Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Wikipost
Temat dotyczy malezyjskiej linii AirAsia oraz jej spółek-córek:
[FD] Thai AirAsia
[QZ] Indonesia AirAsia
[I5] AirAsia India
[DJ] AirAsia Japan
[Z2] AirAsia Philippines
[D7] AirAsia X
[XJ] Thai AirAsia X
[XT] Indonesia AirAsia X


Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 244 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 13  Następna
Autor Wiadomość
#81 PostWysłany: 28 Maj 2018 12:11 

Rejestracja: 06 Sie 2012
Posty: 2274
Loty: 214
Kilometry: 407 999
złoty
@tunczaj: w regulaminie stoi że jak zmiana jest poniżej 3h to nie można nic z tym zrobić jeśli jest powyżej to można anulować - ze zwrotem środków na ich konto do wykorzystania lub na kartę którą było płacone. Wybrałem drugą opcję i niestety mimo wielu ponagleń przez trzy miesiące zero zwrotu - chargeback w Banku załatwił sprawę.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Tydzień na Teneryfie za 1548 PLN. Bezpośrednie loty z Katowic i noclegi w apartamencie Tydzień na Teneryfie za 1548 PLN. Bezpośrednie loty z Katowic i noclegi w apartamencie
Urlop w Tajlandii: Ko Samui i Bangkok w jednej podróży z Warszawy za 3247 PLN (z dużym bagażem) Urlop w Tajlandii: Ko Samui i Bangkok w jednej podróży z Warszawy za 3247 PLN (z dużym bagażem)
#82 PostWysłany: 28 Maj 2018 12:14 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Lis 2013
Posty: 2629
Loty: 196
Kilometry: 522 225
złoty
Tak, zdarza im się zmieniać godziny.
W moim przypadku zmiana była o jakieś 40 min. (Air Asia X, na jednym bilecie PEK-KUL, KUL-OOL) i miałem wtedy możliwość zmiany lotu lub też rezygnacji. Być może w przypadku Air Asia jest inaczej jak pisze @seal.

Dzwonią bodajże z Węgier (jeśli dobrze pamiętam ale to było ponad pół roku temu więc mogę się mylić), aby ustalić na co się decydujesz. Możesz też sam dokonać zmian na ich stronie. Pod tym względem są bardzo elastyczni.

Wiadomość od nich wyglądała tak:

Cytuj:
Dear Guest,

We regret to inform you that your AirAsia X flight D7 206 , originally scheduled to depart from Kuala Lumpur (KUL) to Gold Coast (OOL) this 30 December 2017 at 11:10PM (2310hrs) has now been rescheduled to a new flight details as below.

New Flight Time :

Flight number: D7 206

Departure date: 30 December 2017

Depart from Kuala Lumpur (KUL): 11:55PM (2355hrs), local time

Arrive in Gold Coast (OOL): 10:15AM (1015hrs) on 31 December 2017, local time

Reminder: Please check-in at least four hours prior to your estimated time of departure.

We sincerely apologize for the inconvenience caused, and would like to offer you the following service recovery options

1. Move flight: Change to a new travel date on the same route within 1 month from original flight date without additional cost and subject to seat availability; OR

2. Credit Account: Retain the value of your fare in a credit account for your future travel with AirAsia. The online Credit Account to be redeemed within 90 calendar days from the date of issue.

Once you have selected one of the above, kindly contact (...)
Góra
 Profil Relacje PM off
tunczaj uważa post za pomocny.
 
      
#83 PostWysłany: 28 Maj 2018 12:48 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 Kwi 2016
Posty: 1543
Loty: 193
Kilometry: 354 012
platynowy
regulaminy jedno a praktyka drugie - dlatego pytam o doswiadczenia tym bardziej ze ich support to jakis dramat;) pytam bo zastanawiam sie nad kupnem lotow w dosc dalekim horyzoncie czasowym, a nuz gdyby sie zmienily godziny to mozna by to przebukowac na jakis blizszy termin.

z tego co wstawil @monroe to wyglada to podobnie jak wizzair - zreszta to chyba jedna grupa. pamietasz moze czy te "seat availability" to byly jakies mocne restrykcje czy raczej zabezpieczenie w przypadku wyprzedania lotu?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#84 PostWysłany: 28 Maj 2018 12:54 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Lis 2013
Posty: 2629
Loty: 196
Kilometry: 522 225
złoty
Zabezpieczenie w przypadku wyprzedania lotu.
W mojej sytuacji zmieniała się druga część lotu czyli KUL-OOL przy czym mogłem zmienić albo całość albo tylko KUL-OOL. Chciałem zostawić KUL-OOL i przebookować PEK-KUL na lot wcześniejszy ale nie było takiej możliwości ;)

No i jak wspomniałem - zdziwiło mnie, że również sami do mnie dzwonili z terenu Europy, aby ustalić co wybieram (zmianę, rezygnację czy pozostawienie tak jak jest).
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#85 PostWysłany: 10 Sie 2018 02:39 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28 Lis 2013
Posty: 984
Loty: 276
Kilometry: 605 803
srebrny
Czy w Air Asia tak jak w Cebu Pacific można bez dodatkowych opłat na lotnisku przebudować bilet na wcześniejszy lot? Czy robią z tym jakieś problemy ?
_________________
http://swiatwmoimzasiegu.blogspot.com/

Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#86 PostWysłany: 10 Sie 2018 09:33 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 Kwi 2016
Posty: 1543
Loty: 193
Kilometry: 354 012
platynowy
Ja probowalem I nie dalo rady. AirAsia to ultra lowcost I jakby mogli to skasowaliby nas nawet za oddychanie

Wysłane z mojego HTC U Ultra przy użyciu Tapatalka
Góra
 Profil Relacje PM off
mmaratonczyk lubi ten post.
mmaratonczyk uważa post za pomocny.
 
      
#87 PostWysłany: 11 Sie 2018 16:02 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 08 Gru 2016
Posty: 515
Loty: 120
Kilometry: 206 814
Przesadzasz... jak leciałem albo SYD-KUL albo KUL-IKA już nie pamiętam, bo każdy w samolocie dostał posiłek ciepły zaraz po starcie, a nie sądzę, że każdy go wykupił...
_________________
Image Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#88 PostWysłany: 12 Sie 2018 07:09 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 Kwi 2016
Posty: 1543
Loty: 193
Kilometry: 354 012
platynowy
Moze ci sie trafila wycieczka. Generalnie jak nie kupisz to nie zjesz.

Wysłane z mojego HTC U Ultra przy użyciu Tapatalka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#89 PostWysłany: 12 Sie 2018 09:10 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28 Lis 2013
Posty: 984
Loty: 276
Kilometry: 605 803
srebrny
A biletu przebukować nie chcą . Sprawdzone przed chwilą :?
_________________
http://swiatwmoimzasiegu.blogspot.com/

Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#90 PostWysłany: 25 Sie 2018 11:19 

Rejestracja: 06 Lut 2013
Posty: 381
niebieski
AirAsia dopuszcza 2 bagaże podręczne o łącznej wadze do 7kg (duży + mały). Czy komuś zdarzyło się, że linia ważyła bagaże podręczne, czy się kompletnie nie przejmować tym limitem?:P
_________________
I visited 77 countries out of 257:
http://tinyurl.com/tomczasc77
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#91 PostWysłany: 25 Sie 2018 11:31 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 08 Gru 2016
Posty: 515
Loty: 120
Kilometry: 206 814
Mnie ważyła podręczny na lotniskach SYD i KUL w lutym 2017, ale to może dlatego, że musiałem się odprawiać w check in, a nie online.
_________________
Image Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#92 PostWysłany: 25 Sie 2018 11:53 

Rejestracja: 06 Lut 2013
Posty: 381
niebieski
A czy przy stanowisku AirAsia przy gate, są jakieś wagi? :)
_________________
I visited 77 countries out of 257:
http://tinyurl.com/tomczasc77
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#93 PostWysłany: 25 Sie 2018 11:59 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Cze 2014
Posty: 2876
HON fly4free
Nie ma, z takich stanowisk+dodatkowy rentgen korzysta za to scoot i tam trzeba uważać ile i co wnosimy na pokład.
_________________
https://youtube.com/@CamiloPardo
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#94 PostWysłany: 25 Sie 2018 12:12 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28 Lis 2013
Posty: 984
Loty: 276
Kilometry: 605 803
srebrny
Jednak wagi przy bramkach są. Wszystko zależy od lotniska. Nam ostatnio na 6 lotów tylko raz w Brunei ważyli bagaże. Waga była tuż przed wejściem na pokład i wszyscy musieli tam ważyć swoje bagaże. Raz wszystkim ważyli przy pobieraniu biletów na check in, ale Pan wypytywał nas skąd i dokąd lecimy, i jak zaczęliśmy mu przedstawiać naszą skomplikowaną składankę lotów to chyba zapomniał nam zważyć bagaż. Generalnie trzeba się pilnować w Air Asia. Warto wiedzieć ile waży plecak, żeby wiedzieć co sobie wyciągnąć przed check inem. A zważyć na lotnisku bagaż zawsze można. ;)
_________________
http://swiatwmoimzasiegu.blogspot.com/

Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#95 PostWysłany: 02 Wrz 2018 17:37 

Rejestracja: 06 Lut 2013
Posty: 381
niebieski
Rozmiar dużego podręcznego w AirAsia nie może przekroczyć 56cm (H) X 36cm (W) X 23cm (D).
Od razu można zauważyć 4cm mniej rozmiaru W niż to jest w popularnych europejskich lowcostach, gdzie jest 40cm.
Od lat korzystam z bardzo popularnej walizki Dunlop 44, która ma rozmiar W (z rączką) 38cm. Czy na boxach do kontroli rozmiaru bagażu AirAsii są jakieś limity tolerancji (np. +2cm) czy jest sztywno 36cm? Jakie macie doświadczenia w tym temacie ze swoimi walizkami?
_________________
I visited 77 countries out of 257:
http://tinyurl.com/tomczasc77
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#96 PostWysłany: 09 Wrz 2018 09:02 

Rejestracja: 31 Lip 2018
Posty: 23
Ile czasu przed podróżą najlepiej kupić bilety? Planuje przemieszczać się z airasia po tajlandii.
Jest możliwość dokupienia bagażu do 30kg?
Czy ktoś przewoził z nimi drona z bateriami?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#97 PostWysłany: 01 Paź 2018 16:00 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Sty 2011
Posty: 405
niebieski
Czy ktoś latał ostatnimi miesiącami tą linią?
Interesuje mnie, czy ważą bagaże - podręczny lub rejestrowany oraz czy w ogóle sprawdzają wymiary walizek co do centymetra, czy wystawiają kosze i każą wkładać itp.?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#98 PostWysłany: 01 Paź 2018 16:01 

Rejestracja: 19 Mar 2014
Posty: 1707
Loty: 636
Kilometry: 1 064 010
srebrny
W MNL w sierpniu pomimo odprawy online trzeba było odebrać karty na lotnisku, oczywiście ważenie i trzeba było świecić oczami...
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#99 PostWysłany: 01 Paź 2018 16:19 

Rejestracja: 12 Sty 2015
Posty: 2131
niebieski
W marcu leciałem z TST do DMK, moja dziewczyna miała wsadzoną parasolkę w plecak, o 5 cm. przekraczała wymiar. Pani narzekała, ale ostatecznie przepuściła ją. Nie ważyli.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#100 PostWysłany: 01 Paź 2018 16:21 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 Kwi 2016
Posty: 1543
Loty: 193
Kilometry: 354 012
platynowy
Raczej sprawdzaja I raczej sie czepiaja. Na klia2 pierwsza kontrole mozesz miec przy stanowisku odprawy jesli lecisz za granice. potem przed immigration (ale tutaj najlepiej na nich po prostu nie patrzec I przejsc obok. A jakby zaczepili to powiedziec ze leci sie inna linia, bo nie maja zadnego tytulu do sprawdzania kazdego). Przy bramkach nie przypominam sobie zeby sprawdzali cokolwiek.

Porownujac do w6 I fr to sa znacznie bardziej restrykcyjni

Sprawdz czy na twoim kierunku leci Malindo air. Moga byc troche drozsi ale maja rejestrowany 25kg w cenie, jedzenie I zawsze przy odprawie dostawalem emergency exit za free. No I sa bardziej ota
friendly.

Wysłane z mojego HTC U Ultra przy użyciu Tapatalka
Góra
 Profil Relacje PM off
rdw uważa post za pomocny.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 244 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 13  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: pabien oraz 7 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group