Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 10 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 21 Maj 2018 15:17 

Rejestracja: 05 Maj 2018
Posty: 3
Obiad w restauracji przy morzu od 6E za drób i wieprzowinę do 10E za owoce morza. W tym kieliszek wina lub piwo oraz deser typu lody lub kawałek chałwy. Ogólnie bardzo drogo, szczególnie że greckie jedzenie nie należy do najsmaczniejszych. Zalecam zabrać ze sobą przyprawy jak ktoś lubi jeść na ostro bo w Grecji wszystko jest bez smaku.

Chleb, choć ciężko to coś nazwać chlebem, 1,5E, mały 0,9E
Jajka 6szt bardzo malutkich, jak nasze S, 1,4E
Mleko, świeże 3,8%, 1,2E
Masło 82% 3,5E
Pomidory 1,7E
Ziemniaki 1E
Arbuz 1,5E kg
Melon 1,5E kg
Czereśnie 1,5E 500g
Truskawki 2E 500g

Filet z piersi kurczaka 5,8E kg
Kurczak cały 3,8E kg
Ćwiartki z kurczaka 2,8E kg

Ser wychodzi około 30zl kg
To samo szynka

Jak widzicie jest bardzo bardzo drogo w porównaniu do Polski w dodatku jedzenie jest miernej jakości.

-- 21 Maj 2018 14:56 --

Znalazłem coś co się opłaca i w dodatku jest smaczne, to bimber cipuro, po grecku piszę się tsipouro czy jakoś tak, litr kosztuje 8E i jest mocny ale smaczny
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wycieczka do Tokio za 3943 PLN. Loty z dużym bagażem z Warszawy + 10 nocy w 4* hotelu Wycieczka do Tokio za 3943 PLN. Loty z dużym bagażem z Warszawy + 10 nocy w 4* hotelu
City break na Malcie za 909 PLN. Loty z Katowic i 5 nocy w hotelu dla pełnoletnich City break na Malcie za 909 PLN. Loty z Katowic i 5 nocy w hotelu dla pełnoletnich
#2 PostWysłany: 21 Maj 2018 15:30 

Rejestracja: 03 Sty 2017
Posty: 675
Loty: 34
Kilometry: 47 914
niebieski
Skąd ty takie ceny masz?
Ceny w sklepach są typowe dla krajów UE, gdzie jest EUR. Do posiłu w restauracji/tawernie zawsze na start za free dostawałam chleb z oliwą lub pastą z oliwek (w IT dają, ale potem masz to na rachunku + coperto jeszcze), na koniec też za free kawałek ciasta i kieliszek ouzo lub jakąś nalewkę dla dorosłych

Ceny w knajpach przyjaźniejsze niż we Włoszech czy Chorwacji - do czego (jakiego kraju) porównujesz, że drogo?

Brzoskwinie 1kg - 1 EUR na placu od rolnika
oliwki 5-8 eur/kg
feta 6-9 eur/kg
porcja duszonej baraniny z warzywami 7 EUR

A i nie każdy jest zwolennikiem ostrego jedzenia....
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#3 PostWysłany: 21 Maj 2018 16:31 

Rejestracja: 25 Paź 2012
Posty: 1022
niebieski
No padłam :o .Może jeszcze pistacje z Aeginy niedobre? Fety może lepsze z naszej Mlekowity? Chałwy? Albo słodka żywica mastyksowa (akurat bardzo lubię) ?
Jakoś też nie spotkałam ciastek na bazie filo w naszych cukierniach. A miody z Krety? I wielu, wielu produktów dla których wrócę do Grecji bardzo, bardzo chętnie :)


Ostatnio edytowany przez ewaolivka 21 Maj 2018 17:10, edytowano w sumie 2 razy
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#4 PostWysłany: 21 Maj 2018 16:42 

Rejestracja: 14 Sty 2014
Posty: 762
Loty: 139
Kilometry: 288 511
srebrny
Ja uważam greckie jedzonko za pyszne, a ceny adekwatne do smaku i ilości. Za obiad w centrum Aten można zapłacić i 6 euro i 14 euro. Zależy co kto lubi.
_________________
Relacje: Bali oczami początkujących turystów (2022).
Emeryci w podróży - Singapur i Malezja (2023), Algarve (2023)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5 PostWysłany: 21 Maj 2018 17:22 

Arczii napisał(a):
Obiad w restauracji przy morzu od 6E za drób i wieprzowinę do 10E za owoce morza. W tym kieliszek wina lub piwo oraz deser

Bardzo drogo? Skąd Ty się urwałeś ? ze studenckiego baru mlecznego? tam też drogo podobno. 6 euro to lekko ponad 25 zł i dobrze wiem co i ile za to mogę zjeść. Mi akurat taka porcja nie wystarcza i zazwyczaj jak mam ochotę to zamawiam mix mięs za średnio 9 euro. Owszem deser dostałem nieraz, zalewany niejednym kieliszkiem czegoś mocnego, ale piwa nigdy do jedzenia gratis nie dostałem.
Jedż na Mykonos lub do Firy na Santorini , gdzie indziej na wyspy też, to za 6 euro kupisz tzw.souvlaka do ręki.
Do cen sera czy szynki bardzo,bardzo drogiego za 30 zł kg to nie wypowiadam się, bo wiem ,że ta cena jest za Parizę i wyrób seropodobny. Prasowana prawdziwa szynka drobiowa ,wieprzowa w greckim markecie kosztuje 9-11e
Tak nawiasem wczoraj w sławskiej smażalni za owoce morza z dużym piwem zapłaciłem 50zł. czyli ok 12e Było tam lekko ponad 300g dorsza - z czego połowa to panierka, duże frytki,bukiet jarzyn z ogórkiem i kufel regionalnego Bojana.
To dopiero było drogo.


Ostatnio edytowany przez Abcn 21 Maj 2018 22:14, edytowano w sumie 2 razy
cytowanie
Góra
 PM off  
      
#6 PostWysłany: 14 Sie 2018 12:32 

Rejestracja: 21 Kwi 2015
Posty: 5
A jak z cenami w Salonikach i na płw. Chalkidiki?
Ogólnie chodzi mi o ceny na targach, restauracjach czy w marketach typu Lidl (jak takie tam w ogóle są)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#7 PostWysłany: 14 Sie 2018 12:35 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22328
https://www.lidl-hellas.gr/el/fyladia-lidl.htm
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#8 PostWysłany: 21 Sie 2018 18:41 

Rejestracja: 09 Lip 2013
Posty: 308
niebieski
W Atenach można jakiś makaron czy mięsko spokojnie za 6/7 euro zjeść.
Mięso w sklepie fakt drogie bo za filet z kurczaka około 7 euro.
Za to na targu brzoskwinie 60 centow, banany i inne owoce to zwykle do maks euro kosztują, i są bardzo smaczne :).
Więc na pewno taniej niż nad polskim morzem czy we Włoszech, Hiszpanii czy chociażby Chorwacji...

Wysłane z mojego Redmi Note 5 przy użyciu Tapatalka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#9 PostWysłany: 21 Sie 2018 21:43 

Rejestracja: 03 Sty 2017
Posty: 675
Loty: 34
Kilometry: 47 914
niebieski
Maldo napisał(a):
Mięso w sklepie fakt drogie bo za filet z kurczaka około 7 euro.
Taka cena za mięso w krajach z EUR to i tak spoko....
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#10 PostWysłany: 12 Gru 2018 11:56 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 08 Gru 2016
Posty: 515
Loty: 120
Kilometry: 206 814
Konkretne ceny jedzenia z mojego wyjazdu kilka dni temu:

Ateny:
gyros w picie - 2,20-2,50 EUR
orzeszki na straganie - 2 EUR
kasztany na straganie - 3-5 EUR
moussaka i karafka wina w restauracji - 12 EUR
kebab (nie taki jak w PL) na talerzu z dodatkami i piwem - 12 EUR
jogurt grecki z miodem i orzechami - 3-5 EUR
woda 0,5l - zawsze 0,50 EUR
coś jak drożdżówka z ciasta francuskiego ze szpinakiem - 1,5-3 EUR (zależy jaka)
cheeseburger w McD - 1 EUR
'torcik' "rafaello" wielkości pięści w cukierni - 4 EUR


Santorini:
kleftiko i karafka wina w restauracji - 23EUR
parówka w cieście francuskim lub ciasto francuskie z serem / szpinakiem (w piekarni)- po 2-3 EUR
woda 0,5l - 0,5EUR
baklawa wielkości pięści - 3 EUR
_________________
Image Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 10 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group