Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.

[ 30 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2
Autor Wiadomość
#21 PostWysłany: 04 Sie 2022 12:37 

Loty: 2
Kilometry: 2 376
niebieski
Cześć :)

Przylatuję do Akaby i wracam z Akaby, ale po wylądowaniu kieruję się od razu na północ Jordanii i ani jednej nocy nie spędzę w Akabie. Czy w takim przypadku również otrzymam wizę po wylądowaniu w Akabie, czy muszę nocować tam chociaż noc - lub więcej?

Szukałem odpowiedzi na te pytanie, ale nie znalazłem.

Z góry dziękuję za odpowiedź
 Relacje PM off  

#22 PostWysłany: 04 Sie 2022 17:14 

Loty: 285
Kilometry: 460 659
złoty
Ja 2 lata temu lecąc do Akaby dostałem taką wizę z automatu, o nic nie pytali (a ja nie zostawałem tam ani jednej nocy).

Nie posiadasz wymaganych uprawnień, by zobaczyć pliki załączone do tej wiadomości.
 Relacje PM off
jaco027 lubi ten post.
Szczecin uważa post za pomocny.

#23 PostWysłany: 14 Sie 2022 23:11 

Loty: 2
Kilometry: 2 376
niebieski
A miałeś Jordan Pass?
 Relacje PM off  

#24 PostWysłany: 14 Sie 2022 23:48 

niebieski
Nie jest potrzebny, aby wiza byłą za free.
 Relacje PM off  

#25 PostWysłany: 14 Sie 2022 23:59 

Loty: 560
Kilometry: 877 468
niebieski
Nie ważne skąd przylot , nie ważne gdzie się udajesz ważne że lądujesz w Aqabie. Na tym lotnisku otrzymuje się bezpłatną wizę. Nawet gdy będzie wylot powrotny z Ammanu. Po przylocie na terminalu przed okienkiem paszportowymi po prawej stronie są biurka gdzie panowie wbijają wizy w paszport za darmo. Swoja drogą śmieszą mnie ludzie wymachujący wydrukami JP na lewo i prawo skoro i tak wiza po przylocie jest free.
Tak samo można wizę otrzymać za darmo lądując w Ammanie (to inny temat w innym wątku - sam to przerabiałem z powodzeniem)
2 ludzi lubi ten post.
2 ludzi uważa post za pomocny.

#26 PostWysłany: 15 Sie 2022 21:12 

tomaszl75 napisał(a):
Nie ważne skąd przylot , nie ważne gdzie się udajesz ważne że lądujesz w Aqabie. Na tym lotnisku otrzymuje się bezpłatną wizę. Nawet gdy będzie wylot powrotny z Ammanu. Po przylocie na terminalu przed okienkiem paszportowymi po prawej stronie są biurka gdzie panowie wbijają wizy w paszport za darmo. Swoja drogą śmieszą mnie ludzie wymachujący wydrukami JP na lewo i prawo skoro i tak wiza po przylocie jest free.
Tak samo można wizę otrzymać za darmo lądując w Ammanie (to inny temat w innym wątku - sam to przerabiałem z powodzeniem)

To jak to w końcu jest? Pisałem na Facebooku z ASEZA i ponoć nie wydają darmowych wiz, jeśli lądujesz w okolicach Ammanu, a wyjeżdżasz drogą lądową przez King Hussein Bridge - w kierunku Jerozolimy. Przylatujemy do Ammanu na 3 dni i Jordan Pass odpada ;/
 Relacje PM off  

#27 PostWysłany: 15 Sie 2022 21:42 

niebieski
Masz lewy booking z hotelu z Akaby i na lotnisku - nawet w Ammanie - mówisz, że jedziesz tam na 3 dni na odpoczynek. Od razu darmowa pieczątka, nikt nic nie sprawdza i weryfikuje (czasem spisują sobie nazwę hotelu, gdzie śpisz), co potem porabiasz i skąd wracasz, tyle, że teoretycznie i praktycznie do biura ASEZY ja się zawsze kwapię po tzw. "potwierdzenie". Inni nawet bez tego wracają z Ammanu (widocznie też im się udaje i nigdy nie wpadli).
 Relacje PM off

#28 PostWysłany: 16 Sie 2022 17:36 

Loty: 560
Kilometry: 877 468
niebieski
Kiedyś spodobał mi się komentarz któregoś z kolegów z forum tu obecnego. .... wszystko będzie OK do czasu kiedy wszyscy wysiadający z samolotu Ryanair przy kontroli powiedzą że udają się do Aqaby na minimum trzy noclegi i chcą darmową wizę.......
Wiza to pieczątka w paszporcie , jest taka sama jak za nią zapłacisz i jest taka sama jak ją otrzymasz za za darmo. To ten sam stempel.
Na wylocie lub przejściu granicznym np do Izraela pogranicznik nie wnika w to czy jest ona za darmo czy płatna.. Po prostu sprawdza czy legalnie wjechałeś do Jordanii i posiadasz...owy stempel w paszporcie.
Tak, oficjalnie sporo jest relacji że koledzy jednak potwierdzali wizytę w biurze Asezy ale ja otrzymawszy za darmo wizę na lotnisku w Ammanie ( 4 os to 800zł w kieszeni) nigdy nie dojechałem wtedy do Aqaby. Na wylocie jest prosta procedura , jest wiza i pieczątka wjazdu to dostajesz pieczątkę wyjazdu i Do Następnego razu.

Nie wiem może admin tu wkroczy bo temat jest Aqaba a weszliśmy w Amman.

Należy jasno postawić tu kropkę! Po przylocie na lotnisko Aqaba - wize otrzymujesz za darmo! Nawet gdy chcesz potem opuścić Jordanie innym lotniskiem lub lądowym przejściem granicznym.
tarman lubi ten post.

#29 PostWysłany: 16 Sie 2022 17:54 

złoty
Potwierdzam, też tak miałem po wylądowaniu w Ammanie pieczątka, podróż do aqaby, ale tam zapomniałem potwierdzić w ciągu 48h w biurze i na wylocie nie było problemu, nikt nie chciał żadnych papierków, a byliśmy w 3 osoby i każdy podszedł do innego okienka
 Relacje PM off
tarman lubi ten post.

#30 PostWysłany: 16 Sie 2022 18:39 

tomaszl75 napisał(a):
Kiedyś spodobał mi się komentarz któregoś z kolegów z forum tu obecnego. .... wszystko będzie OK do czasu kiedy wszyscy wysiadający z samolotu Ryanair przy kontroli powiedzą że udają się do Aqaby na minimum trzy noclegi i chcą darmową wizę.......
Wiza to pieczątka w paszporcie , jest taka sama jak za nią zapłacisz i jest taka sama jak ją otrzymasz za za darmo. To ten sam stempel.
Na wylocie lub przejściu granicznym np do Izraela pogranicznik nie wnika w to czy jest ona za darmo czy płatna.. Po prostu sprawdza czy legalnie wjechałeś do Jordanii i posiadasz...owy stempel w paszporcie.
Tak, oficjalnie sporo jest relacji że koledzy jednak potwierdzali wizytę w biurze Asezy ale ja otrzymawszy za darmo wizę na lotnisku w Ammanie ( 4 os to 800zł w kieszeni) nigdy nie dojechałem wtedy do Aqaby. Na wylocie jest prosta procedura , jest wiza i pieczątka wjazdu to dostajesz pieczątkę wyjazdu i Do Następnego razu.

Nie wiem może admin tu wkroczy bo temat jest Aqaba a weszliśmy w Amman.

Należy jasno postawić tu kropkę! Po przylocie na lotnisko Aqaba - wize otrzymujesz za darmo! Nawet gdy chcesz potem opuścić Jordanie innym lotniskiem lub lądowym przejściem granicznym.

Dzięki za wyjaśnienie. Niestety ciężko znaleźć wszystkie szczegółowe informacje w jednym poście, w wątku o Ammanie. Gdzieś na necie widziałem, że w biurze ASEZA dają jakąś dziwną kartkę. Sprawdź proszę PW :)
 Relacje PM off  

[ 30 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: CommonCrawl [Bot] oraz 0 gości