Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 290 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5 ... 15  Następna
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 14 Lip 2014 08:55 

Rejestracja: 11 Gru 2013
Posty: 8
Loty: 102
Kilometry: 275 113
Cześć. Mam kupione bilety Wizz-Air do TelAvivu 22-29 lipca. Jestem już po odprawie online oraz zarezerwowałem trochę noclegów, ale niestety sytuacja polityczna nagle się pogorszyła. Nie uśmiecha mi się jechać tam, jak naokoło strzelają rakietami. Czy miał ktoś może podobną sytuację i zna jakieś możliwości anulowania albo zmiany destynacji podróży, bez wielkich kosztów opisanych w regulaminach WizzAir? Praktycznie są one wyższe niż ceny biletów. Z jednej strony nie chcę stracić 1000zł za 2 bilety oraz bagaż w dwie strony, ale nie wiem czy warto ryzykować życie i zdrowie. Może ktoś też jedzie, albo teraz jest i może się wypowiedzieć, jak to wygląda od środka?

Czytałem, że niemieckie TUI odwołują swoje wycieczki oraz izraelskie linie lotnicze, dają możliwość anulowania lotu, bez żadnych kosztów. Chciałem napisać do Wizz air, ale mają termin odpowiedzi 30 dni na emaile, a telefon kosztuje 4,2zł (!!!) za minutę. Miał ktoś podobne doświadczenia?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Rejs (w kajucie z balkonem) z Barcelony przez Majorkę i Sycylię do Rzymu oraz loty z Krakowa za 2218 PLN Rejs (w kajucie z balkonem) z Barcelony przez Majorkę i Sycylię do Rzymu oraz loty z Krakowa za 2218 PLN
Grupa Lufthansa: Wakacyjne loty do Mołdawii, Maroka, Grecji i Rumunii z Krakowa i Warszawy od 438 PLN Grupa Lufthansa: Wakacyjne loty do Mołdawii, Maroka, Grecji i Rumunii z Krakowa i Warszawy od 438 PLN
#2 PostWysłany: 14 Lip 2014 09:19 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Maj 2013
Posty: 603
Loty: 302
Kilometry: 377 901
niebieski
Jedyna możliwość anulacji,to otrzymanie maila od Wizzair (może się zdarzyć,że będzie w spamie) pt. "Ważna wiadomość od Wizz Air" o następującej lub podobnej treści. Tu akurat przykład dotyczy mojego odwołanego lotu do Charkowa,ale wcześniej dostałam podobnego maila,tyle,że dotyczył on zmiany godzin w lotach do Eindhoven i był w nim link,w który należało kliknąć,aby odzyskać całą kasę za bilety+20% "premii" (taką opcję wybrałam). Pieniądze miałam maksymalnie po dwóch dniach roboczych na moim koncie Wizz.

Cytuj:
Szanowni Pasażerowie!

Z przykrością informujemy, że zarezerwowany przez Pana/-ią lot (kod potwierdzenia: tu numer Twojej rezerwacji) został odwołany. Przepraszamy za niedogodności spowodowane odwołaniem lotu Wizz Air.

Nasze telecentrum skontaktuje się z Panem/-ią, aby omówić dostępne opcje wymienione poniżej. Jeśli chce Pan/i przyspieszyć ten proces, prosimy o telefon pod jeden z numerów pomocy w związku ze zmianą rozkładu lotów (cena połączenia według stawek lokalnych). Numery można znaleźć, klikając następujący odsyłacz. (Numery te przeznaczone są wyłącznie dla pasażerów wymagających pomocy w związku ze zmianą rozkładu lotów i nie mogą być wykorzystywane do zgłaszania innych zapytań lub problemów.)
JEŻELI LOT BYŁ OBSŁUGIWANY PRZEZ WIZZ AIR HUNGARY (numer lotu rozpoczynający się od „W6”)

(Ogólne warunki przewozu pasażerów i bagażu Wizz Air Hungary Kft.)
Możliwe jest dokonanie zmiany rezerwacji na inny lot Wizz Air na tej samej trasie, lub – jeżeli to konieczne – na podobnej trasie, w ciągu 14 dni przed planową datą odlotu pierwotnego lotu lub 30 dni po tej dacie, zależnie od dostępności miejsc;
Rezerwacja może zostać anulowana, a pasażer otrzyma notę kredytową o wartości ceny całkowitej opłaconej za odwołany lot powiększonej dodatkowo o 20% tej kwoty, a także za lot powrotny, jeżeli został zarezerwowany. Nota kredytowa zostanie dodana do konta klienta Wizz Air;
Rezerwacja może zostać anulowana, a pasażer otrzyma całkowity zwrot kosztów za odwołany lot oraz za lot powrotny, jeżeli został zarezerwowany.
JEŻELI LOT BYŁ OBSŁUGIWANY PRZEZ WIZZ AIR UKRAINE (numer lotu rozpoczynający się od „WU”)

(Ogólne warunki przewozu pasażerów i bagażu linii lotniczych spółki z ograniczoną odpowiedzialnością Wizz Air Ukraina)
Możliwe jest dokonanie zmiany rezerwacji na inny lot Wizz Air Ukraina na tej samej trasie, lub – jeżeli to konieczne – na podobnej trasie, w ciągu 14 dni przed planową datą odlotu pierwotnego lotu lub 30 dni po tej dacie, zależnie od dostępności miejsc;
Anulujemy rezerwację i przyznamy za nią kredyt podróżny w wysokości pełnej kwoty zapłaconej za lot plus 20% ceny tego biletu, a w odpowiednich przypadkach także biletu powrotnego. Ten kredyt podróżny można wykorzystać tylko do zakupu biletów na loty obsługiwane przez Wizz Air Ukraina (WU). Prosimy zadzwonić pod jeden z numerów pomocy w związku ze zmianą rozkładu lotów Wizz Air, aby zgłosić prośbę o kredyt. Numery telefonu w Państwa kraju można znaleźć tutaj. (Informujemy, że te numery służą tylko do zgłaszania próśb o kredyt podróżny).;
Rezerwacja może zostać anulowana, a pasażer otrzyma całkowity zwrot kosztów za odwołany lot oraz za lot powrotny, jeżeli został zarezerwowany. Wniosek o zwrot kosztów należy zgłosić bezpośrednio do Wizz Air Ukraina, a wszystkie wymagane dokumenty należy przesłać pocztą. Zwrot kosztów może zostać dokonany wyłącznie na konto osoby, która dokonała płatności (bez wyjątków) oraz konieczne jest przesłanie następujących dokumentów wymienionych w odsyłaczu.

Prosimy o NIE odpowiadanie na niniejszą wiadomość, gdyż skrzynka ta służy wyłącznie do wysyłania wiadomości.

Dziękujemy za wyrozumiałość.

Dział Obsługi Klienta Wizz Air
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3 PostWysłany: 14 Lip 2014 09:33 

Rejestracja: 11 Gru 2013
Posty: 8
Loty: 102
Kilometry: 275 113
Znalazłem na forum "tańszy" numer na infolinie Wizz Air (22 351-94-92) - normalna cena wg taryfy, ale dotyczy tylko zmian w rezerwacji lotów.

Miły Pan po drugiej stronie powiedział, że w związku z sytuacja w Izraelu, osoby, które kupiły bilet z wylotem do 16 lipca, mogą bezpłatnie zmienić cel podróży lub datę wylotu. Pozostaje mi czekać, aż przedłużą ten termin do 23 lipca i skorzystać z tej opcji :).
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4 PostWysłany: 14 Lip 2014 18:28 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Cze 2012
Posty: 947
Loty: 284
Kilometry: 456 536
niebieski
ja mam 18 lipca, dam znać czy da rade coś zmienić.


P.s Dzwoniłem dzisiaj niestety możliwa zmiana tylko do 21.07 (za różnice w cenie biletu trzeba dopłacić) anulacja nie jest możliwa, czyli beznadzieja.
Czy ktoś zna jeszcze inny sposób (może inna infolinia) gdzie mozna cos zdziałać?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5 PostWysłany: 15 Lip 2014 23:34 

Rejestracja: 15 Sty 2014
Posty: 245
niebieski
Aktualna sytuacja w Izraelu
Wróciłem wczoraj z Izraela oto wnioski:
- należy zarejestrować swoją podróż w e-konsulacie (na zimne dmuchać)
- raczej odpuścić sobie podróż na południe od Tel Awiwu i do Jerozolimy
- Izrael chroniony jest prze żelazną kopułę, w momencie zbliżających się rakiet uruchamiane są syreny(aczkolwiek nie zawsze)
- w trakcie alarmu należy się schronić w miejscu bez okien lub specjalnym pomieszczeniu
- ogólne informacje w mediach nie przejawiają się za bardzo w praktyce
- mieszkańcy przejawiają bardzo duże poczucie bezpieczeństwa, są pomocni oraz tłumaczą, że dla nich powoli to normalność.
- większość budynków posiada specjalne pomieszczenia/schrony na wypadek ataku, do których należy się udać

Serwis z bieżącymi informacjami: http://twitter.com/IsraelNewsNow

Lotnisko: nastawić się na opóźnienia, większość przylotów i odlotów jest opóźnionych
Pociąg: w momencie alarmu zatrzymuje się
Autobus: dokładnie tak jak pociąg, tylko kierowca każe wysiąść szybko
Plaża: podczas paru alarmów nie zauważyłem żeby ktoś się bardziej przejął i coś robił, ludzie tylko obserwują

Czy był stres? Na początku tak, później widząc reakcję ludzi byłem spokojny.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6 PostWysłany: 16 Lip 2014 12:00 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Cze 2012
Posty: 947
Loty: 284
Kilometry: 456 536
niebieski
Dzisiaj dostałem odpowiedz na email i ponowny tel załatwił sprawę ;-)

Także dzwońcie 2 dni przed odlotem i da się to załatwić - poniżej "warunki":


- Klient nie pokrywa opłaty za zamianę, pokrywa ewentualną różnicę w cenie biletu.

- Klient może wybrać dowolną trasę z dostępnych w siatce Wizz Air Hungary (W6).

- Klient może wybrać datę oddaloną najpóźniej 6 miesięcy od oryginalnej daty lotu.


W celu dokonania zmiany uprzejmie proszę o kontakt z naszym Telecentrum.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#7 PostWysłany: 17 Lip 2014 00:15 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Kwi 2014
Posty: 86
Loty: 17
Kilometry: 19 476
Szkoda ze informacja nie była ogólnodostępna ponieważ miałam lot 15 lipca i zrezygnowałam z niego ze względu na sytuację w izraelu. Zapewne nie ma szans na zmianę już? A lot powrotny mam dopiero 22 lipca, więc także nie klasyfikuję się na zmianę chociaż powrotnego. Pech mnie nie odstępuje na krok.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#8 PostWysłany: 17 Lip 2014 08:44 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 Lut 2014
Posty: 55
Loty: 29
Kilometry: 45 500
Ja mam wylot 7 sierpnia- coś wiadomo czy można zmienić rezerwacje na sierpień? Niby jeszcze sporo czasu żeby się uspokoiło no ale nie wiem czy bym poleciał jak bym miał lot np. dzisiaj.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#9 PostWysłany: 17 Lip 2014 08:58 

Rejestracja: 11 Gru 2013
Posty: 8
Loty: 102
Kilometry: 275 113
dominno napisał(a):
Szkoda ze informacja nie była ogólnodostępna ponieważ miałam lot 15 lipca i zrezygnowałam z niego ze względu na sytuację w izraelu. Zapewne nie ma szans na zmianę już? A lot powrotny mam dopiero 22 lipca, więc także nie klasyfikuję się na zmianę chociaż powrotnego. Pech mnie nie odstępuje na krok.


Dzwoniłem wczoraj rano i miałem możliwość przesunięcia lotu w terminach 22 wylot i 29 powrót, tak więc zadzwoń, może chociaż ten 22 lipca powrót Ci się uda :). Zawsze warto spróbować :).
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#10 PostWysłany: 17 Lip 2014 10:27 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Kwi 2014
Posty: 86
Loty: 17
Kilometry: 19 476
Dziękuje bardzo za informację, na pewno spróbuję. Także zamierzam powalczyć o wyjaśnienie dlaczego nie zostałam poinformowana , że istnieje taka możliwość na zmianę lotu. Może uda się cokolwiek wskórać..
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#11 PostWysłany: 17 Lip 2014 12:33 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Cze 2012
Posty: 947
Loty: 284
Kilometry: 456 536
niebieski
jak widzicie po moich postach zupełnie inne są procedury dla lotów dalszych niż 3 dni w chwili dzwonienia i inne dla tych do ktorych zostało poniżej 2 dni wiec jak chcecie coś ugrać to dzwońcie dopiero 2 dni przed wylotem, no chyba ze sytuacja sie poprawi ;-)


p.s warto naszykować sobie alternatywne loty na które chcecie zmienić bo to zajmuje trochę czasu ;-/

-- 17 Lip 2014 12:37 --

dominno napisał(a):
Dziękuje bardzo za informację, na pewno spróbuję. Także zamierzam powalczyć o wyjaśnienie dlaczego nie zostałam poinformowana , że istnieje taka możliwość na zmianę lotu. Może uda się cokolwiek wskórać..



Nie wiem czy to dobry pomysł aby się wykłócać o ten brak informacji, poniewaz oficjalnie nie ogłoszonu "stanu wojennego" i to chyba wizz sam nam robi przysługę że pozwala zmieniać loty, a jak ktoś sam nie dzwoni zapytać się jak wygląda sytuacji to najwyraźniej mu to nie przeszkadza i zamierza polecieć.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#12 PostWysłany: 17 Lip 2014 15:18 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 Lut 2014
Posty: 55
Loty: 29
Kilometry: 45 500
"Izrael i Hamas porozumiały się w sprawie rozejmu"

http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/ ... BoxWiadTxt

Trzeba mieć nadzieje, że od jutra wejdzie w życie ten rozejm i znowu będzie spokój (oby jak najdłużej). Może uda się w sierpniu spokojnie polecieć do tego Izraela... ;)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#13 PostWysłany: 17 Lip 2014 15:40 

jednak nie :/ :
http://www.bbc.co.uk/news/world-middle-east-28344637

Cytuj:
Minister spraw zagranicznych Izraela i Hamasu zaprzeczyli o wcześniejszych doniesieniach o rozejmie w celu zakończenia walk w Gazie między Izraelem a palestyńskimi bojownikami.
Góra
 PM off  
      
#14 PostWysłany: 17 Lip 2014 15:46 

Rejestracja: 17 Lip 2014
Posty: 5
PawelWroclaw napisał(a):
dominno napisał(a):
Szkoda ze informacja nie była ogólnodostępna ponieważ miałam lot 15 lipca i zrezygnowałam z niego ze względu na sytuację w izraelu. Zapewne nie ma szans na zmianę już? A lot powrotny mam dopiero 22 lipca, więc także nie klasyfikuję się na zmianę chociaż powrotnego. Pech mnie nie odstępuje na krok.


Dzwoniłem wczoraj rano i miałem możliwość przesunięcia lotu w terminach 22 wylot i 29 powrót, tak więc zadzwoń, może chociaż ten 22 lipca powrót Ci się uda :). Zawsze warto spróbować :).

Mam praktycznie te same terminy, tj 22 lipca wylot i 28 powrót. Jestem absolutnie zielony w lataniu, powiedziałbyś co dokładniej "trzeba mówić", czy łatwo dają zmienić destynację i czy da się wycofać z tego lotu? Na ten moment nic nie wskazuje na to by się uspokoiło w Izraelu :/
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#15 PostWysłany: 18 Lip 2014 12:27 

Rejestracja: 11 Gru 2013
Posty: 8
Loty: 102
Kilometry: 275 113
Dzwoniłem wczoraj na infolinie i udało mi się zmienić lot z Tel Avivu na Barcelonę, niestety musiałem odłożyć to na wrzesień i doplacic 500zł za bilety :/.

Dodatkowo cała procedura trwała ponad 8 minut po stawce 4,25zł/minute .... Nie mogłem kupić przy tym wizz discout club, bo to była zmiana rezerwacji, a nie nowa rezerwacja. Całość trwa w miarę sprawnie, jak ma się przygotowane wszystkie numery lotów i terminy.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#16 PostWysłany: 18 Lip 2014 12:36 

Wow, to zrobiłeś interes życia. Ja tam mam bilety wizzair na marzec i jak się nie pogorszy sytuacja to juz się nie mogę doczekać (za 200 zł RT bilety do Tel-Avivu taka okazja moze się juz nie powtórzyć, do tego samoloty póki co latają inic nie zapowiada by się to miało zmienić, sam konflikt izraelsko palestyński trwa jakby od zawsze i nic nie zapowiada by miał nastac trwały pokój)
Góra
 PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#17 PostWysłany: 20 Lip 2014 09:05 

Rejestracja: 26 Cze 2011
Posty: 13
Miałem rezerwacje do Izraela 4.09.14-11.09.14. Wczoraj dostałem email że wizz zmienia godziny lotów (od sierpnia nie ma lotów w czwartki) i mam 4 opcje do wyboru:
Cytuj:

Z przykrością informujemy, że nastąpiła zmiana rozkładu lotów, która obejmuje Państwa lot o numerze potwierdzenia XXXXXX.

Wizz Air serdecznie przeprasza za wszelkie niedogodności, jakie ta zmiana może spowodować.

Nowe godziny odlotu i przylotu:
02/Sep/2014 Katowice (15:55) Tel Awiw (20:30)
09/Sep/2014 Tel Awiw (21:20) Katowice (00:15)

Prosimy o uważne sprawdzenie terminów i godzin podróży!
Jeśli nowy rozkład Państwu odpowiada, prosimy o potwierdzenie poprzez odznaczenie okienka i kliknięcie przycisku „akceptuj zmianę rozkładu”. Kliknij tutaj, aby zaakceptować tę zmianę lotu online.

Uwaga: kod potwierdzenia nie ulega zmianie.

Jeśli nowy rozkład Państwu nie odpowiada, zgodnie z naszymi warunkami przewozu istnieje możliwość wyboru jednej z poniższych opcji.
1. ZMIANA REZERWACJI LOTU/LOTÓW

Wizz Air zmieni rezerwację Pasażera na lot na tej samej lub – w razie konieczności – podobnej trasie na inny dzień przypadający na 14 dni przed zaplanowanym pierwotnie odlotem lub na 30 dni po nim, w zależności od dostępności wolnych miejsc. Aby zmienić rezerwację lotu, należy skontaktować się telefonicznie z wyznaczoną do tego celu obsługą Wizz Air (koszt jak za połączenie lokalne). Numery można znaleźć, klikając następujący odsyłacz. (Uwaga! Numery te przeznaczone są wyłącznie do zmiany rezerwacji lotów! Aby otrzymać zwrot kosztów lub kredyt na rezerwację w przyszłości, należy postąpić zgodnie z instrukcją w punktach 2 i 3 poniżej.)
2. ODWOŁANIE LOTU/LOTÓW I OTRZYMANIE 120% KREDYTU NA REZERWACJĘ

Wizz Air anuluje rezerwację i zwróci Klientowi pełną wartość dokonanej zapłaty za odwołany lot i dodatkowo 20% ceny zapłaconej za odwołany lot oraz za bilet powrotny, jeżeli takowy został wykupiony, na „konto klienta” w Wizz Air. Kliknij tutaj, aby przesłać swoją prośbę kredytową online.
3. ODWOŁANIE LOTU/LOTÓW I OTRZYMANIE ZWROTU KOSZTÓW

Wizz Air anuluje rezerwację i zwróci Klientowi Cenę Całkowitą zapłaconą za odwołany lot wraz z biletem powrotnym, jeżeli takowy został wykupiony. Kliknij tutaj, aby przesłać swoją prośbę zwrotu pieniędzy online.

Prosimy NIE odpowiadać na tego e-maila, ta skrzynka pocztowa nie przyjmuje przychodzących wiadomości.

Dziękujemy za wyrozumiałość.

Obsługa klienta Wizz Air


W sumie to czekałem na taki ruch ze strony wizza ale myślałem że odwołają loty a nie tylko zmienią godziny ale to nie ważne.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#18 PostWysłany: 20 Lip 2014 11:18 

Rejestracja: 24 Maj 2011
Posty: 64
Loty: 48
Kilometry: 50 130
Z rozkładu zniknęły też wtorkowe loty z Warszawy do Tel-Aviv w sierpniu. Czekam na info na maila o zmianie.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#19 PostWysłany: 20 Lip 2014 12:27 

Rejestracja: 29 Mar 2012
Posty: 410
Też dostałem takiego maila Czy w tej sytuacji mogę z podjęciem decyzji czekać do września kiedy mam lot czy jest jakiś czas na ruch z mojej strony?

-- 20 Lip 2014 12:27 --

Też dostałem takiego maila Czy w tej sytuacji mogę z podjęciem decyzji czekać do września kiedy mam lot czy jest jakiś czas na ruch z mojej strony?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#20 PostWysłany: 20 Lip 2014 12:45 

Rejestracja: 25 Sie 2011
Posty: 8849
Loty: 990
Kilometry: 952 329
platynowy
Możesz poczekać. Nie ma limitu czasowego na deklarację (oczywiście trzeba dokonać jakiegoś wyboru przed terminem lotu).

Będziesz tylko dostawał takiego maila chyba średnio raz na tydzień.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 290 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5 ... 15  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group