Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 2033 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 64, 65, 66, 67, 68, 69, 70 ... 102  Następna
Autor Wiadomość
#1321 PostWysłany: 20 Lut 2017 19:45 

Rejestracja: 25 Sie 2011
Posty: 8850
Loty: 990
Kilometry: 952 329
platynowy
Musi być 75 USD bez opłat serwisowych.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast
Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem) Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem)
#1322 PostWysłany: 25 Lut 2017 18:58 

Rejestracja: 06 Lut 2013
Posty: 381
niebieski
W kryteriach wyszukiwania można określić ilość łazienek w obiekcie. Można zdefiniować wyszukiwanie obiektów, które mają np. 0.5 łazienki albo 1.5, 2.5 itp. Co te "połówki" oznaczają?
Czy w opisie obiektu jeżeli gospodarz nie opisał łazienki jako "Łazienki: 1 (Współdzielona łazienka)" to z definicji oznacza, że ona jest prywatna czy to, że gospodarz tego nie zdefiniował (czyli może być współdzielona lub prywatna)?
_________________
I visited 77 countries out of 257:
http://tinyurl.com/tomczasc77
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1323 PostWysłany: 25 Lut 2017 19:27 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Cze 2013
Posty: 2078
niebieski
Te połówki to z reguły sam kibel. Czyli 1 to prysznic z kiblem a 0,5 to osobny kibel ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Kaucja AIRBNB
#1324 PostWysłany: 26 Lut 2017 14:11 

Rejestracja: 26 Lut 2017
Posty: 1
Witam wszystkich forumowiczy,

we wtorek wylatuję do Rzymu i mam tam zarezerwowane mieszkanie przez AIRBNB. W opisie mieszkania jest napisane, że pobierana jest kaucja. Ja płaciłem zwykłą kartą, która nie ma czegoś takiego jak zadłużenie. Jest to zwykła karta płatnicza. Jeżeli nie będę miał wystarczającej kwoty na koncie to jak AIRBNB zablokuje mi środki? Czy był ktoś w takiej sytuacji?

Z góry dziękuję za odpowiedzi.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Kaucja AIRBNB
#1325 PostWysłany: 26 Lut 2017 14:32 

Rejestracja: 02 Sty 2012
Posty: 144
Wydaje mi się, że jest to kaucja dla właściciela mieszkania i możesz zapłacić gotówką i przy wyjeździe dostaniesz zwrot kasy. Airbnb nie pobiera kaucji.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1326 PostWysłany: 26 Lut 2017 14:54 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 Kwi 2014
Posty: 975
niebieski
Z mojego doświadczenia wynika, że jeżeli w opisie jest zapis o pobieranej kaucji to wpłacaliśmy ją gotówką na miejscu i była zwracana przy odbiorze mieszkania przez gospodarza.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1327 PostWysłany: 26 Lut 2017 14:56 

Rejestracja: 15 Paź 2014
Posty: 309
Loty: 24
Kilometry: 30 624
Generalnie opcja kaucji/depozytu na airbnb wygląda trochę inaczej. Oczywiście pomijam sytuacje, gdzie właściciel miejsca pobiera kaucję w gotówce "do ręki" - takie coś jest niezgodnie z regulaminem airbnb. Standardowy depozyt na airbnb nie jest pobierany automatycznie. Właściciel lokum ma generalnie czas bodajże do 2 tygodni po twoim wyjeździe lub do przyjazdu kolejnego gościa (zależy co nastąpi pierwsze) i jeśli stwierdzi on, że coś zniszczyłeś itp. to wtedy występuje do airbnb o ten depozyt. Airbnb pełni wtedy rolę mediatora i jeśli zajdzie taka potrzeba to wtedy dopiero pobierze płatność od gościa. Kwestia czy masz kartę kredytową czy debetową nie ma tu znaczenia, na karcie kredytowej też możesz nie mieć dostępnych środków w momencie próby obciążenia. Nie miałem nigdy takiej sytuacji, ale sądzę, że wtedy już będzie cię o kasiorkę ścigać Airbnb, sądzę że przynajmniej blokada konta jest wtedy więcej niż realna.
Tutaj jest opisana procedura wypłaty depozytu
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Kaucja AIRBNB
#1328 PostWysłany: 26 Lut 2017 15:49 

Rejestracja: 01 Cze 2016
Posty: 411
panszyk napisał(a):
Witam wszystkich forumowiczy,

we wtorek wylatuję do Rzymu i mam tam zarezerwowane mieszkanie przez AIRBNB. W opisie mieszkania jest napisane, że pobierana jest kaucja. Ja płaciłem zwykłą kartą, która nie ma czegoś takiego jak zadłużenie. Jest to zwykła karta płatnicza. Jeżeli nie będę miał wystarczającej kwoty na koncie to jak AIRBNB zablokuje mi środki? Czy był ktoś w takiej sytuacji?

Z góry dziękuję za odpowiedzi.

Normalnie depozyt jest naliczany razem z innymi opłatami z tym, że airbnb jedynie blokuje kwotę na rachunku karty. Skoro nie masz blokady na karcie w kwocie depozytu to airbnb już Ci nic nie doliczy. Widocznie gospodarz nie zgłosił do airbnb w odpowiednim terminie / przed dokonaniem przez Ciebie rezerwacji/ informacji o depozycie lub jak to często bywa na południu Europy nie zna regulaminu airbnb i postanowił pobrać depozyt po przyjeździe gości. Najczęściej, w takim przypadku, od gości nie budzących specjalnych obaw, mimo zamieszczonych informacji o depozycie , nie jest on pobierany.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1329 PostWysłany: 26 Lut 2017 16:58 

Rejestracja: 15 Paź 2014
Posty: 309
Loty: 24
Kilometry: 30 624
Ale w moim przypadku - ostatnio korzystałem z noclegu airbnb (też zresztą z Rzymie) gdzie była opcja depozytu, płaciłem zwykłą kartą płatniczą (w euro), środki na ew. depozyt były na koncie i nic nie został dodatkowo pobrane. Zresztą na stronie airbnb nie ma nigdzie informacji o wcześniejszym pobieraniu opłaty za depozyt, ale jest informacja, że zostaniesz obciążony w momencie uznania ew. roszczeń osoby, która Cię gościła.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1330 PostWysłany: 28 Lut 2017 02:03 

Rejestracja: 28 Lut 2017
Posty: 1
Jestem nowy na airbnb, nie mam jeszcze konta. Wybrałem sobie nocleg za 380zł + opłata serwisowa.
1. Czy przy tej kwocie zadziała mi kupon za rejestrację z linku polecającego?
2. Jeśli tak to jaką ma wartość?
3. Żeby z niego korzystać muszę wpisać jakiś kod? Czy może zadziała to automatycznie?
4. Proszę o link polecający z którego mógłbym się zarejestrować i otrzymać kupon.

Z góry dzięki za pomoc ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1331 PostWysłany: 28 Lut 2017 07:10 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28 Lip 2014
Posty: 610
Loty: 80
Kilometry: 124 571
niebieski
Magia! Pomoc otrzymałeś wcześniej, zanim o nią poprosiłeś


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1332 PostWysłany: 12 Mar 2017 18:29 

Rejestracja: 16 Mar 2016
Posty: 4
Loty: 48
Kilometry: 62 972
Siemka , opiszę mój problem
Spory czas temu zarezerwowałem tygodniowy pobyt w Tel Aviv na marzec 2017. Do piątku wszystko było ok, tzn . kasa poszła , rezerwacja zatwierdzona , dostałem nawet maile od hosta z informacjami dot. wejścia do mieszkania itd a więc wszystko ok .
Ponieważ mój wylot już 15 marca zajrzałem na konto a tam nie widać mojej rozmowy z hostem. Próbuję się z nim skontaktować prze airbnb i otrzymuję komunikat " Host nie ma obecnie dostępu do konta Airbnb ponieważ musi ukończyć proces weryfikacji ". Zniknęła zatem cała moja korespondecja z nim na Airbnb oraz jego domy ( chyba z 7 ) które wynajmował na Airbnb od 2013 roku ( ponad 370 recenzji ). Natomiast moja rezerwacja jest , jest zaakceptowana , potwierdzona i wszystko z tej strony wygląda ok.
Zadzwoniłem do hosta zapytać o co chodzi , był ogólnie bardzo zdziwiony całą sytuacją i powiedział że wyjaśni sytuację, sprawdzi moją rezerwację i powie mi co i jak. To było w piątek. Od tamtej pory się nie odezwał. Napisałem mu w sobotę sms na który również nie odpisał. Zastanawiam się co dalej :) Rezerwację mam więc lecę , zobaczę na miejscu co i jak , miał ktoś z was taką sytuację ?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1333 PostWysłany: 12 Mar 2017 18:37 

A czemu nie dzwonisz do Airbnb???
Z tego co pamiętam jest polski numer do nagłych problemów, ale rozmowa w języku angielskim
Lepiej teraz to wyjaśnić niż na miejscu
Góra
 PM off  
      
#1334 PostWysłany: 13 Mar 2017 08:54 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Gru 2013
Posty: 657
niebieski
Numer jakby co to 223072000.
_________________
Flightoholic.com
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1335 PostWysłany: 14 Mar 2017 10:11 

Rejestracja: 16 Mar 2016
Posty: 4
Loty: 48
Kilometry: 62 972
Dzięki za pomoc. Okazało się że host ma jakiś problem z kontem natomiast rezerwacje są utrzymane :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1336 PostWysłany: 16 Mar 2017 13:13 

Rejestracja: 16 Mar 2017
Posty: 1
Mam problem!
Złożyłam dzisiaj prośbę o rezerwację mieszkania, przy czym wykorzystałam zniżkę którą miałam w wysokości 442zł. Niestety gospodarz odrzucił moją prośbę, a zniżka z konta zniknęła. Czy wie ktoś kiedy pojawi się na moim koncie, czy w ogóle się pojawi? To duża suma, więc byłoby kiepsko, jeśli zniknęłaby na zawsze... :oops: :oops: :oops:
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1337 PostWysłany: 16 Mar 2017 15:08 

Rejestracja: 21 Gru 2013
Posty: 67
Witajcie,

mam problem z rezerwacją. Zamówiłem rezerwację w Mediolanie za około 600 zł. Host odrzucił i zaproponował mi specjalną ofertę 900 zł ...

Do tego przepadł mi kod polecający.

Napisałem do airbnb, ale nie wiem co robić dalej, bo mogę zamówić z konta kolegi, który również by z nami mieszkał, bo dalej jest ta sama cena w kalendarzu przy normalnym wyszukiwaniu. Czy warto zrobić rezerwację jeszcze raz z innego konta innej osoby? Odpisał host wcześniej, że są różne uwarunkowania terminy wakacyjne itd.

Zależy mi właśnie na tej ofercie bo jest dosyć tania.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1338 PostWysłany: 16 Mar 2017 15:19 

Rejestracja: 27 Mar 2014
Posty: 4038
złoty
Jeżeli host się nie godzi, to nie wymusisz rezerwacji, kod niestety tez nie wraca samoistnie.
Tez robiłem dwie rezerwacje w tym samym mieście na wakacje. Pierwszą host odrzucił po kilku tygodńiach, udało mi się zrobić następną rezerwację z podobnym rabatem. Jednak po pół roku, dokładnie wczoraj kolejny host anulował rezerwacje, bezczelnie stwierdzając, że w sezonie ceny są wyższe. Szkoda, ze wpadł na to dopiero "dzisiaj".
Napisałem skargę do portalu, ale nie liczę na wiele. Portal tylko, przy użyciu kuponów, ew.rodzinnych wypadów ma sens.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1339 PostWysłany: 16 Mar 2017 15:45 

Rejestracja: 21 Gru 2013
Posty: 67
No dobrze, a nie będę miał problemów jeśli z nim będę "negocjował" cenę?

Było 600, zaproponował najpierw jednej osobie 840 (przy zadaniu tylko pytania wysłał ofertę), potem drugiej 900 zł...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1340 PostWysłany: 16 Mar 2017 15:52 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Mar 2016
Posty: 1200
Loty: 73
Kilometry: 147 838
niebieski
Jeżeli host kręci z ceną to zgłoś go do Airbnb, prześlij korespondencję i go olej. Po co mieć do czynienia z krętaczem, skoro wokół pełno uczciwych hostów..
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 2033 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 64, 65, 66, 67, 68, 69, 70 ... 102  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group