Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 290 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12 ... 15  Następna
Autor Wiadomość
#161 PostWysłany: 13 Lis 2019 15:08 

Rejestracja: 26 Cze 2017
Posty: 1
kamil_i_marta napisał(a):
Wylatujemy jutro rano do Eilatu, pisałem do naszego hotelu i dowiedziałem się, że w mieście wszystko funkcjonuje normalnie, cisza i spokój jak zawsze. Mamy nadzieję, że tak jest naprawdę, jutro się przekonamy:p


Dajcie znać proszę :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Egipt luksusowo: tydzień w 5* hotelu z all inclusive od 2406 PLN. Wyloty z 2 miast Egipt luksusowo: tydzień w 5* hotelu z all inclusive od 2406 PLN. Wyloty z 2 miast
Tanie loty do Turcji: Izmir z Warszawy od 387 PLN Tanie loty do Turcji: Izmir z Warszawy od 387 PLN
#162 PostWysłany: 13 Lis 2019 15:55 

Rejestracja: 16 Sie 2019
Posty: 66
Zbanowany
esemokau napisał(a):
Pytanie do osób znajdujących się obecnie w Izraelu + wybierających się do tego kraju w najbliższym czasie.
Media nie milkną jeżeli chodzi o ataki rakietowe- Faktycznie nie należy lekceważyć problemu? rozważacie anulowanie wyjazdu?
Na miejscu faktycznie jest się czego obawiać?


To zależy, gdzie się dokładnie wybierasz do Izraela? Im dalej od Strefy Gazy tym znacznie maleją szanse znalezienia się w niewłaściwym miejscu o niewłaściwym czasie. Musisz mieć świadomość, że takie napięcia jak obecnie mają miejsce nawet kilka razy w roku, więc obecna sytuacja to nic nowego (w tym roku to już eskalacja numer 4).

Najbezpieczniejsze miejsca w Izraelu to Hajfa oraz Eljat (na dzień dzisiejszy Hamas, a zwłaszcza Palestyński Islamski Dżihad - obecnie będący w "wojennym" sporze z Izraelem - nie dysponują rakietami o odpowiednim zasięgu).

Jeśli lądujesz w Tel Awiwie to musisz się liczyć z potencjalnym zagrożeniem i utrudnieniami. Rakiety z Strefy Gazy potrafią tam dolecieć. W przeszłości (nawet na początku tego roku) lotnisko Ben Gurion bywało tymczasowo zamknięte dla ruchu powietrznego.

Bezpieczna wydaje się być również Jerozolima, gdyż od 2014 r. ani razu nie próbowano przeprowadzić ostrzału tego miasta z terytorium Strefy Gazy (wcześniej zdarzało się, ale cierpieli na tym również muzułmanie).
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#163 PostWysłany: 13 Lis 2019 23:27 

Rejestracja: 14 Lip 2018
Posty: 421
niebieski
Rakiety to latają ze Strefy Gazy dość regularnie, raz więcej, raz mniej, takich sytuacji jak teraz to już w tym roku było kilka. Szansa, że ktoś nią oberwie w Tel Avivie albo w Jerozolimie jest pewnie taka jak wygranie w totka, albo mniejsza. Ale media lubią posiać trochę paniki...
_________________
http://hanyswpodrozach.blogspot.com/
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Sytuacja w Izraelu
#164 PostWysłany: 13 Lis 2019 23:49 

Rejestracja: 12 Lis 2019
Posty: 1
Mam zakupione bilety Wizz air na koniec listopada do Izraela. W związku że od wtorku zaostrzyla się tam sytuacja i latają rakiety rozważam rezygnację z podróży. Czy jest jakaś szansa że w związku z powyższym będę mógł odzyskać pieniądze za bilety, bez dodatkowych opłat? Jakieś propozycje, sugestie?


Ostatnio edytowany przez Abcn, 14 Lis 2019 00:02, edytowano w sumie 1 raz
przenoszę z Transport . https://www.fly4free.pl/forum/search.php
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#165 PostWysłany: 14 Lis 2019 00:12 

Rejestracja: 16 Sty 2011
Posty: 7917
HON fly4free
O ile sytuacja nie zaostrzy się do tego stopnia, że MSZ da rekomendację unikaj podróży, albo lotnisko nie zostanie zamknięte, nie liczyłbym na bezpłatne anulowanie biletów, zwłaszcza w W6.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#166 PostWysłany: 14 Lis 2019 00:20 

Rejestracja: 21 Mar 2018
Posty: 1476
złoty
Do końca miesiąca to się już dawno powinno skończyć - już teraz na "Times of Israel" piszą o obustronnych przymiarkach do zawieszenia broni.
Dla lecących do Eilat - tam nie ma żadnych obaw. Żadne ugrupowanie terrorystyczne z Gazy nie dysponuje niczym, co mogłoby tam dolecieć. W dość odległej przeszłości zdarzały się pojedyncze przypadki ostrzału Eilatu przez terrorystyczne ugrupowania działające na Synaju, ale to zupełnie inna bajka niż ci działający w Gazie i obecnie nic nie wskazuje na to, żeby mieli się aktywować przeciwko Izraelowi (oni walczą głównie z Egiptem).
A co do Jerozolimy - wystrzeliwane z Gazy rakiety są tak "dokładne", że strzelając w tamtą stronę mogliby przypadkiem trafić nie tylko w arabską dzielnicę, ale i w meczet Al Aksa albo Kopułę Skały. O ile ludźmi (też swoimi) się nie przejmują, to już w święte miejsca islamu zdecydowanie nie chcieliby trafić. I pewnie to wyjaśnia spokój w Jerozolimie.
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#167 PostWysłany: 14 Lis 2019 07:34 

Rejestracja: 12 Lut 2016
Posty: 73
A co myślicie o wyprawie do Betlejem. Autobus 231-Taxi- Bazylika Narodzenia-Taxi-Autobus do Jerozolimy ?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Sytuacja w Izraelu
#168 PostWysłany: 14 Lis 2019 08:04 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Sty 2013
Posty: 2233
złoty
Krzychu01 napisał(a):
Czy jest jakaś szansa że w związku z powyższym będę mógł odzyskać pieniądze za bilety, bez dodatkowych opłat?

Jeśli kupiłeś bilety w najtańszej taryfie to pełny zwrot otrzymasz tylko w przypadku odwołania lotu przez WizzAir, niezależnie od zaleceń polskiego MSZ czy innego tworu.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#169 PostWysłany: 14 Lis 2019 08:33 

Rejestracja: 28 Lip 2012
Posty: 6226
HON fly4free
sytuacja - chyba - się uspokaja
za WP.pl
Cytuj:
Zawieszenie broni w Strefie Gazy weszło w życie o czwartej rano - poinformowała agencja AFP, powołując się na źródła egipskie oraz Palestyński Islamski Dżihad.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#170 PostWysłany: 14 Lis 2019 10:56 

Rejestracja: 14 Lip 2018
Posty: 421
niebieski
Gustavsson napisał(a):
A co myślicie o wyprawie do Betlejem. Autobus 231-Taxi- Bazylika Narodzenia-Taxi-Autobus do Jerozolimy ?


z przystanku autobusu do Bazyliki piechotą pójdziesz maksymalnie kwadrans. Taksówka jest zupełnie niepotrzebna.
_________________
http://hanyswpodrozach.blogspot.com/
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#171 PostWysłany: 16 Lis 2019 19:09 

Rejestracja: 13 Sty 2017
Posty: 8
Loty: 50
Kilometry: 145 132
DWiton202 napisał(a):
kamil_i_marta napisał(a):
Wylatujemy jutro rano do Eilatu, pisałem do naszego hotelu i dowiedziałem się, że w mieście wszystko funkcjonuje normalnie, cisza i spokój jak zawsze. Mamy nadzieję, że tak jest naprawdę, jutro się przekonamy:p


Dajcie znać proszę :)


Eilat zupełnie spokojny, wydaje się że incydenty, takie jak kilka dni temu, nie robią tuaj dużego wrażenia. Spotkaliśmy grupę osób, która wypożyczonym samochodem przyjechała z Tel Awiwu i też nie zauważyli żeby sytuacja tam była jakoś wyjątkowo napięta.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#172 PostWysłany: 20 Lis 2019 10:46 

Rejestracja: 08 Wrz 2012
Posty: 16
Uważajcie obecnie na Betlejem- jest niebezpiecznie.Nie dalej jak 13-go oraz 17 listopada były zamieszki pod murem granicznym, rzucali kamieniami, policja i wojsko rozganiało przy użyciu gumowych kul oraz strzelali kanistrami z gazem dusząco- łzawiącym- sam go poczułem przywianym przez wiatr.W mieście czuć napięcie.Zwłaszcza w pobliżu Hebron Road i Checkpointu, w okolicach Bazyliki Narodzenia jest już spokojnie.Ja 2 razy przekraczałem checkpoint na piechotę i trzeba się mieć na baczności, potem już autobusem 231- dużo bezpieczniej.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#173 PostWysłany: 04 Sty 2020 21:19 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 Mar 2011
Posty: 495
Loty: 106
Kilometry: 237 470
niebieski
To Trump poszalał.... jak myślicie czy ta sytuacja z Sulejmanim moze mieć wpływ na jakieś ograniczenia, zamieszki w Izraelu?
Wiadomo że Izrael i USA to friends for ever. Izrael już podobno mobilizuje swoje siły. Wylatujemy 26.01. Zobaczymy jak sytuacja się rozwinie.

p.s. LOT podobno już zmienił swoje trasy do Azji i nie lata nad przestrzenią Iranu.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#174 PostWysłany: 04 Sty 2020 21:44 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Lip 2017
Posty: 1660
Loty: 70
Kilometry: 138 694
niebieski
Trump jak Trump, ale po co była ta antyirańska konferencja w Wawie to nie wiem. Planowałem Iran, a teraz się obawiam, że mogą mnie tam uważać za sojusznika USA, czyli wroga. Wiadomo, 95% ludzi ma to gdzieś i jest normalna, ale niech się znajdzie te 5% nawiedzonych radykałów...
_________________
ODZYSK CZĘ!

Tęcza jest Ważnym elementem religii judeo-chrześcijańskich, kolorami czakr, symbolem dzieciństwa i różnorodności w jedności, kolorami siedmiu kontynentów, a nie tylko flagą ruchu LGBT (btw 6. kolorów zamiast 7.). Zależy mi tylko na tym, aby pamiętać o różnorodności znaczenia tęczy.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#175 PostWysłany: 04 Sty 2020 22:37 

Rejestracja: 17 Paź 2012
Posty: 584
niebieski
@karolla trójka moich znajomych wylatuje do Izraela 25.01, a ja się wybieram 04.02
tak _ że nie jesteś sama myślę że na forum jest wiecej osób które planują wyjazd w najbliższym czasie.


Ostatnio edytowany przez Abcn, 06 Sty 2020 20:55, edytowano w sumie 1 raz
Literówka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#176 PostWysłany: 05 Sty 2020 14:09 

Rejestracja: 24 Lut 2014
Posty: 17
My mamy zaplanowany lot na 16.01 do Tel Awiwu i zastanawiamy się czy w ogóle lecieć w tej sytuacji. W planach mieliśmy zwiedzanie tego miasta oraz Jerozolimy.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#177 PostWysłany: 05 Sty 2020 14:33 

Rejestracja: 12 Cze 2018
Posty: 42
Ja lecę do Tel Awiwu 8 stycznia, wracam 12 stycznia, nie zamierzam odwoływać.
Dam znać jak wygląda sytuacja.


Ostatnio edytowany przez TOMI_HALIK, 05 Sty 2020 15:24, edytowano w sumie 1 raz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#178 PostWysłany: 05 Sty 2020 15:23 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Sty 2013
Posty: 2233
złoty
Izrael od zawsze był celem ataków.
Lecę we wtorek i nie mam większych obaw.
Na TA lokalsi piszą, że wszystko jest po staremu.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
Zeus lubi ten post.
 
      
#179 PostWysłany: 05 Sty 2020 15:24 

Rejestracja: 21 Mar 2018
Posty: 1476
złoty
Właśnie wróciłem z Izraela, byłem w Jerozolimie dwa pierwsze dni po zamachu na Sulejmaniego (piątek i sobota). Dzień jak co dzień, miało to absolutnie zerowy wpływ na sytuację na miejscu. Dużo łaziliśmy po różnych dzielnicach, więc mamy porównanie z różnych miejsc. W sobotę trochę niereligijnych Żydów robiło bez obaw zakupy w arabskiej dzielnicy (w żydowskich rejonach w szabat wszystko zamknięte). W piątek wieczorem chasydzi bez obaw szli pod Ścianę Płaczu przez Bramę Damasceńską i dzielnicę muzułmańską Starego Miasta, a kilka godzin wcześniej z kolei muzułmanie przechodzili przez dzielnicę żydowską wracając ze Wzgórza Świątynnego do dzielnicy Silwan na południu. Pod Ścianą Płaczu była grupa starszych ludzi w muzułmańskich strojach, wyglądało to na jakąś inicjatywę ekumeniczną. Nikt ze stojących obok nie zwracał na nich szczególnej uwagi. Policja na Starym Mieście jak zawsze solidnie uzbrojona, ale robili wrażenie dość zrelaksowanych, czy wręcz znudzonych.

W środę (czyli jeszcze przed zamachem na Sulejmaniego) byliśmy w Hebronie i tam też było bezpiecznie, chociaż czuje się większe napięcie. Pojechaliśmy tam izraelskim autobusem Eggedu, na wstępie zaliczyliśmy godzinny postój przez zamknięcie drogi z powodu znalezionego przy niej niezidentyfikowanego obiektu. Jadący wspólnie z nami ortodoksyjny Żyd wyjaśnił z niepowtarzalnym amerykańskim akcentem, że to najpewniej "big balloony sandwich", ale musiał przyjechać zespół saperów. Potem już było OK, zarówno po izraelskiej, jak i palestyńskiej stronie, w stosunku do turystów wszyscy zachowywali się przyjaźnie, chociaż wymarłe części miasta i checkpointy robią przygnębiające wrażenie. Grotę Praojców można zwiedzić z obu stron, żydowskiej i muzułmańskiej.
Góra
 Profil Relacje PM off
4 ludzi lubi ten post.
Dryblas uważa post za pomocny.
 
      
#180 PostWysłany: 06 Sty 2020 19:42 

Rejestracja: 03 Paź 2017
Posty: 190
Jedziesz w miejsce gdzie z nieba może na ciebie spaść rakieta niezależnie od sytuacji z Iranem, więc kupując bilety musiałeś liczyć się z większym ryzykiem - od tego czasu wiele się nie zmieniło.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 290 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12 ... 15  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group