketach (w Conad mieli duży wybór takich nie fabrycznie pakowanych, tylko świeżych na wagę) w sumie takie same jak na mieście, przy małych ilościach i krótkim pobycie nie ma co oszczędzać.
_________________
Jak pomogłem daj lajka, zaplusuj :)
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.
2 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Alghero
#26 PostWysłany: 30 Lis 2021 23:49 

Rejestracja: 21 Mar 2018
Posty: 1444
złoty
Zaliczyłem na świeżo dwie wymieniane powyżej pizzerie w Alghero:

OK Pizza Evolution - przyzwoicie, ale bez rewelacji. Jadalem lepsze pizze nawet i we włoskich restauracjach w Polsce. Pizze od 6.50 za 2-3 składnikowe do 10 i powyżej za bardziej wymyślne. Na koniec gratis po paluszku chlebowym z nutellą. Piwo drogawe - 5 euro za 0.66 ichnusy zwykłej albo 0.5 niefiltrowanej.

Pizzeria Pommodoro, bardzo niedaleko od tej pierwszej, na głównej Via XX Setttembre. Znacznie lepsza pizza (lepsze ciasto, smaczniejsze składniki) i odrobinę taniej. Brak gratisów.

Na kolejny raz zdecydowanie Pommodoro wygrywa.
Góra
 Profil Relacje PM off
smieci lubi ten post.
smieci uważa post za pomocny.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 26 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group