Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 290 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10 ... 15  Następna
Autor Wiadomość
#121 PostWysłany: 11 Maj 2018 00:03 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Kwi 2012
Posty: 1254
Loty: 69
Kilometry: 142 806
srebrny
A zamierzałeś jechać w pobliże Strefy Gazy i Wzgórz Golan?
_________________
Przez Bliski Wschód i Kaukaz - Relacja z wyprawy do Turcji, Iranu, Armenii i Gruzji
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wczasy na Rodos: tydzień w hotelu z wyżywieniem za 1840 PLN (wylot z Krakowa) Wczasy na Rodos: tydzień w hotelu z wyżywieniem za 1840 PLN (wylot z Krakowa)
Zbiór tanich lotów Ryanair od 118 PLN! Tylko świetne kierunki: Włochy, Chorwacja i Grecja z polskich miast Zbiór tanich lotów Ryanair od 118 PLN! Tylko świetne kierunki: Włochy, Chorwacja i Grecja z polskich miast
#122 PostWysłany: 11 Maj 2018 07:02 

Rejestracja: 03 Lip 2012
Posty: 1283
niebieski
Na poniedziałek 14.05.2018 r. godz. 16 planowane jest otwarcie ambasady USA w Jerozolimie ;)
Góra
 Profil Relacje PM off
yus uważa post za pomocny.
 
      
#123 PostWysłany: 11 Maj 2018 13:07 

Rejestracja: 20 Mar 2018
Posty: 328
Loty: 32
Kilometry: 63 212
Nie chodzi mi o bezpośrednie zagrożenie, ponieważ do Strefy Gazy się nie wybieram, ale chyba jednak napięta sytuacja przygraniczna przenosi się również na to co dzieje się w centrum kraju albo w takich miastach jak Jerozolima.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#124 PostWysłany: 11 Maj 2018 13:39 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 Gru 2012
Posty: 1050
Loty: 271
Kilometry: 540 311
niebieski
Napięta sytuacja w Izraelu to jest od kilkudziesięciu lat, ale zwykle w miastach nie jest to odczuwalne w żaden większy sposób (poza dużą liczbą żołnierzy na ulicach, ale do tego się trzeba przyzywczaić). Niestety, tak już tam jest, czasem zdarzają się zamieszki i dobrze jest na bieżąco kontrolować sytuację, ale najczęściej jest tak, że pomimo różnych napięć i wydarzeń życie toczy się normalnie. Obecnie to już bardziej obawiałabym się, że coś się będzie działo w Jerozolimie z powodu otwarcia ambasady USA, niż z powodu tych przepychanek z Iranem.
_________________
Relacje na forum: Izrael | Tajlandia | Korea Południowa | Grecja | Portugalia | Teneryfa i Gran Canaria | Palau
Zapraszam na bloga: olus blog
Góra
 Profil Relacje PM off
Apocalipse uważa post za pomocny.
 
      
#125 PostWysłany: 11 Maj 2018 16:32 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Gru 2013
Posty: 657
niebieski
To jest dobre źródło aktualności: http://www.izrael.badacz.org/historia/news.html
_________________
Flightoholic.com
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#126 PostWysłany: 14 Maj 2018 21:49 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lut 2015
Posty: 566
Loty: 19
Kilometry: 49 323
niebieski
Jest może ktoś z naszych na miejscu w IL? Jak sprawy sie mają? Media jak zawsze straszą czy w miarę ok z dala od strefy gazy?
https://www.tvn24.pl/strefa-gazy-starcia-na-granicy-z-izraelem,836905,s.html
Do wylotu mam jeszcze 2 tyg więc jeszcze sporo możne się zmienić.
_________________
Jak mawiał Kosio "Kto podróżuje ten dwa razy żyje"
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#127 PostWysłany: 14 Maj 2018 22:16 

Rejestracja: 12 Kwi 2018
Posty: 60
Zbanowany
@Dryblas - zobacz na mapie gdzie jest Strefa Gazy, a następnie sprawdź swój plan wycieczki. Jeśli planujesz zwiedzać Izrael, będąc blisko pogranicza Izraela z Strefą Gazy, to być może warto zastanowić się nad zmianą planów (lepiej pojechać w bezpieczniejsze rejony Izraela). Jeśli NIE, to nie masz powodu do niepokojów.

Podobnie sprawa wygląda ze Wzgórzami Golan. Jeśli planujesz tam jechać lub w bardzo bliskie okolicy, warto zastanowić się nad zmianą planów.

Z Izraelem jest obecnie podobnie jak z Ukrainą - jeśli jedziesz np. do Donbasu lub okolic, warto się zastanowić czy warto, czy to nie jest zbyt duże ryzyko. Jeśli zwiedzasz Lwów czy Kijów to nie ma powodu do większych niepokojów. To, że na Ukrainie toczy się wojna, w której ginęli/giną ludzie nie znaczy, że w całym kraju jest niebezpiecznie.

Podobnie z Izraelem, to że w niektórych częściach kraju są niepokoje , gdzie ginęli/giną ludzie, nie znaczy, że sytuacja tak wygląda w całym Izraelu.

Podobnie jak na Ukrainie, w Izraelu (czy bardziej w części regionów przygranicznych) jest "nerwowo" - jednak większość kraju jest wolna od zagrożeń. Oczywiście, jak w każdej "beczce prochu", nie ma gwarancji, że nagle z dnia na dzień sytuacja nie ulegnie radykalnemu pogorszeniu. Szczególnie jadąc do Izraela zawsze warto mieć świadomość ukrytego ryzyka - nawet w czasach tzw. "pokoju", w każdej chwili sytuacja może ulec znaczącemu pogorszeniu.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#128 PostWysłany: 14 Maj 2018 22:30 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lut 2015
Posty: 566
Loty: 19
Kilometry: 49 323
niebieski
Strefą Gazy sie nie przejmuję najbliżej będziemy W Bear Sheva, nie chciał bym tylko by zamieszki przeniosły się do Jerozolimy i Betlejem. Znajomi śmieją się juz że jak zabookuje bilety to zawsze jakiś dym w Izraelu :)
_________________
Jak mawiał Kosio "Kto podróżuje ten dwa razy żyje"
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#129 PostWysłany: 14 Maj 2018 23:46 

Rejestracja: 20 Mar 2018
Posty: 328
Loty: 32
Kilometry: 63 212
No właśnie ja również tym się martwię, że przecież Palestyńczycy to nie tylko Strefa Gazy. A jadąc tam, nie chciałbym się ograniczać tylko do Tel-Avivu i Hajfy. No nic, trzeba na bieżąco śledzić informacje. Ja mam do wyjazdu jeszcze ponad miesiąc. Z tego co wiem to w ciągu najbliższych kilku dni zamieszki powinny ustawać.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#130 PostWysłany: 15 Maj 2018 00:07 

Rejestracja: 04 Paź 2017
Posty: 46
No i ja liczę na uspokojenie. U mnie 4 tygodnie do wylotu.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#131 PostWysłany: 15 Maj 2018 00:23 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Maj 2014
Posty: 1689
Loty: 205
Kilometry: 463 041
srebrny
Siostra właśnie powinna lądować po tygodniowym pobycie w Jerozolimie. Jutro postaram się o szybkie info.
_________________
R.

Pierwsze raz w Afryce: https://www.fly4free.pl/forum/a-na-koniec-ktos-ci-powie-ze-nic-z-tej-afryki-nie-widziales,213,175117
Pojechaliśmy z nastolatkami w kilkumiesięczną podróż dookoła świata: W sto dni dookoła świata
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#132 PostWysłany: 16 Maj 2018 11:56 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 Lut 2011
Posty: 591
Loty: 80
Kilometry: 171 925
niebieski
Lecę w sobotę do TLV, więc pierwszy kierunek to Jerozolima. Prośba o info jak wygląda sytuacja na miejscu.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#133 PostWysłany: 16 Maj 2018 12:26 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 Mar 2014
Posty: 145
Właśnie wróciliśmy, byliśmy od 12-15.05. Chodziliśmy po mieście 13.05 w trakcie dni Jerozolimy. Było bardzo dużo ludzi na ulicach (młodzieży) śpiewającej, tańczącej. Cała Jaffa Road była zamknięta dla ruchu. Do ściany płaczu nie dało się dopchać, ze względu na ilość ludzi. Były wzmożone patrole, ale my nie zaobserwowaliśmy żadnych niebezpiecznych sytuacji. Ja z zasady unikam zgromadzeń, więc ewakuowaliśmy się na boczne uliczki nie ze względu na zamieszki, ale profilaktycznie. Podobno była jakaś wymiana "uprzejmości" przy Wzgórzu Świątynnym, ale my będąc tam niczego nie zaobserwowaliśmy.

Na pierwsza część 14.05 pojechaliśmy do Tel Avivu, więc nie wiem czy działo się coś podczas otwarcia ambasady w Jerozolimie. Wieczorem jak wróciliśmy było spokojnie jak gdyby nigdy nic się na miejscu nie działo.

Jedynie 15-go jak wyszliśmy na śniadanie, nie można było nic zjeść na zewnątrz (wewnątrz owszem). Chwile porozmawiałem z ludźmi i mówili, że to taki rodzaj sprzeciwu wobec sytuacji w Strefie Gazy. Wiele straganów na starym mieście było zamkniętych (nie wiem czy jeszcze zamkniętych [godz 9.00] czy to też forma protestu).

Tam sytuacja jest bardzo dynamiczna, każdego dnia może się coś wydarzyć. Zachowajcie ostrożność i cieszcie się wyjazdem, tym bardziej że pogoda zapowiada się wyśmienicie. Nam trochę padało i był chłodny wiatr na co nie do końca byliśmy przygotowani ;)
Góra
 Profil Relacje PM off
mikuś uważa post za pomocny.
 
      
#134 PostWysłany: 16 Maj 2018 18:40 

Rejestracja: 04 Paź 2017
Posty: 46
Dzięki @Ryglu.
@Zawiert, @Mikuś czekamy na info.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#135 PostWysłany: 20 Maj 2018 22:25 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Maj 2014
Posty: 1689
Loty: 205
Kilometry: 463 041
srebrny
Hej. Siostra była przez tydzień. Jerozolima, Betlejem, Galilea. Zero stresu i problemów

Wysłane z mojego Redmi 4X przy użyciu Tapatalka
_________________
R.

Pierwsze raz w Afryce: https://www.fly4free.pl/forum/a-na-koniec-ktos-ci-powie-ze-nic-z-tej-afryki-nie-widziales,213,175117
Pojechaliśmy z nastolatkami w kilkumiesięczną podróż dookoła świata: W sto dni dookoła świata
Góra
 Profil Relacje PM off
okos uważa post za pomocny.
 
      
#136 PostWysłany: 20 Maj 2018 22:38 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 Lut 2011
Posty: 591
Loty: 80
Kilometry: 171 925
niebieski
Jestem obecnie w Tel Avivie, Jerozolima i wybrzeże Morza Martwego za mną. Brak problemów, nie czuc zagrożenia, choc policja widoczna. Obawiałem sie ekscesów, ze względu kumulacje- zaraz po szabasie był Szawuot, ważne żydowskie święto, ale nic sie nie wydarzyło. Pytałem sie miejscowych- kazali sie trzymać daleko jedynie od Strefy Gazy, reszta powinna być ok.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
okos uważa post za pomocny.
 
      
#137 PostWysłany: 13 Lis 2018 18:49 

Rejestracja: 27 Sie 2014
Posty: 198
https://www.msz.gov.pl/pl/informacje_ko ... rozujacych

Za tydzień lecę do Izraela, a w Strefie Gazie coraz ostrzej, co o tym myślicie? ;/
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#138 PostWysłany: 13 Lis 2018 19:24 

Rejestracja: 24 Paź 2012
Posty: 1319
srebrny
Strefa Gazy a Izrael to dwie rozne rzeczy dla turysty. Ja wrocilem pare dni temu, na miejscu jest spokojnie.
_________________
Yukon - tworzy sie
Azerbejdżan - zakończona

Laponia | Komory | Bahrajn | Senegal | Santiago de Chile | Guca | Ladakh | Palestyna | Athos | Ziemia Ognista | Syberia zimą

Instagram: @podruuznik
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#139 PostWysłany: 13 Lis 2018 19:27 

Rejestracja: 09 Mar 2017
Posty: 27
Byłem widziałem. Doświadczyłem zachowania na lotnisku w obie strony. Po przejeździe z Jerozolimy do tel Awiwu spostrzegłem że byłem obserwowany od drugiego dnia pobytu w Jerozolimie a zatrzymalem się w hostelu Abraham. Pozostałe 3 dni w tel Awiwie to praktycznie nic mi się nie chciało majac świadomość że na każdym kroku ktos za mną chodzi. Zostałem wyproszony z dziewczyną z kawiarni gdy chcialen zamówic zwykła kawę na starym mieście w żydowskiej dzielnicy.

Wysłane z mojego Redmi 3S przy użyciu Tapatalka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#140 PostWysłany: 13 Lis 2018 19:33 

Rejestracja: 27 Sie 2014
Posty: 198
Wiem że Izrael i Strefa Gaza to dwie różne rzeczy ale.... Trochę boję się żeby nie było zamieszek np. w Jerozolimie czy ataku rakietowego na Tel Awiw, ktoś z was był świadkiem alarmu?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 290 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10 ... 15  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group