Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 8 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 18 Wrz 2017 22:58 

Rejestracja: 09 Sty 2015
Posty: 42
Loty: 2
Kilometry: 8 740
Witam,
Przyjechalem z grupą znajomych do Chorwacji na 7 dni. Wynająłem apartament poprzez serwis AirBnb.
Po przyjeździe na miejsce, host zażądał od nas dodatkowej opłaty, jakiegoś taxu dla turystów, co jeszcze moge zrozumieć, bo byla o tym informacja podczas rezerwacji.
To co mnie zdziwiło, to host zażądał od każdej osoby z którą przyjechałem dowodu osobistego, zrobił zdjęcie z dwóch stron swoim telefonem komórkowym, w celu zgłoszenia nas, w przypadku gdyby się coś stało (nieszczesliwy wypadek czy cos takiego).
Czy ktos z Was spotkał się z czymś takim? Czy to zgodne z prawem?

Wynajmowałem już kilka razy przez AirBnb, ale pierwszy raz jestem w Chorwacji, a wczesniej nigdy sie z czyms takim nie spotkalem.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast
Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem) Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem)
#2 PostWysłany: 18 Wrz 2017 23:02 

Rejestracja: 06 Cze 2014
Posty: 312
Tak, też miałem raz jedyny, taki sam przypadek ...w Chorwacji ;)
Góra
 Profil Relacje PM off
BeFree lubi ten post.
 
      
#3 PostWysłany: 18 Wrz 2017 23:04 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Sie 2012
Posty: 3533
srebrny
A ci wy tak sie boicie tych skanów?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
LonDynia lubi ten post.
 
      
#4 PostWysłany: 18 Wrz 2017 23:07 

Rejestracja: 01 Kwi 2012
Posty: 3524
srebrny
BeFree napisał(a):
zrobił zdjęcie z dwóch stron swoim telefonem komórkowym, w celu zgłoszenia nas, w przypadku gdyby się coś stało
...z jego mieszkaniem, bedzie wiedzial kogo szukac.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5 PostWysłany: 18 Wrz 2017 23:36 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Paź 2016
Posty: 307
Ode mnie aplikacja zażądała zdjęcia dokumentu a następnie twarzy podczas rezerwacji obiektu w Meksyku. Ostatnio rezerwowałem na początku roku w Nowej Zelandii i takiego wymagania nie było ani podczas rezerwacji ani na miejscu.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6 PostWysłany: 26 Kwi 2023 12:46 

Rejestracja: 19 Gru 2021
Posty: 47
Loty: 74
Kilometry: 124 565
Hej czy to normalne, że host prosi mnie o zdjęcia dokumentów wszystkich podróżnych? Rezerwacja jest na sierpień (Hiszpania) Mój dokument załączyłam w aplikacji airbnb, więc mój profil jest już zweryfikowany. Nie wydaje mi się to zbyt bezpieczne i jestem scpetycznie nastawiona
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#7 PostWysłany: 26 Kwi 2023 13:03 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22330
Może, bo tak stanowi prawo w Hiszpanii

https://chekin.com/en/blog/is-it-legal- ... -passport/
Góra
 Profil Relacje PM off
t13092109 lubi ten post.
t13092109 uważa post za pomocny.
 
      
#8 PostWysłany: 26 Kwi 2023 13:37 

Rejestracja: 05 Paź 2022
Posty: 927
Loty: 6
Kilometry: 12 016
niebieski
Ta strona oferuje systemy do rejestracji "At Chekin, we offer you an online check-in tool." Powiedziałbym więc, że w jej interesie jest zapewniać, że skanowanie jest legalne.

"Firstly, due to the contractual relation you have with the guest, you are entitled to collect basic data. This can be first name, surname, e-mail address or means of payment. Due to this contractual relationship, you can legally scan the basic data of your guest."

Zbieranie tych wymienionych danych nie wymaga skanowania paszportu. Do tego skanując paszport zbieranych jest znacznie więcej danych niż wymienione
_________________
Czy The Office US jest najlepszym serialem komediowym?
Zdania są podzielone. Niektórzy mówią, że tak, inni że owszem.
Góra
 Profil Relacje PM off
t13092109 lubi ten post.
t13092109 uważa post za pomocny.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 8 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 11 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group