Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 290 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15  Następna
Autor Wiadomość
#201 PostWysłany: 10 Sty 2020 18:15 

Rejestracja: 07 Kwi 2014
Posty: 35
Forum ma być w Jerozolimie, Ejlat jest 350 km dalej i to ma być problem?
Leć, nie dygaj!
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Odkryj Portugalię: Porto i Azory w jednej podróży z Wrocławia za 825 PLN Odkryj Portugalię: Porto i Azory w jednej podróży z Wrocławia za 825 PLN
Wycieczka do Tokio za 3943 PLN. Loty z dużym bagażem z Warszawy + 10 nocy w 4* hotelu Wycieczka do Tokio za 3943 PLN. Loty z dużym bagażem z Warszawy + 10 nocy w 4* hotelu
#202 PostWysłany: 10 Sty 2020 18:23 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22328
To po jakiego grzyba kupujecie loty do Izraela, jak macie sie tak przejmować czy dupnie...
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
olus uważa post za pomocny.
 
      
#203 PostWysłany: 11 Sty 2020 11:58 

Rejestracja: 31 Paź 2017
Posty: 607
niebieski
Z jednej strony masz rację, a z drugiej zawsze może być mniej lub bardziej niespokojnie.
BTW Ja lecę do Ejlatu we wtorek :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#204 PostWysłany: 11 Sty 2020 12:55 

Rejestracja: 27 Lut 2014
Posty: 655
srebrny
Żyjemy w ciekawych czasach i w żadnym regionie świata nie jest bezpiecznie w 100% a ten region świata jest jeszcze mniej bezpieczny niż inne i nie jest to nic nowego.
Jeśli ktoś się boi podróży w jakiś region świata to nie powinien po prostu tam jechać.
Przy czym trzeba odróżnić strach od obawy ;)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
Zeus lubi ten post.
 
      
#205 PostWysłany: 11 Sty 2020 13:48 

Rejestracja: 21 Mar 2018
Posty: 1440
złoty
Dodałbym jeszcze jedno - odruchowo wyolbrzymiamy zagrożenie wynikające z konfliktów zbrojnych i terroryzmu, bo jest to dla nas coś wyjątkowego, z czym nie jesteśmy oswojeni. Tymczasem głównymi zagrożeniami w czasie wyjazdu turystycznego, ze znacznie większym ryzykiem, są wypadki komunikacyjne i pospolita przestępczość. W dziedzinie wypadków komunikacyjnych Izrael ma ok. 2 razy lepszy wynik niż Polska. Dane za 2016 pokazują dla Izraela 4,2 zabitych w wypadkach na 100.000 mieszkańców, dla Polski ten wskaźnik wynosi 9,6 (https://en.wikipedia.org/wiki/List_of_c ... death_rate). Danych dla przestępczości nie znam, ale dość powszechnie wiadomo, że w Izraelu jest ona bardzo niska, w Polsce zresztą też nie jest wysoka.
Czyli jadąc do Izraela znacząco zmniejszam ryzyko stania się ofiarą wypadku drogowego (a ta plaga pochłania w Polsce życie 3000 osób rocznie) i nie zwiększam, a pewnie nieco zmniejszam ryzyko padnięcia ofiarą przestępstwa. W porównaniu z tym zwiększone ryzyko, że coś mi się stanie w wyniku terroryzmu albo konfliktu zbrojnego, jest znikome.
Góra
 Profil Relacje PM off
Zeus lubi ten post.
 
      
#206 PostWysłany: 11 Sty 2020 13:54 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Paź 2017
Posty: 857
niebieski
@piwili lecisz z WAW czy KRK?Jak z WAW to lecimy tym samym samolotem :D
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#207 PostWysłany: 11 Sty 2020 14:04 

Rejestracja: 31 Paź 2017
Posty: 607
niebieski
WAW Łatwo mnie poznać po jasnozielonej walizce. Mało kto ma w tym kolorze :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#208 PostWysłany: 14 Sty 2020 18:12 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 Maj 2015
Posty: 722
Loty: 68
Kilometry: 120 619
niebieski
I jak tam nastroje w Izraelu forumowicze obecnie przebywajacy tam ? Jakies info dla wybierajacych sie w najblizszych tygodniach ;)?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#209 PostWysłany: 14 Sty 2020 22:32 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 Wrz 2012
Posty: 2867
Loty: 119
Kilometry: 174 534
srebrny
Byłem tydzień na Sylwestra i nawet w trakcie zabicia generała,
Jak to Izrael spokój i cisza i...
tylko(?) raz jak wracałem z plaży delfinów to 1,5h opóźnienia, droga zablokowana, ktoś wrzucił torbę w krzaki i przyjeżdżał specjalny oddział z robotem żeby ją wyjąć, nic nie było,
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#210 PostWysłany: 15 Sty 2020 07:35 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Sty 2013
Posty: 2217
złoty
maarcin1938 napisał(a):
I jak tam nastroje w Izraelu forumowicze obecnie przebywajacy tam ? Jakies info dla wybierajacych sie w najblizszych tygodniach ;)?

Byłem tydzień temu w Izraelu i Palestynie, nic nadzwyczajnego się nie działo.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#211 PostWysłany: 22 Sty 2020 22:29 

Rejestracja: 13 Sie 2015
Posty: 44
Ja właśnie wróciłam, też mogę napisać, że nic się nie działo.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#212 PostWysłany: 24 Sty 2020 12:55 

Rejestracja: 21 Mar 2018
Posty: 1440
złoty
Na najbliższy wtorek 28 stycznia Trump zapowiedział podanie do publicznej wiadomości swojego planu pokojowego dla konfliktu izraelsko-palestyńskiego. Do Waszyngtonu mają polecieć premier Netanyahu i lider opozycji Benny Gantz.
Plan ma być mocno niekorzystny dla Palestyńczyków, przewidywać aneksję przez Izrael sporej części terytoriów Zachodniego Brzegu i pełną izraelską suwerenność nad Jerozolimą. Jest spore ryzyko, że Palestyńczycy zareagują protestami. Na bezpieczeństwo turystów w większości miejsc w Izraelu nie powinno to wpłynąć, ale ewentualne protesty mogą utrudnić wycieczki do Betlejem (tradycyjnym miejscem protestów są okolice muru i checkpointu 300), a w Jerozolimie może się coś dziać w okolicy Bramy Damasceńskiej i na Wzgórzu Świątynnym. Przy czym na Wzgórze Świątynne w razie czego po prostu nie wpuszczają turystów, a Bramę Damasceńską można w razie potrzeby po prostu omijać.
Podsumowując: jeżeli ktoś w najbliższych dniach wybiera się do Izraela, to nie ma powodu do nerwowości, ale sugerowałbym regularnie sprawdzać lokalne wiadomości (https://www.timesofisrael.com/ jest dobrym źródłem), być gotowym na rezygnację w razie czego z wycieczek do Betlejem i gdzie indziej do Autonomii Palestyńskiej i z wyczuciem chodzić po arabskich rejonach Jerozolimy.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#213 PostWysłany: 26 Sty 2020 21:15 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lut 2015
Posty: 566
Loty: 19
Kilometry: 49 323
niebieski
Dziś pod brama Damasceńską wiało nudą, na starówce wzgórzu świątynnym nawet mniej wojska i policji niż jak byłem 2 lata temu latem. Jutro zdam relacje z Betlejem i morza martwego.
_________________
Jak mawiał Kosio "Kto podróżuje ten dwa razy żyje"
Góra
 Profil Relacje PM off
meczko lubi ten post.
 
      
#214 PostWysłany: 27 Sty 2020 23:31 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lut 2015
Posty: 566
Loty: 19
Kilometry: 49 323
niebieski
Betlejem i check point 300 spokój że aż miło. Życie toczy się normalnym rytmem
_________________
Jak mawiał Kosio "Kto podróżuje ten dwa razy żyje"
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.
maarcin1938 uważa post za pomocny.
 
      
#215 PostWysłany: 04 Lut 2020 16:48 

Rejestracja: 03 Lis 2014
Posty: 1
Czy ktoś może wrócił w ostatnich dniach z Izraela? Mam wykupiony lot na za ok. 3 tygodnie i trochę się obawiam obecnej sytuacji politycznej.. jestem ciekawa jak to wygląda na miejscu. Wiem że większego spokoju tam nigdy nie ma, ale obecna sytuacja nie napawa optymizmem.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#216 PostWysłany: 04 Lut 2020 16:49 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22328
Jest już temat o tym.

A sytuacje takie są parę razy do roku.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#217 PostWysłany: 04 Lut 2020 20:21 

Rejestracja: 24 Lut 2014
Posty: 627
Zbanowany
Ewa Waszczuk napisał(a):
Mam wykupiony lot na za ok. 3 tygodnie i trochę się obawiam obecnej sytuacji politycznej..


Lepiej zrezygnuj. Po co się denerwować.
Góra
 Profil Relacje PM off
Zeus lubi ten post.
 
      
#218 PostWysłany: 06 Lut 2020 00:12 

Rejestracja: 17 Paź 2012
Posty: 584
niebieski
@ Ewa Waszczuk ja jestem obecnie w Izraelu. Jedną noc spędziliśmy w Bethlehem i dwie kolejne spędzimy w Jerozolimie. Życie normalnie się toczy, nic szczególnego nie zauważyłem. Sytuacja czy atmosfera wg. mnie jest taka sama jak rok temu kiedy byłem pierwszy raz. Gdybyś potrzebowała jakichś informacji to pisz, w miarę możliwości postaram się pomoc.
Pozdro
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#219 PostWysłany: 06 Lut 2020 15:02 

Rejestracja: 07 Kwi 2014
Posty: 1065
srebrny
Dziś rano Palestyńczyk wjechał ciężarówką w grupę żołnierzy na przystanku. Mówiło się o 14 rannych. Jaki jest finał tego nie wiem.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#220 PostWysłany: 12 Lut 2020 15:53 

Rejestracja: 12 Lut 2020
Posty: 1
Wróciłam z Izraela w poniedziałek, 10 lutego. Jest tam pięknie i bezpiecznie. Nie spotkały mnie żadne niedogodności ani niebezpieczne sytuacje. Wspaniały kraj, świetnie się po nim podróżuje i zwiedza.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 290 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group