Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 4 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 19 Sty 2019 20:52 

Rejestracja: 04 Sty 2019
Posty: 23
Lądowanie - dwie karty migracyjne do wypełnienia. Pełen luz.
Odprawa dość szybka - po 40 minutach od lądowania byliśmy już w zamówionej taksówce (jak załatwić tani dojazd w wątku o transporcie)
Na lotnisku darmowe Wi-fi.
Warto wymienić walutę na lotnisku - kantory tu nie biorą prowizji, a kurs jest taki sam na całej wyspie.
Chyba żadna różnica czy masz dolary czy euro - nie wnikałem do w kursy do trzeciego miejsca po przecinku, ale jest to uczciwy kurs.

Drogi zadbane, dwie darmowe autostrady - dzięki nim omija się Port Louis i nie ma tych korków jakimi lubią straszyć na necie.

Trou aux Biches - najbardziej pocztówkowa plaża.
Oczywiście z palmami i resortami... przez to plaża dość wąska, bo na większości jej długości hotele i ochrona pilnuje byś w cieniu nie odpoczął na terenie już "hotelowym". Ale nie jest to duży problem.
Bywają resztki rafy koralowej, ale daje rady na boso, bez specjalnych butów.
Inne plaże... po prostu wg słów napotkanych Polaków - nic nadzwyczajnego.
Po prostu to tropiki i dla mnie plaża bez palm jest plażą skreśloną - a na Mauritiusie palm nie było, zostały posadzone dopiero przez kolonizatorów wyspy.

Przy plaży fajny lasek, tam dają super jedzenie - hindusi robią jakieś specjały za 70-90 rupii.

Kursy walut:
1 euro - 39 rupii.
1000 rupii - 112 pln wg Revoulta, 116 pln wg Raiffeisen (brak prowizji przy wypłacie z bankomatu)

W samej miejscowości parę knajpek, ceny.... bardzo dobre.
Polecam knajpę na rogu Troux aux Bichesz Road idziesz od strony morza i głównego skrzyżowania w Troux i przy pierwszej drodze w prawo jest knajpka.
Chili chicken - 240 rupii, a niebo w gębie.

Zakupy: market Chez Popo.
Świeże mleko 60 rupii, wędliny drogie, sery drogie, piwo 0,33l 33-40 rupi, piwo 0,65l 50-60 rupii.
Rumy w dobrej cenie - od 220 rupii wzwyż
Pieczywo tanie a i mają tam pamiątki, koszulki... wszystko dwa razy taniej niż na "mieście" - polecam.

Przejazd busem do Grande Baie - chyba 28 rupie. Dzieci bilet ulgowy 14.
Polecam tą formę przemieszczania się - szybko, często i regularnie.

W Grande Baie tak sobie (byłem tam podczas "cyklonu"), za to polecam sklepy.
Nie polecam za to Grand Baie Bazar - ceny abstrakcyjne, koszulki 400-500 rupiii (w markecie 250, w sklepiku o którym zaraz napiszę po 185-230)
Za to po drodze... idąc od strony plaży w stronę bazaru fajne sklepy. Wybrałem jeden po prawej - najtańsze jakie spotkałem magnesy na wyspie (50 rupii) i do tego spory wybór pamiątek. Nie ma targowania się, ale jak kupiłem w dobrych cenach pamiątki dla całej familii to właściciel zaokrąglił cenę 10% w dół i dołożył gratis jakieś pierdoły których nie zdecydowałem się kupić. Przyjął też bez problemu euro po kursie 39 rupii. Polecam - tam kupowałem, nikt mi tam nic nie wciskał i ceny były znacznie niższe niż na Bazarze.

Pogoda grudniowa - przyjemne gorące 30 stopni, w nocy 28.
Klima wymagana, aczkolwiek gdy zaczęliśmy czuć się źle po pierwszej nocy to chłodziliśmy tylko wieczorem, w nocy bez klimy.
Gorąco... ale to Afryka.

Wynajem samochodu - rekomenduje zrobić to wcześniej.
Gdy zacząłem rozważać wynajem samochodu na dwa dni nie było żadnego wolnego.

Rodzinny hotel u Hindusów 300 metrów od najlepszej plaży 1700 pln za 7 dni via booking - dwa pokoje, łóżka na 3 osoby, kuchnia, lodówka, w hoteliku nieduży basen który jest konieczny tam.

Koszt na osobę - 8 dni, 7 noclegów:
1999 pln przelot - czarter Itaka (kupiony 6 tygodni przed wylotem)
570 pln noclegi.
100 pln transport
zakupy, obiady w knajpach, pamiątki, napoje, owoce na plaży, alkohole, lody - wyszło ok 700 pln na osobę
Bez żałowania sobie, czasem z drinkowym szaleństwem, bez wydawania głupio kasy łącznie ok 10.100 pln na trzy osoby.

Bezpieczeństwo - widać policję, ogólnie bardzo bezpiecznie, nie czułem żadnego zagrożenia niezależnie od pory dnia - może w stolicy jest inaczej, ale w naszej wsi pełen luz. Ogólnie to bardziej francuska wyspa niż Afryka dzika.
Języki - francuski, angielski, hindu, kreolski.

Flora bakteryjna - jak się je San Probi to wg mnie nic nie grozi.
A nawet bez priobiotyków pewnie żadnych sensacji brzusznych by nie było.

Pobyt stacjonarny z uwagi na pewno okoliczności - wycieczek nie planowaliśmy,
więc o innych atrakcjach się nie wypowiem.


Ostatnio edytowany przez klapio, 13 Cze 2022 09:47, edytowano w sumie 1 raz
aktualizacja tematu
Góra
 Profil Relacje PM off
Raphael lubi ten post.
2 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
Wczasy w Grecji: tydzień w 4* hotelu z all inclusive na Zakintos za 2299 PLN. Wyloty z 2 miast Wczasy w Grecji: tydzień w 4* hotelu z all inclusive na Zakintos za 2299 PLN. Wyloty z 2 miast
Afryka mniej znana: loty z dużym bagażem do Togo, Kamerunu i Liberii z Warszawy od 1494 PLN Afryka mniej znana: loty z dużym bagażem do Togo, Kamerunu i Liberii z Warszawy od 1494 PLN
#2 PostWysłany: 07 Lut 2019 11:25 

Rejestracja: 16 Kwi 2015
Posty: 97
Loty: 69
Kilometry: 159 781
Dzięki za update. Ja się wybieram w czerwcu i właśnie jestem na etapie zbierania informacji :)

Pozdrawiam

J
_________________
https://banners-my.flightradar24.com/jprawicki.png
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3 PostWysłany: 11 Cze 2022 19:03 

Rejestracja: 16 Maj 2019
Posty: 3
Loty: 75
Kilometry: 207 181
Cześć,

Jaka była pogoda/temperatury w czerwcu na Mauritiusie?

A może ktoś wie czy w lipcu/sierpniu jest na tyle ciepło, żeby można było liczyć na trochę plażowania/opalania?

Zastanawiamy się nad wyjazdem na przełomie lipca i sierpnia, ale obawiamy się że będzie trochę za zimno na aktywności plażowe.

Z góry dzięki za wszelką pomoc.

Pozdrawiam
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4 PostWysłany: 11 Cze 2022 19:12 

Rejestracja: 29 Cze 2015
Posty: 8551
złoty
https://www.accuweather.com/pl/mu/port- ... her/234826
https://planetescape.pl/blog/pogoda-i-t ... a-wakacje/
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 4 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group