Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 21 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: Durres czy Wlora?
#1 PostWysłany: 25 Cze 2021 21:35 

Rejestracja: 26 Mar 2013
Posty: 13
Cześć. Mam dokładnie trzy dni aby poczuć klimat Albanii. Mamy własne auto i po dużym objedzie Czarnogóry chcemy ostanie dni wakacji spędzić w Albanii. Rano lubimy zwiedzać a popołudniu plażować. Nie mogę się zdecydować jakie miasto w Albanii będzie najlepsze na spędzenie trzech dni aby wycisnąć ile się da z tego ciekawego kraju w tak krótkim czasie. Za wszelkie wskazówki doświadczonych będę bardzo wdzięczny!
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wczasy na Rodos: tydzień w hotelu z wyżywieniem za 1840 PLN (wylot z Krakowa) Wczasy na Rodos: tydzień w hotelu z wyżywieniem za 1840 PLN (wylot z Krakowa)
Zbiór tanich lotów Ryanair od 118 PLN! Tylko świetne kierunki: Włochy, Chorwacja i Grecja z polskich miast Zbiór tanich lotów Ryanair od 118 PLN! Tylko świetne kierunki: Włochy, Chorwacja i Grecja z polskich miast
 Temat postu: Re: Durres czy Wlora?
#2 PostWysłany: 25 Cze 2021 22:07 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Maj 2017
Posty: 1169
Loty: 375
Kilometry: 405 190
niebieski
@tunczyk5 ja bym wybrał Wlorę. Durres jest blisko Tirany i każdy "tirańczyk" tam pędzi. Do Wlory trochę dalej. Poza tym mniej tłoczno i jakby bardziej malowniczo. Opieram na własnych doświadczeniach. W minionym roku byłem w Durres - tłoczno i mało miejsca, taka większa wieś. Wlora, to inny "ekosystem". Jak masz dowolność w wyborze: Wlora.
Góra
 Profil Relacje PM off
tunczyk5 uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Durres czy Wlora?
#3 PostWysłany: 25 Cze 2021 22:17 

Rejestracja: 01 Cze 2014
Posty: 254
niebieski
Z tych dwóch do wyboru to bezapelacyjnie Vlora. Ładniejsze wszystko.
Góra
 Profil Relacje PM off
tunczyk5 uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Durres czy Wlora?
#4 PostWysłany: 26 Cze 2021 09:51 

Rejestracja: 16 Cze 2013
Posty: 83
Loty: 74
Kilometry: 106 462
Vlora, ładniejsze plaże w okolicach/na obrzeżach Vlory (plaża w samym mieście mówiąc delikatnie nie jest przesadnie malownicza) plus z Vlory można wybrać się na boat tour.
Mając auto nie będzie problemu z dojazdem na ładniejsze plaze.
_________________
Moje relacje:
- Kosowo https://www.fly4free.pl/forum/viewtopic.php?t=159820
- Liban https://www.fly4free.pl/forum/viewtopic.php?f=214&p=1566128#p1566128
Góra
 Profil Relacje PM off
tunczyk5 uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Durres czy Wlora?
#5 PostWysłany: 26 Cze 2021 10:00 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2015
Posty: 4514
złoty
@1955845624, z tą wsią to przesadziłeś, Durres to jak dobrze pamiętam drugie co do wielkości miasto w Albani, a jeśli chodzi o hotele i plaże to ciągną się 15 km na południe od miasta i większość tam wypoczywa, np Golem
Góra
 Profil Relacje PM off
tunczyk5 uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Durres czy Wlora?
#6 PostWysłany: 26 Cze 2021 10:57 

Rejestracja: 26 Mar 2013
Posty: 13
Dzięki za odpowiedzi. A czy po względem zwiedzania Vlora nie jest "słabsza"? Czekam na dalsze opinie.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Durres czy Wlora?
#7 PostWysłany: 26 Cze 2021 13:00 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Lip 2012
Posty: 3711
srebrny
Wlora to typowe miasto turystyczne, nie ma tam nic do zwiedzania. Fajne, klimatyczne miasto to Szkodra jak chcesz poczuć Albanię.
W okolicach Szkodry nie ma natomiast ładnych plaż. Zresztą we Wlorze też nie ma. Trzeba wyjechać poza miasto na południe w stronę Dhermi.
_________________
"Ten, kto znalazł się za drzwiami, pokonał najtrudniejszy etap podróży" - przysłowie duńskie
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Durres czy Wlora?
#8 PostWysłany: 26 Cze 2021 13:03 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Wrz 2015
Posty: 1449
Loty: 110
Kilometry: 152 968
srebrny
Zdecydowanie z tych dwóch miast to bardziej albańska jest Wlora. Z okolicznych plaż mi się bardzo podobała ta w Orikum - jest wąska i żwirowa, ale za to woda jest krystaliczna. Plaże w samej Wlorze są dość słabe i nie za czyste. Piaszczysta, całkiem przyjemna i blisko Wlory jest ta plaża:
https://www.google.pl/maps/place/Barrac ... 19.4316602

W zakresie atrakcji w okolicy to bardzo polecam park archeologiczny w Apolonii. Jako ciekawostka dodam, że tam dużą część prac wykopaliskowych prowadzili Polacy:
https://www.google.pl/maps/place/Apollo ... 19.4727778

Podobno przełęcz między Orikum i Sarandą jest bardzo malownicza, a teraz chyba nawet ma całkiem niezłą drogę.
Z atrakcyjnych miast to moim zdaniem koniecznie trzeba zobaczyć Gjirokastrę, chociaż jest do niej kawałek z Wlory. Nieco bliżej jest Berat, który ma podobny klimat i wygląd.
A z atrakcji przyrodniczych polecam źródło Niebieskie Oko:
https://www.google.pl/maps/place/The+Bl ... 20.1925238

Dalej położone (za Sarandą) są ciekawe ruiny w Butrincie.
To tyle, na 3 popołudnia na pewno coś z tego można wybrać 8-)
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
2 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Durres czy Wlora?
#9 PostWysłany: 26 Cze 2021 13:13 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Lip 2012
Posty: 3711
srebrny
Moim zdaniem przełęcz Llogara taka sobie. Przejeżdżałem tamtędy kilka razy i zawsze było dużo albańskich samochodów na parkingach. Tam jest Park Narodowy Llogara i są tam chyba fajne miejsca do połazikowania ale gdybam bo tam nie chodziłem osobiście.
Blue eye fajne, roślinność ładna i bujna no i oczywiście rzeka.
_________________
"Ten, kto znalazł się za drzwiami, pokonał najtrudniejszy etap podróży" - przysłowie duńskie
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Durres czy Wlora?
#10 PostWysłany: 30 Cze 2021 09:14 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Cze 2021
Posty: 67
Zbanowany
tunczyk5 napisał(a):
Cześć. Mam dokładnie trzy dni aby poczuć klimat Albanii. Mamy własne auto i po dużym objedzie Czarnogóry chcemy ostanie dni wakacji spędzić w Albanii. Rano lubimy zwiedzać a popołudniu plażować. Nie mogę się zdecydować jakie miasto w Albanii będzie najlepsze na spędzenie trzech dni aby wycisnąć ile się da z tego ciekawego kraju w tak krótkim czasie. Za wszelkie wskazówki doświadczonych będę bardzo wdzięczny!


Wróciłam niedawno z Albanii, byłam w Durres ale okolice centrum i poza wieżą resztkami murów nic ciekawego. Plaża w mieście paskudna a i ten pasaż też nic ciekawego. Jak jechałam w stronę Vlory to widać było nowe hotele przy morzu i z daleka te plaże wyglądały na oki. Vlora jest ładniejsza i mniej ludzi tam było, a i ceny jedzonka też super 12euro za talerz ryb i owoców morza, sałatka, chleb i litr domowego wina. Facet twierdził że to pól porcji dla jednej osoby. Mnie to zajeło prawie 2h jedzenia i picia ;)
Góra
 Profil Relacje PM off
Bruner uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Durres czy Wlora?
#11 PostWysłany: 30 Cze 2021 13:42 

Rejestracja: 14 Lip 2018
Posty: 421
niebieski
kika28x napisał(a):
[
Wróciłam niedawno z Albanii, byłam w Durres ale okolice centrum i poza wieżą resztkami murów nic ciekawego.

największy antyczny amfiteatr na Bałkanach to faktycznie nic ciekawego...
_________________
http://hanyswpodrozach.blogspot.com/
Góra
 Profil Relacje PM off
iwan-82 lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Durres czy Wlora?
#12 PostWysłany: 12 Lip 2021 08:49 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Kwi 2012
Posty: 1407
niebieski
Cicha_Woda napisał(a):
Zdecydowanie z tych dwóch miast to bardziej albańska jest Wlora. Z okolicznych plaż mi się bardzo podobała ta w Orikum - jest wąska i żwirowa, ale za to woda jest krystaliczna.


Plaża w Orikum zdecydowanie lepsza niż w we Wlorze. Można tam dojechać busem za 100 ALL. Przystanek koło ronda: https://goo.gl/maps/AN9Awko84TeTBRrd6 zajmuje to ze 30 minut.
My jechaliśmy o 10:00 (odjechał chwilę po), a wracaliśmy z Orikum o 15:30
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
Cicha_Woda lubi ten post.
2 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Durres czy Wlora?
#13 PostWysłany: 12 Lip 2021 13:45 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 Sty 2012
Posty: 4473
srebrny
@Cicha_Wodaha @littleboy19899 Czy w Orikum mają prysznice na plaży?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Durres czy Wlora?
#14 PostWysłany: 12 Lip 2021 14:59 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Wrz 2015
Posty: 1449
Loty: 110
Kilometry: 152 968
srebrny
@wtak
W 2017 roku na pewno ich jeszcze nie było w zasięgu wzroku od tej knajpki: https://www.google.pl/maps/place/Komple ... 19.4627076
A swoją drogą to mieli tam przepyszną ośmiornicę z grilla. Olbrzymia porcja (dosłownie 1 kg) kosztowała naprawdę niewielkie pieniądze i razem z przyjaciółką ledwo ją zjadłyśmy. Po takim posiłku nie chodziłyśmy daleko tylko rozłożyłyśmy się na plaży kilka metrów dalej :D
Góra
 Profil Relacje PM off
szfarcjeger lubi ten post.
2 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Durres czy Wlora?
#15 PostWysłany: 12 Lip 2021 15:30 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Kwi 2012
Posty: 1407
niebieski
@wtak tam gdzie my akurat leżeliśmy był prysznic. Wyglądał na samorobke ale był.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
wtak uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Durres czy Wlora?
#16 PostWysłany: 09 Sty 2022 12:06 

Rejestracja: 13 Lut 2018
Posty: 73
Na początku maja planuję 4 noce w Albanii (szalona śr) i aktualnie zastanawiam się jak rozłożyć ten wyjazd. Z tego co się zorientowałem to na Tiranę wystarczy jeden dzień lub nawet kilka godzin. W związku z tym na wiosenny krótki pobyt warto skierować się do Durres czy jednak do Wlory?
Czy na początku maja nie będzie problemów z dojazdem z Tirany do Wlory?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Durres czy Wlora?
#17 PostWysłany: 09 Sty 2022 13:07 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 Paź 2016
Posty: 1195
Loty: 399
Kilometry: 662 743
srebrny
Zdecydowania Wlora. Sama miejscowość nie jest za bardzo warta uwagi, ale Durres też nie jest, a z Wlory można zrobić ciekawe wycieczki np. na przełęcz Llogara i do Dhermi. Można się też wybrać do Laguny Narta, spokojne miejsce i ładny Monastyr.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Durres czy Wlora?
#18 PostWysłany: 09 Sty 2022 14:56 

Rejestracja: 13 Lut 2018
Posty: 73
Chciałbym w trakcie tego pobytu poruszać się bez konieczności wynajmowania samochodu. Widzę, że do Dhermi jest możliwość dojazdu busikiem. Jak wygląda sprawa z pozostałymi atrakcjami?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Durres czy Wlora?
#19 PostWysłany: 23 Lip 2022 19:48 

Rejestracja: 20 Mar 2018
Posty: 328
Loty: 32
Kilometry: 63 212
Czy ktoś może podać namiary na ten autobus kursujący pomiędzy Wlorą a Orikum lub dalej do Dhermi?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Durres czy Wlora?
#20 PostWysłany: 01 Wrz 2022 19:47 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 Cze 2018
Posty: 629
Loty: 101
Kilometry: 176 819
złoty
We Wlorze na pewno warto się wybrać na wycieczkę łodzią ze względu na bliskość pięknego i dzikiego Półwyspu Karaburun. Rejsy dużą łodzią startują o 10 (trzeba być 30-40min szybciej), płyną na plażę na Półwyspie, zatrzymują się przy jaskini Haxhi Alia oraz na wyspie Sazan. W sierpniu 2022r. cena biletu wynosiła 21EUR/os dorosłą, 13 EUR dla 5-10lat, dzieci 0-4 za free. Mniejsze łódki, które wpływają do środka jaskini kosztują dodatkowe 10EUR.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 21 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group