Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Wikipost
https://www.fly4free.pl/wizz-air-bagaz- ... ny-zmiany/


Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 550 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18 ... 28  Następna
Autor Wiadomość
#281 PostWysłany: 10 Paź 2018 13:35 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Lis 2017
Posty: 716
Loty: 27
Kilometry: 45 291
Zbanowany
niebieski
Ja tak samo mam. Automatycznie dodany za 36 PLN bagaż do 10 kg, przy czym linijka poniżej jest jako "inne opłaty" -36 PLN. Rezerwacja robiona we wrześniu na grudzień.

PS teraz to chyba zamiast 2 godzin przed odlotem trzeba być 3, skoro do check-in wydłuży się kolejka ;) niby mówią, że jak nadaje się bagaże do check-in to przyspiesza się cały proces, ale z drugiej strony jest więcej ludzi do oddawania, czyli tu się czas wydłuży. W przyrodzie się wszystko wyrównuje :D
_________________
Rowerowe podróże i nie tylko: https://www.facebook.com/rowerowepodrozetuitam
Zapraszam do polubienia (:
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Rejs (w kajucie z balkonem) z Barcelony przez Majorkę i Sycylię do Rzymu oraz loty z Krakowa za 2218 PLN Rejs (w kajucie z balkonem) z Barcelony przez Majorkę i Sycylię do Rzymu oraz loty z Krakowa za 2218 PLN
Grupa Lufthansa: Wakacyjne loty do Mołdawii, Maroka, Grecji i Rumunii z Krakowa i Warszawy od 438 PLN Grupa Lufthansa: Wakacyjne loty do Mołdawii, Maroka, Grecji i Rumunii z Krakowa i Warszawy od 438 PLN
#282 PostWysłany: 10 Paź 2018 13:38 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 26 Lip 2015
Posty: 493
Loty: 76
Kilometry: 104 894
Teraz odlatuję z WAW. na bramce wszystkie walizki przechodzą bez żadnych naklejek.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#283 PostWysłany: 10 Paź 2018 14:27 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 31 Mar 2013
Posty: 1386
niebieski
Na rezerwację listopadową już za późno, ale na grudniową będę domagał się od Wizz przyznania darmowego priorytetu lub bezpłatnej anulacji. Jeśli nie przyznają, będę wysyłał sprawę do Europejskiego Centrum Konsumenckiego.

Zachęcam do tego samego dla rezerwacji wykonanych przed 24. sierpnia, które mają wylot po 11. listopada.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#284 PostWysłany: 10 Paź 2018 14:36 

:lol:

Śmieszne co piszesz, bo dalej się nie zastanowiłeś o co w tym chodzi i dlaczego tak nie inaczej, do tego na prawie

Ale walcz, koniecznie napisz co tam wywalczysz ;)
Góra
 PM off  
      
#285 PostWysłany: 10 Paź 2018 14:41 

Rejestracja: 27 Sie 2017
Posty: 197
@jack.strong Cena jest zależna od kierunku, dlatego ja na przykładowej trasie widziałem taką kwotę, a u Ciebie była ona inna. Koniec końców i tak ta para wygrywać zawsze będzie z rejestrowanym 20 kg. Chyba, że potrzebujemy coś przewieźć w dużym gabarycie co waży ponad 10 kg.

@manyaky Tak jak kolega gorny77 Ci napisał. Przecież w obecnej sytuacji masz opcję oddania bagażu za darmo przy check-in. Dalej sobie możesz iść, ale i tak duża szansa na to, że Ci ten bagaż zabiorą (walizka i bez priority). Nic się nie zmieniło. Zmienili po prostu zasady na bardziej przejrzyste i bez zbędnego bałaganu. Teraz każdy wie, że musi podręczny nadać przy check-in. Chyba, że dopłaci do priority. Chcesz wozić bagaż do samolotu to płać i tyle. :) A jak nie chcesz płacić to polecam kupno awionetki :D
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#286 PostWysłany: 10 Paź 2018 15:04 

Rejestracja: 28 Mar 2015
Posty: 74
Mi zmienili na 40x30x20 - czekać te kilka dni na zmianę, jeżeli nic się nie zmieni to gdzie potem się wykłócać ? Kupiłem bilet we wrześniu, więc niech będzie nadawany, ale ma być 55.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#287 PostWysłany: 10 Paź 2018 15:37 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 Lut 2017
Posty: 216
Szanowni starsi forumowicze. Chcę, jak najtaniej "wyjść" na nowej polityce Wizzaira. Chce wziąć jeden bagaż do 10kg, który właściwie nie ma jakiś limitów rozmiarów. Jedna z moich walizek waży bez rzeczy itp. 3kg, więc 7 kg pomieszczę. Dodam dodatkowo dla siebie Wizz Priority i będę mógł wziąć bagaż podręczny 55 wysokości i Wizz Prior żonie. Razem wyjdzie taniej (36 zł +22 zł +22 zł), niż miałbym wziąć jeden bagaż 20kg (128 zł). Mam więc 21kg w niższej cenie, niż 15kg (samej dużej do 20kg)

Czy dobrze wybieram/obniżam cenę? Czy się mylę?

edit:
Chyba ktoś wcześniej podpowiedział, ale jak się zlitujecie i napiszecie, że jest OK, to dzięki :)
_________________
Zaglądam: Travel Vlog.


Ostatnio edytowany przez hicarian, 10 Paź 2018 15:39, edytowano w sumie 1 raz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#288 PostWysłany: 10 Paź 2018 15:38 

Rejestracja: 12 Sty 2015
Posty: 2131
niebieski
Mam już dodany bagaż rejestrowany 10 kg do wszystkich rezerwacji.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#289 PostWysłany: 10 Paź 2018 15:39 

Rejestracja: 27 Sie 2017
Posty: 197
@hicarian
Opisałem to rozumowanie we wcześniejszych postach. Wystarczy się cofnąć.
Jeżeli wylot jest przed 1 listopada to niestety nie przejdzie. Po 1 listopada masz z góry nadany bagaż rejestrowany 10 kg. Do tego można dokupić sobie wizz priority dzięki któremu dostajesz dodatkowo bagaż podręczny o wymiarach takich jakie były przed zmianami.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#290 PostWysłany: 10 Paź 2018 15:45 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 Lut 2017
Posty: 216
Tak wiem @VitalR, zdążyłem zedytować post. Wychodzi na to, że jak ktoś koniecznie potrzebuje "kilogramów" to nie wyjdzie na tej zmianie, aż tak źle. Praktycznie za niższą cenę poleci z tobą więcej kilogramów - oczywiście bagażu ;)
_________________
Zaglądam: Travel Vlog.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#291 PostWysłany: 10 Paź 2018 17:38 

Rejestracja: 30 Sie 2010
Posty: 355
niebieski
Panie i Panowie :). Czytajcie komunikat wizza - wszystko jest jasno wytłumaczone.

"Od 1 listopada wszyscy pasażerowie będą mogli zabrać ze sobą na pokład jedną bezpłatną sztukę bagażu podręcznego o maksymalnych wymiarach 40 x 30 x 20 cm. Pasażerowie, którzy wykupili usługę WIZZ Priority, będą mogli zabrać dodatkową podręczną walizkę na kółkach o maksymalnych wymiarach 55 x 40 x 23 cm. Dodatkowo Wizz Air wprowadza nowy typ bagażu rejestrowanego o wadze 10 kg, oprócz już dostępnych opcji 20 i 32 kg.

Począwszy od 10 października 2018 r. można dokonywać zakupu biletów na podróż rozpoczynającą się w dniu 1 listopada 2018 r. lub po tym terminie zgodnie z nową polityką dotyczącą bagażu kabinowego.
W przypadku klientów podróżujących w dniu 1 listopada 2018 r. lub po tym terminie, którzy zakupili bilety przed 10 października bez WIZZ Priority, rezerwacja zostanie rozszerzona o bezpłatny bagaż rejestrowany o wadze 10 kg. W przypadku klientów, którzy zakupili usługę przewozu bagażu rejestrowanego o wadze 20 lub 32 kg, do rezerwacji zostanie dodana usługa WIZZ Priority.'
Koniec cytatu. Dla mnie wszystko jasne.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#292 PostWysłany: 10 Paź 2018 18:12 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 31 Mar 2013
Posty: 1386
niebieski
VitalR napisał(a):
Nic się nie zmieniło. Zmienili po prostu zasady na bardziej przejrzyste i bez zbędnego bałaganu.

Kupowałem lot z bagażem podręcznym 55x40x23, z którym mogłem się pojawić na lotnisku 40-50 minut przed odlotem.
Załącznik:
hlg1.png
hlg1.png [ 1.33 KiB | Obejrzany 458 razy ]

Aktualnie mam w rezerwacji bagaż podręczny 40x30x20cm.
Załącznik:
hlg2.png
hlg2.png [ 2.25 KiB | Obejrzany 458 razy ]

Jak to nie jest zmiana warunków przewozu, to nie wiem co nią jest. Łatwo sobie wyobrazić osoby, które się przesiadają i zlikwidowanie możliwości podejścia pod gate z dużym podręcznym za darmo (jak do tej pory), tylko konieczność wychodzenia do check-inu i ponownego security stanowi znaczną uciążliwość. Uciążliwość podobną do zmiany godziny rejsu o 20-30 minut, przy której przewoźnik jest zobowiązany zaoferować zwrot kosztów biletu.

Co z tego, że mam 10kg nadawanego, skoro muszę pojawić się na lotnisku wcześniej, nadać go itp. To nie jest bagaż podręczny, za który zapłaciłem w cenie biletu.

Przypominam, ze cały czas mówię o rezerwacjach wykonywanych na starych zasadach (tj. przed 24. sierpnia 2018 r.).

VitalR napisał(a):
Dalej sobie możesz iść, ale i tak duża szansa na to, że Ci ten bagaż zabiorą

Jasne, że mi zabiorą, ale za opłatą. Wcześniej w gate zabierali za free.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#293 PostWysłany: 10 Paź 2018 18:20 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Lut 2014
Posty: 2878
Loty: 408
Kilometry: 765 204
srebrny
manyaky napisał(a):
Łatwo sobie wyobrazić osoby, które się przesiadają i zlikwidowanie możliwości podejścia pod gate z dużym podręcznym za darmo (jak do tej pory), tylko konieczność wychodzenia do check-inu i ponownego security stanowi znaczną uciążliwość.


Wykupią sobie priority i wezmą na pokład dwa bagaże. Jasne i przejrzyste.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
zbyhu lubi ten post.
 
      
#294 PostWysłany: 10 Paź 2018 18:23 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 31 Mar 2013
Posty: 1386
niebieski
Mają płacić dwa razy za to samo? Już w taryfie, którą zakupili przed 24.08 mieli gwarantowany duży bagaż podręczny, który mogą wziąć pod gate.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#295 PostWysłany: 10 Paź 2018 18:25 

Rejestracja: 27 Sie 2017
Posty: 197
manyaky napisał(a):
Kupowałem lot z bagażem podręcznym 55x40x23, z którym mogłem się pojawić na lotnisku 40-50 minut przed odlotem.

Co z tego, że mam 10kg nadawanego, skoro muszę pojawić się na lotnisku wcześniej, nadać go itp.

VitalR napisał(a):
Dalej sobie możesz iść, ale i tak duża szansa na to, że Ci ten bagaż zabiorą

Jasne, że mi zabiorą, ale za opłatą. Wcześniej w gate zabierali za free.


Nie byłbym tego taki pewien, były opisywane przypadki, że nie ma przebacz i trzeba lecieć oddać bagaż, a to, że starsza pani nie miała prawa zdążyć to inna para kaloszy. - koniec końców nie poleciała
Po prostu dziurawe zasady były.

manyaky napisał(a):
Przypominam, ze cały czas mówię o rezerwacjach wykonywanych na starych zasadach (tj. przed 24. sierpnia 2018 r.).


Rozumiem, że przyjście 15-30 minut przed Twoim 40-50 minut jest tak zbawienne, że postanowisz dawno zaplanowany wyjazd/y rzucić w cholerę. :lol:
Podejrzewam, że i tak nie zwrócisz tych biletów. Postanowiłeś zrobić g,,oburzę i wylewasz żale.

Kolejek nie będzie gigantycznych. Pamiętaj, że każdy ma swój wydrukowany bilet, więc tylko kładziesz walizkę pokazując dokument i wsio.
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#296 PostWysłany: 10 Paź 2018 18:26 

Wiesz co, napisz @manyaky tą reklamację do Wizzair z jasno zadeklarowanym żądaniem zwrotu i nie zawracaj tu pu.. przepraszam glowy

Kiedy ty zrozumiesz, że teraz obowiązuje pozostawienie bagażu podręcznego na check-in nie gate
Góra
 PM off
zbyhu lubi ten post.
 
      
#297 PostWysłany: 10 Paź 2018 18:34 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 31 Mar 2013
Posty: 1386
niebieski
Teraz obowiązuje, jak kupowałem to nie obowiązywało. Jak nie chcesz, to nie czytaj i nie odpowiadaj @gorny77 i nie truj mi wieczoru takimi odzywkami.

Sytuacja z zawracaniem babci i niejasne zasady były po pierwszych zmianach (po 24. sierpnia), ja bilet kupowałem jeszcze wcześniej @VitalR.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#298 PostWysłany: 10 Paź 2018 18:38 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Kwi 2012
Posty: 1254
Loty: 69
Kilometry: 142 806
srebrny
Napisz na czat wizzaira Zadzwoń na infolinię*, opisz sytuację z momentu zakupu, może od ręki zmienią nadawany podręczny na priority. Nie takie rzeczy się da.
A jak nie to oczywiście możesz żądać wypełnienia warunków zawartej umowy, a zrzędzących marudów z forum, zawsze tłumaczących, że nikt nie pluje tylko deszcz pada, nie ma co słuchać.
_________________
Przez Bliski Wschód i Kaukaz - Relacja z wyprawy do Turcji, Iranu, Armenii i Gruzji


Ostatnio edytowany przez Pabloo 10 Paź 2018 18:47, edytowano w sumie 3 razy
Góra
 Profil Relacje PM off
manyaky lubi ten post.
 
      
#299 PostWysłany: 10 Paź 2018 18:39 

Uparłeś się @manyaky , a wystarczy usiąść i poczytać reguły oraz napisać reklamację

Po co zaśmiecasz temat dziwnym straszeniem W6, ani oni się nie boją, a tu nikt nie rozumie :)

O, jeszcze czat Wizzair :lol:
Góra
 PM off  
      
#300 PostWysłany: 10 Paź 2018 18:41 

Rejestracja: 27 Sie 2017
Posty: 197
Domyślam się, że kupiłeś jeszcze wcześniej, ale te osoby też mogły kupić dużo wcześniej. Wiem o co Ci chodzi, ale tak jak Ci napisałem. Jeśli chcesz to się wykłócaj z nimi, dla mnie nie ma sensu. Kolejek do check in nie będzie, bo obsługa nie będzie odprawiać pasażerów (każdy to robi sam za darmo)

@Pabloo chat wizzair? gdzie go szukac? ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 550 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18 ... 28  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group