Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 23 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 03 Maj 2015 08:49 

Rejestracja: 01 Maj 2015
Posty: 22
Cześć,

Chciałbym podzielić się akcesoriami, które pomagały mi w podróżach z dzieckiem i które polecam.

Littlelife Ultralight S3
https://www.littlelife.co.uk/product/ch ... ls-section
Plecak i nosidełko w jednym. Można przewozić jako podręczny. Po złożeniu wygląda jak normalny plecak.

Babybjorn Travel Crib Light
http://www.babybjorn.com/baby-cradle-an ... rib-light/
Leciutkie łóżeczko turystyczne. Niewielkie (acz trzeba brać jako kabinowy lub wsadzać do większej walizki). Superwygodne.

Immi Go Seat
http://immigoseat.com
Składany fotelik samochodowy. Wyprodukowany dla Ubera w USA. Jeszcze go nie kupiłem, ale parę razy z niego korzystałem.
Świetna alternatywa dla fotelików z wypożyczalni.

A wy czego używacie?

Pozdrawiam!
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
bimba uważa post za pomocny.
 
      
Okołoweekendowy city break w Weronie od 1176 PLN. Loty Lufthansą z 4 miast + apartament Okołoweekendowy city break w Weronie od 1176 PLN. Loty Lufthansą z 4 miast + apartament
Wczasy w Grecji: tydzień w 4* hotelu z all inclusive na Zakintos za 2299 PLN. Wyloty z 2 miast Wczasy w Grecji: tydzień w 4* hotelu z all inclusive na Zakintos za 2299 PLN. Wyloty z 2 miast
#2 PostWysłany: 03 Maj 2015 11:39 

Rejestracja: 11 Mar 2011
Posty: 160
nosideko kupiles w polsce?
dla dziecka jest wygodne?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3 PostWysłany: 03 Maj 2015 17:10 

Rejestracja: 01 Maj 2015
Posty: 22
Ono jest do kupienia w Polsce. Ja chyba zamawiałem via Amazon. Wychodziło taniej.
Córcia uwielbiała je. Nigdy się nie skarżyła na jakieś niewygody.
Niestety jest tylko do 15kg. Więc się skończyło.

Do listy dołączyłbym jeszcze:

http://www.mycarrypotty.com/potty-range.html
Przenośny nocnik. Generalnie genialna sprawa. Sprawdza się i w podróży i już w hotelu na miejscu.
Jest szczelny, więc można go zamknąć z zawartością i opróżnić później.
Jedno na co trzeba uważać to, że w trakcie lotu w środku wytwarza się podciśnienie.
Bardzo trudno jest go wtedy otworzyć. Wymagane jest trochę siły. No i dobrze, gdyby był pusty w środku.
Polecam.
Góra
 Profil Relacje PM off
bimba uważa post za pomocny.
 
      
#4 PostWysłany: 03 Maj 2015 19:29 

Rejestracja: 11 Mar 2011
Posty: 160
moze chcesz go sprzedac?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5 PostWysłany: 03 Maj 2015 19:43 

Rejestracja: 01 Maj 2015
Posty: 22
bimba napisał(a):
moze chcesz go sprzedac?


Pogadam z małżonką, ale pewnie poczeka na siostrzyczkę/braciszka potomki :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6 PostWysłany: 04 Maj 2015 11:18 

Rejestracja: 20 Gru 2011
Posty: 3045
złoty
Fotelik Immi Go Seat jest bardzo fajny. Dzięki @kelcon. Jakiś czas temu szukałem czegoś podobnego, ale nic mi się nie podobało i dla młodszego dziecka biorę tani zwykły fotelik, który jeśli nie chce mi się go targać z powrotem zostawiam w ostatniej wypożyczalni. Chyba przy tym patencie zostanę bo 199$ + dostawa - dość drogo. Dla starszego polecam : http://www.boostapak.com/home.htm . Booster był już opisywany w odpowiednim wątku na forum. Obecnie jest ulubionym fotelikiem mojego syna i używamy go nie tylko podczas podróży.

Z innych gadżetów - mamy coś takiego: http://potette.com/ - nocnik i nakładka na sedes w jednym, z tym, że hmm zamiast dedykowanych worków używamy reklamówek. Nie sprawdziła nam się składana wanienka ( http://mamygadzety.pl/flexi-bath-skladana-wanienka/ ). Teraz już moje dzieci z wanienek nie korzystają, ale generalnie to nie polecam niej 0 droga i nieporęczna. Kilka razy z powodzeniem zastępowaliśmy ją zwykła dużą miską, którą potem zostawialiśmy. Mieliśmy też pogrzewacz do zapalniczki samochodowej - coś w tym stylu -> http://www.tublu.pl/meski-punkt-widzeni ... ibcar.html. Użyliśmy go dwa razy i się popsuł. Potem cały wyjazd radziliśmy sobie bez, więc podczas kolejnych odpuściliśmy go sobie.

Jeszcze jedna mała uwaga - w większości linii lotniczych nosidełko jest traktowane jak wózek i można je przewozić oprócz limity bagażu podręcznego (sprawdzone w Ryanair i Norwegian + wiele tradycyjnych).
Góra
 Profil Relacje PM off
kelcon lubi ten post.
 
      
#7 PostWysłany: 04 Maj 2015 12:09 

Rejestracja: 01 Maj 2015
Posty: 22
jasiub napisał(a):
Fotelik Immi Nie sprawdziła nam się składana wanienka ( http://mamygadzety.pl/flexi-bath-skladana-wanienka/ ). Teraz już moje dzieci z wanienek nie korzystają, ale generalnie to nie polecam niej 0 droga i nieporęczna.


Myśmy z niej korzystali i przyznam, że raczej było ok (acz głowy za to nie dam, bo to już jakiś czas temu było).
Plusem było to, ze można ją było złożyć.

Większy problem mieliśmy ze zwykłą wanienką (plastikową), nieskładaną - pewnego dnia, pełna wody... złamała się podczas jej opróżniania, w łazience... masakra wtedy była! cud, że nie przeciekło do sąsiadów.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#8 PostWysłany: 04 Maj 2015 13:19 

Rejestracja: 20 Gru 2011
Posty: 3045
złoty
My też z niej trochę korzystaliśmy, ale w sumie to nawet złożona zajmuje trochę miejsca i nie jest niezbędna, stąd mój komentarz. Na wyjazd samochodem braliśmy, a samolotem odpuszczaliśmy.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#9 PostWysłany: 07 Maj 2015 22:38 

Rejestracja: 31 Paź 2012
Posty: 150
Ja z własnego polecenia polecam chustę dla dzieci. Bardzo uniwersalny wynalazek ;) - do noszenia, do usypiania, można służyć jako kocyk do przykrycia i jako kocyk np. plażowy. A z mniejszych gadżetów dzieciowo - samolotowych polecam ... woreczki strunowe. Świetne na przekąski, kredki, karteczki i tym podobne. Pomagają utrzymać porządek wokół siebie podczas podróży, dzieci same potrafią je otwierać i zamykać oraz pomagają w szybkim pakowaniu przy wysiadaniu. Tanie i uniwersalne :) My korzystamy z nich także podczas wycieczek rowerowych.
_________________
http://nasze-lepsze-ja.blogspot.com/
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#10 PostWysłany: 19 Maj 2015 19:23 

Rejestracja: 12 Sty 2014
Posty: 96
Dla dzieci, które nie korzystają juz z wózka polecam walizeczki na kółkach firmy Trunki.
Www.trunki.com
Dużo wersji kolorystycznych, wzory dla chłopca i dla dziewczynki. Dla 2- 5 latków sprawdzona walizka. W większości linii lotniczych pasują jako podręczny bagaż.
można kupić m.in. na allegro.
Góra
 Profil Relacje PM off
kelcon lubi ten post.
 
      
#11 PostWysłany: 20 Maj 2015 19:42 

Rejestracja: 01 Maj 2015
Posty: 22
No to ja jeszcze opiszę, co się sprawdziło połowicznie:

http://www.amazon.co.uk/LittleLife-L128 ... B00IR8G858

Plusy:
+ niewielki, można brać jako personal item czy podręczny
+ dość szybko się rozkłada
+ jest uroczy - córcia polubiła od razu
+ i miękki
+ w hotelu można schować już po napompowaniu pod łóżkiem lub na szafę (aby było więcej miejsca)

Minusy:
- przeżył trzy wyjazdy, ale w czwartym ujawniła się dziurka i póki go nie zakleję (jeżeli się da), to dokonał żywota
- jeżeli dziecko wierci się w łóżku, to śpiworek się nie sprawdza - myśmy go w ogóle rozpruli z jednego boku
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#12 PostWysłany: 16 Wrz 2015 18:42 

Rejestracja: 29 Cze 2015
Posty: 28
Witam,
Czy polecacie jakiś wózek parasolkę - który szczególnie sprawdził się na Waszych wyjazdach ??
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#13 PostWysłany: 16 Wrz 2015 19:14 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 Sty 2012
Posty: 4454
srebrny
Ja polecam wziąć ten najbardziej - zużyty, wyhuśtany i ... sprawdzony

-- 16 Wrz 2015 19:14 --

Ja polecam wziąć ten najbardziej - zużyty, wyhuśtany i ... sprawdzony
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#14 PostWysłany: 16 Wrz 2015 23:49 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17 Wrz 2011
Posty: 483
Loty: 204
Kilometry: 325 480
niebieski
To niezupełnie parasolka, ale u nas doskonale się sprawdzał Quinny Zapp, jak już w ogóle braliśmy wózek. Co prawda jest to wózek dwuczęściowy, natomiast sprytnie składa się do niewielkich rozmiarów. Na pozaeuropejskie i pozamiejskie podróże jednak zdecydowanie częściej zabieraliśmy nosidło turystyczne.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#15 PostWysłany: 17 Wrz 2015 21:50 

Rejestracja: 29 Cze 2015
Posty: 28
wtak napisał(a):
Ja polecam wziąć ten najbardziej - zużyty, wyhuśtany i ... sprawdzony

-- 16 Wrz 2015 19:14 --

Ja polecam wziąć ten najbardziej - zużyty, wyhuśtany i ... sprawdzony



Córeczka ma dopiero 9 miesięcy i jeździmy w zwykłej spacerówce - nie parasolce.
Niestety takiego na pokład nie można zabrać, więc rozglądamy sie za czymś "sprawdzonym" przez forumowiczów.

W lutym przed nami wyjazd - córka będzie miała rok i 2 miesiące - Malezja na ponad 2 tygodnie.
Planujemy głównie miasta + plażowanie. Jakoś nie jestem przekonana do nosidełka na tą podróż...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#16 PostWysłany: 18 Wrz 2015 13:15 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17 Wrz 2011
Posty: 483
Loty: 204
Kilometry: 325 480
niebieski
@Zofia_Piwko - nawet jeśli wózka nie będziesz mogła zabrać na pokład (a raczej prawie na pokład, bo wózek oddajesz przed wejściem do samolotu), to każdy możesz nadać jako bagaż rejestrowany, bezpłatnie w większości linii lotniczych, również tych tanich.

My lataliśmy z wspomnianym wcześniej Quinnym już od 5-tego miesiąca, bo jednak jest bardzo poręczny, natomiast na dalsze wyprawy zawsze braliśmy nosidło turystyczne (Deuter Kid Comfort II) i nigdy nie żałowaliśmy.
Córka miała 11 miesięcy jak wybraliśmy się na miesiąc do Tajlandii, sporo chodziliśmy z nią w nosidle i było wygodnie zarówno dla niej, jak i dla mnie. Podczas kolejnych wypraw też wędrowaliśmy z nosidłem zamiast wózka, więc zdecydowanie mogę polecić.

Cena tego nosidła nieco odstrasza, ale biorąc pod uwagę jego trwałość i popularność na rynku wtórnym, nie powinno być problemu z odsprzedażą za wciąż dobrą cenę.
Myślę, że dobrze byłoby pożyczyć takie nosidło na kilka dni i przetestować podczas krótkiej wycieczki, zanim zdecydujesz się na dłuższą podróż.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#17 PostWysłany: 22 Wrz 2015 20:59 

Rejestracja: 29 Cze 2015
Posty: 28
@kspr
Cały czas myślałam (może gdzieś źle doczytałam), że do luku można bez opłat "wrzucić" tylko parasolkę. Gapa ze mnie.
Skoro polecasz - będę musiała porozmawiać z ewentualnie głównym noszącym, co o tym myśli :)


Nosidełko oddaje się jako rejestrowany czy przymykają oko i akceptują - zamiast wózka ?
Do Tajlandii udało Wam się (domniemam, że co najmniej we 3) spakować w 1 plecak ??
Czy nosidełko jest na tyle pojemne, że robi też za plecak ?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#18 PostWysłany: 23 Wrz 2015 21:15 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17 Wrz 2011
Posty: 483
Loty: 204
Kilometry: 325 480
niebieski
Hej, nosidło jest średnio pojemne, jest tam jakieś kilkanaście litrów pojemności w głównej komorze (pod nosidłem) + parę drobiazgów można upchać w pozostałych kieszonkach, ale razem to może zastąpić co najwyżej średni bagaż podręczny, na pewno nie duży plecak... Wystarczyło jednak żeby zapakować zapach pieluch, kaszki i parę drobiazgów na cały miesiąc, więc nie jest najgorzej. Do wózka tyle nie wsadzisz, a w podróży z nosidłem wolne ręce jednak są istotnym atutem, nie mniej niż wygoda noszonej i noszącego ;-)

Co do nadawania nosidła jako wózek - nie mam jednoznacznej odpowiedzi - w regularnych liniach to nie miało znaczenia, bo mieliśmy mniej plecaków niż osób, więc bez różnicy czy to szło jako wózek czy bagaż, a lowcostami lataliśmy tylko w Tajlandii (Air Asia + Nok Air) i nosidło uznawali jako alternatywę dla wózka, więc nadawaliśmy bez dopłat.

Najbezpieczniej będzie napisać do przewoźników, którymi będziesz lecieć.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
Zofia_Piwko uważa post za pomocny.
 
      
#19 PostWysłany: 10 Gru 2015 23:17 

Rejestracja: 29 Cze 2015
Posty: 28
Byliśmy w krótkiej podróży testowej w Paryżu z wózkiem.
1 refleksja - do Malezji na 100% jedziemy z nosidełkiem a wózek czeka na nas w domu :)
Dzięki kspr !
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#20 PostWysłany: 11 Gru 2015 11:17 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17 Wrz 2011
Posty: 483
Loty: 204
Kilometry: 325 480
niebieski
@Zofia_Piwko Proszę! ;-) Dobrze, że przekonaliście się podczas krótkiego wypadu , a nie kilkutygodniowej podróży w Malezji ;)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 23 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group