Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 29 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 17 Lut 2016 16:08 

Rejestracja: 17 Lut 2016
Posty: 6
Witam serdecznie.

Nazywam się Grzesiek i śledzę forum odnośnie Albanii i Czarnogóry.
W zeszłym roku planowałem z żoną wyjazd własnym samochodem do Czarnogóry i wtedy zahaczyć na chwilę o Albanię.
Wybieramy się tylko ja i żona, a czas jaki chcemy poświęcić to max 10 dni. Nie zależy nam na szybkim dojezdzie, chcemy zwiedzać i cieszyć się widokami i przyrodą. Lubimy miejsca spokojne i odludne, cisza, ciekawe miejsca i niższe ceny przede wszystkim. Nie szukamy też wygód, a przez to zabieramy ze sobą namiot, który mam nadzieję będziemy dość często używać.
Termin jaki chcemy jechać to początek września. Jak wspomniałem, nie przeszkadza nam fakt, że jest (po sezonie?) większość dyskotek jest pozamykane, wręcz przeciwnie :)
Samochód mamy jaki mamy, jest to leciwy dziadziu z '98 roku, ale oszczędny i po remoncie :) co zachęca do długich tras.
Wyjeżdżamy z Krakowa, lub Krosna i chcemy jechać przez Słowację, Węgry, Chorwację (kawałek), BiH, Czarnogórę.
Dlaczego akuratnie ta trasa? Czytałem dużo na temat BiH, podobno trasa jest dość popularna ze względu na ciekawą trasę przez góry i wydrążone groty na trasie, a sam kanion Pivy jest podobno przepiękny!? Widziałem różne filmy z wypraw tamtą trasą, ale sam film podejrzewam że nie oddaje tego piękna, jak to zwykle bywa. Dalej to już pomalutku do Albanii na kila dni ponurkować w czystym i ciepłym morzu, poszwędać się trochę po miejscowościach, bazarkach i wtedy do domu, może przez Serbię? Jeszcze nie wiem.
Nie znalazłem za dużo informacji na temat tej drogi przez BiH a następnie przez kanion Pivy do Czarnogóry. Może inaczej, znalazłem opis wyprawy samochodem pewnej pary, dość dokładny, ale było to jakieś 2 lata temu, a sam artykuł był dość stary, więc sądzę że wiele się mogło zmienić.
Czy możecie mi dac jakieś dobre rady odnośnie tej ekspedycji? Stan dróg na tej trasie jeżeli ktoś miał okazję w niedalekim czasie jechać? Samochód jest dość leciwy, ale daje radę po trasach Europy i całej Polski, bo bardzo dużo jezdzimy z żoną po kraju, ale interesuje mnie przezde wszystkim przejazd przez BiH, góry i Czarnogórę. Sama Albania wyczytałem że nie grzeszy jakością dróg, ale jest to nasze miejsce docelowe więc jakoś damy radę.
Bardzo proszę o jakieś rady, może znacie ciekawe miejsca gdzie można rozłożyć namiot na nockę i podziwiac przy tym widoki? Pierwszy nocleg planujemy dopiero prawdopodobnie w BiH.

Do "kasiadookola":
Czytałem Twojego bloga z wyprawy stopem, genialna wyprawa i fajnie to wszystko opisałaś. :) Jakiś czas temu miałem taka samą wycieczkę, ale na Krym. Koniec końców wylądowałem z narzeczoną w Ałupce koło Jałty. Momentami było trochę strachu, bo była to nasza pierwsza taka wyprawa, w dodatku nic nie planowaliśmy oprócz samego dojazdu i powrotu. Były to nasze najlepsze wakacje - na spontana :)

Pozdrawiam i czekam na jakieś informacje od Was.
Grzegorz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
City break na Malcie za 909 PLN. Loty z Katowic i 5 nocy w hotelu dla pełnoletnich City break na Malcie za 909 PLN. Loty z Katowic i 5 nocy w hotelu dla pełnoletnich
Urlop w 4* hotelu (z wyżywieniem) na Costa Dorada za 2147 PLN. Wylot z Krakowa Urlop w 4* hotelu (z wyżywieniem) na Costa Dorada za 2147 PLN. Wylot z Krakowa
#2 PostWysłany: 17 Lut 2016 16:31 

Rejestracja: 28 Lip 2012
Posty: 6179
HON fly4free
jak już dojedziesz do Albanii, to polecam tę miejscówkę Lake Shkodra Resort warunki naprawdę europejskie, zresztą camping prowadzony jest chyba przez Anglików
2 lata temu też jechaliśmy wiekowym autem do Albanii ;) i tam spędziliśmy 3 dni, spaliśmy w tych "bell tents"
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3 PostWysłany: 17 Lut 2016 17:13 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Maj 2012
Posty: 1661
Loty: 1
Kilometry: 122
niebieski
Jechaliśmy tą trasą dwa razy (2013, 2014). Dokładnie to tak - Chyżne, Bańska Bystrzyca, Budapeszt, Mohacz, Sarajewo, Foca, Niksic (drugi raz przez Dubrownik), Podgorica, Szkodra, Durres, Wlora, Saranda. Wracaliśmy różnymi wariacjami przez BiH, Serbię, Macedonię, Chorwację (w sumie 4 wyjazdy w te rejony samochodem). Napiszę tylko że trasa jest rewelacyjna odcinki w BiH to bajka i te w okolicach Focy i te wcześniej w górach w okolicy Tuzli. W okolicach Focy i przejścia granicznego w Hum czasem brakuje asfaltu a droga jest szerokości osiedlówki a przychodzi mijać się z autobusami.

Widoki przepiękne, woda w Pivie lodowata ale kolor prześliczny. Przejazd tą trasą zajmuje nam z centrum Polski ok trzech dni na dużym luzie i z dwójką małych dzieci na pokładzie.

Najdalej z kempingów korzystaliśmy w Czarnogórze, w Albanii niby są ale to nie to samo co w np. w Chorwacji. Często bliżej im do nazwy pole namiotowe.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4 PostWysłany: 17 Lut 2016 19:42 
Site Admin
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 Maj 2011
Posty: 8990
Przeczytaj tę relację, podobna trasa:
jak-stracic-zaufanie-do-przewodnikow-balkany,1504,84010
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5 PostWysłany: 17 Lut 2016 19:53 

Rejestracja: 14 Mar 2014
Posty: 1239
Loty: 114
Kilometry: 156 105
niebieski
Właśnie miałem polecać tą relację, była bardzo oddająca klimat Bałkanów, góry w okolicy Tuzli hmmm widziałem tylko napisy Uwaga miny....ale widoki bardzo ładne, trasa i nawierzchnia dobra w okolicach Tuzli faktycznie odcinki szutrowe bardziej spowodowane osunięciami.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6 PostWysłany: 17 Lut 2016 23:12 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 Mar 2011
Posty: 152
Ok 3 dni, a ile tam jest km?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#7 PostWysłany: 17 Lut 2016 23:38 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Maj 2012
Posty: 1661
Loty: 1
Kilometry: 122
niebieski
2tys km nam wychodzi w jedną stronę.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#8 PostWysłany: 17 Lut 2016 23:59 

Rejestracja: 26 Sie 2014
Posty: 42
Muszę przyznać, że jak na 10 dni, to baardzo ambitną marszrutę sobie planujesz :)
Dojazd do granicy Czarnogóry najszybszą bośniacką trasą przez Doboj-Zenicę-Sarajevo-Focę-Hum to około 17-18h jazdy z Krakowa - ostatni odcinek (tak, jak pisał smieci) jest trudny (wąski, miejscami brak asfaltu) i wymaga wzmożonej uwagi. Droga przez Durmitor (z Hum na Zabljak) to dodatkowo z 2h do pierwszej "cywilizacji" - czyli Zabljaka właśnie. Jeśli planujesz jechać do BiH "na raz" to nadłożyłabym trochę drogi i pojechała przez Banja Lukę na Jajce - niesamowicie klimatyczne miasteczko (z Krakowa jechaliśmy 11h, jeśli mnie pamięć nie myli). Jest tam tani hostel oraz camping pod miastem. Stamtąd można pojechać wzdłuż Jablanicy do Sarajewa i jeśli nie chcecie zwiedzać stolicy (acz warto, zdecydowanie!) to ciśniecie na Focę, Hum i Zabljak. W samym Zabljaku oraz przysiółku Ivan Do niedaleko Czarnego Jeziora jest sporo campingów, można też zanocować na dziko wcześniej, w górach. Natomiast stamtąd do Albanii to jeszcze kawał drogi, zwłaszcza jeśli chcesz popływać w czystej wodzie ;) fajna część albańskiego wybrzeża zaczyna się na południu, za przełęczą Llogara (na północy są tragicznie zatłoczone piaszczyste plaże i generalnie syf). Średnia prędkość przemieszczania się po albańskich drogach oscyluje wokół 40 km/h, bo albo jest tragiczny asfalt, albo duży ruch (chyba żadne albańskie miasto nie ma obwodnicy...) albo autostrada okazuje się mieć ronda co 10 km ;)
Z południa chyba najsensowniej jest wracać przez Macedonię i Serbię, albo wręcz przez Kosowo (jest autostrada i to chyba taka "prawdziwa" ;)).

Jeśli masz jakieś konkretne pytania, to śmiało pisz :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#9 PostWysłany: 18 Lut 2016 10:08 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Maj 2012
Posty: 1661
Loty: 1
Kilometry: 122
niebieski
Tak dla zobrazowania :)
Odcinek Foca - Hum
Załącznik:
a1.jpg
a1.jpg [ 185.77 KiB | Obejrzany 7221 razy ]

Załącznik:
a2.jpg
a2.jpg [ 146.51 KiB | Obejrzany 7221 razy ]

Załącznik:
a3.jpg
a3.jpg [ 162.95 KiB | Obejrzany 7221 razy ]

Załącznik:
a4.jpg
a4.jpg [ 204.29 KiB | Obejrzany 7221 razy ]

Załącznik:
a5.jpg
a5.jpg [ 229.16 KiB | Obejrzany 7221 razy ]

Załącznik:
a6.jpg
a6.jpg [ 217.77 KiB | Obejrzany 7221 razy ]


i drogi w Albanii
Załącznik:
a7.jpg
a7.jpg [ 195.15 KiB | Obejrzany 7221 razy ]


zwykłe krajowe i międzynarodowe
Załącznik:
a8.JPG
a8.JPG [ 136.59 KiB | Obejrzany 7221 razy ]


autostrady
Załącznik:
a9.jpg
a9.jpg [ 131.25 KiB | Obejrzany 7221 razy ]


zwykłe węższe
Załącznik:
a10.jpg
a10.jpg [ 154.13 KiB | Obejrzany 7221 razy ]

Załącznik:
a11.jpg
a11.jpg [ 176.99 KiB | Obejrzany 7221 razy ]


i zwykłe szersze
Załącznik:
a12.JPG
a12.JPG [ 139.02 KiB | Obejrzany 7221 razy ]

Załącznik:
a13.JPG
a13.JPG [ 118.62 KiB | Obejrzany 7221 razy ]


i wszystkie to drogi główne a nie jakieś polne na zadupiu
Załącznik:
a14.jpg
a14.jpg [ 143.31 KiB | Obejrzany 7221 razy ]


Wszelkie niedogodności są jednak rekompensowane widokami i otoczeniem.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#10 PostWysłany: 18 Lut 2016 10:16 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Cze 2013
Posty: 589
Loty: 2
Kilometry: 1 679
niebieski
smieci napisał(a):
Przejazd tą trasą zajmuje nam z centrum Polski ok trzech dni na dużym luzie i z dwójką małych dzieci na pokładzie

oszalał bym chyba tyle czasu jechać :roll:

Ja, co prawda z 1 małym dzieckiem, takie dystanse pokonuje w max dobę, również na luzie ;)
wyjazd popołudniu/wieczorem, jazda całą noc, nad ranem drzemka, co celu w ciągu dnia...

W tym roku z dwójką pociech podobne plany 8-)

btw mając tylko 10 dni na taki wyjazd - nigdy w życiu :shock:
_________________
◄►◄►◄►◄►◄►◄►◄►◄►◄►◄►◄►◄►◄►◄►◄►◄►◄►◄►◄►◄►◄►◄►◄►◄►◄►
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#11 PostWysłany: 18 Lut 2016 11:23 

Rejestracja: 26 Sie 2014
Posty: 42
rysiekkk napisał(a):

Ja, co prawda z 1 małym dzieckiem, takie dystanse pokonuje w max dobę, również na luzie ;)
wyjazd popołudniu/wieczorem, jazda całą noc, nad ranem drzemka, co celu w ciągu dnia...



Ale to chyba nie tą konkretną trasę - tu nie dystans jest problemem, a wolne tempo przemieszczania się :) ja dodatkowo utknęłam swego czasu na 3h przez wypadek na drodze do Hum (w Bośni po kolizji nie wolno ruszyć auta do czasu przyjazdu policji) i się napatrzyłam na efekty nieuwagi/niewyspania ;))
No a poza tym nie każdy lubi/może jeździć nocą.

Inna sprawa, że wracając do pomysłu autora wątku, to zgadzam się, że 10 dni to zdecydowanie za mało na taką wyprawę - chyba, że ktoś chce tylko "objechać", bez wysiadania z auta niemalże. W takim przedziale to albo sama BiH i Czarnogóra, albo ewentualnie sama Albania z jak najszybszym dojazdem.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#12 PostWysłany: 18 Lut 2016 17:14 

Rejestracja: 17 Lut 2016
Posty: 6
Przepraszam że tak mało się udzielam w temacie, ale mam problem z dostawą internetu od operatora, bo właśnie jestem w trakcie zmiany ...
Czytam Wasze posty i widzę że wszyscy piszecie ze 10 dni to stanowczo za mało. Hmm, co tu zrobić w tej kwestii, sam już nie wiem. Muszę się chyba jeszcze zastanowić jak to ugryzć. Martwi mnie tylko odległość, bo nie jest to jednak mało, a jednocześnie kolejne wakacje nad Bałtykiem brzmią trochę oklepanie. Sama Chorwacja jest już zbyt droga. Znajomi są na Chorwacji co roku i skoro oni zaczęli już jęczeć że za drogo, to chyba musi tak być :) Nie wiem jak to porównać, bo nad naszym morzem mamy wynajęty cały domek, więc jest śmiesznie tanio.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#13 PostWysłany: 18 Lut 2016 18:15 

Rejestracja: 26 Sie 2014
Posty: 42
Ja bym w takim razie ograniczyła się do BiH i Czarnogóry. Zwiedzicie najciekawsze miejsca w obydwu krajach i wyjdzie to jeszcze akceptowalnie czasowo. Czarnogóra jest jednak znacznie tańsza od Chorwacji, choć jest dość tłumnie oblegana - polecam jechać w czerwcu albo we wrześniu i omijać największe kurorty (Budvę). Jeśli nie zależy wam na pluskaniu się stricte w morzu, to można zajechać do Albanii nad jezioro Szkoderskie - będzie taniutko, pusto (ja tam swego czasu miałam w sierpniu małą, dziką plażę tylko dla siebie) i ciągle jeszcze niedaleko.

Wybrzeże albańskie to jest jednak temat na dłuższy wyjazd :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#14 PostWysłany: 18 Lut 2016 23:13 

Rejestracja: 15 Lut 2016
Posty: 9
Sam polecam Albanię (byłem dwa razy, mój ulubiony kraj na Bałkanach) i w zasadzie gdybyś ograniczył się do zwiedzania tylko tego kraju to w 10 dni główne punkty dałoby radę. Dojazd przez Serbię byłby najszybszy. Jeśli masz jako takie doświadczenie jazdy na długich dystansach, nie będziecie robili wielu przerw i wyciągnięcie te średnio 100 km/h (oczywiście z postojami) to do granicy Albanii powinno udać się dojechać w ciągu jednego dnia.

Co do Czarnogóry - osobiście nie przepadam, z własnych doświadczeń mogę powiedzieć, że to najbardziej turystyczny kraj na Bałkanach.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#15 PostWysłany: 23 Lut 2016 19:18 

Rejestracja: 17 Lut 2016
Posty: 6
A gdyby tak pojechać do samej Albanii właśnie tą trasą? Zatrzymując się na przykład tylko na nocleg w BiH, gdzieś pomiędzy Sarajewem a granicą z Czarnogórą? Pytam Was jako oczywiście doświadczonych zmobilizowanych turystów. Sam osobiście jestem wydaje mi się doświadczonym kierowcą, ale wszystkie odcinki jakie do tej pory pokonywałem, były raczej pokonywane w oparciu o jak najszybszy dojazd i nie były to wyjazdy wakacyjne. Na wakacje do tej pory nie spieszyliśmy się i były to wyjazdy raczej nad nasz Bałtyk, więc zero problemu. Jak coś to 30 minut drzemki i ogień do celu.
Po dogłębnej analizie sytuacji i ocenie czasu, bardziej zależy nam na nurkowaniu w ciepłym morzu, i zobaczenie 3, 4 ciekawych miejsc. Z pewnością chcielibyśmy zobaczyć wodospad Kravice w BiH, ale to raczej w drodze powrotnej jeśli okaże się że wracamy tą stroną, być może też i Park Narodowy Plitvicka Jezera. Wcześniej w drodze koniecznie Kanion Pivy i przejechać te słynne tunele w skałach. Z pewnością jeszcze coś znajdę ciekawego, bo sporo tego znalazłem swego czasu, muszę tylko odgrzebać kilka wątków w zakładkach, co warto zobaczyć. Na chwilę obecną interesuje nas raczej zwiedzanie ciekawych miejsc, ale związanych z naturą, wodospady, jeziora, widoki, cisza od zgiełku :) Cerkwie, meczety i inne budowle historyczne zostawimy na inny raz.
Czy w takim przypadku sam wyjazd będzie ok? Oczywiście na spokojnie, bez zarzynania sie po drodze. Jedziemy odpocząć, a się zniechęcić. Wiem że to daleko na wakacje, ale przy dobrej organizacji i odpowiednim nastawieniu sama podróż też może być fajna.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#16 PostWysłany: 23 Lut 2016 20:15 

Rejestracja: 26 Sie 2014
Posty: 42
Z Krakowa do Sarajewa jest jakieś 14-15h jazdy, bez dłuższych postojów (do tego, co liczy google maps musisz dołożyć choćby czas na przekroczenie granicy). Jeśli chciałbyś pierwszy nocleg za Sarajewem (ostatnim miejscem, gdzie można na to liczyć w BiH jest Foca), to wychodzi jakieś 17 godzin do przejechania. Jeśli kolejnego dnia chciałbyś już dojechać nad albańskie wybrzeże, to też trzeba liczyć przynajmniej z 10 godzin w podróży. Powrót podobnie, jeśli planujesz odwiedzić Kravicę.
To, co pisał frimerke o średniej 100 km/h to można uskuteczniać przy dojeździe przez Serbię, w większości autostradami. W BiH autostrady brak (nie licząc dwóch krótkich fragmentów), sporo terenów zabudowanych (i policji na nich), a jak nie wiocha, to góry i też trudno o sensowną prędkość. W BiH przyjmuje się średnią prędkość rzędu 50, może 60 km/h.
Sam sobie odpowiedz na pytanie, na ile się to ma do "na spokojnie, bez zarzynania się po drodze" ;) Acz nie mówię, że się nie da, żeby nie było ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#17 PostWysłany: 23 Lut 2016 20:23 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Kwi 2014
Posty: 151
Loty: 138
Kilometry: 319 915
Weź tylko pod uwagę że nurkowanie w Albanii to dopiero mniej więcej od Vlory na południe bo wyżej jest piasek i raczej brak widoczności
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#18 PostWysłany: 27 Lut 2016 15:04 

Rejestracja: 17 Lut 2016
Posty: 6
Czyli w przypadku piaszczystej plaży snurkowanie raczej odpada? Tą formą zwiedzania podwodnego świata zaraziłem się nad Morzem Czarnym. Teraz wiem dlaczego ta forma spędzania czasu tak bardzo uzależnia :) Fakt, tam gdzie byłem plaże są kamieniste, małe i drobne kolorowe kamyczki, coś jak na południowym wybrzeżu Wielkiej Brytanii. Szczerze mówiąc to z wody mogłem nie wychodzić. Gdyby nie niemiłosiernie parzące wręcz Słońce, to pewnie bym się w tej wodzie rozpuścił. Coś niesamowitego. Niestety nad naszym moriem nie da się tak, a szkoda. Rozmarzyłem się ...
Morze faktycznie warto stanąć na głowie i wydłużyć pobyt do 2 tygodni. Wtedy 2 dni na sam dojazd i 2 na powrót i zostaje przeszło tydzień na moczenie rzopy i snucie się po bazarkach.
A jak ma się sprawa jeśli chodzi o namioty w Czarnogórze i Albanii? Są jakieś duże różnice w tej formie spędzania nocy? Nie chodzi mi tutaj o same pola namiotowe, bo takowe na pewno istnieją, biorę w większości pod uwagę spanie na dziko gdzieś koło plaż. Próbował już ktoś tego? Czy to w ogóle jest bezpieczne w tych krajach, oczywiście biorąc pod uwagę dany kraj, bo wiadomo że okraść to nas i pod własnym domem mogą, ale tak z turystycznego punktu widzenia, jest bezpiecznie?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#19 PostWysłany: 27 Lut 2016 18:49 

Rejestracja: 26 Sie 2014
Posty: 42
2 tygodnie to zdecydowanie lepszy pomysł :)
Jeśli idzie o namiot, to w Czarnogórze w okolicy plaż może być trudno, bo całe wybrzeże jest zatłoczone, acz kojarzę z relacji, że czasem się ludziom udawało. W Albanii znacznie łatwiej, bo jest bardzo dużo dzikich plaż, sama spędziłam na jednej z nich kilka dni (więc mogę dać namiar na miejscówkę;)). Niestety nie ma co liczyć na plażową infrastrukturę (choćby dostęp do słodkiej wody) - chyba, że coś się pozmieniało od 2013 roku.
Zastanawiam się natomiast, jakie miejsce polecić Ci jeśli idzie o to "snucie się po bazarkach" - prawdę mówiąc, z tego co widziałam, to w Albanii na wybrzeżu są albo wiochy (w których nie liczyłabym na bazarek) albo kurorty (przy których ciężko się rozbić na dziko). Ogólnie wybrzeże albańskie w tej zagospodarowanej części to raczej disco bary i imprezownie ;) bazarkowego klimatu najlepiej poszukać w interiorze (Berat, Gjirokaster).
A, wracając do bezpieczeństwa - moim zdaniem nie ma się czego obawiać :) spędziłam w Albanii 2 tygodnie, przemieszczając się głównie stopem i śpiąc na dziko/na polach namiotowych...nie czułam się nigdzie zagrożona ;) wiadomo, wszędzie trzeba zachować podstawowe zasady bezpieczeństwa - ale to właściwie tyle.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#20 PostWysłany: 28 Lut 2016 19:24 

Rejestracja: 17 Lut 2016
Posty: 6
Co do miejscówki to chętnie sie dowiem, cenimy sobie ciszę i spokój :) W której części Albanii najłatwiej znalezć dzikie plaże? Nasz problem będzie taki że będziemy musieli dostać się tam autem, bo skoro dzikie, to zapewne z dala od miasteczek, czy wiosek, a z autem wiadomo jak jest. Mało to ekologiczne, ale co zrobić. Na kilku filmach z YouTuba widziałem ujęcia plaż, gdzie ludziska rozbijają namioty przy wodzie i samochody mają koło siebie, więc takowe widać istnieją :) A skoro dzikie i bezludne, to zapewne ciężko świeżakom na nie trafić :) Nawet w przypadku objazdu, zostawić auto w jakiejś pobliskiej miejscowości, a dojść czy też podjechać czymś na jakąś polecaną plażę pobliską plażę i spędzić tam cały dzień.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 29 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 6 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group