Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 11 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 08 Lut 2018 13:16 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Mar 2013
Posty: 2921
Loty: 476
Kilometry: 1 136 630
niebieski
Az dziwne, ze nie ma tematu o Alaska Airlines, chociaz linie sa wspomniane w kilku miejscach.

Zalety:
-stosunkowo duzo miejsca na nogi w ekonomicznej
-darmowa rozrywka pokladowa przez wifi
-wifi na pokladzie, niestety platne
-darmowy wybor miejsc w samolocie
-darmowy bagaz na lotach w obrebie Alaski
-darmowe napoje bezalkoholowe w ekonomicznej

Wady:
-bagaz platny $25 za sztuke w ekonomicznej, limit do 25kg za sztuke.
-upgrade do pierwszej klasy oferuje tylko miejsce w pierwszej klasie, posilek i 2 sztuki bagazu. Brak wstepu do saloniku, brak naliczonych ekstra mil. Klasa tyryfowa U jest traktowana tak samo, jak ekonomiczna.
-pierwsza klasa typowa dla amerykanskich lini, duze fotele, ktore nie rozkladaja sie za bardzo.
-na nocnych lotach brak posilkow w pierwszej klasie, tylko drinki.

Sniadanie z pierwszej klasy, zdjecie sprzed 2 lat z innego watku.
Image
_________________
Carpe Diem.
Góra
 Profil Relacje PM off
Tufli lubi ten post.
 
      
Duży zbiór lotów z bagażem rejestrowanym do Azji z Budapesztu od 1875 PLN! Duży zbiór lotów z bagażem rejestrowanym do Azji z Budapesztu od 1875 PLN!
Zbiór lotów do Chorwacji: Zadar, Pula, Split i Dubrownik z Polski od 150 PLN Zbiór lotów do Chorwacji: Zadar, Pula, Split i Dubrownik z Polski od 150 PLN
#2 PostWysłany: 08 Lut 2018 13:34 

Rejestracja: 24 Paź 2012
Posty: 1316
srebrny
A propos tego platnego bagazu, to sa wyjatki. Jak lecialem z nimi pare lat temu to nie placilem nic bo (i) przylot i wylot byly wystawione na bilecie Lufthansy a (ii) loty wewnatrz Alaski lapaly sie pod ten paragraph:
"Customers ticketed for travel solely within the state of Alaska First 3 bags free;
additional bags $75 each "
_________________
Yukon - tworzy sie
Azerbejdżan - zakończona

Laponia | Komory | Bahrajn | Senegal | Santiago de Chile | Guca | Ladakh | Palestyna | Athos | Ziemia Ognista | Syberia zimą

Instagram: @podruuznik
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3 PostWysłany: 08 Lut 2018 13:47 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Mar 2013
Posty: 2921
Loty: 476
Kilometry: 1 136 630
niebieski
To co napisalam wyzej dotyczy biletow kupowanych tylko na loty w AS, a darmowy bagaz w obrebie Alaski uwzglednilam, jest w zaletach. Jak kupi sie bilety u partnera i bagaz jest wliczony, to nie doplaca sie w AS.

Przetestowalam wszystkie opcje:
-loty kupione u partnera, AS jeden z lotow, bagaz wliczony w cene wszystkich lotow
-loty AS wewnatrz Alaski, darmowy bagaz
-loty AS poza Alaske, platny bagaz chyba ze pierwsza klasa, wtedy dwa darmowe

Alaska Airlines kupila Virgin America, wiec beda mieli wieksza siec: https://www.alaskaair.com/content/trave ... light-plan
_________________
Carpe Diem.
Góra
 Profil Relacje PM off
marek2011 lubi ten post.
 
      
#4 PostWysłany: 10 Wrz 2018 17:16 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Lis 2013
Posty: 2620
Loty: 194
Kilometry: 512 596
złoty
Lot Alaska Airlines odbyty właściwie przez przypadek na trasie: LIH-SEA (Delta odwołała nam lot i w ostatniej chwili przebookowała na AS). Samolot B737-800, lot o czasie.

Klasa ekonomiczna, jak dla mnie dosyć słabo: ponad 5h lot na którym nie można było kupić praktycznie nic do jedzenia, nie było ani ciepłego posiłku ani nawet zwykłych kanapek. Bardzo dziwne. Na pokładzie zimno pewnie jak na Alasce ;) a mimo, że lot nocny to nie było nawet kocy do przykrycia (dla jednych pewnie głupota dla mnie nie zwłaszcza w przypadku lotu nocnego). Moim zdaniem fotele prawie tak niewygodne i twarde jak w lotowskich B738, trudno na nich zasnąć.

Brak rozrywki pokładowej, za opłatą wydają iPady. Standardowa ilość miejsca na nogi w zwykłej klasie ekonomicznej. Za darmo do picia woda i jakiś batonik do jedzenia (być może w trakcie lotu chodzili jeszcze z innymi darmowymi napojami ale próbowałem spać więc nie kojarzę ;) ).

Obsługa na lotnisku bardzo słaba, agent najpierw chciał nadać nam bagaż na połowę podróży do Paryża (mieliśmy na jednym bilecie LIH-SEA-CDG-VIE) twierdząc, że z Austrianem (który miał obsługiwać ostatni odcinek) nie mają podpisanej umowy odnośnie bagażu rejestrowanego, a później - na naszą prośbę - przez 30 min. walczył ze swoim systemem o to, aby bagaż nadać tylko do SEA. Dziwił się, że nie chcemy odebrać walizek w CDG, gdzie przesiadka miała wynosić ok. 1h (nie byłoby szansy odebrać walizek w Paryżu i ponownie ich nadać na lot do VIE). Na końcu powiedział, że nie wydrukuje kart pokładowych bo nie może przydzielić miejsc więc mamy udać się bezpośrednio do bramki w celu odbioru kart. Oczywiście nie przepuścili nas przez kontrolę, musiałem się wracać do check-in Alaski, aby karty jednak wydrukowali bez miejsc...

Ciężko oceniać linię po jednym locie ale mnie nie dali żadnych powodów, aby przypuszczać, że faktycznie są (podobno) najlepszą linią lotniczą w USA. Leciałem raz Virgin America na dużo krótszej trasie (LAS-SFO) i żałuję, że to nie oni kupili AS tylko stało się na odwrót ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5 PostWysłany: 11 Wrz 2018 01:24 

Rejestracja: 10 Sie 2017
Posty: 458
@monroe
Co prawda Alaską nigdy nie leciałem, ale za to amerykańską wielką trójką zdarzało mi się całkiem niedawno latać wewnątrz Stanów. Łącznie miałem co najmniej kilka "red-eye flights" DL, UA i AA - długość między 2500 a 4000 km, co daje między 3 a 5 godzin lotu. Nigdy nie dostałem nic więcej niż precelki plus sok do picia. Owszem można kupić w rozsądnych cenach na pokładzie jedzenie/alkohol, ale płacąc czasem 400-500$ za bilet to chciałoby się trochę więcej... tym bardziej, że za takie pieniądze można polecieć ze Stanów np. do Europy czy Azji ;-) Z kolei na locie BOS-AMS Deltą niedługi czas temu było świetnie -> pełno żarcia, alkohole włącznie z "12" whiskey w cenie biletu klasy drewnianej. Ogólnie myślę, że nie wolno porównywać lotów intra-US z international - to w zasadzie dwie różne bajki. Choć Alaskę będę chciał sprawdzić, bo trzy dni temu odpaliła połączenie z mojego Pitta do Seatle ;-)
_________________
The Fire, baby. It'll burn us both. It'll kill us both. There's no place in this world for our kind of fire. My warrior woman. My Valkyrie. You'll always be mine. Always... and never.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6 PostWysłany: 11 Wrz 2018 10:38 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Lis 2013
Posty: 2620
Loty: 194
Kilometry: 512 596
złoty
@LLAP
Zdaję sobie sprawę, że na lotach krajowych w USA nie dostanę w ekonomicznej niczego poza preclami i wodą/kawą/herbatą/sokiem. To nie był mój pierwszy lot wewnątrz Stanów, nie porównuję też krajówki do lotu poza USA. Sęk w tym, że na pokładzie "Alaski", który rozkładowo trwał ponad 5h w nocy, nie można było kupić ani nic ciepłego do jedzenia ani nawet zwykłej kanapki a akurat byliśmy w potrzebie. Jedynie jakieś zestawy za $6, które zawierały np. precle, chipsy, krakersy, hummus i... salami (?!). Miałem okazję testować po USA m.in.: AA, Deltę, Southwest, VA i JetBlue + właśnie Alaskę. Spodziewałem się po tych ostatnich więcej niż po pozostałych skoro są ponoć najlepszą linią w USA... ;) No i brak kocy/poduszek na locie nocnym, gdy klima chłodzi poniżej 20 stopni - trochę słabo moim zdaniem, bo Alaska to raczej nie jest typowy LCC.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#7 PostWysłany: 11 Wrz 2018 10:47 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Mar 2013
Posty: 2921
Loty: 476
Kilometry: 1 136 630
niebieski
Byc moze brak jedzenia do kupna wynikal z lotu nocnego? Skoro nawet w First nie serwuja posilkow w nocy. Mnie tez zamrozili kiedys na locie Alaska - Seattle. Nie mniej nie zrazam sie do nich, zwlaszcza, ze na wielu trasach nie maja konkurencji lub sa konkurencji w stosunku do reszty.
_________________
Carpe Diem.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#8 PostWysłany: 11 Wrz 2018 15:28 

Rejestracja: 10 Sie 2017
Posty: 458
@monroe

Okej, teraz zatrybiłem - wczoraj wieczorem mi się wszystko źle przeczytało - zakrawa to na jakiś czarter w wykonaniu EnterAir'a i rzeczywiście zgadzam się, że już Spirit czy JetBlue maja twardszy produkt w tej kategorii ;-)
_________________
The Fire, baby. It'll burn us both. It'll kill us both. There's no place in this world for our kind of fire. My warrior woman. My Valkyrie. You'll always be mine. Always... and never.
Góra
 Profil Relacje PM off
monroe lubi ten post.
 
      
#9 PostWysłany: 17 Sty 2020 16:48 

Rejestracja: 28 Mar 2014
Posty: 191
Loty: 22
Kilometry: 63 900
Powiedzcie mi proszę jak Wasze doświadczenia ze sprawdzaniem wymiaru podręcznego w AS? Obecnie podają max. 54x35x23 cm. Czy jeśli miałbym brać walizkę, gdzie zamiast 35 byłoby 45, to lepiej wziąć miękką torbę / plecak i w razie czego wyjąć co nieco? Również przy okazji takie samo pytanie odnośnie Delty, jeśli wolno zrobić mały off-topic.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#10 PostWysłany: 12 Mar 2020 14:51 

Rejestracja: 04 Sty 2013
Posty: 2236
Loty: 285
Kilometry: 460 659
złoty
Gdyby ktoś miał opóźnienie lotu AS, to polecam napisać maila z prośbą o voucher - mieliśmy niecałe 3h opóźnienia na trasie LAS-SFO, po wysłaniu maila dali vouchery o wartości 75$ na pasażera.
Oprócz tego przy checkinie dostaliśmy kupony na jedzenie (po 12$ na osobę, trzeba było o nie wyraźnie poprosić, sami nie proponowali), a potem w międzyczasie przysłali mailem kolejne 12$ dla każdego już bez pytania.
Góra
 Profil Relacje PM off
badmoon lubi ten post.
 
      
#11 PostWysłany: 27 Gru 2020 22:26 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 Sie 2010
Posty: 4825
Loty: 307
Kilometry: 514 401
Ostrzeżenia: 1
HON fly4free
za TPG

KOD: LETSGOBOGO
San Jose SJC - Kahului Airport OGG Hawaje
Załącznik:
aa.PNG
aa.PNG [ 175.33 KiB | Obejrzany 3209 razy ]
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 11 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: ncn oraz 8 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group