Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.

[ 131 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 3, 4, 5, 6, 7
Autor Wiadomość
 Temat postu: Re: Algarve
#121 PostWysłany: 26 Lis 2019 10:44 

Loty: 16
Kilometry: 34 129
Witam,

Poniżej załączam moją luźną opcję na dwa pełne dni:

1. Albandeira -> Estanquinha -> Barranquinho -> De Marinha -> Benagil -> Carvoeiro -> nocleg w Portimao

2. Beach Tres Irmaos -> De Camilo -> Ponta De Piedade -> Cabo De Sao Vicente -> Bordeira -> Arrifana -> powrót do Armacao De Pera (hotel)

3. W dniu wylotu Armacao De Pera i Praia De Falesia

Co warto zmienić, co wyrzucić z tego planu?
 Relacje PM off  

#122 PostWysłany: 26 Lis 2019 11:07 
Awatar użytkownika

srebrny
@wojtuss87: uściślijmy najpierw: to jest trasa rajdu samochodowego który masz zamiar przejechać czy wyjazd wypoczynkowy?

jeśli opcja 1 to spoko, dasz radę, jeśli opcja 2, to przejechać dasz radę, wypocząć już nie
 Relacje PM off  

#123 PostWysłany: 26 Lis 2019 11:11 

Wyjazd wypoczynkowy, dlatego zastanawiam się co z tego wyrzucić.
Odległości pomiędzy pozycjami z pierwszego punktu są niewielkie, dlatego pomyślałem że "można" to zrobić, ale pytanie jakim kosztem.
Pomożesz coś? :)
 Relacje PM off  

#124 PostWysłany: 26 Lis 2019 14:11 

Dziwny rozkład miejsc. Patrzyłeś na mapę? Moim zdaniem przy noclegu w Portimao wybierz się do Lagos, będziesz miał czas na spacer - ja w ogóle polecam wybranie się pieszo z Canavial do Ponte de Piedade i na Camilo. Jest punkt widokowy, jest ławka, tylko wziąć wino... a najwyżej wrócisz Uberem;) Jeśli wybierzesz się w miarę wcześnie to bez problemu podjedziesz po obiedzie do Sagres.

Drugi dzień - Armacao, Irmaos, Benagil, Carvoeiro, Albandeira i jeśli nie zaplanujesz zwiedzania jaskiń to możesz pojechać przez Silves do Aljezur i na Bordeirę - lub zrobić to w ogóle trzeciego dnia, zależy kiedy masz wylot.

#125 PostWysłany: 26 Lis 2019 15:03 

Dlaczego dziwny rozkład miejsc?
Wszystkie pozycje wyszczególnione w punkcie 1 dzieli max 9 km przy przemieszczaniu się samochodem. Na piechotę 5 km. Ponadto zbliżają mnie do Portimao do którego będę jechał z Faro.

W Armacao będę nocował więc zostawiłem sobie tą miejscowość na dzień powrotu.

W przypadku drugiego dnia zastanawiam się, żeby wykreślić Bordeira i Arrifana .
 Relacje PM off  

#126 PostWysłany: 26 Lis 2019 18:07 

Loty: 14
Kilometry: 15 993
niebieski
Czy miejsce wypadowe pieszo plus autobus to Albufeira czy Lagos. Interesują mnie ciekawe klify i plaże. Atrakcje miejskie na drufimw miejscu.
...a może Lagoa?
 Relacje PM off  

#127 PostWysłany: 28 Lis 2019 08:51 
Awatar użytkownika

Loty: 44
Kilometry: 107 224
niebieski
@krzysiekj24 Stronę wstecz tego wątku są opisy miejsc wraz ze zdjęciami gdzie bez można bez auta zakotwiczyć i się nie nudzić np. https://www.fly4free.pl/forum/algarve,1239,63172?start=100#p1252871
 Relacje PM off  

#128 PostWysłany: 28 Lis 2019 12:51 

niebieski
czarny38 napisał(a):
@krzysiekj24 Stronę wstecz tego wątku są opisy miejsc wraz ze zdjęciami gdzie bez można bez auta zakotwiczyć i się nie nudzić np. https://www.fly4free.pl/forum/algarve,1239,63172?start=100#p1252871

Tak cały temat już prześledziłem mam już niektóre typy dla siebie i trasę pieszą zawsze jednak mogę ją jeszcze raz przeanalizować i zmienić. Zastanawiam się czy z uwagi na fakt iż wiele ciekawych miejsc jest na północny zachód od Albufeira dosyć blisko dla pieszych wycieczek jak i również chciałbym skorzystać z wypłynięcia łodzią zobaczyć te widoki oraz delfiny skłąniam się żeby chociaż na 1 dzień raczej zostać w tej miejscowości a później do Lagos. Sagres nie wiem czy dam radę czasowo przez 3 dni.

Mam pewne wątpliwości odnośnie komunikacji miejskiej chyba najgorsza możliwa komunikacja z jaką się spotkałem mało połączeń i słabe.
Na lotnisku planowo będę o godz. 17tej z lotniska autobusem numer 14 lub 16 mam dojechać do dworca w faro i z tąd już Eva Transportes do Albufeiry albo do Lagos. Z uwagi na fakt czasu podróży i wieczoru zastanawiam się nad bliższą opcją czyli Albufeirą chyba ok 1 godziny szybciej.
Nie wiem czy wszystko uda się z tymi połączeniami by wogóle dojechać biorąc pod uwagę fakt ewentualnego opóźnienia samolotu/autobusu i brak wiedzy o tamtej okolicy więc czasowo sprawnie może tak nie wyjść by załapać się na dojazd do miejsca docelowego. (noclegu).
 Relacje PM off  

#129 PostWysłany: 29 Lis 2019 22:18 

niebieski
Gdzie według was lepiej się wybrać na nocleg w Algarve?
Lagos Portimaro Lagoa czy Albufeira i dlaczego. Czytając w google trochę mam mętlik. Najwięcej pozytywnych opinii o Lagos. Będę tam w grudniu na 4dni.
 Relacje PM off  

#130 PostWysłany: 29 Lis 2019 22:31 

niebieski
Mnie osobiście podoba się Lagos. Jest połaczony z ciekawymi miejscami (Sagres, Sao Vincente, Portimao...) a i samo miasto malownicze. Byłam 4 dni w kwietniu i ponownie wybieram się do Lagos jako bazy.
 Relacje PM off  

#131 PostWysłany: 13 Gru 2019 11:26 

niebieski
Wybór padł ze względu na podróżowanie komunikacją miejską na Albufeira potem do Lagos. Oba miejsca na wypadowe bardzo dobre. Lagas bardziej na pisze wycieczki natomiast Albufeira zwiedzanie wybrzeża łodzią plus delfiny.
 Relacje PM off  

[ 131 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 3, 4, 5, 6, 7

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: CommonCrawl [Bot] oraz 0 gości