Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 290 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 15  Następna
Autor Wiadomość
#41 PostWysłany: 22 Lip 2014 23:59 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Kwi 2014
Posty: 86
Loty: 17
Kilometry: 19 476
Akurat byłam przygotowana ze wszystkim , lecz niestety na początku czekałam długo na połączenie, a następnie abym mogła zmienić rezerwację musieli zdjąć mi odprawę , co trwało niestety jakiś czas. Po 10 minutach dowiedziałam się dopiero, że nie mogę zmienić lotu na inny kierunek niż lot z tlv-waw. Niestety tel aviv okazał się dla mnie bardzo pechowy.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wycieczka nad Adriatyk za 751 PLN. Loty z Wrocławia + 4* hotel w Rimini Wycieczka nad Adriatyk za 751 PLN. Loty z Wrocławia + 4* hotel w Rimini
Tydzień na Langkawi za 2841 PLN. Loty z Berlina i noclegi w 4* hotelu Tydzień na Langkawi za 2841 PLN. Loty z Berlina i noclegi w 4* hotelu
#42 PostWysłany: 23 Lip 2014 08:09 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Cze 2012
Posty: 947
Loty: 284
Kilometry: 456 536
niebieski
dominno napisał(a):
Akurat byłam przygotowana ze wszystkim , lecz niestety na początku czekałam długo na połączenie, a następnie abym mogła zmienić rezerwację musieli zdjąć mi odprawę , co trwało niestety jakiś czas. Po 10 minutach dowiedziałam się dopiero, że nie mogę zmienić lotu na inny kierunek niż lot z tlv-waw. Niestety tel aviv okazał się dla mnie bardzo pechowy.


Jak chcesz to prześle ci mój email od wizzair w odpowiedzi "ze sobie coś wymyśliłaś" możesz im wysłać treść mojego email w którym dokładnie jest wskazane na co "można" było zmienić swój lot.

Ale po prostu chyba trafiłaś na "gorszego" konsultanta.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#43 PostWysłany: 23 Lip 2014 08:31 

szczotek99 napisał(a):
dominno napisał(a):
Akurat byłam przygotowana ze wszystkim , lecz niestety na początku czekałam długo na połączenie, a następnie abym mogła zmienić rezerwację musieli zdjąć mi odprawę , co trwało niestety jakiś czas. Po 10 minutach dowiedziałam się dopiero, że nie mogę zmienić lotu na inny kierunek niż lot z tlv-waw. Niestety tel aviv okazał się dla mnie bardzo pechowy.


Jak chcesz to prześle ci mój email od wizzair w odpowiedzi "ze sobie coś wymyśliłaś" możesz im wysłać treść mojego email w którym dokładnie jest wskazane na co "można" było zmienić swój lot.

Ale po prostu chyba trafiłaś na "gorszego" konsultanta.

Dodatkowo w treści emaila będzie podany adres email do wizzair customm.... pl3 itp. z danymi pracownika, pracownicy wizzair. Wyślij zwykłego emaila z danymi tej osoby i adres email z którego udzieliła odpowiedzi powołując się na treść przesłana koledze i tobie z prośbą o pomoc (wskazane przesłanie w treści kodów obu rezerwacji, ja w ten sposób za drugim razem w końcu zalatwilem zwrot kosztów opóźnionego lotu)
Góra
 PM off  
      
#44 PostWysłany: 23 Lip 2014 10:17 

Rejestracja: 14 Lut 2014
Posty: 21
Loty: 52
Kilometry: 110 285
Wczoraj wieczorem rozmawiałem z osobami żyjącymi w Tel Avivie i dały do zrozumienia mi, że kwestia wyjazdu jest raczej prywatną decyzją, bo sytuacja jest nieprzewidywalna. Na interencie są widoczne filmiki jak to wygląda. Alarmy są kilka-kilkanaście razy w ciągu dnia, ale Żelazna Kopuła działa bez zarzutu.

Z kolei osoby u których miałem zostać na noc na północy Izraela odmówiły, bo spodziewają się powołania do wojska w trybie natychmiastowym, dlatego wszyscy, którzy planują podróżowanie przez Couch surfing muszą też brać to pod uwagę. Na północy sytuacja jest spokojna. Odradza się wyjazdów na teren na południe od Tel Aviv - Jerozolima.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#45 PostWysłany: 23 Lip 2014 17:11 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Kwi 2014
Posty: 86
Loty: 17
Kilometry: 19 476
szczotek99 napisał(a):
dominno napisał(a):
Akurat byłam przygotowana ze wszystkim , lecz niestety na początku czekałam długo na połączenie, a następnie abym mogła zmienić rezerwację musieli zdjąć mi odprawę , co trwało niestety jakiś czas. Po 10 minutach dowiedziałam się dopiero, że nie mogę zmienić lotu na inny kierunek niż lot z tlv-waw. Niestety tel aviv okazał się dla mnie bardzo pechowy.


Jak chcesz to prześle ci mój email od wizzair w odpowiedzi "ze sobie coś wymyśliłaś" możesz im wysłać treść mojego email w którym dokładnie jest wskazane na co "można" było zmienić swój lot.

Ale po prostu chyba trafiłaś na "gorszego" konsultanta.



Byłabym wdzięczna, ponieważ ten konsultant cały czas gra mi na nerwach i broni siebie.

Ja mam rodzinie w tel-avivie do której własnie miałam jechać w poprzednim tygodniu, jednakże oni zabronili nam przyjazdu ponieważ to co widzimy w internecie nie równa się z tym co dzieje się tam w rzeczywistości. Podczas rozmów na skype mogłam słyszeć kilkakrotnie alarmy i bomby które było słychać nawet z oddali, w naszych mediach mówią o 1/5 tego co tam się dzieje. Między innymi dom mojej rodziny znajduje się niedaleko lotniska, a kilka dni temu spadła bomba celowana najprawdopodobniej w lotnisko na prywatny dom. Dużo osób zastanawia się nad ewakuacją.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#46 PostWysłany: 23 Lip 2014 18:29 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Cze 2012
Posty: 947
Loty: 284
Kilometry: 456 536
niebieski
poszło PW
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#47 PostWysłany: 23 Lip 2014 19:40 

Rejestracja: 16 Gru 2010
Posty: 413
Loty: 144
Kilometry: 297 591
niebieski
dominno napisał(a):
Ja mam rodzinie w tel-avivie do której własnie miałam jechać w poprzednim tygodniu, jednakże oni zabronili nam przyjazdu ponieważ to co widzimy w internecie nie równa się z tym co dzieje się tam w rzeczywistości. Podczas rozmów na skype mogłam słyszeć kilkakrotnie alarmy i bomby które było słychać nawet z oddali, w naszych mediach mówią o 1/5 tego co tam się dzieje. Między innymi dom mojej rodziny znajduje się niedaleko lotniska, a kilka dni temu spadła bomba celowana najprawdopodobniej w lotnisko na prywatny dom. Dużo osób zastanawia się nad ewakuacją.


Jestem na miejscu i według mnie sytuacja wygląda całkiem inaczej. Przyleciałem do Tel Avivu tydzień temu w czwartek. Przez 2 dni były 3 alarmy, a potem przez kolejne 2 dni cisza. Podróżowałem do Masady i Ein Gedi, tam też nie było żadnych alarmów. Teraz jestem w Jerozolimie i jest spokojnie.

Alarmy trwają max 5 minut i rzeczywiście można usłyszeć wybuchy, ale oznacza to, że system obrony przeciwrakietowej działa.

Rozmawiałem z wieloma osobami. Nikt z Tel Avivu się nie ewakuuje. Jedyne co jest zauważalne, to bardzo mało turystów. Hostel w Tel Avivie, w którym nocowałem, narzeka, że mnóstwo osób odwołało rezerwację. W Masadzie miałem spać w pokoju wieloosobowym, a dostałem w tej samej cenie jedynkę. W Jerozolimie nie ma kolejek do Grobu Pańskiego.

Poniżej filmik z alarmu nakręcony przez znajomych z hostelu.



Ja się zastanawiam tylko, czy Wizzair odstawi mnie do kraju (lot w sobotę). Rozumiem, że musi zapewnić mi hotel, jeżeli odwołują mój lot. Jak na razie dostałem od nich tylko maila z przypomnieniem o locie.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#48 PostWysłany: 23 Lip 2014 20:46 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Cze 2010
Posty: 852
Loty: 95
Kilometry: 156 953
niebieski
haha ciekawe kto tam się nad ewakuacją zastanawia jak alarmy rakietowe to u nich norma od co najmniej kilkunastu lat ;) oczywiście, jest to uciążliwe, tak jak u nas letnie ulewy, ale bezpieczeństwu to raczej nie zagraża bardziej niż Polsce rosyjscy separatyści..
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#49 PostWysłany: 23 Lip 2014 21:45 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Kwi 2014
Posty: 86
Loty: 17
Kilometry: 19 476
ferges napisał(a):
dominno napisał(a):
Ja mam rodzinie w tel-avivie do której własnie miałam jechać w poprzednim tygodniu, jednakże oni zabronili nam przyjazdu ponieważ to co widzimy w internecie nie równa się z tym co dzieje się tam w rzeczywistości. Podczas rozmów na skype mogłam słyszeć kilkakrotnie alarmy i bomby które było słychać nawet z oddali, w naszych mediach mówią o 1/5 tego co tam się dzieje. Między innymi dom mojej rodziny znajduje się niedaleko lotniska, a kilka dni temu spadła bomba celowana najprawdopodobniej w lotnisko na prywatny dom. Dużo osób zastanawia się nad ewakuacją.


Jestem na miejscu i według mnie sytuacja wygląda całkiem inaczej. Przyleciałem do Tel Avivu tydzień temu w czwartek. Przez 2 dni były 3 alarmy, a potem przez kolejne 2 dni cisza. Podróżowałem do Masady i Ein Gedi, tam też nie było żadnych alarmów. Teraz jestem w Jerozolimie i jest spokojnie.

Alarmy trwają max 5 minut i rzeczywiście można usłyszeć wybuchy, ale oznacza to, że system obrony przeciwrakietowej działa.

Rozmawiałem z wieloma osobami. Nikt z Tel Avivu się nie ewakuuje. Jedyne co jest zauważalne, to bardzo mało turystów. Hostel w Tel Avivie, w którym nocowałem, narzeka, że mnóstwo osób odwołało rezerwację. W Masadzie miałem spać w pokoju wieloosobowym, a dostałem w tej samej cenie jedynkę. W Jerozolimie nie ma kolejek do Grobu Pańskiego.

Poniżej filmik z alarmu nakręcony przez znajomych z hostelu.



Ja się zastanawiam tylko, czy Wizzair odstawi mnie do kraju (lot w sobotę). Rozumiem, że musi zapewnić mi hotel, jeżeli odwołują mój lot. Jak na razie dostałem od nich tylko maila z przypomnieniem o locie.



Akurat takie informacje dostałam od rodziny i tylko to mogę przekazać. Rodzina wie od znajomych i sami zastanawiają się nad przyjazdem do polski na jakiś czas. Więc proszę nie atakować mnie za to.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#50 PostWysłany: 23 Lip 2014 21:47 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 14 Gru 2011
Posty: 1982
srebrny
luxyfer napisał(a):
haha ciekawe kto tam się nad ewakuacją zastanawia jak alarmy rakietowe to u nich norma od co najmniej kilkunastu lat ;) oczywiście, jest to uciążliwe, tak jak u nas letnie ulewy, ale bezpieczeństwu to raczej nie zagraża bardziej niż Polsce rosyjscy separatyści..

Owszem, ale nawet tam nie jest normą rakieta spadajaca tylko nieco ponad kilometr od pasa startowego.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#51 PostWysłany: 23 Lip 2014 22:34 

Rejestracja: 23 Lip 2014
Posty: 4
Witam wszystkich :D zalogowałam się na forum bo mamy zamiar lecieć 5.08.2014r z wizair i cały czas jesteśmy pełni obaw....Śledzimy sytuacje,czytamy wiadomości i słuchamy co nasz Przyjaciel,którego chcemy odwiedzić ma do powiedzenia.Nie wiemy czy odwołać czy lecieć?Polacy w Izraelu pomóżcie :P
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#52 PostWysłany: 23 Lip 2014 22:48 

Rejestracja: 16 Sty 2011
Posty: 7862
HON fly4free
ferges napisał(a):

Ja się zastanawiam tylko, czy Wizzair odstawi mnie do kraju (lot w sobotę). Rozumiem, że musi zapewnić mi hotel, jeżeli odwołują mój lot. Jak na razie dostałem od nich tylko maila z przypomnieniem o locie.


Tak, nadzwyczajne okoliczności związane z odwołaniem rejsu nie zwalniają przewoźnika z obowiązku udzielenia pasażerowi pomocy, czyli m.in. zmiany rezerwacji, zapewnienia hotelu (lub zwrotu wydatków na niego) itd. Inna sprawa jak to będzie wyglądało w praktyce z "wywiezieniem" z kraju, bo masowo odwoływane loty przez kilka dni pod rząd spowodują powstanie sporej liczby pasażerów do przewiezienia, rozładowywanie tego korka może trwać dobrych kilka dni zwłaszcza w przypadku takich linii jak W6 (które nie mają większych samolotów na podmianę itd).
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#53 PostWysłany: 23 Lip 2014 23:36 

ze strony wizzair:

Kod:
WAŻNA INFORMACJA DLA PASAŻERÓW Podróżowanie do i z Tel-Aviv

Bezpieczeństwo pracy pozostaje priorytetem Wizz Air. Dzięki ciągłej niepewności, Wizz Air zdecydował się rozszerzyć swoją decyzję o zawieszeniu lotów do Tel Aviv Ben Gurion International Airport do północy czwartek 24 lipca. Wizz Air pozostaje w bliskim kontakcie z odpowiednimi władzami, a wszelkie zmiany będą przekazywane w odpowiednim czasie. "


Na stronie wizzair loty z/do Polski do/z Tel Avivu można obecnie rezerwować dopiero po 29.07.2014r.
Góra
 PM off  
      
#54 PostWysłany: 27 Lip 2014 09:49 

Rejestracja: 24 Maj 2011
Posty: 64
Loty: 48
Kilometry: 50 130
Czy ktoś ma aktualne informacje dotyczące daty do której można przesunąć/anulować swój lot?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#55 PostWysłany: 27 Lip 2014 11:13 

Anonymous napisał(a):
dzwoń na ich tani nr. telefonu wizzair 22 351-94-92 zapytaj jak oni to widzą i co ci zaproponują skoro nie chcesz lecieć

Sytuacja jest dynamiczna tzn od wczoraj znowu loty przywrócono i tak już może zostać, równie dobrze jakiś pocisk zmieni sytuację. Jak dla mnie trzeba dzwonić i się dowiedzieć co ci zaproponują, zwłaszcza że w ramach abonamentu połączenie nic nie kosztuje
Góra
 PM off  
      
#56 PostWysłany: 29 Lip 2014 22:59 

Rejestracja: 23 Lip 2014
Posty: 4
Witam :D czy jest ktoś może w israelu?może ktoś z was wrócił?wylatujemy 05.08 na tydzień i siłą rzeczy mamy wiele wątpliwości i obaw...proszę o jakieś info :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#57 PostWysłany: 02 Sie 2014 08:38 

Rejestracja: 24 Maj 2011
Posty: 64
Loty: 48
Kilometry: 50 130
Na razie w Wizzair możliwa jest zmiana na loty do 7 sierpnia.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#58 PostWysłany: 03 Sie 2014 22:47 

Rejestracja: 22 Lip 2014
Posty: 4
wiewiora21 napisał(a):
Witam :D czy jest ktoś może w israelu?może ktoś z was wrócił?wylatujemy 05.08 na tydzień i siłą rzeczy mamy wiele wątpliwości i obaw...proszę o jakieś info :)

5.08 coraz bliżej i jak leca Państwo? ja też mam wylot w tym dniu ale rezygnujemy z narzeczoną, niestety nic nam nie zaproponowano w zamian:/

czy ktoś z Państwa odwoływał loty w najbliższym czasie i coś mu się udało ugrać tzn dostać zwrot za bilety lub inna opcję?

pozdrawiam

-- 03 Sie 2014 22:50 --

EmeryT napisał(a):
Na razie w Wizzair możliwa jest zmiana na loty do 7 sierpnia.


Ja mam wylot 5 sierpnia ale nic nie słyszałem o możliwych zmianach czy coś więcej może Pan na ten temat napisać? ponieważ już na 100 % rezygnuje..

POzdrawiam
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#59 PostWysłany: 03 Sie 2014 23:16 

Rejestracja: 23 Lip 2014
Posty: 4
My jednak lecimy...wizz zapewnia,ze jest ok,nic nie proponują.dzisiaj dzwoniłam.Nasz przyjaciel w tel awiwie twierdzi,ze jest bezpiecznie,ze nic nam nie grozi i ze będzie super....mam nadzieję ze ma racje.wylot juz za chwile-5.08.2014 ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#60 PostWysłany: 04 Sie 2014 12:09 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28 Lip 2014
Posty: 13
Lot do Izraela teraz - tylko dla miłośników turystyki wojennej.
_________________
Pozdrawiam, dorawu
http://pwsz-tarnow.edu.pl
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 290 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 15  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group