Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 290 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11 ... 15  Następna
Autor Wiadomość
#141 PostWysłany: 13 Lis 2018 19:35 

Rejestracja: 02 Lip 2015
Posty: 2198
Loty: 44
Kilometry: 65 890
niebieski
@chcni
Jakby cie obserowali to byś w życiu tego nie wyłapał. Gratuluje wyobraźni.
_________________
Jeśli masz jakieś pytania o Poznań pomogę!
I klikamy "pomógł" jeśli tak faktycznie jest :) Status się sam nie zrobi...


Ostatnio edytowany przez gruby_inversia, 13 Lis 2018 19:38, edytowano w sumie 1 raz
Góra
 Profil Relacje PM off
krystoferson112 lubi ten post.
 
      
Miesiąc na Phuket za 4040 PLN. Loty z Warszawy (z dużym bagażem) i noclegi w 4* hotelu Miesiąc na Phuket za 4040 PLN. Loty z Warszawy (z dużym bagażem) i noclegi w 4* hotelu
Bezpośrednie loty first minute do Nowego Jorku i Miami z Berlina od 1541 PLN. Dużo terminów Bezpośrednie loty first minute do Nowego Jorku i Miami z Berlina od 1541 PLN. Dużo terminów
#142 PostWysłany: 13 Lis 2018 19:36 

Rejestracja: 09 Mar 2017
Posty: 27
Jedz nie patrz na nic ja byłem w tym roku w styczniu po zawirowaniach z przeniesieniem ambasady USA do Jerozolimy. Na każdym kroku wojsko z gnatami, tajniacy itp. Osobiście czułem się bezpiecznie i w dzień i w nocy

Wysłane z mojego Redmi 3S przy użyciu Tapatalka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#143 PostWysłany: 13 Lis 2018 19:43 

Rejestracja: 09 Mar 2017
Posty: 27
Przysięgam tobie że podczas śniadania przesiadla się do nas kobieta i zagadala po rosyjsku. Potem w tel Awiwie weszła za nami do hotelu i ja rozpoznalem przy recepcji. Powiedziałem tylko dziewczynie że kobieta jest za nami ta sama co była za każdym razem przy śniadaniu w Jerozolimie. Nawet nie mówiłem tego pozostałym osoba co były z nami, ale sami się zorientowali że kobieta się dziwnie zachowuje. Czekała aż wyjdziemy z hotelu i szła za nami do jaffy. Każdy nasz postój na zdjęcia to ona tak samo się zatrzymywał w dalszej odległości i niby zdjęcia sobie robiła. Wiecxoram tylko wyszliśmy we dwoje na ławkę posiedzieć przy plaży to owa kobieta też wyszła z hotelu i usiadła nie daleko nas. Ja nie twierdzę że to był mosad. Dostał ktoś wizę na 7 dni, komuś ściągali odciski i robili zdjęcia? Ja to miałem i dodatkowo szczegółowa rozmowę przy wyjeździe.

Wysłane z mojego Redmi 3S przy użyciu Tapatalka
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
gruby_inversia uważa post za pomocny.
 
      
#144 PostWysłany: 13 Lis 2018 19:48 

Rejestracja: 02 Lip 2015
Posty: 2198
Loty: 44
Kilometry: 65 890
niebieski
Ok wierze, rozne rzeczy sie zdarzaja. W takim razie gratuluje czujnosci ;)
_________________
Jeśli masz jakieś pytania o Poznań pomogę!
I klikamy "pomógł" jeśli tak faktycznie jest :) Status się sam nie zrobi...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#145 PostWysłany: 13 Lis 2018 19:52 

Rejestracja: 12 Lip 2018
Posty: 193
@fredbb nikt Ci nie da gwarancji, że akurat coś się nie wydarzy. Ja wróciłem w zeszłym tygodniu z Jerozolimy i było dość spokojnie. Trafiliśmy tylko na jedną manifestację w dzielnicy muzułmańskiej, ale skończyło się na tym, że pokrzyczeli i po jakimś czasie im się znudziło. Aktywność policji izraelskiej trochę większa niż zwykle, ale bez przesady, bo np. do kontroli na bramkach przy wejściach na dworzec nie przykładali się zbytnio. Jak byłem 1,5 roku temu to kontrole były dokładniejsze. Ja bym się nie przejmował i leciał, koło Strefy Gazy ciągle coś się dzieje.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#146 PostWysłany: 13 Lis 2018 20:01 

Rejestracja: 14 Mar 2014
Posty: 1239
Loty: 114
Kilometry: 156 105
niebieski
Gdzieś kiedyś to wcześniej czytałem, może to ty? Chciałbym Tobie wytłumaczyć tak jak wyżej inversia to zauważył, nie miał byś szans zauważyć profesjonalnej obserwacji izraelitów. To co ty opisujesz, że pierwszego dnia osoba zwraca na siebie uwagę, aby potym łazić za Tobą przez 3 dni to się kupy nie trzyma. Być może w pewien sposób chcieli Ci pokazać, że jesteśmy, czuwamy nad Tobą. A czym Ty i tak podpadłeś? Miałeś koszulkę z napisem po arabsku? Podzielam natomiast opinie, że Izrael przez swoje "zasady bezpieczeństwa" i politykę wobez Autonomii Palestyńskiej to mało gościnny rejon świata choć oferujący mega atrakcji. Ja na wylocie powiedziałem prawdę, że mieszkałem w hostelu Hebron :twisted: poszedłem na bok z odpowiednią naklejką na paszport. Dla wszystkich obawiających się wizyty w tym kraju....nie ma się czego bać.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#147 PostWysłany: 13 Lis 2018 20:06 

Rejestracja: 09 Mar 2017
Posty: 27
To ja wcześniej pisałem. Chyba nie twierdzisz że to zbieg okoliczności z tą kobietą. Ja nie twierdzę że to mosad czy jakaś inna komórka szpiegowskie. Nie wiem czym podpadlem może tym że paszport prawie 10 lat i żadnej pieczątki, może miałem jakieś nienaturalne zachowanie na lotnisku po tym jak przeczytałem lekturę na f4f:)

Wysłane z mojego Redmi 3S przy użyciu Tapatalka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#148 PostWysłany: 13 Lis 2018 20:13 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22322
Po co ktoś kupuje bilet do Izraela, jak się boi ze rakietą dostanie.
Wiadomo co tam się dzieje od 50 lat, a Intifady raczej nie skończą szybko...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#149 PostWysłany: 13 Lis 2018 20:23 

Rejestracja: 20 Lis 2014
Posty: 3354
złoty
Bo tanio

Wysłane przy użyciu Tapatalka
Góra
 Profil Relacje PM off
Dryblas lubi ten post.
 
      
#150 PostWysłany: 13 Lis 2018 20:50 

Rejestracja: 12 Lip 2018
Posty: 193
I ziemia święta ;)
Góra
 Profil Relacje PM off
Dryblas lubi ten post.
 
      
#151 PostWysłany: 13 Lis 2018 21:02 

Rejestracja: 27 Sie 2014
Posty: 198
-- 13 Lis 2018 21:00 --

Zeus napisał(a):
Po co ktoś kupuje bilet do Izraela, jak się boi ze rakietą dostanie.
Wiadomo co tam się dzieje od 50 lat, a Intifady raczej nie skończą szybko...


Zeus, jasne że masz rację. Tylko że chodzi mi o to że teraz informuje się że walki w Strefie Gazie są największe od 4 lat i to raczej budzi niepokój. To że konflikt w tamtym rejonie trwa cały czas to jest norma. Ale są sytuacje bardziej jak i mniej spokojne

-- 13 Lis 2018 21:02 --

Arcon napisał(a):
I ziemia święta ;)


brzemia napisał(a):
Bo tanio

Wysłane przy użyciu Tapatalka


Bo ciekawa wielokulturowość, ciekawa kultura, ziemia święta, historyczne miejsca, inny kontynent, klimat itp. A tani to tylko lot jest reszta nie :( ;)
Góra
 Profil Relacje PM off
Dryblas lubi ten post.
 
      
#152 PostWysłany: 13 Lis 2018 21:03 

Rejestracja: 24 Paź 2012
Posty: 1316
srebrny
Sytuacja bardziej niepokojaca to bedzie jak zaczna wybuchac bomby w Tel Avive, Jerozolimie albo Betlejem. To co jest teraz to normalka.

Enviado desde mi ALE-L21 mediante Tapatalk
_________________
Yukon - tworzy sie
Azerbejdżan - zakończona

Laponia | Komory | Bahrajn | Senegal | Santiago de Chile | Guca | Ladakh | Palestyna | Athos | Ziemia Ognista | Syberia zimą

Instagram: @podruuznik
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#153 PostWysłany: 13 Lis 2018 22:24 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lut 2015
Posty: 566
Loty: 19
Kilometry: 49 323
niebieski
Dziś z perspektywy odwołanego w ubiegłym roku w grudniu lotu do TLV ;(, spowodowanego ogłoszeniem przez Donalda T. zamieszkałego chwilowo 1600 Pennsylvania Ave NW, Washington, DC 20500) przeniesieniem ambasady USA do Jerozolimy, i powrocie tam na przełomie maja i czerwca, że media swoje a życie swoje.
Dziś nie odwołał bym już lotu, jest mało państw gdzie czułem się bezpieczniej niż w Izraelu. Izraelczycy do spraw bezpieczeństwa podchodzą naprawdę, żeby nie powiedzieć śmiertelnie poważnie. Choć nawet dziś z bagażem doświadczeń pewnie nie odważył bym się na wizytę w okolicach strefy Gazy choć przy kolejnej wizycie w Izraelu jeśli taka się nadarzy, to będę chciał pojechać do Jerycha i Hebronu, oprócz pobytu w samej Jerozolimie która jest dla mnie magicznym miejscem:)
_________________
Jak mawiał Kosio "Kto podróżuje ten dwa razy żyje"
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#154 PostWysłany: 13 Lis 2018 22:26 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22322
Strefa Gaży nie ma nić wspólnego z Jerycho i Hebron.
Do Strefy Gaży mało kto ma dostęp
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#155 PostWysłany: 18 Lis 2018 00:07 

Rejestracja: 12 Wrz 2012
Posty: 2381
platynowy
Kolega @Dryblas pisał przecież o okolicach strefy Gazy, do których dostęp ma każdy. Na przykład Sderot, który regularnie (a w ostatnich tygodniach w ogóle na porządku dziennym) atakowany jest drogą powietrzną ze strefy Gazy. Większość rakiet zostaje zneutralizowana przez Iron Dome i dodatkowo są syreny alarmowe oraz appki na komórki które z odpowiednim wyprzedzeniem informują cie kiedy należy się schować do piwnicy, więc trudno powiedzieć że jest to igranie ze śmiercią, ale obawy są niejako uzasadnione.

PA. ostatnio rakiety ze strefy Gazy zaczęły dolatywać do Ashkelon a nawet do Beer Szewa :shock:

PS2. na dzień dzisiejszy teoretycznie obowiązuje zawieszenie broni.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#156 PostWysłany: 15 Gru 2018 10:01 

Rejestracja: 05 Gru 2018
Posty: 1
Witam.
Czy ktoś z Was był w Jerozolimie, Betlejem od momentu pojaweinia sie komunikatu na stronie MSZ(13 listopad)?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#157 PostWysłany: 15 Gru 2018 10:47 

Rejestracja: 27 Lis 2014
Posty: 14
Zbanowany
Ja byłem 10 i 11 grudnia i był spokój
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#158 PostWysłany: 15 Gru 2018 14:12 

Rejestracja: 21 Mar 2018
Posty: 1440
złoty
Komunikatami na stronie MSZ bym się aż tak bardzo nie przejmował, znacznie większy sens jest śledzić lokalne media jak np. Times of Israel https://www.timesofisrael.com/, gdzie na bieżąco piszą, jak się coś dzieje.
W ciągu ostatniego tygodnia była seria zamachów, głównie w okolicach izraelskich osiedli na Zachodnim Brzegu - w jednym zamachowiec zastrzelił dwóch żołnierzy, w drugim ciężko ranił dziewczynę w ciąży (lekarze zrobili jej cesarskie cięcie, ale dziecko zmarło po kilku dniach). W jeszcze jednym przypadku żołnierze zastrzelili 60-letniego palestyńskiego biznesmena, który najwyraźniej spanikował i nie zatrzymał się do kontroli, więc uznali go za zamachowca. Równolegle przeprowadzono akcje, w których zabito dwóch sprawców wcześniejszych zamachów sprzed kilku miesięcy.
Jeden z ataków nastąpił na Starym Mieście w Jerozolimie w pobliżu Bramy Damasceńskiej - terrorysta zaatakował nożem, lekko ranił dwie osoby i został zastrzelony przez żołnierzy.
Żaden z tych zamachów nie wywarł jakiegoś większego wpływu na normalne życie w miejscach, gdzie pojawiają się turyści, ale jeżeli planujesz wycieczki po Zachodnim Brzegu, to przez najbliższy tydzień-dwa dałbym sobie spokój (może oprócz Betlejem), a potem tylko jeżeli w międzyczasie się uspokoi.
Góra
 Profil Relacje PM off
rybak81 uważa post za pomocny.
 
      
#159 PostWysłany: 13 Lis 2019 11:20 

Rejestracja: 01 Paź 2018
Posty: 5
Loty: 99
Kilometry: 139 662
Kochani,

Pytanie do osób znajdujących się obecnie w Izraelu + wybierających się do tego kraju w najbliższym czasie.

Media nie milkną jeżeli chodzi o ataki rakietowe- Faktycznie nie należy lekceważyć problemu? rozważacie anulowanie wyjazdu?

Na miejscu faktycznie jest się czego obawiać?

Dzięki z góry za info.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#160 PostWysłany: 13 Lis 2019 13:46 

Rejestracja: 13 Sty 2017
Posty: 8
Loty: 50
Kilometry: 145 132
Wylatujemy jutro rano do Eilatu, pisałem do naszego hotelu i dowiedziałem się, że w mieście wszystko funkcjonuje normalnie, cisza i spokój jak zawsze. Mamy nadzieję, że tak jest naprawdę, jutro się przekonamy:p
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 290 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11 ... 15  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group